ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про витребування доказів та зупинення провадження у справі
05 грудня 2016 р. м. Чернівці cправа № 824/907/16-а
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Левицького В.К.
за участю:
секретаря судового засідання Козак В.Ю.
представника позивача - ОСОБА_1
відповідач - не з'явився
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом ОСОБА_2
до Вижницької об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернівецькій області
про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення - рішення.
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2 звернувся до суду із вказаним позовом, в якому просить визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення - рішення за № 43-17 від 09.06.2015 р. винесене державною податковою інспекцією у Вижницькому районі Головного управління ДФС у Чернівецькій області.
В судовому засіданні судом поставлено на обговорення питання про витребування із регіонального сервісного центру МВС у Волинській області документи та інформацію на підставі яких було проведено реєстрацію транспортного засобу марки Mersedes-BenzВ» , номер кузова WDC1631541А169915, реєстраційний номер НОМЕР_1.
Представник позивача в судовому засіданні не заперечував проти витребування письмових доказів та у зв'язку із необхідністю отримання доказів заявив клопотання про зупинення провадження до дати надходження витребуваних доказів у справі.
Відповідач у судове засідання призначене на 05.12.2016 р. не з`явився, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи, що підтверджується матеріалами справи
Згідно ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час та місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Враховуючи положення ст. 128 КАС України, суд вважає, що неприбуття відповідача без поважних причин не є перешкодою для розгляду та вирішення поставленого на обговорення питання та заявленого клопотання.
Розглянувши поставлене на обговорення питання про витребування доказів та клопотання про зупинення провадження у справі, заслухавши думку представника позивача, суд зазначає наступне.
В силу вимог ч. 4 ст. 11 КАС України суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.
Частиною 5 ст. 11 КАС України встановлено, що суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає.
Відповідно до ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи.
Згідно ч. 3 ст. 71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, не може самостійно надати докази, то вона повинна зазначити причини, через які ці докази не можуть бути надані, та повідомити, де вони знаходяться чи можуть знаходитися. Суд сприяє в реалізації цього обов'язку і витребовує необхідні докази. Про витребування доказів або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.
Враховуючи викладене, суд вважає, що необхідно витребувати вищенаведені докази з регіонального сервісного центру МВС у Волинській області Чернівецької митниці ДФС (документи, що надаються в копіях мають бути належним чином посвідчені та придатні для читання).
Згідно ч. 3 ст. 79 КАС України письмові докази, які витребовує суд, надсилаються безпосередньо до адміністративного суду.
Частиною 1 ст. 122 КАС України визначено, що адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом. Справи щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби розглядається та вирішується протягом розумного строку, але не більше двадцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Беручи до уваги приписи ст. 122 КАС України, суд зобов'язує регіональний сервісний центр МВС у Волинській області надати витребувані докази в п'ятиденний строк з дати отримання копії ухвали про витребування доказів у справі (докази, що подаються в копіях мають бути належним чином посвідчені та придатні для читання).
Крім цього, суд вважає за необхідне зазначити, що за приписами ст. 129 1 Конституції України судові рішення є обов'язковими до виконання. Принцип обов'язковості судових рішень закріплений і у ст. 14 КАС України, відповідно до змісту якої постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України. Невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Так, статтею 185-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена адміністративна відповідальність за прояв неповаги до суду, що виражається, серед іншого, і в ухиленні від явки в суд свідка, і в ухиленні від надання витребуваних судом доказів.
Статтею 382 Кримінального кодексу України передбачена кримінальна відповідальність за умисне невиконання судового рішення, що набрало законної сили або перешкоджання його виконанню.
Відповідно до ч. 1 ст. 255 КАС України постанова або ухвала суду, яка набрала законної сили, є обов'язковою для осіб, які беруть участь у справі, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України.
Вирішуючи клопотання про зупинення провадження у справі, суд зазначає наступне.
Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 156 КАС України суд має право зупинити провадження у справі в разі наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони, або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору - до терміну, встановленого судом.
Враховуючи, що для надання витребуваних судом доказів потрібен час, а також те, що вони можуть мати істотне значення для всебічного та повного розгляду всіх обставин у сукупності, суд вважає, що клопотання про зупинення провадження підлягає задоволенню, а розгляд справи зупиненню до дати надходження витребуваних доказів.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 11, 14, 69, 71, 79, 122, 156, 160 та 165 КАС України, суд,-
У Х В А Л И В :
1. Клопотання задовольнити.
2. Витребувати із регіонального сервісного центру МВС у Волинській області наступні письмові докази: документи та інформацію на підставі яких було проведено реєстрацію транспортного засобу марки Mersedes-BenzВ» , номер кузова WDC1631541А169915, реєстраційний номер НОМЕР_1.
3. Для подання до суду витребуваних доказів встановити регіональному сервісному центру МВС у Волинській області 5-ти денний строк з дати отримання копії ухвали.
4. Покласти персональну відповідальність за виконання п.2 та 3 резолютивної частини ухвали на керівника регіонального сервісного центру МВС у Волинській області (особу, яка виконує його обов'язки), та довести до його відома про кримінальну відповідальність за умисне невиконання судового рішення та про адміністративну відповідальність за прояв неповаги до суду.
5. Зупинити провадження у справі №824/907/16-а до дати надходження витребуваних доказів у справі.
Ухвала в частині зупинення провадження відповідно до ч. 1 та 3 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. Ухвала в частині зупинення провадження може бути оскаржена в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з моменту проголошення ухвали. У разі постановлення ухвали згідно ч. 3 ст. 160 КАС України, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала в частині витребування доказів по справі оскарженню не підлягає.
Суддя В.К. Левицький
Ухвала в повному обсязі складена 12 грудня 2016 р.
Суд | Чернівецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2016 |
Оприлюднено | 16.12.2016 |
Номер документу | 63334035 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Левицький Василь Костянтинович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Левицький Василь Костянтинович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Левицький Василь Костянтинович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Левицький Василь Костянтинович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Левицький Василь Костянтинович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні