ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
У Х В А Л А
"12" грудня 2016 р.Справа № 13/5025/794/11
Господарський суд Хмельницької області у складі:
суддя Крамар С.І., розглянувши матеріали справи
за заявою Славутської об'єднаної державної податкової інспекції в особі Білогірського відділення, смт. Білогір'я
до боржника ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю інвестиційно-виробничої компанії "Агроцукор", смт. Ямпіль Білогірського району
про визнання банкрутом (клопотання про розшук автотранспорту підприємства-банкрута)
Представники сторін:
від кредиторів: не з'явився;
від боржника: не з'явився;
арбітражний керуючий - ліквідатор: ОСОБА_2
Ухвалою господарського суду від 26.04.2011р. порушено провадження у справі №13/5025/794/11 про визнання банкрутом боржника - ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю інвестиційно-виробничу компанію "Агроцукор" смт. Ямпіль Білогірського району, введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та відкрито процедуру розпорядження майном.
Ухвалою від 30.05.2011р. призначено розпорядником майна арбітражного керуючого ОСОБА_3
Оголошення про порушення провадження справи про банкрутство боржника опубліковано в газеті "Голос України" № 109 від 17.06.2011р.
Ухвалою від 17.08.2011р. затверджено реєстр грошових вимог кредиторів.
Постановою суду від 09.09.2011р. припинено процедуру розпорядження майном, відкрито ліквідаційну процедуру у даній справі та призначено ліквідатором - арбітражного керуючого ОСОБА_3
Ухвалою суду від 11.04.2012р. звільнено від виконання обов'язків ліквідатора боржника - арбітражного керуючого ОСОБА_3 та призначено іншого ліквідатора - арбітражного керуючого ОСОБА_2 Зобов'язано ліквідатора провести ліквідаційну процедуру, скласти ліквідаційний баланс та подати його разом із звітом про свою діяльність до господарського суду для затвердження.
Ухвалою господарського суду від 27.06.2013р. суддею Крамаром С.І. справу №13/5025/794/11 прийнято до свого провадження.
Ухвалами суду області строк ліквідаційної процедури ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю інвестиційно-виробничу компанію "Агроцукор" смт. Ямпіль Білогірського району було продовжено та зобов'язано ліквідатора подати ліквідаційний баланс та звіт про свою діяльність господарському суду для затвердження до 01.12.2016р.
На адресу суду від ліквідатора - арбітражного керуючого ОСОБА_2 надійшло клопотання №261 від 02.11.2016р. згідно якого, ліквідатор з врахування уточнення, просив суд оголосити в розшук автомобіль НОМЕР_1 1987 року випуску, що належить ТОВ ІВК "Агроцукор", та просив надіслати ухвалу суду для виконання в Управління превентивної діяльності Головного управління національної поліції у Хмельницькій області для внесення відомостей щодо розшуку транспортних засобів до відповідних пошукових баз даних.
Ліквідатор в судовому засіданні підтримує заявлене клопотання, просить суд його задовольнити, оскільки дані заходи необхідні для виявлення майна банкрута та подальшої його реалізації. Посилається на те, що місце перебування транспортного засобу йому не відоме. Звертає увагу, що ліквідатору не було надано жодної інформації з приводу розшуку та жодного факту затримання техніки не відбулося. Просить суд надіслати ухвалу суду для виконання в Регіональний сервісний центр МВС у Хмельницькій області та в Управління превентивної діяльності Головного управління національної поліції у Хмельницькій області, а також зобов'язати зазначені уповноважені органи повідомити господарський суд та ліквідатора про місцеперебування розшукуваного транспортного засобу.
Заслухавши пояснення ліквідатора, перевіривши наявні матеріали справи, суд дійшов висновку, що заява підлягає задоволенню за таких підстав.
Відповідно до ч. 2 ст. 4-1 ГПК України, провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим кодексом з врахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (надалі - Закону про банкрутство).
Згідно зі ст. 12 Закону "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (чинного до 19.01.2013р.), господарський суд має право за клопотанням сторін або учасників справи про банкрутство чи за своєю ініціативою вжити заходів до забезпечення вимог кредиторів. Господарський суд за клопотанням розпорядника майна, кредиторів або з власної ініціативи може заборонити боржнику укладати без згоди арбітражного керуючого угоди, а також зобов'язати боржника передати цінні папери, майно, інші цінності на зберігання третім особам або вжити інших заходів для збереження майна боржника, про що виноситься ухвала.
Заходи щодо забезпечення вимог кредиторів діють відповідно до дня введення процедури санації і призначення керуючого санацією або до прийняття постанови про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури і призначення ліквідатора, або до припинення провадження у справі. Господарський суд також має право скасувати або змінити заходи щодо забезпечення вимог кредиторів до настання вищезазначених обставин, про що виноситься ухвала.
Статтею 66 ГПК України передбачено, що господарський суд за заявою сторони, прокурора або з власної ініціативи має право вжити передбачених статтею 67 цього Кодексу заходів до забезпечення позову, зокрема, накласти арешт на майно або грошові суми, що належать відповідачу. Забезпечення позову допускається в будь-якій стадії провадження у справі, якщо невжиття таких заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду.
При цьому, положення ГПК України про забезпечення позову застосовуються у справі про банкрутство з урахуванням вимог ст. 41 ГПК України, що визначає особливості провадження у справі про банкрутство як окремої форми судового процесу.
Відтак, з метою захисту прав та інтересів кредиторів, а також збереження майнових активів боржника, господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, вправі вжити заходів щодо забезпечення вимог кредиторів, передбачені загальними положеннями ст. 67 ГПК України, а також інших заходів, застосування яких, за переконанням суду, є необхідним у конкретному випадку, з урахуванням спеціальних норм Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Судом враховано, що основною метою провадження у справі про банкрутство є відновлення платоспроможності боржника та задоволення сукупного кола його кредиторів, яке передбачає послідовне виконання сторонами та учасниками процесу, арбітражним керуючим обов'язків, що визначені та передбачені положеннями Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
У відповідності до положень ст. ст. 1, 25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (чинний до 19.01.2016р.) ліквідатор - фізична особа, яка відповідно до рішення господарського суду організовує здійснення ліквідаційної процедури боржника, визнаного банкрутом, та забезпечує задоволення визнаних судом вимог кредиторів у встановленому цим Законом порядку. Ліквідатор з дня свого призначення, крім іншого, здійснює такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, вживає заходів по забезпеченню його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута; аналізує фінансове становище банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу; пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб .
З дня призначення ліквідатора до нього переходять права керівника (органів управління) юридичної особи - банкрута.
Згідно ст. 26 Закону про банкрутство, усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або повного господарського відання на дату відкриття ліквідаційної процедури та виявлені в ході ліквідаційної процедури, включаються до складу ліквідаційної маси.
Відповідно до приписів чинного законодавства України, право оголошувати в розшук автотранспортні засоби мають органи Державної виконавчої служби в порядку ст. 40 Закону України "Про виконавче провадження" та правоохоронні органи відповідно до законодавства, що регулює їх діяльність.
Процедуру тимчасового затримання, зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках і стоянках та їх повернення визначено постановою Кабінету Міністрів України від 17.12.2008 р. №1102 "Про затвердження Порядку тимчасового затримання та зберігання транспортних засобів на спеціальних майданчиках і стоянках".
Судом звернуто увагу, що ліквідатор позбавлений можливості виявити транспортний засіб зазначений в клопотанні та вжити заходів для формування ліквідаційної маси, передбачених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Крім того, ліквідатор банкрута позбавлений повноважень безпосередньо вимагати від органів Національної поліції оголошення транспортних засобів у розшук. А також, у ліквідатора відсутня можливість виявити зазначені вище автомобілі без вчинення відповідних дій правоохоронними органами.
Судом звертається увага також на те, що враховуючи можливість пересування транспортного засобу та приховування його на території України, нездійснення заходів щодо розшуку майна банкрута призведе до фактичного незадоволення заявлених кредиторських вимог.
За таких обставин, суд вважає необхідним задовольнити клопотання ліквідатора та оголосити в розшук автотранспорт, що належить та зареєстрований за ТОВ ІВК "Агроцукор".
Керуючись п.1 1 розділу Х "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 22.12.2011р. №4212-VІ (в редакції Закону від 02.10.2012р. №5405-VІ), ст. 12, ч. 2 ст. 22, ст.ст. 24, 25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 14.05.1992р. №2343-ХІІ (в редакції Закону до 19.01.2013р.), ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
Клопотання ліквідатора ОСОБА_2 №261 від 02.11.2016р. про розшук автомобіля банкрута задовольнити.
Оголосити в розшук зареєстровані за ТОВ ІВК "Агроцукор", смт. Ямпіль Білогірського району (код ЄДРПОУ 30845401) автомобіль НОМЕР_1 1987 року випуску.
Ухвалу надіслати у Регіональний сервісний центр МВС у Хмельницькій області та в Управління превентивної діяльності Головного управління національної поліції у Хмельницькій області для внесення відомостей щодо розшуку вищевказаного транспортного засобу до відповідних пошукових баз даних.
Зобов'язати Регіональний сервісний центр МВС у Хмельницькій області та Управління превентивної діяльності Головного управління національної поліції у Хмельницькій області повідомити господарський суд та ліквідатора про місцеперебування розшукуваного транспортного засобу.
Копію ухвали надіслати: кредитору, боржнику, ліквідатору, Головному управлінню юстиції у Хмельницькій області, Регіональному сервісному центру МВС у Хмельницькій області, Управлінню превентивної діяльності Головного управління національної поліції у Хмельницькій області.
Суддя Крамар С.І.
Віддруковано 7 прим. (надіслати): 1 - до справи; 2 - ініціюючому кредитору (30200, смт. Білогір'я, вул. Шевченка 44) - простим; 3 - боржнику (Білогірський р-н, смт. Ямпіль, вул. Леніна, 121); 4 - ліквідатору ОСОБА_2 (29000, АДРЕСА_1); 5 - Головне управління юстиції у Хмельницькій області; 6 - Регіональний сервісний центр МВС у Хмельницькій області - надісл. реком. з вруч.; 7 - Управління превентивної діяльності Головного управління національної поліції у Хмельницькій області - надісл. реком. з вруч.
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2016 |
Оприлюднено | 14.12.2016 |
Номер документу | 63332446 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні