Рішення
від 17.09.2009 по справі 16/118
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

16/118

  

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

 "17" вересня 2009 р.Справа №  16/118

Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Коротченко Л.С., розглянув у відкритому судовому засіданні справу № 16/118

за позовом: Відкритого акціонерного товариства "Укртелеком", в особі Маловисківського центру електрозв'язку №1 Кіровоградської філії відкритого акціонерного товариства "Укртелеком", м. Мала Виска Кіровоградської області  

до відповідача: Новоукраїнської станції технічного обслуговування, м. Новоукраїнка Кіровоградської області

про стягнення 1077,30 грн.

Представники сторін:

від позивача - участі не брав;

від відповідача - участі не брав

Відкрите акціонерне товариство "Укртелеком", в особі Маловисківського центру електрозв'язку №1 Кіровоградської філії відкритого акціонерного товариства "Укртелеком" звернулось до господарського суду з позовною заявою про стягнення з Новоукраїнської станції технічного обслуговування на користь позивача суми основного боргу за надані телекомунікаційні послуги у розмірі 929,76 грн., пені у розмірі  49,97 грн., суми індексу інфляції у розмірі 85,05 грн. та трьох процентів річних у розмірі 12,52 грн., що разом складає 1077,30 грн.

Представник позивача участі в судовому засіданні не брав.

Разом з цим, 17.09.09 р. на адресу господарського суду надійшло клопотання позивача про розгляд справи за відсутності його повноважного представника. Позивач зазначає, що позовні вимоги підтримує в повному обсязі (а.с. 48).

Враховуючи фактичні обставини справи, господарський суд вважає за можливе задовольнити заявлене клопотання позивача.

Представник Новоукраїнської станції технічного обслуговування участі в судовому засіданні участі не брав, позовні вимоги не заперечив.

Господарський суд вважає за можливе розглядати справу без участі представника відповідача. Конверт, яким на адресу Новоукраїнської станції технічного обслуговування направлявся примірник ухвали про порушення провадження у справі від 24.07.09 р., повернувся з поштовою відміткою про невручення: "Вручити не має можливості; СТО закрито".

Поштова кореспонденція направлялась на адресу відповідача, зазначену в позовній заяві, в довідці Головного управління статистики в Кіровоградської області № 14-6629 від 03.08.09 р., а також в договорі про надання послуг електрозв'язку № 214 від 25.03.09 р.

Враховуючи викладене, господарський суд вважає відповідача належним чином повідомленим про дату, час та місце судового засідання.

Відповідач несе відповідальність за всі можливі наслідки неподання відомостей стосовно змін свого місцезнаходження, оскільки згідно правил статті 19 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" юридичні особи зобов'язані подавати відомості стосовно змін свого місцезнаходження державному реєстратору.

На підставі ст. 75 Господарського процесуального кодексу України справа розглянута за наявними в ній матеріалами.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши наявні в ній докази, господарський  суд встановив наступне.

Статтею 63 Закону України від 18.11.03 р. № 1280-ІV "Про телекомунікації" визначено, що умовою надання телекомунікаційних послуг є укладення договору між оператором і споживачем телекомунікаційних послуг.

25.03.01 р. між відкритим акціонерним товариством "Укртелеком", від імені якого діє Цех електрозв'язку № 6 Кіровоградської філії відкритого акціонерного товариства "Укртелеком" (далі - Підприємство зв'язку, позивач) та Новоукраїнської станцією технічного обслуговування (далі- Споживач, відповідач) був укладений договір про надання послуг електрозв'язку № 214 (далі - Договір 1, а.с. 10-14).

Відповідно до умов Договору Підприємство зв'язку надає послуги електрозв'язку, перераховані в додатку 1, і безплатні послуги, перераховані в додатку 2 (п. 1. Договору).

Згідно п. 7.1. Договору він  набирає чинності з дня підписання і діє п'ять років. Договір підписаний представниками сторін та скріплений печатками позивача та відповідача.

Згідно письмових пояснень щодо пролонгації Договору, наданих позивачем на вимогу суду, та у відповідності до п. 7.2. Договору, термін дії Договору продовжується автоматично, так як жодна із сторін не повідомила про його припинення за місяць до спливу 5-ти річного терміну, на який даний Договір було укладено (а.с. 43).

Пунктом 7.5. Договору визначено, що додатки, оформлені в письмовій формі та підписані сторонами з метою належного виконання цього Договору, а також додаткові угоди, укладені в період цього Договору, є невід'ємними частинами цього Договору.

Додатком № 1 до Договору сторони обумовили перелік послуг електрозв'язку, які надаються Споживачам, а перелік послуг електрозв'язку, які надаються безоплатно визначено в додатку № 2 до Договору (а.с. 15-16).

Додаток № 3 до Договору містить юридичні адреси, банківські  реквізити та підписи сторін                 (а.с. 16).

Як вбачається з матеріалів справи, а саме з  роздруківки міжміських розмов за період з 01.07.08 р. по 30.04.09 р., а також з розрахунку суми заборгованості за вказаний період, позивач взяті на себе зобов'язання виконав у повному обсязі та належним чином, зокрема, забезпечив безперебійне і якісне надання відповідачу телекомунікаційних послуг (а.с.18, 23-36).

Однак, відповідач свої зобов'язання за Договором належним чином не виконав, за надані послуги електрозв'язку за період з 01.07.08 р. по 30.04.09 р. не розрахувався, у зв'язку з чим позивач за захистом своїх порушених прав та інтересів звернувся до суду з даним позовом.

Укладений між сторонами Договір за своєю правовою природою є договором про надання послуг, правовідносини за якими регулюються главою 63 Цивільного кодексу України.

Відповідно до статті 901 Цивільного кодексу України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Згідно зі статтею 903 Цивільного кодексу України, якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.

Відповідно до статті 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання.

У відповідності з пунктами 32, 108 Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 09.08.05 р. № 720 та пунктами 3.2.8., 4.3. Договору, відповідач зобов'язаний був своєчасно вносити абонентну плату за користування телефоном, почасову оплату місцевих телефонних розмов, плату за міжміські та міжнародні телефонні розмови, надіслані в кредит телеграми та за інші послуги, надані по телефону.

Оплату за фактично отримані телекомунікаційні послуги відповідач згідно пунктів 40, 108 Правил надання та отримання телекомунікаційних послуг та пунктів 4.2., 4.5. Договору  1 повинен був вносити щомісячно, але не пізніше 20 числа місяця, що настає після  розрахункового періоду. Розрахунковим періодом вважається календарний місяць, у межах  якого надавалися послуги.

Оскільки  п. 4.2 Договору сторонами було спільно погоджено безквитанційну систему оплати, згідно п. 108 Правил надання телекомунікаційних послуг, відповідач повинен був до 10 числа місяця, що настає після розрахункового періоду, звернутися до оператора телекомунікаційних послуг для отримання інформації про належну до сплати суму.

Пунктом 5 частини 1 статті 33 Закону України "Про телекомунікації" передбачено, що споживачі телекомунікаційних послуг у разі укладення договору про надання телекомунікаційних послуг зобов'язані виконувати його умови, у тому числі своєчасно оплачувати отримані ними телекомунікаційні послуги.

Стаття 525 Цивільного кодексу України передбачає, що одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно ст. 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Відповідно до ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Договірні зобов'язання щодо оплати наданих телекомунікаційних послуг за період з 01.07.08 р. по 30.04.09 р. відповідачем не були виконані, внаслідок чого станом на 30.04.09 р. за ним виникла заборгованість в сумі 929,76 грн. (а.с. 18-19).

Відповідач не надав суду доказів сплати заборгованості за надані послуги в сумі 929,76 грн., а тому вимоги позивача є обґрунтованими, повністю підтверджуються матеріалами справи та такими, що підлягають задоволенню.

Крім того, позивач просить стягнути з відповідача на його користь пеню в сумі 49,97 грн.

Згідно ст. 216 Господарського кодексу України за порушення у сфері господарювання учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій, на підставах і в порядку, передбачених цим Кодексом, іншими законами та договором.

Статтею 230 Господарського кодексу України передбачено, що штрафними санкціями визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.

Штрафні санкції за порушення грошових зобов'язань, згідно п. 6 ст. 231 Господарського кодексу України, встановлюються у відсотках, розмір яких визначається обліковою ставкою НБУ, за увесь час користування чужими коштами, якщо інший розмір відсотків не передбачено законом або договором.

Статтею 549 Цивільного кодексу України встановлено, що неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.

На підставі  п. 5.8. Договору у разі несплати за надані послуги електрозв'язку понад установлений термін (з 21 числа місяця, що настає після розрахункового періоду) Споживач сплачує пеню в розмірі одного відсотка від затриманих платежів за кожну добу затримки, згідно з чинним законодавством.

Оскільки розрахунок суми пені є обґрунтованим та відповідає фактичним обставинам справи, позовні вимоги в цій частині підлягають задоволенню повністю (а.с. 22).

Відповідно до статті 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Згідно наданих позивачем розрахунків інфляційні втрати складають 85,05 грн., три відсотка річних - 12,52 грн. та підлягають стягненню з відповідача (а.с. 20,21).

З огляду на наведене, позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.

На підставі статті 49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати покладаються на відповідача.

Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 49, 75, 82–85, 116, 117 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

                                                                        ВИРІШИВ:

Позовні вимоги задовольнити повністю.

Стягнути з Новоукраїнської станції технічного обслуговування (27100, Кіровоградська область,          м. Новоукраїнка, вул. Курчатова, 36а, р/р № 260081581 в ВАТ "Райффайзен Банк Аваль"                         м. Кіровоград, код 20632630) на користь відкритого акціонерного товариства "Укртелеком", від імені якого діє Центр електрозв'язку № 1 Кіровоградської філії відкритого акціонерного товариства "Укртелеком" (26200, Кіровоградська область, м. Мала Виска, вул. Жовтнева, 55, р/р 260064663 в Маловисківському ТВ БВ АППБ "Аваль", МФО 323538, код 22211233),  - заборгованість в сумі 1077,30 грн., з яких: 929,76 грн. - основна заборгованість, 49,97 грн. - пеня, 85,05 грн.  - індекс інфляції, 12,52 грн. - три проценти річних, а також 102,00 грн. сплаченого державного мита та                  118,00 грн.  витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Наказ видати після набрання рішенням у справі законної сили.

Рішення може бути оскаржено до Дніпропетровського апеляційного господарського суду в порядку та строк, визначені Господарським процесуальним кодексом України.

  

    Суддя                                                                                                                          Л.С. Коротченко

СудГосподарський суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення17.09.2009
Оприлюднено15.10.2009
Номер документу6422175
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —16/118

Ухвала від 18.01.2018

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Тимощенко О.М.

Ухвала від 18.01.2018

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Тимощенко О.М.

Ухвала від 14.12.2017

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Тимощенко О.М.

Ухвала від 28.11.2017

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Тимощенко О.М.

Ухвала від 17.10.2017

Господарське

Господарський суд Донецької області

В.І. Матюхін

Судовий наказ від 18.10.2017

Господарське

Господарський суд Донецької області

В.І. Матюхін

Ухвала від 29.12.2010

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Івакіна В.О.

Ухвала від 16.02.2010

Господарське

Львівський апеляційний господарський суд

Марко Р.І.

Ухвала від 27.10.2010

Господарське

Господарський суд Харківської області

Ольшанченко В.І.

Ухвала від 11.10.2010

Господарське

Господарський суд Харківської області

Ольшанченко В.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні