Справа № 755/18677/16-ц
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27.12.2016 року суддя Дніпровського районного суду м. Києва Катющенко В.П. розглянувши заяви ОСОБА_1 про забезпечення позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «Лисичанський пивоварний завод» про розірвання договору купівлі-продажу вкладу,-
В С Т А Н О В И В:
В провадження Дніпровського районного суду м. Києва надійшла цивільна справа за позовом ОСОБА_1 про забезпечення позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «Лисичанський пивоварний завод» про розірвання договору купівлі-продажу вкладу.
До позовної заяви позивачем було подано заяву про забезпечення позову, в якому позивач просить суд: вжити заходів забезпечення позову, а саме: заборонити всім суб'єктам державної реєстрації, визначених Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», зокрема державним реєстраторам, державним та приватним нотаріусам, також іншим акредитованим суб'єктам вносити будь-які зміни до відомостей про юридичну особу - Товариство з обмеженою відповідальністю «Лисичанський пивоварний завод» (ЄДРПОУ 00382987) , які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, пов'язаних зі зміною засновників (учасників) товариства та розміру їхніх часток.
Заява обґрунтована тим, що державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу, що містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, зокрема і реєстрацію змін про власників підприємства та розміру їхніх вкладів, може провести державний реєстратор органів Міністерства юстиції України, державний чи приватний нотаріус або інший акредитований суб'єкт. Враховуючи той факт, що відповідач має всі необхідні документи для того, щоб внести зміни до відомостей, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, та виключити ОСОБА_1 зі складу засновників (учасників) ТОВ «Лисичанський пивоварний завод», а також він може у будь-який час продати частку третім особам, є підстави вважати, що відповідач особисто чи уповноважена ним особа, можуть незаконно, всупереч інтересам ОСОБА_1, у будь-який час провести незаконні реєстраційні дії щодо зміни складу засновників (учасників) ТОВ «Лисичанський пивоварний завод», чи розміру їхніх часток у статутному капіталі. Вказані обставини в подальшому можуть утруднити або взагалі унеможливити виконання судового рішення у випадку задоволення позову та розірвання договору купівлі-продажу частки у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «Лисичанський пивоварний завод».
У відповідності до вимог ч. 1 ст. 153 Цивільного процесуального кодексу України, заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа, в день її надходження без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.
Вивчивши зміст поданого клопотання та матеріали позовної заяви, суд приходить до наступного.
Частиною 1, 3 ст. 151 Цивільного процесуального кодексу України передбачено, що суд за заявою осіб, які беруть участь в справі, може вжити заходи забезпечення позову. Забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Відповідно до ст. 152 Цивільного процесуального кодексу України, позов забезпечується: накладенням арешту на майно або грошові кошти, що належать відповідачеві і знаходяться у нього або в інших осіб; забороною вчиняти дії; встановлення обов`язку вчинити певні дії; забороною іншим особам здійснювати платежі або передавати майно відповідачеві чи виконувати щодо нього інші зобов`язання; зупиненням продажу арештованого майна, якщо подано позов про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту; зупинення стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку; передачею речі, яка є предметом спору, на зберігання іншим особам.
Як вбачається із заявлених позивачем позовних вимог, позивач, просить суд: розірвати договір купівлі-продажу частки у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «Лисичанський пивоварний завод», укладений 15 вересня 2016 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_2
Як роз'яснено в п. 4 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» від 22 грудня 2006 року № 9, розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.
За вказаних обставин, враховуючи зміст заявлених позовних вимог, суд приходить до висновку про можливість задоволення заяви .
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 151-153, 210, 293 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю «Лисичанський пивоварний завод» про розірвання договору купівлі-продажу вкладу - задовольнити.
Заборонити всім суб'єктам державної реєстрації, визначених Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», зокрема державним реєстраторам, державним та приватним нотаріусам, також іншим акредитованим суб'єктам вносити будь-які зміни до відомостей про юридичну особу - Товариство з обмеженою відповідальністю «Лисичанський пивоварний завод» (ЄДРПОУ 00382987), які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, пов'язаних зі зміною засновників (учасників) товариства та розміру їхніх часток.
Ухвала підлягає негайному виконанню, в тому числі, за правилами встановленими для виконання судових рішень відповідно до ЗУ «Про виконавче провадження».
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.
Строк пред'явлення ухвали до виконання один рік.
Суддя:
Суд | Дніпровський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 27.12.2016 |
Оприлюднено | 30.12.2016 |
Номер документу | 63727545 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Дніпровський районний суд міста Києва
Катющенко В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні