Ухвала
від 26.01.2018 по справі 755/18677/16-ц
ДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 755/18677/16-ц

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"26" січня 2018 р. Дніпровський районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді - Катющенко В.П.,

при секретарі - Чуб Н.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, в приміщенні Дніпровського районного суду м. Києва, клопотання представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про призначення судової почеркознавчої експертизи у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3, третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю Лисичанський пивоварний завод про розірвання договору купівлі-продажу вкладу, - В С Т А Н О В И В :

В провадженні Дніпровського районного суду м. Києва знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3, третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю Лисичанський пивоварний завод про розірвання договору купівлі-продажу вкладу.

07 квітня 2017 року до Дніпровського районного суду м. Києва надійшло клопотання представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про призначення судової почеркознавчої експертизи у вказаній справі, в якому останній просив суд: призначити у справі судову почеркознавчу експертизу, на вирішення якої поставити питання: Чи виконано підпис від імені ОСОБА_1 у розписці про отримання коштів тією особою, від імені якої він зазначений, чи іншою особою.

В судове засідання сторони не з'явилися, представник позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 подав до суду заяву, в якій просив розглядати справу без участі позивача та її представників, на проведенні почеркознавчої експертизи розписки наполягає. Представник відповідача ОСОБА_3 - ОСОБА_4 подав до суду заяву, в якій просив розгляд справи провести без участі відповідача та його представника, проти проведення судової почеркознавчої експертизи не заперечує.

Вивчивши підстави та мотиви заявленого клопотання, вивчивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Відповідно до ст. 5 Цивільного процесуального кодексу України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.

Відповідно до ст. 103 Цивільного процесуального кодексу України, суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: для з'ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо. При призначенні експертизи судом експерт або експертна установа обирається сторонами за взаємною згодою, а якщо такої згоди не досягнуто у встановлений судом строк, експерта чи експертну установу визначає суд. Суд з урахуванням обставин справи має право визначити експерта чи експертну установу самостійно. У разі необхідності може бути призначено декілька експертів для підготовки одного висновку (комісійна або комплексна експертиза). Питання, з яких має бути проведена експертиза, що призначається судом, визначаються судом. Учасники справи мають право запропонувати суду питання, роз'яснення яких, на їхню думку, потребує висновку експерта. У разі відхилення або зміни питань, запропонованих учасниками справи, суд зобов'язаний мотивувати таке відхилення або зміну.

Порядок призначення судової експертизи у науково-дослідних судово-експертних установах міністерства юстиції України, обов`язки, права та відповідальність судового експерта, організація та оформлення їх результатів визначається Законом України Про судову експертизу , Цивільним процесуальним кодексом України, Інструкцією про призначення та проведення судових експертиз та науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та іншими нормативно-правовими актами з питань судової експертизи.

Так, відповідно до ст. 1 Закону України Про судову експертизу , судова експертиза - це дослідження експертом на основі спеціальних знань матеріальних об`єктів, явищ і процесів, які містять інформацію про обставини справи, що перебуває у провадженні органів дізнання, досудового та судового слідства.

Відповідно до розділу ІІІ науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 08.10.1998р. № 53/5 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 26.12.2012 р. № 1950/5) - економічна експертиза включає дослідження документів бухгалтерського, податкового обліку і звітності, дослідження документів про економічну діяльність підприємств і організацій, дослідження документів фінансово-кредитних операцій.

Відповідно до заявлених позовних вимог ОСОБА_1, остання просить суд: розірвати договір купівлі-продажу частки у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю Лисичанський пивоварний завод , укладений 15 вересня 2016 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_3

Відповідно до положень ч. 1 ст. 13 Цивільного процесуального кодексу України, суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що для з`ясування обставин, які мають значення для справи та потребують спеціальних знань, а також враховуючи, що обставини справи з`ясовуються на засадах змагальності, клопотання представника позивача про призначення у справі судової почеркознавчої експертизи підлягає задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 104 Цивільного процесуального кодексу України, про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.

За вказаних обставин, при призначенні експертизи, суд бере до уваги перелік питань, які поставлені представником позивача, а також враховуючи зміст заявлених позивачем позовних вимог, та вважає за необхідне клопотання представника позивача задовольнити та призначити у справі судову почеркознавчу експертизу, доручивши її проведення Українському науково-дослідному інституту соціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 5, 13, 103, 104, 260 ЦПК України, суд, -

У Х В А Л И В:

Клопотання представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 про призначення судової почеркознавчої експертизи у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3, третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю Лисичанський пивоварний завод про розірвання договору купівлі-продажу вкладу - задовольнити.

Призначити у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_3, третя особа: Товариство з обмеженою відповідальністю Лисичанський пивоварний завод про розірвання договору купівлі-продажу вкладу - судову почеркознавчу експертизу на розгляд якої поставити питання:

- Чи виконано підпис від імені ОСОБА_1 у розписці про отримання коштів тією особою, від імені якої він зазначений, чи іншою особою (а.с. 63)?

Проведення експертизи доручити Українському науково-дослідному інституту соціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України (03113, м. Київ, вул. Василенка, буд. 3), попередивши експертів про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України.

Витрати по проведенню експертизи покласти на позивача ОСОБА_1, адреса: АДРЕСА_1 (представник позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 - АДРЕСА_2, тел. НОМЕР_1

В розпорядження експертів надати матеріали цивільної справи №755/18677/16-ц.

Провадження по справі до отримання висновку експертизи - зупинити.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручено у день її проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п'ятнадцят днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.

У відповідності до п.п. 15.5) п.п.15 п. 1 Розділу ХШ Перехідних Положень ЦПК України, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а саме Дніпровський районний суд м. Києва.

Суддя:

СудДніпровський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення26.01.2018
Оприлюднено30.01.2018
Номер документу71877885
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —755/18677/16-ц

Ухвала від 18.07.2024

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Катющенко В. П.

Ухвала від 12.12.2019

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Катющенко В. П.

Ухвала від 12.07.2019

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Катющенко В. П.

Ухвала від 05.11.2018

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Катющенко В. П.

Ухвала від 03.09.2018

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Катющенко В. П.

Ухвала від 26.01.2018

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Катющенко В. П.

Ухвала від 27.12.2016

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Катющенко В. П.

Ухвала від 27.12.2016

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Катющенко В. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні