Справа № 2-4163/10
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 серпня 2010 року м. Кілія
16 серпня 2010 року м. Кілія
Кілійський районний суд Одеської області у складі:
головуючого судді Бошкова М.І.
при секретарі Іваненко В.І.
розглянувши у попередньому судовому засіданні у м. Кілія цивільну справу за позовом
ОСОБА_1
про
визнання права власності на дачний будинок
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом про визнання, в якому вказав, що на земельній ділянці, що розташована в рекреаційній зоні с. Приморське Кілійського району Одеської області та належала йому на підставі договору суборенди від 14.07.2009 року він побудував комплекс будівель та споруд. Позивачем були оформлені права на наступне майно - літ. А будинок для відпочинку та № 1-2 надвірні споруди. Право власності на дачний будинок, зазначений під літ. Б не можливо оформити інакше, ніж у судовому порядку. На підставі вищенаведених обставин та неможливістю оформити речові права на зазначене нерухоме майно інакше, ніж у судовому порядку, позивач просить суд визнати за ним право власності на дачний будинок літ. Б, що розташований в рекреаційній зоні Чорного моря в с. Приморське Кілійського району Одеської області.
Позивач у судовому засіданні підтвердив пред'явлені позовні вимоги.
Судом були встановлені наступні юридичні факти з певними їм правовідносинами, а саме:
На підставі договору суборенди земельної ділянки від 14.07.2009 року земельна ділянка загальною площею 0,0301 га. в рекреаційній зоні Чорного моря в с. Приморське Кілійського району Одеської області з погодженням виконкому Приморської сільської ради Кілійського району передана строком на 48 років у користування ОСОБА_1, про що був складений відповідний акт приймання-передачі земельної ділянки в суборенду від 14.07.2009 року.
Рішенням виконкому Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області № 435-У-ХІУ
від 12.03.2009 року сільська рада надала згоду ОСОБА_2 передати в суборенду строком на 48 років частину
орендованої земельної ділянки, розташовану в рекреаційній зоні с. Приморське Кілійського району
Одеської області площею 0,0301 га в ОСОБА_1 для розміщення, експлуатації та обслуговування
кемпінгу.
В технічному паспорті, складеному КП Кілійське РБТІ та РОН вказано, що дачний будинок літ. Б входить до комплексу будівель та споруд, що розташований в рекреаційній зоні Чорного моря в с. Приморське Кілійського району Одеської області на земельній ділянці площею 301,0 кв.м. та складається з 1-1 кімната, 1-2 санвузол, 1-3 кімната, 1-4 санвузол, 1-5 кімната, 1-6 санвузол, 1-7 кімната, 1-8 санвузол, 1-9 коридор, 1-10 кімната, 1-11 санвузол, 1-12 коридор, 1-13 кімната, 1-14 санвузол, 1-15 кімната, 1-16 санвузол, 1-17 кімната, 1-18 санвузол, 1-19 кімната, 1-20 санвузол, 1-21 підвальне приміщення.
Згідно з ст. 19 Закону України „Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень" єдиним документом, на підставі якого може бути зареєстроване право власності на об'єкт самовільного будівництва, є рішення суду стосовно речових прав на нерухоме майно.
Відповідно до підпункту 1 пункту б частини 1 ст. 31 Закону України Про місцеве самоврядування в України до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів у порядку, встановленому законодавством.
Відповідно до ст. 55 Конституції України права і свободи людини і громадянина захищаються судом. Згідно статті 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю, результатами своєї інтелектуальної, творчої діяльності. Право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом.
Статтями 15 та 16 ЦК України передбачено право особи на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Одним із способів захисту прав, встановлених цивільним законодавством, є, зокрема, його визнання.
Відповідно до ст. ст. 328, 386, 392 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів; держава забезпечує рівний захист прав усіх суб'єктів права власності; власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.
Згідно з ст. 375 ЦК України, власник земельної ділянки має право зводити на ній будівлі та споруди та набувати на них право власності за умови додержання ним архітектурних, будівельних, санітарних та інших норм.
Згідно з статтею 331 ЦК України, право власності на нову річ, яка виготовлена (створена) особою, набувається нею, якщо інше не встановлено договором або законом. Право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна). Якщо договором або законом передбачено прийняття нерухомого майна до експлуатації, право власності виникає з моменту його прийняття до експлуатації. Якщо право власності на нерухоме майно відповідно до закону підлягає державній реєстрації, право власності виникає з моменту державної реєстрації.
Як встановлено статтею 376 ЦК України, житловий будинок, будівля, споруда, інше нерухоме майно вважаються самочинним будівництвом, якщо вони були збудовані без належного дозволу чи належно затвердженого проекту, або з істотнім порушенням будівельних норм і правил. Частина 5 ст. 376 ЦК України регламентує, що на вимоги власника земельної ділянки суд може визнати за ним право власності на нерухоме майно, яке самочинно побудоване на ній, якщо це не порушує права інших осіб. Як було встановлено у судовому засіданні, такі права та інтереси порушені не були, що у комплексному дослідженні законодавчих підстав визнання права на таке майно дає підстави суду в задоволенні позовних вимог.
Заслухавши пояснення позивача у судовому засіданні, дослідивши надані письмові докази по справі, суд вважає пред'явлений позов обґрунтованим, таким, що є заснованим на законі, не порушує прав та інтересів інших осіб, рішення суду стосовно речових прав на збудоване нерухоме майно є єдиною підставою для належного оформлення таких прав на збудоване позивачем майно, а тому, задовольняє позов у повному обсязі.
Керуючись ст.ст. З, 4, 8, 107, 209, 210, 212-215 ЦПК України та ст.ст.15, 16, 316,318, 319, 328, 331 ч.2, 375, 376, 386 та 392 ЦК України суд
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на самовільно збудований дачний будинок літ. Б, на території бази відпочинку Фенікс , що в цілому складається з будинку для відпочинку літ. А., дачного будинку літ. Б, надвірних споруд № 1-2 та розташована в рекреаційній зоні Чорного моря в с. Приморське Кілійського району Одеської області на земельній ділянці площею 301,0 кв.м..
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Одеської області через Кілійський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги.
Суддя Кілійського районного суду ОСОБА_3
Суд | Кілійський районний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 16.08.2010 |
Оприлюднено | 18.01.2017 |
Номер документу | 64038576 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Новомосковський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Сорока О. В.
Цивільне
Кілійський районний суд Одеської області
Бошков М. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні