13.12.2016
Справа № 522/20563/16-ц
Провадження № 2/522/8546/16
У Х В А Л А
13 грудня 2016 року Суддя Приморського районного суду міста Одеси Свячена Ю.Б., розглянувши заяву позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «МСС Мєдія», ОСОБА_2, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору - приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_3 про визнання правочину недійсним та відміну державної реєстрації права власності на квартиру, -
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Приморського районного суду м. Одеси знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ТОВ «МСС Мєдія», ОСОБА_2, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору - приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_3 про визнання правочину недійсним та відміну державної реєстрації права власності на квартиру.
ОСОБА_1 подав до суду заяву про забезпечення позову шляхом заборони Приморському РВ м. Одеси ГУ ДМС України в Одеській області знімати з реєстраційного обліку та проводити реєстраційний облік осіб за адресою: АДРЕСА_1; заборони ТОВ «МСС Мєдія» користуватись квартирою №612 по вул. М.Говорова, 11-Д в м. Одесі. Заява обґрунтовується тим, що невжиття заходів забезпечення позову може в подальшому ускладнити виконання рішення суду.
Дослідивши матеріали цивільної справи, суд вважає за можливе задовольнити заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову.
Згідно ст. 151 ЦПК України, суд за заявою осіб, які беруть участь в справі, може вжити заходи забезпечення позову, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Відповідно до п. п. 1, 2 ч. 1 ст. 152 ЦПК України, позов забезпечується накладенням арешту на майно або грошові кошти, що належать відповідачеві і знаходяться у нього або в інших осіб, забороною вчиняти певні дії .
Згідно ч. 1 ст. 153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа, в день її надходження без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.
При цьому, відповідно до ч. 9 ст. 153 ЦПК України, ухвала про забезпечення позову виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень.
Відповідно до роз'яснень, що надані в Постанові Пленуму Верховного Суду України від 22 грудня 2006 року № 9 «Про практику застосування судами цивільно-процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитись зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернула з такою заявою позовним вимогам.
Оскільки позовними вимогами ОСОБА_1 по вищевказаній цивільній справі є визнання недійсним правочину по відчуженню спірної квартири АДРЕСА_2, та відміна державної реєстрації права власності на неї, то суд вважає, що заява позивача щодо заборони Приморському РВ м. Одеси ГУ ДМС України в Одеській області знімати з реєстраційного обліку та проводити реєстраційний облік осіб за адресою: АДРЕСА_1 та заборони ТОВ «МСС Мєдія» користуватись квартирою №612 по вул. М.Говорова, 11-Д в м. Одесі, є обґрунтованою.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що невжиття заходів забезпечення позову може ускладнити або зробити неможливим виконання рішення суду в подальшому, а тому вбачає доцільним задовольнити подану позивачем заяву про забезпечення позову в повному обсязі .
Задовольняючи заяву позивача про забезпечення позову суд також виходив із співмірності з заявленими позовними вимогами.
На підставі викладеного, керуючись Постановою Пленуму Верховного Суду України від 22 грудня 2006 року № 9 «Про практику застосування судами цивільно-процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову», ст. 151, п. 1, 2 ч. 1 ст. 152, ч. 9 ст. 153, ст.ст. 208-210 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Заяву позивача ОСОБА_1 про забезпечення позову по цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «МСС Мєдія», ОСОБА_2, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійні вимоги на предмет спору - приватного нотаріуса Київського міського нотаріального округу ОСОБА_3 про визнання правочину недійсним та відміну державної реєстрації права власності на квартиру, - задовольнити.
Заборонити Приморському РВ м. Одеси ГУ ДМС України в Одеській області знімати з реєстраційного обліку та проводити реєстраційний облік осіб за адресою: АДРЕСА_1, до набрання чинності рішенням по вказаній справі.
Заборонити Товариству з обмеженою відповідальністю «МСС Мєдія» (код ЄДРПОУ 38063486) користуватись квартирою №612 по вул. М.Говорова, 11-Д в м. Одесі, до набрання чинності рішенням по вказаній справі.
Копію ухвали суду для виконання направити до Приморського РВ м. Одеси ГУ ДМС України в Одеській області, Приморського ВДВС м. Одеси, Товариства з обмеженою відповідальністю «МСС Мєдія» , та сторонам для відома .
Виконання ухвал з питань забезпечення позову здійснюється негайно в порядку, встановленому законом для виконання судових рішень.
Ухвала з питань забезпечення позову може бути оскаржена. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Одеської області шляхом подачі апеляційної скарги через Приморський районний суд м. Одеси протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Ю.Б.Свячена
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 13.12.2016 |
Оприлюднено | 23.12.2016 |
Номер документу | 63518402 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні