АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Провадження № 11-кп/793/133/17 Справа № 712/11332/15-к Категорія: ч.2 ст.28, ч.1 ст.205, ч.1 ст.358, ч.4 ст.358 КК УкраїниГоловуючий у І інстанції ОСОБА_1 Доповідач в апеляційній інстанції ОСОБА_2
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17 січня 2017 року Колегія суддів судової палати в кримінальних справах апеляційного суду Черкаської області в складі:
головуючого суддів при секретарі ОСОБА_2 ОСОБА_3, ОСОБА_4 ОСОБА_5 з участю прокурораОСОБА_6
захисника ОСОБА_7
представника потерпілої ОСОБА_8
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Черкаси кримінальне провадження за апеляційною скаргою прокурора у кримінальному провадженні ОСОБА_9 на ухвалу Соснівського районного суду м. Черкаси від 09 грудня 2016 року про повернення прокурору клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру стосовно ОСОБА_10 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.28, ч.1 ст.205, ч.1 ст.358, ч.4 ст.358 КК України ,-
в с т а н о в и л а :
Ухвалою Соснівського районного суду м. Черкаси від 09 грудня 2016 року клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру стосовно ОСОБА_10 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.28, ч.1 ст.205, ч.1 ст.358, ч.4 ст.358 КК України було повернуто прокурору. Зобов'язано прокурора на протязі 20 днів з моменту отримання ухвали суду усунути виявлені недоліки.
Не погоджуючись з ухвалою Соснівського районного суду м. Черкаси від 09 грудня 2016 року прокурор звернувся з апеляційною скаргою в якій просить вказану ухвалу скасувати справу направити на новий судовий розгляд до суду першої інстанції.
Заслухавши доповідача, прокурора, обвинуваченого, вивчивши матеріали кримінального провадження, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга прокурора не підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до ст.370 КПК України, судове рішення повинно бути законним, обґрунтованим і вмотивованим.
Відповідно до вимог ст. 292 КПК України клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру має відповідати вимогам ст. 291 КПК України.
Так, п. 5 ч. 2 ст. 291 КПК України регламентує, що обвинувальний акт (клопотання) повинен містити виклад фактичних обставин кримінального правопорушення, які прокурор вважає встановленими, правову кваліфікацію кримінального правопорушення та формулювання обвинувачення, яке повинно складатися з обставин, які свідчать про наявність доказаних даних про подію кримінального правопорушення (час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення), винуватість обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, форму вини, мотив і мету вчинення кримінального правопорушення, обставини, які впливають на ступінь тяжкості вчиненого кримінального правопорушення та інше.
Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 314 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд повертає обвинувальний акт (клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру), якщо він не відповідає вимогам кримінально процесуального закону.
Як вбачається з матеріалів кримінального провадження, суд першої інстанції повернув прокурору клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру щодо ОСОБА_10 через невідповідність вимогам ст. 291 КПК України з тих підстав, що клопотання не містить належним чином сформульованого обвинувачення щодо кожного епізоду, а містить лише виклад фактичних обставин, крім того, в клопотанні не зазначено власників юридичних осіб, які є потерпілими, зокрема не вказано прізвище, ім'я, по батькові, дата та місце народження, місце проживання, громадянство.
Перевіривши кримінальне провадження, колегією суддів встановлено, що клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру дійсно не містить сформульованого обвинувачення щодо кожного епізоду та лише є наявним посилання на положення кримінального закону без зазначення правової кваліфікації відповідно до ст.ст. КК України інкримінованих злочинів.
З огляду на викладене, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга прокурора не підлягає задоволенню з тих підстав, що клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру щодо ОСОБА_10 не відповідає вимогам кримінального процесуального закону України.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 404, 405, 407, 419 КПК України, колегія суддів, -
у х в а л и л а :
Апеляційну скаргу прокурора у кримінальному провадженні ОСОБА_9 - залишити без задоволення.
Ухвалу Соснівського районного суду м. Черкаси від 09 грудня 2016 року про повернення прокурору клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру стосовно ОСОБА_10 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.28, ч.1 ст.205, ч.1 ст.358, ч.4 ст.358 КК України - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту його проголошення та може бути оскаржений в касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом трьох місяців з дня його проголошення.
Головуючий :
Судді :
Суд | Апеляційний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 17.01.2017 |
Оприлюднено | 30.01.2017 |
Номер документу | 64244826 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Апеляційний суд Черкаської області
Єльцов В. О.
Кримінальне
Апеляційний суд Черкаської області
Єльцов В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні