ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
ПРО ПОРУШЕННЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ
06.12.2016Справа № 910/22289/16
Суддя Капцова Т.П., розглянувши позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю з іноземними інвестиціями Атолл Пеінт Україна
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю Укрфарба
про стягнення 436 590, 50 грн.,
ВСТАНОВИВ:
Позов подано з додержанням вимог, викладених в статтях 54-57 Господарського процесуального кодексу України, і додані до нього матеріали є достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду.
Також, Товариством з обмеженою відповідальністю Атолл Пеінт Україна подано клопотання вих.№14/12/16 від 30.11.2016р. про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Як вбачається зі змісту заявленого клопотання, позивач просить суд вирішити питання про участь представника Товариства з обмеженою відповідальністю Атолл Пеінт Україна в судовому засіданні в режимі відеоконференції та доручити її проведення Господарському суду Дніпропетровської області. При цьому, заявник посилається на складнощі прибуття представника Товариства з обмеженою відповідальністю Атолл Пеінт Україна до Господарського суду міста Києва враховуючи віддаленість його місцезнаходження та значні матеріальні затрати на відрядження представника.
Відповідно до ч.1 ст.74-1 Господарського процесуального кодексу України господарський суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони, третьої особи, прокурора, іншого учасника судового процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Отже, постановлення ухвали про участь учасника судового процесу у судовому засіданні в режимі відеоконференції є правом, а не обов'язком суду.
Випадки, в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції не визначені у законі. Проте, необхідність здійснення відеоконференції, визначається з врахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров'я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов'язковою. Призначення судових засідань у режимі відеоконференції повинно здійснюватись у виключних випадках, коли за об'єктивних причин учасник процесу не може брати участь у засіданні, а його участь є необхідною для встановлення всіх обставин справи.
Як зазначив Пленум Вищого господарського суду України в п.3.9.2 Постанови №18 від 26.12.2011р. Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції , учасник судового процесу не позбавлений права і можливості забезпечити за необхідності участь у судовому засіданні представника згідно з ч.ч.1-5 ст.28 Господарського процесуального кодексу України, з числа як своїх працівників, так і осіб, не пов'язаних з ним трудовими відносинами. Неможливість такої заміни представника і неможливість розгляду справи без участі представника підлягає доведенню учасником судового процесу на загальних підставах (ст.ст.32-34 Господарського процесуального кодексу України), причому відсутність коштів для оплати послуг представника не може свідчити про поважність причини його відсутності в судовому засіданні.
Заявляючи клопотання участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції позивач не надав суду належних та допустимих доказів неможливості направлення свого представника до Господарського суду міста Києва. Жодних доказів скрутного фінансового становища Товариства з обмеженою відповідальністю Атолл Пеінт Україна суду представлено не було, а також позивачем не доведено неможливість розгляду справи без участі представника позивача.
За таких підстав, приймаючи до уваги наявні у справі матеріали, а також можливість позивача подавати до суду письмові пояснення та докази, господарський суд на даний час не вбачає підстав для постановлення ухвали про участь позивача у судовому засіданні в режимі відеоконференції, оскільки право на суд, яке гарантується, зокрема, пунктом 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, забезпечується не виключно можливістю особистої участі у судовому засіданні, але й можливістю сторони подавати докази та письмові пояснення, у тому числі, і на виконання вимог суду. Отже, клопотання позивача про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції задоволенню не підлягає.
Одночасно з цим, приймаючи до уваги, що клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю Атолл Пеінт Україна розглядається судом на стадії підготовки справи до розгляду, господарський суд звертає увагу позивача, що в процесі розгляду справи суд не позбавлений права та можливості з власної ініціативи постановити ухвалу про участь позивача у судовому засіданні в режимі відеоконференції, якщо буде встановлено необхідність обов'язкової участі представника Товариства з обмеженою відповідальністю Атолл Пеінт Україна , а позивач, в свою чергу, не обмежений у праві повторно заявити відповідне письмове клопотання.
Враховуючи викладене вище, керуючись ст.ст.61, 64, 65, 74-1 Господарського процесуального кодексу України, -
УХВАЛИВ:
1. Порушити провадження у справі та прийняти позовну заяву до розгляду.
Розгляд справи призначити на 22.12.16 о 14:00 год . Викликати для участі у засіданні представників учасників судового процесу.
Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького, 44-Б, зал судових засідань №18 .
2. Зобов'язати учасників процесу на підтвердження їх статусу юридичної особи і повного найменування надати суду оригінал і належну копію статуту (положення), свідоцтва про державну реєстрацію (перереєстрацію) суб'єкта підприємницької діяльності - юридичної особи та належним чином оформлену довідку про те, що в провадженні господарського суду або іншого органу, який діє в межах своєї компетенції, немає (не було) справи з господарського спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав.
3. Зобов'язати сторони надати суду:
- належним чином засвідчені копії усіх додаткових угод до договору про торгове представництво №25-ТПС від 02.07.2012р. , у тому числі, додаткових угод №1, 3 та 4;
- письмові пояснення щодо наявності у представника відповідача повноважень на отримання лакофарбової продукції масою 21,634 тон за довіреністю №980 від 10.03.2015р., яку було видано на отримання товару масою 20 тон;
- належним чином засвідчену копію договору №3-МК від 02.01.2013р. з додатковими угодами до нього, у тому числі, додатковим договором №2 від 26.12.2014р., а також письмові пояснення щодо зарахування оплат за вказаним договором в рахунок погашення заборгованості за договором про торгове представництво №25-ТПС від 02.07.2012р.;
- належним чином засвідчену копію видаткової накладної №98 від 10.03.2015р. та письмові пояснення щодо того, яким чином розподілено грошову суму в розмірі 26 608 грн., яку було сплачено відповідно до банківської виписки від 10.04.2015р., на оплату товару за видатковими накладними №98 від 10.03.2015р. та №100 від 10.03.2015р.;
- належним чином засвідчені копії рахунків №110 від 10.03.2015р. та №111 від 10.03.2015р. та докази їх виставлення та отримання відповідачем.
6. Зобов'язати позивача надати суду:
- оригінали всіх документів по суті спору, доданих до позовної заяви (для огляду);
- нормативно обґрунтований розрахунок заявленої до стягнення суми 3% річних та інфляційних втрат з зазначенням періоду нарахування та суми заборгованості, моменту її виникнення та часткових оплат.
7. Зобов'язати відповідача надати суду:
- документально обґрунтований письмовий відзив на позовну заяву у порядку, передбаченому ст.59 Господарського процесуального кодексу України, з викладенням мотивів повного або часткового відхилення вимог позивача з посиланням на діюче законодавство;
- докази направлення відзиву з доданими до нього документами на адресу позивача;
- належні докази часткової чи повної оплати відповідачем визначеної позивачем заборгованості за поставлену продукцію (засвідчені банком банківські виписки за відповідний період, оформлені у встановлений спосіб платіжні доручення тощо).
8. Копії письмових доказів, які подаються до суду, оформити відповідно до вимог ст.36 ГПК України та п.5.27 Національного стандарту України ДСТУ 4163-2003 Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації , затвердженого Наказом №55 від 07.04.2003р. Держспоживстандарту України.
9. Всі витребувані матеріали надати до суду з відповідно оформленими супровідними листами до _ 19.12.2016р.
10. Відмовити у задоволенні клопотання вих.№14/12/16 від 30.11.2016р. Товариства з обмеженою відповідальністю Атолл Пеінт Україна про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
11. Запропонувати учасникам процесу направити в судове засідання своїх представників, повноваження яких оформити у відповідності з вимогами ст.28 Господарського процесуального кодексу України, а також надати належним чином засвідчені копії документів, що підтверджують повноваження представників.
12. Попередити сторони про передбачену п.5 ст.83 ГПК України відповідальність за невиконання вимог ухвали суду, а позивача - про передбачені п.5. ч.1 ст.81 ГПК України правові наслідки.
Суддя Т.П.Капцова
Учасники процесу мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді.
Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:
1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.
2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в Заявці.
До відома сторін: ознайомлення з матеріалами справи здійснюється щосереди о 14:00 год. у приміщенні Господарського суду міста Києва за наявності завчасно поданого через канцелярію суду клопотання. При собі мати документ, що посвідчує особу, оригінал довіреності та належним чином засвідчену копію для долучення до матеріалів справи.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.12.2016 |
Оприлюднено | 09.12.2016 |
Номер документу | 63221925 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Капцова Т.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні