Ухвала
від 16.12.2016 по справі 554/10353/16-к
ОКТЯБРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ПОЛТАВИ

Дата документу 16.12.2016 Справа № 554/10353/16-к

Справа № 554/10353/16-к

Провадження № 1-кс/554/8863/2016

У Х В А Л А

про проведення обшуку

16 грудня 2016 року м. Полтава

Слідчий суддя Октябрського районного суду міста Полтави ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання Слідчий Полтавського районного відділення Полтавського відділу поліції ГУ НП в Полтавській області капітан поліції ОСОБА_3 , розглянувши матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12016170040002338 від 16.06.2016 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191, ч. 2 ст. 364 КК України про проведення обшуку,-

В С Т А Н О В И В:

Слідчий звернувся до суду із вище зазначеним клопотанням, яке мотивує наступним.

Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи УЖКГ Полтавського міськвиконкому та ПБП «Ремтехнал», вступивши у злочинну змову, умисно, з корисливих мотивів вносять до актів виконаних робіт Ф. КБ-2в та КБ-3 завідомо неправдиві відомості, які у подальшому стають підставою для перерахування бюджетних коштів на розрахунковий рахунок суб`єкта господарювання за роботи, які фактично не виконані, виконані не у повному об`ємі з використанням матеріалів, які не передбачені умовами проектно - кошторисної документації, або за матеріали, які придбані по значно завищеним цінам, чим спричиняють збитків місцевому бюджету.

За вказаним фактом слідчим відділенням Полтавського РВП Полтавського ВП ГУ НП в Полтавській області проводиться розслідування у кримінальному провадженні № 12016170040002338 від 16.06.2016 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.

Окрім цього, службові особи комітету з конкурсних торгів УЖКГ виконавчого комітету Полтавської міської ради, зловживаючи своїм службовим становищем, під час проведення тендеру на закупівлю робіт з реконструкції Полтавського міського парку на суму 4,5 млн. грн. визнали переможцем ПБП «Ремтехнал», що має ознаки фіктивності, що завдає тяжких наслідків охоронюваним законом державним та громадським інтересам.

За вказаним фактом слідчим управлінням ГУ НП в Полтавській області проводиться розслідування у кримінальному провадженні № 42016170000000250 від 26.08.2016 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.

Вказані кримінальні провадження прокуратурою Полтавської області об`єднані в одне під № 12016170040002338, створено слідчу групу з числа слідчих СУ ГУ НП в Полтавській області та слідчого Полтавського РВП Полтавського ВП ГУ НП в Полтавській області ОСОБА_3 .

Також досудовим слідством встановлено, що в послідуючому службові особи ПБП «Ремтехнал» вступивши у злочинну змову з керівниками фіктивних підприємств на території Полтавської області, використовуючи печатки вказаних ФСПД, вніс недостовірні відомості у первинні фінансові, банківські документи та документи податкової звітності, з метою надання їх банківським установам, зняття готівки та подальшого прикриття незаконної діяльності із ухилення суб`єктами господарської діяльності (вигодонабувачами), у тому числі ПБП «Ремтехнал» (код ЄДРПОУ 25155206), від сплати податків та обов`язкових платежів у наслідок незаконного формування податкового кредиту за рахунок фінансово-господарських операцій, які фактично місця не мали.

В ході виконання доручення працівниками в Полтавській області ДЗЕ Національної поліції України було встановлено факт систематичного розкрадання бюджетних коштів службовими особами ПБП «Ремтехнал», які в подальшому систематично перераховуються на рахунки ФСПД, серед яких ФОП « ОСОБА_4 ».

Згідно актів приймання виконаних підрядних робіт форми КБ-2в за період з 18.04.2016 по теперішній час встановлено, що матеріали для виконання будівельних робіт ПБП «Ремтехнал» (ЄДРПОУ 25155206), поставляли ФОП ОСОБА_4 (код НОМЕР_1 ), ПП «ІВІС-2008» (код 35658500), ПП «Поло-Інвестбуд» (код 35026677), ПрАТ «КВП» (код 1284778), ТОВ «Інтер-Канат» (код 37062518), ТОВ «Алюр-Плюс» (код 34860245), ТОВ «Хімрезерв-Полтава» (код 30485934), ПВКФ «Будавтохім» (код 31175041), ТОВ «Альтера» (код 31391711) та інші СГД. У подальшому, службові особи ПБП «Ремтехнал» (ЄДРПОУ 25155206), в підсумкові відомості ресурсів вносять неправдиві відомості щодо вартості вказаних будівельних матеріалів, а саме завищують її, з метою збільшення вартості виконаних будівельних робіт по об`єктам на замовлення УЖКГ Полтавського міськвиконкому.

Відповідно до відомостей у Єдиному Державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, ПБП «Ремтехнал» (ЄДРПОУ 25155206), зареєстровано за адресою: м. Полтава, просп. Першотравневий, 19, оф. 12. Засновником та директором вказаного підприємства є ОСОБА_5 .

Відповідно до відомостей у Єдиному Державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, ФОП ОСОБА_4 (код НОМЕР_1 ), зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 . Фактичне місцезнаходження бухгалтерії та виробничих потужностей за адресою АДРЕСА_2 .

Відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно житлова будівля за адресою: АДРЕСА_2 , належить ОСОБА_4 (ІПН НОМЕР_1 ).

За наявною інформацією за вищевказаною адресою зберігаються оригінали первинних фінансово господарських та бухгалтерських документів ФОП ОСОБА_4 (код НОМЕР_1 ) по взаємовідносинам з ПБП «Ремтехнал» по виконанню будівельних робіт на замовлення УЖКГ Полтавського міськвикокому, а також оргтехніка, печатки підприємств «транзитно конвертаційної» спрямованості, не обліковані грошові кошти, а також чорнові записи, які ведуться ОСОБА_4 в процесі своєї повсякденної незаконної фінансово господарської діяльності та будуть містити реальні об`єми такої діяльності.

В зв`язку з вищевикладеним, з метою викриття злочинної діяльності службових осіб ПБП «Ремтехнал» та ФОП ОСОБА_4 і беручи до уваги те, що вилучення вище переліченого має суттєве значення для повного всебічного та об`єктивного розслідування кримінального провадження, постала необхідність провести обшук за адресою фактичного місцезнаходження ФОП ОСОБА_4 (код НОМЕР_1 ), АДРЕСА_2 , так як ОСОБА_4 в разі отримання ухвали слідчого судді на проведення тимчасового доступу до речей та документів підконтрольного йому підприємства має намір знищити оригінали первинних фінансово господарських та бухгалтерських документів ФОП ОСОБА_4 та ПБП «Ремтехнал», оргтехніку, на якій містяться відомості незаконної діяльності, печатки підприємств «транзитно-конвертаційної» спрямованості, а також чорнові записи, які ним ведуться в процесі повсякденної незаконної фінансово господарської діяльності.

Із огляду на викладене, встановлено, що до вчинення злочинів, передбачених ч. 3 ст. 191, ч. 2 ст. 364 КК України, обставини якого викладені вище, та який є тяжким, причетний ФОП ОСОБА_4 . Службові приміщення підприємства є іншим володінням особи та перебувають у фактичному володінні її службових осіб.

Згідно з ч.1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Із урахуванням вищевикладеного, у ході досудового розслідування виникло достатньо підстав вважати, що у приміщеннях ФОП ОСОБА_4 (код НОМЕР_1 ), АДРЕСА_2 зберігаються оригінали первинних фінансово-господарських та бухгалтерських документів ФОП ОСОБА_4 (ІПН НОМЕР_1 ) по взаємодії з ПБП «Ремтехнал» (код 25155206), щодо виконання робіт, надання послуг, реалізації товарів, а також документів щодо взаєморозрахунків з постачальниками ТМЦ, носіїв електронної інформації, в яких містяться відомості про проведені операції та існуючі домовленості щодо поставки ТМЦ та виконання робіт, інформація про здійсненні платежі за допомогою системи «Клієнт банк», чорнові записи щодо здійснених фінансово-господарських операцій по конвертації коштів, кошти отримані від вказаних незаконних операцій, які полягали у переведенні безготівкових коштів у готівку, тобто здобуті злочинним шляхом.

У зв`язку з викладеним, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення злочину, відшукання майна (коштів), що здобуте у результаті його вчинення, знарядь кримінального правопорушення є необхідність у проведенні обшуку у приміщеннях фактичного місцезнаходження ФОП ОСОБА_4 (код НОМЕР_1 ), за адресою АДРЕСА_2

В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав.

Клопотання про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час розгляду питання слідчим суддею від учасників процесуальної дії не надійшло, за ініціативою суду не здійснюється, що відповідає положенням ст. 107 КПК України.

Розглянувши дане клопотання, долучені до нього матеріали, суд дійшов висновку про необхідність часткового задоволення зазначеного клопотання, виходячи з наступного.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 234 КПК України, обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення злочину, відшукання знаряддя злочину або майна, яке здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місця знаходження розшукуваних осіб. Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.

Обшук, або огляд житла чи іншого володіння особи, обшук особи здійснюється з обов`язковою участю не менше двох понятих незалежно від застосування технічних засобів фіксування відповідної слідчої (розшукової) дії (частина 7 абзац 2 ст. 223 КПК України).

Відповідно до ч. 5 ст. 234 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не довели наявність достатніх підстав вважати, що:було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.

Під час розгляду зазначеного клопотання слідчим в повній мірі доведено достатність підстав для проведення зазначеного обшуку. Отримати інформацію в інший спосіб неможливо.

Однак, звертаю увагу на вимоги п.6 ч.2 ст.235 КПК України, згідно якої ухвала суду про дозвіл на обшук житла чи іншого володінні повинна містити відомості про речі, документи або осіб, для виявлення яких проводиться обшук.

ЄСПЛ у своєму рішенні від 7 липня 2007 року у справі «Смирнов проти Росії» вказав, що невизначене формулювання обсягу обшуку дало органу влади на власний розсуд вирішувати, які матеріали підлягають вилученню, що призвело до вилучення, крім документів, які стосуються справи, деяких особистих речей. ЄСПЛ зазначив, що відсутність вказівки на конкретну мету обшуку є порушенням ст. 6 Конвенції.

Таким чином, посилання слідчого в клопотанні на відшукання «кошти отримані від вказаних незаконних операцій, які полягали у переведенні безготівкових коштів у готівку, тобто здобуті злочинним шляхом» є неконкретизованими, а сама ухвала суду з приводу проведення обшуку на виявлення таких речей може бути незрозумілою для виконання, що суперечить вимогам п.6 ч.2 ст.235 КПК України, і тому клопотання слідчого в цій частині задоволенню не підлягає.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 110, 234, 370, 372 КПК України,-

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого про проведення обшуку - задовольнити частково.

Надати дозвіл на проведення обшуку іншого володіння осіб приміщення, що належить ОСОБА_4 (ІПН НОМЕР_1 ), за фактичним місцезнаходженням ФОП ОСОБА_4 за адресою АДРЕСА_2 , з метою виявлення та вилученняоригіналів первинних фінансово-господарських та бухгалтерських документів ФОП ОСОБА_4 (ІПН НОМЕР_1 ) по взаємодії з ПБП «Ремтехнал» (код 25155206), щодо виконання робіт, надання послуг, реалізації товарів, а також документів щодо взаєморозрахунків з постачальниками ТМЦ, носіїв електронної інформації, в яких містяться відомості про проведені операції та існуючі домовленості щодо поставки ТМЦ та виконання робіт, інформація про здійсненні платежі за допомогою системи «Клієнт банк», чорнові записи щодо здійснених фінансово-господарських операцій по конвертації коштів.

В решті клопотання - відмовити.

Строк дії ухвали - один місяць.

Роз`яснити, що за умисне невиконання ухвали суду, передбачена відповідальність за ст. 382 КК України.

Ухвала остаточна та оскарженню не підлягає.

Заперечення на дану ухвалу може бути подано під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудОктябрський районний суд м.Полтави
Дата ухвалення рішення16.12.2016
Оприлюднено16.03.2023
Номер документу63592055
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —554/10353/16-к

Ухвала від 27.10.2017

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Шевська О. І.

Ухвала від 11.05.2017

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Шевська О. І.

Ухвала від 04.05.2017

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Кулешова Л. В.

Ухвала від 04.05.2017

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Кулешова Л. В.

Ухвала від 04.05.2017

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Кулешова Л. В.

Ухвала від 16.12.2016

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Шевська О. І.

Ухвала від 12.12.2016

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Шевська О. І.

Ухвала від 16.12.2016

Кримінальне

Октябрський районний суд м.Полтави

Шевська О. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні