8.2.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
03 січня 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/1692/16
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Ковальова Т.І., перевіривши матеріали адміністративного позову Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області до комунального підприємства Услуга про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість,
ВСТАНОВИВ:
29 грудня 2016 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області до комунального підприємства Услуга про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість за період з грудня 2013 року по травень 2014 року в загальній сумі 109629,00 грн з розрахункових рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника.
Пунктом 3 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Так, частиною третьою статті 106 КАС України вказує те, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Частиною другою статті 87 КАС України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України від 08 липня 2011 року № 3674-VI Про судовий збір (далі - Закон № 3674-VI).
Судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України (частина перша статті 9 Закону України № 3674-VI).
Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України (частина друга статті 9 Закону України № 3674-VI).
Документом про оплату збору є квитанція установи банку або відділення поштового зв'язку, які прийняли платіж, платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення. У разі коли оплата збору здійснюється шляхом перерахування коштів з рахунка вкладника, відкритого в установі банку, додається довідка, засвідчена підписом контролера, скріпленим печаткою фінансової установи.
Документ про сплату судового збору подається суду в оригіналі.
Отже, є недопустимим надання як доказу сплати судового збору ксерокопії квитанції, відповідність оригіналу якої міг би завірити суддя, а також неможливо оригінал квитанції повернути платнику збору із залишенням у справі копії квитанції.
Позивачем до позовної заяви додано копію платіжного доручення від 30.08.2016 №198 про сплату судового збору в розмірі 1644,44 грн без жодних відміток зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Таким чином, подане позивачем платіжне доручення є неналежним доказом виконання вимог частини третьої статті 106 КАС України.
Враховуючи вищевикладене, позивачу необхідно надати суду оригінал документа про сплату судового збору.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись частиною першою статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов Первомайської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Луганській області до комунального підприємства Услуга про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість залишити без руху.
Позивачу у строк до 06 лютого 2017 року надати суду оригінал платіжного доручення від 30.08.2016 № 198 з доказами зарахування суми судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Ухвала суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяТ.І. Ковальова
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.01.2017 |
Оприлюднено | 03.01.2017 |
Номер документу | 63880739 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
Т.І. Ковальова
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні