СОСНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД м. ЧЕРКАСИ
Справа № 712/11332/15-к
Провадження № 1кп/712/396/16
У Х В А Л А
про повернення клопотання про застосування примусових
заходів медичного характеру прокурору
09 грудня 2016 року м. Черкаси
Соснівський районний суд м. Черкаси у складі:
головуючого: судді - ОСОБА_1 ,
при секретарі - ОСОБА_2 ,
з участю: прокурора ОСОБА_3 ,
захисника ОСОБА_4 ,
представника потерпілого ОСОБА_5
законного представника - ОСОБА_6
розглянувши у підготовчому відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Черкаси клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру відносно ОСОБА_7 за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 358, ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 205 КК України,
В С Т А Н О В И В :
До Соснівського районного суду м. Черкаси Черкаською місцевою прокуратурою подано клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру відносно ОСОБА_7 за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 358, ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 205 КК України.
На підготовчому судовому засіданні захисник ОСОБА_4 звернувся до суду з клопотанням про повернення клопотання прокурору м. Черкаси, мотивуючи свої вимоги невідповідністю клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру вимогам ст. 291 КПК України, що перешкоджає проведенню всебічного, повного та об*єктивного розгляду справи.
Законний представник ОСОБА_7 ОСОБА_6 на підготовчому судовому засіданні підтримала клопотання про повернення клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру прокурору м. Черкаси.
Представник потерпілого на підготовчому судовому засіданні просила відмовити в задоволенні клопотання.
Прокурор на підготовчому засіданні заперечувала проти повернення клопотання прокурору м. Черкаси.
Відповідно до ст. 292 ч. 2 КПК України клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру має відповідати вимогам статті 291 цього Кодексу, а також містити інформацію про примусовий захід медичного характеру, який пропонується застосувати, та позицію щодо можливості забезпечення участі особи під час судового провадження за станом здоров`я.
Пункт 5 частини 2 статті 291 КПК України передбачає, що обвинувальний акт має містити виклад фактичних обставин кримінального правопорушення, які прокурор вважає встановленими, правову кваліфікацію кримінального правопорушення з посиланням на положення закону і статті закону України про кримінальну відповідальність та формулювання обвинувачення.
При дослідженні клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру відносно ОСОБА_7 за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 358, ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 205 КК України встановлено, що вказані вимоги закону було порушено.
В клопотанні про застосування примусових заходів медичного характеру повинно бути як виклад фактичних обставин події, так і формулювання обвинувачення, тобто описова і його резолютивна частина.
Крім того, відповідно до ст. 291 КПК України, клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру має містити анкетні відомості кожного потерпілого (прізвище, ім.*я, по батькові, дата та місце народження, місце проживання, громадянство), що грубо проігноровано.
В клопотанні не зазначено власників юридичних осіб, які є потерпілими, зокрема не вказано прізвище, ім*я, по батькові, дата та місце народження, місце проживання, громадянство.
Вказані вимоги закону слідчим та прокурором було порушено.
Клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру відносно ОСОБА_7 не містить належним чином сформульованого обвинувачення щодо кожного епізоду, а містить лише виклад фактичних обставин.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 291, 292, 314 316 КПК України, суд, -
У Х В А Л И В :
Клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру відносно ОСОБА_7 за підозрою у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 358, ч. 4 ст. 358, ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 205 КК України, повернути прокурору Черкаської місцевої прокуратури.
Зобов`язати прокурора Черкаської місцевої прокуратури усунути виявлені недоліки протягом 20 (двадцяти) днів з дня отримання даної ухвали, що на думку суду відповідає засадам розумного строку та є достатнім для виправлення допущених недоліків.
Ухвалу негайно направити прокурору Черкаської місцевої прокуратури для усунення зазначених в ній недоліків клопотання.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Черкаської області протягом семи днів з дня її оголошення через Соснівський районний суд м. Черкаси.
Головуючий :
Суд | Соснівський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 14.12.2016 |
Оприлюднено | 16.03.2023 |
Номер документу | 63412087 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Соснівський районний суд м.Черкас
Бащенко С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні