У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27.12.2016 Справа №607/9490/16-к
Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1 за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тернополі скаргу ОСОБА_3 на бездіяльністьслідчого або прокурора прокуратури Тернопільської області, що полягає у поверненні тимчасово вилученого майна,
в с т а н о в и в :
08 листопада 2016 року скаржник ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду із вищезазначеної скаргою.
До початку розгляду скарги по суті скаржник ОСОБА_3 в судові засідання з розгляду скарги, призначені на 12.12.2016 року, 20.12.2016 року, 27.12.2016 року не з`явився з невідомих суду причин, хоча був повідомлений про дату час та місце розгляду скарги у порядку, передбаченому законом.
Представники прокуратури Тернопільської області в судове засідання не з`явилися, хоча були належним чином повідомлені про час та місце судового розгляду,а отже не скористалися своїм правом на висловлення своїх міркувань щодо скарги, що не є перешкодою для розгляду скарги, в силу ч.3 ст.306 КПК України.
Проаналізувавши матеріали справи, суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ч. 3 ст. 306 КПК України, розгляд скарг на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування здійснюється за обов`язкової участі особи, яка подала скаргу, чи її захисника, представника та слідчого чи прокурора, рішення, дії чи бездіяльність яких оскаржується. Відсутність слідчого чи прокурора не є перешкодою для розгляду скарги.
Частиною 2 ст. 306 КПК України передбачено, що скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування розглядаються не пізніше сімдесяти двох годин з моменту надходження відповідної скарги, крім скарг на рішення про закриття кримінального провадження, які розглядаються не пізніше п`яти днів з моменту надходження скарги.
В силу вимог ч. 2 ст. 22 КПК України, сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.
Неприбуття скаржника ОСОБА_3 в судове засідання на виклики суду без поважних причин унеможливлює розгляд скарги по суті без обов`язкової участі скаржника ОСОБА_3 та свідчить про недобросовісність у використанні наданих їй прав у межах та спосіб, що передбачені нормами кримінального процесуального закону.
Як випливає із висновків Європейського суду з прав людини у справі «Надточій проти України», принцип рівності сторін - один із складників ширшої концепції справедливого судового розгляду передбачає, що кожна сторона повинна мати розумну можливість представляти свою сторону в умовах, які не ставлять її в суттєво менш сприятливе становище в порівнянні з оппонентом.
На підставі матеріалів справи суд не знаходить підстав для розгляду даної скарги по суті без участі скаржника ОСОБА_3 , оскільки це буде суперечити принципу рівності та змагальності сторін.
Кримінально-процесуальним законом суду не надано процесуальних засобів для забезпечення належної процесуальної поведінки скаржника, зокрема, прибуття скаржника в судове засідання з метою швидкого, повного та неупередженого судового розгляду.
Враховуючи вищенаведене, слідчий суддя приходить до переконання про неможливість розгляду даної скарги без участі скаржника ОСОБА_3 , виходячи з вимог ч. 2 ст. 306 КПК України та ст. 28 КПК України щодо розумних строків розгляду скарги, та керуючись нормою ч. 2 ст. 307 КПК України щодо ухвали слідчого судді, яка постановляється за результатами розгляду скарги на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування, слідчий суддя вважає, що дану скаргу ОСОБА_3 слід залишити без задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.22,28, 303-307, 309,372 КПК України, слідчий суддя, -
Постановив:
Скаргу ОСОБА_3 на бездіяльністьслідчого або прокурора прокуратури Тернопільської області, що полягає у поверненні тимчасово вилученого майна залишити без задоволення.
Ухвала може бути оскаржена учасниками кримінального провадження, шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до суду апеляційної інстанції.
Слідчий суддя Тернопільського
міськрайонного суду /підпис/ ОСОБА_1
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 27.12.2016 |
Оприлюднено | 16.03.2023 |
Номер документу | 63743676 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Мостецька А. А.
Кримінальне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Мостецька А. А.
Кримінальне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Грицай К. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні