16/60
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"10" квітня 2007 р. Справа № 16/60
Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Коротченко Л.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу № 16/60
за позовом: Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді, м. Кіровоград
до відповідача: приватного підприємства "Інструмент", м. Кіровоград
про стягнення 11 057,11 грн.
за участю секретаря судового засідання Котенко В.О.
представників сторін:
від позивача - Тімохіна Ю.В., довіреність № 8 від 28.03.07;
від відповідача - участі не брали;
Управлінням Пенсійного фонду України в м. Кіровоград подано позов до господарського суду Кіровоградської області про стягнення з приватного підприємства "Інструмент" заборгованості в сумі 11 057,11 грн.
Відповідач в судове засідання 10.04.2007 р. не з'явився, витребуванні судом документи не подав, оскільки ухвала господарського суду Кіровоградської області про відкриття провадження у справі № 16/60 від 20.02.07 р., адміністративний позов разом з додатками та повістки про виклик у судове засідання від 20.02.07 р. та від 13.03.07 р. повернуті органом поштового зв'язку з відміткою на конвертах: "Причина повернення (досилання): за закінченням терміну зберігання". Проте, господарський суд вважає відповідача таким, що належним чином повідомлений про дату, час і місце проведення судового засідання, виходячи з наступного.
Ухвалу про відкриття провадження у справі № 16/60 від 20.02.07 р., адміністративний позов разом з додатками та повістки про виклик у судове засідання від 20.02.07 р. та від 13.03.07 р. надіслано господарським судом на адресу відповідача, вказану в позовній заяві (а.с. 3) та в довідці Кіровоградського обласного управління статистики № 89170 від 20.05.03 р. (а.с. 20), а саме: 25031, м. Кіровоград, вул. Героїв Сталінграда, буд. 16/17, кв. 207.
Таким чином, господарський суд вжив всіх заходів для повідомлення відповідача про дату, час і місце проведення судового засідання направляючи документи за місцем реєстрації відповідача.
Відповідач несе відповідальність за всі можливі наслідки неподання відомостей стосовно змін свого місцезнаходження, оскільки згідно правил статті 19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" юридичні особи зобов'язані подавати відомості стосовно змін свого місцезнаходження державному реєстратору.
Відповідно до ч. 2 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України неприбуття в судове засідання без поважних причин представника сторони або третьої особи, які не прибули в судове засідання, або неповідомлення ним про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду справи.
Розглянувши матеріали справи, надані докази, заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд встановив наступне.
Відповідно до Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого Указом Президента України від 01.03.01 р. № 121/2001, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади, що здійснює керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, провадить збір, акумуляцію та облік страхових внесків.
Пунктом 4 цього ж Положення, Пенсійний фонд відповідно до покладених на нього завдань організовує, координує та контролює роботу органів Пенсійного фонду України щодо стягнення, з метою накопичення коштів в бюджеті Пенсійного фонду України, у передбаченому законом порядку несплачених сум збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, та з метою недопущення утворення дефіциту бюджету та використання акумульованих коштів для виплати пенсій одній з самих незахищених верств населення.
Відповідно до Положення про управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002 року № 8-2 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.05.02 р. за № 442/6730 (далі - Положення), управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді є органом Фонду, підвідомчим головному управлінню Фонду в Кіровоградській області, що разом утворюють систему органів Фонду, яке здійснює управління фінансами пенсійного забезпечення в межах міста.
Згідно п. 6 ч. 2.2 Положення управління контролює надходження збору та інших платежів до Фонду від підприємств, установ, організацій та громадян, збирає у встановленому порядку відповідну звітність, проводить планові та позапланові перевірки фінансово-господарської діяльності платників щодо правильності нарахування і сплати страхових внесків та цільового використання коштів Фонду в організаціях, що здійснюють виплату і доставку пенсій.
Відповідно до п. 6 та п. 7 ч. 2.3 Положення Управління має право стягувати з платників страхових внесків несплачені суми страхових внесків; застосовувати фінансові санкції, передбачені законом.
Таким чином, управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді, звертаючись із позовом до суду про стягнення заборгованості по виплатах сум збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, діє як орган державної влади при здійсненні управлінських функцій і відповідно, як суб'єкт владних повноважень.
Відповідно до п. 4 ст. 18 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.03 р. № 1058-IV (надалі - Закон) страхові внески не включаються до складу податків, інших обов'язкових платежів, що складають систему оподаткування. На ці внески не поширюється податкове законодавство.
До страхових внесків згідно статті 1 Закону, відносяться кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше; кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону.
Згідно п. 2 ст. 20 Закону сплата страхових внесків здійснюється виключно в грошовій формі шляхом внесення відповідних сум страхових внесків до солідарної системи на банківські рахунки виконавчих органів Пенсійного фонду України.
Відповідно до статей 18, 19, 20 п.п. 1 п. 8 Розділу 15 Закону страхові внески, що перераховуються до солідарної системи, сплачуються страхувальниками та застрахованими особами на умовах і в порядку, визначеному цим Законом, та у розмірах, передбачених Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.1997 № 400/97, тобто платник нараховує та сплачує страхові внески у встановлений граничний термін за визначеною ставкою відповідно до Закону України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування” (до 31.03.2005р. - 32%, з 31.03.2005 р. - 32,3%, з 01.01.2006 р. - 31,8%) від суми фактичних витрат на оплату праці найманих працівників і відраховує та перераховує страхові внески від об'єкті оподаткування застрахованих осіб - найманих працівників за ставкою 1-2 % від їх сукупного оподатковуваного доходу.
Згідно з пунктами 6 та 12 ст. 20 Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески нараховані за відповідний базовий звітний період (календарний місяць), не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовий період дорівнює 1 календарному місяцю. Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Відповідно до п. 2 ст. 106 Закону суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальником у визначені строки вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків.
Приватне підприємство "Інструмент" зареєстроване в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Кіровограді, а тому відповідно до цього є платником по платежах до бюджету управління.
Актом № 158 документальної перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати зобов'язання зі збору на обов'язкове державне пенсійне страхування приватного підприємства "Інструмент" від 03.08.06 р. встановлено, що залишок не сплачених страхових внесків станом на 01.07.06 р. становить 2 870,82 грн. (а.с. 18, 19).
3 березня 2006 року начальником Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді Олексієнко В.А. було винесено рішення № 149 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками внесків у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, яким застосовано до приватного підприємства "Інструмент" фінансові санкції у вигляді стягнення штрафу в розмірі 5 608,69 грн. та нарахування пені в розмірі 1 856,60 грн. Вищезазначене рішення отримане відповідачем 07.08.06 р., що підтверджується підписом керівника приватного підприємства "Інструмент" та не оскаржено у встановленому законом порядку (а.с. 6).
Згідно розрахунків сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті приватне підприємство "Інструмент" має заборгованість перед Управлінням Пенсійного фонду України в м. Кіровоград за період з червня 2006 по грудень 2006 року включно складає 2 720,90 грн. (а.с. 9-15).
Відповідно до розрахунку позивача щодо заборгованості приватного підприємства "Інструмент" до Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді, позивач вказує, що відповідачем було сплачено 2 000 грн., а тому загальна заборгованість відповідача станом на 01.02.07 р. становить 11 057,11 грн., з них 3 591,62 грн. - заборгованість по страховим внескам, 5 608,89 грн. - фінансові санкції, 1 856,60 грн. - пеня (а.с. 7, 8), що повністю підтверджується матеріалами справи, а саме: копією акту № 158 документальної перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати зобов'язання зі збору на обов'язкове державне пенсійне страхування приватного підприємства "Інструмент" від 03.08.06 р.; копією рішення № 149 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками внесків у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду та копіями розрахунків сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті.
На день звернення до суду приватне підприємство "Інструмент" вказану заборгованість в сумі 11 057,11 грн. не сплатило, у зв'язку з чим Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді звернулося до господарського суду Кіровоградської області з адміністративним позовом.
Відповідач не надав до суду доказів сплати боргу в сумі 11 057,11 грн., в матеріалах справи вказані докази відсутні, а тому позовні вимоги є обґрунтованими і підлягають задоволенню повністю.
Керуючись ст.ст. 94, 160, 161, 162, 163, 186, чч. 1-4 ст. 254, п. 6 Розділу VII Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Стягнути з приватного підприємства "Інструмент" (25031, м. Кіровоград, вул. Героїв Сталінграда, буд. 16/17, кв. 207, р/р 26008301333848 МФО 323304 Кіровоградське центральне відділення "Промінвестбанк", код 23235622) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді (м, Кіровоград, вул. 50 років Жовтня, 4, код, 20650088, р/р 256073011226, МФО 323475 в Кіровоградському обласному управлінні Ощадбанку) – 11 057,11 грн. заборгованості, з них 3 591,62 грн. - заборгованість по страховим внескам, 5 608,89 грн. - фінансові санкції, 1 856,60 грн. - пеня
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Дніпропетровського господарського суду через господарський суд Кіровоградської області. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, і копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Примірники постанови направити сторонам у справі.
Суддя
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 10.04.2007 |
Оприлюднено | 23.08.2007 |
Номер документу | 641823 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні