Рішення
від 14.10.2009 по справі 20/112
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

20/112

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62

 

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

  

14 жовтня 2009 р.   Справа № 20/112   

Господарський суд Івано-Франківської області у складі:

Судді  Кобецької С.М.

При секретарі Колісник О.М.

Розглянувши матеріали:

за позовом:        ТзОВ "Компанія "Бі-ОІЛ Нафта",  

                             вул.Бандери,50, м.Коломия, Івано-Франківська область, 78200;

                             вул.С.Стрільців,50/4, м.Коломия, Івано-Франківська область, 78200;  

до відповідача:  Коломийської міської ради,  вул. Грушевського,1, м.Коломия, 78200;

про      визнання права власності на нерухоме майно.

Представники:

Від позивача:      Матюх Л.А.-адвокат,(довіреність б/н від 28.08.09р.);

Від відповідача: Торос В.Я.- головний спеціаліст юридичного відділу,

                           (довіреність №45/01-37/23 від 15.01.09р.).

    Представникам сторін роз"яснено права та обов"язки на підставі ст.ст.20, 22 Господарського процесуального кодексу України.

СУТЬ СПОРУ:   заявлено позов про визнання  за ТзОВ Компанія "Бі-ОІЛ Нафта" права

                               власності на нежитловий будівельний комплекс, до складу якого

                               входять автозаправна станція і магазин, що знаходиться в м.Коломия,

                               вул.С.Бандери,50, Івано-Франківської області.

         В судовому засіданні 06.10.2009р. оголошувалась перерва до 14.10.2009р.

         Представник позивача, використовуючи своє право, надане ст.22 Господарського

процесуального кодексу України, подав суду заяву № 20 від 12.10.2009р., в якій зменшив позовні вимоги, а саме: просить суд визнати  за ТзОВ Компанія "БІ-ОІЛ Нафта" право  власності на нежитловий будівельний комплекс, до складу якого  входять автозаправна станція і магазин, що знаходиться  за адресою: вул.С.Бандери,50, м.Коломия, Івано-Франківська область.

      Враховуючи диспозитивний характер ст.22 Господарського процесуального кодексу

України , тобто право позивача до прийняття рішення по справі змінити підставу або предмет позову, збільшити розмір позовних вимог або зменшити розмір позовних вимог, суд розглянув спір відповідно до змінених позовних вимог, враховуючи, що ця дія не суперечить нормам чинного законодавства та не порушує чиї небудь права та охоронювані законом інтереси.

        В  судовому засіданні представник позивача підтримав заявлені позовні вимоги, вказуючи

при цьому на:

-  рішення Коломийської міської ради Івано-Франківської області № 1171 від 12.10.2004р., згідно якого надано дозвіл ТзОВ "Компанія "БІ-ОІЛ НАФТА" на складання проекту відведення земельної ділянки площею 900 кв.м (0,0900га) по вул. с.Бандери,50 для комерційного використання - будівництва і обслуговування АЗС та магазину за рахунок земель запасу міської ради, зобов"язано ТзОВ "Компанія "БІ-ОІЛ НАФТА" в трьохмісячний термін виготовити через спеціалізовану проектну організацію проект відведення земельної ділянки та попереджено, що приступати до використання земельної ділянки до встановлення її меж у натурі (на місцевості), одержання документа, що посвідчує право на неї, та державної реєстрації забороняється;

- наявність виготовленого проекту будівництва АЗС по вул.С.Бандери (робочий проект), позитивних висновків, технічних умов відповідних служб та органів державного нагляду, необхідних для будівництва АЗС;

- укладення між позивачем та відповідачем договору оренди землі від 19.11.2007р., що вимагалось рішенням Коломийської міської ради Івано-Франківської області  № 671-19/2007 від 01.08.2007р.;    

       -  підписання акту державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію

закінченого будівництвом об"єкта та отримання технічного паспорту на нежитлове приміщення, що знаходиться по вул.С.Бандери, що в м.Коломиї;

         Представник відповідача в судовому засіданні позов визнав.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін,  всебічно та повно з'ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги і заперечення, об'єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, враховуючи вимоги чинного законодавства, суд

                                                      в с т а н о в и в :

   Рішенням Коломийської міської ради "Про дозвіл на встановлення гаражів, кіосків, павільйонів, зовнішньої реклами та влаштування окремого входу" № 302 від 18. 11. 1997 р. надано дозвіл Коломийському культурно-спортивному комплексу залізничників "Локомотив" на спорудження мобільної автозаправочної станції на закріпленій земельній ділянці по вул.С.Бандери. Будівництво розпочато згідно виготовленого проекту будівництва АЗС по вул.С.Бандери (робочий проект), позитивних висновків, технічних умов відповідних служб та органів державного нагляду, а саме:

- висновку комплексної державної інвестиційної експертизи, яка проводилася Державним комітетом будівництва, архітектури та житлової політики України в Івано-Франківській області від 07. 03. 2002 р., в проведені якої за окремими напрямками приймали участь: Управління державної пожежної охорони, Івано-Франківська обласна санітарно - епідеміологічна станція, Держане управління екобезпеки в Івано-Франківській області, Івано-Франківська Державна інспекція з енергозбереження, Карпатський експертно-технічний центр;

- протоколу засідання архітектурно-містобудувальної ради управління містобудування та архітектури облдержадміністрації від 12. 03. 2002 р.;

- дозволу на виконання будівельних робіт обласної інспекції державного архітектурно-будівельного контролю № 52 від 13. 09. 2002 р.

Відповідно до рішення Коломийської міської ради Івано-Франківської області "Про припинення права користування земельною ділянкою та надання дозволу на складання проекту її відведення по вул.С.Бандери,50" № 1171 від 12.10.2004р., на підставі добровільної відмови КСК "Локомотив" припинено право постійного користування земельною ділянкою площею площею 900 кв.м (0,0900га) по вул. с.Бандери,50 та переведено її в землі запасу міської ради, крім того надано дозвіл ТзОВ "Компанія "БІ-ОІЛ НАФТА" на складання проекту відведення земельної ділянки площею 900 кв.м (0,0900га) по вул. с.Бандери,50 для комерційного використання - будівництва і обслуговування АЗС та магазину за рахунок земель запасу міської ради, зобов"язано ТзОВ "Компанія "БІ-ОІЛ НАФТА" в трьохмісячний термін виготовити через спеціалізовану проектну організацію проект відведення земельної ділянки та попереджено, що приступати до використання земельної ділянки до встановлення її меж у натурі (на місцевості), одержання документа, що посвідчує право на неї, та державної реєстрації забороняється.

З огляду на рішення Коломийської міської ради Івано-Франківської області "Про надання земельних ділянок в оренду фізичним та юридичним особам" № 671-19/2007 від 01.08.2007р. затверджено проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання в оренду ТзОВ „БІ-ОІЛ-Нафта" земельну ділянку площею 900 кв.м (0,0900га) по вул. с.Бандери,50 терміном до 50 років для будівництва та обслуговування автозаправної станції і магазину за рахунок земель запасу міської ради з оплатою орендної плати в розмірі згідно Положення "Про ставки, порядок визначення та сплати орендної плати за землі комунальної власності територіальної громади м.Коломиї".

На виконання вказаного вище рішення, між  Коломийською міською радою та ТзОВ "БІ-ОІЛ НАФТА" укладено договір оренди землі від 19.11.2007р., згідно якого орендодавець (відповідач) надає, а орендар (позивач) приймає в строкове платне користування земельну ділянку для будівництва та обслуговування автозаправної станції і магазину в м.Коломия по вул. Ст.Бандери.      

       Відповідно до акту державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію

закінченого будівництвом об"єкта від 2008р., будівництво комплексу АЗС завершено у другому кварталі 2008 р.,  прийняття його в експлуатацію проводилося державною комісією, утвореною рішенням виконавчого комітету Коломийської міської ради за № 116 від 22 квітня 2008 р. за порядком, передбаченим Постановою Кабінету Міністрів України № 1243 від 22.09. 2004 р.

Даний акт підлягав затвердженню виконавчим комітетом Коломийської міської ради з наступною його реєстрацією в обласній інспекції державного архітектурно-будівельного контролю і являвся підставою для укладання договорів про постачання на будівельний комплекс необхідних для його функціонування ресурсів ( води, газу, тепла, електроенергії ), включення даних про такий об'єкт будівництва до державної статистичної звітності та оформлення права власності. Однак, зважаючи на те, що один із членів приймальної комісії -  начальник Коломийського РВ ГУ МНС України Вацик І. Я. відмовився підписати приймальний акт, МНС України (Державний пожежний нагляд) винесена постанова № 58 від 16. 10. 2008 р. про застосування запобіжних заходів, на виконання якої було призупинено приймання будівельного комплексу в експлуатацію.

       Постановою Коломийського міськрайсуду від 31. 07. 2009 р. дії начальника Коломийського

РВ ГУ МНС України Вацика І. В. пов"язані з перешкоджанням в погодженні здачі в експлуатацію автозаправної станції та магазину за адресою по вул.С.Бандери,50 в м.Коломия, Івано-Франківської області  визнані неправомірними.

   Таким чином, після підписання акту державної приймальної комісії про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об"єкта, Обласним комунальним підприємством (Коломийське міжрайонне бюро технічної інвентаризації) відповідачу видано технічний паспорт на нежитлове приміщення , що знаходиться по вул.С.Бандери, що в м.Коломиї.

       Як вбачається з матеріалів справи, позивач звертався до відповідача з заявами стосовно

визнання права власності на нерухоме майно, про що свідчать заяви № 16 від 02.08.2009р., №18 від 01.09.2009р.(наявні в матеріалах справи).

      У відповідях на вказані вище заяви відповідач повідомив наступне: проект рішення про оформлення права власності на автозаправочну станцію в м.Коломиї по вул.С.Бандери,50 не підготували, у зв"язку з тим, що згідно чинного законодавства право власності на новостворене нерухоме майно виникає після прийняття його до експлуатації, а в даному випадку замовником не надане свідоцтво про відповідність збудованого об"єкта проектній документації, вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил, видане інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю в Івано-Франківській області. Крім того, вказує, що з 01.01.2009р. набрав чинності Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об"єктів, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.2008р. № 923, а постановою уряду з 01.01.2009р. визнано таким, що втратив чинність Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об"єктів, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2004р. № 1243 (лист Коломийської міської ради Івано-Франківської області №2130/01-27/09 від 10.08.2009р.,  лист ОКП "Коломийське міжрайонне бюро технічної інвентаризації" від 06.08.2009р., лист Коломийської міської ради Івано-Франківської області 2386/01-18/21 від 07.09.2009р.)

    Беручи до уваги вище викладене, суд вважає за правильне задоволити позов, при цьому  враховуючи наступне:

    Відповідно до ст.15 Цивільного кодексу України, кожна  особа  має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

    Кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу (ч.1 ст.16 Цивільного кодексу України).

    Способом захисту цивільних прав та інтересів  в даному випадку є - визнання права (ч.2 ст.16 ЦК України).     

    Правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб (ст.316 Цивільного кодексу України).

      Враховуючи приписи ст 392 Цивільного кодексу України власника майна наділено

правом на пред'явлення  позову про  визнання  його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою.

      Право власності на нову річ, яка виготовлена (створена) особою, набувається нею, якщо

інше не встановлено договором або законом (ч.1 ст.331 Цивільного кодексу України)

    Відповідно до ч.2 ст.331 Цивільного кодексу України, право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна).

    Що стосується  того, який Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об"єктів слід застосовувати в спірному випадку, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.2008р. № 923  чи затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2004р. № 1243, суд вказує на ст.5 Цивільного кодексу України, згідно якої:

- акти цивільного законодавста регулюють відносини, які виникли з дня набрання ними чинності;

- акт цивільного законодавста не має зворонтної дії у часі, крім випадків, коли він пом"якшує або скасовує цивільну відповідальність особи;

- якщо цивільні відносини виникли раніше і регулювалися актом цивільного законодавста, який втратив чинність, новий акт цивільного законодавста застосовується до прав та обов"язків, що виникли з моменту набрання ним чинності.

     Таким чином, приймаючи до уваги те, що державна приймальна комісія про прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом комплексу АЗС була утворена рішенням виконавчого комітету  Коломийської міської ради від 22.04.2008р. № 116, тобто до набрання чинності  постанови Кабінету Міністрів України від 08.10.2008р. № 923, то видачу свідоцтва про власність слід здійснювати відповідно до Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об"єктів, затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 22.09.2004р. № 1243 на підставі  акта державної приймальної комісії.

       З огляду на вимоги ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на  які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу. Позивачем  доведено обставини, на які  він посилався, як на підставу своїх вимог. Відповідач позовні вимоги визнав.

      З урахуванням всіх наведених обставин та вимог діючого законодавства - суд прийшов до висновку про те, що вимога позивача про  визнання  за ТзОВ Компанія "Бі-ОІЛ Нафта" права                                 власності на нежитловий будівельний комплекс, до складу якого  входять автозаправна станція і магазин, що знаходиться в м.Коломия, вул.С.Бандери,50, Івано-Франківської області обгрунтована, а тому підлягає до задоволення.

      

      Враховуючи приписи ст.49 Господарського процесуального кодексу України, судові витрати покласти на відповідача.

Керуючись ст. 124 Конституції України,  ст.ст. 5, 15, 16, 316, 331, 392 Цивільного кодексу України, ст.ст. 33, 49, 82-84 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

позов задовольнити.

      Визнати  за Товариством з обмеженою відповідальністю Компанія "Бі-ОІЛ Нафта", вул.Бандери,50, м.Коломия, Івано-Франківська область, 78200, код ЄДРПОУ 31261968, р/р 26007594 в ІФОД ВАТ "РБ Аваль", МФО 336462 право  власності на нежитловий будівельний комплекс, до складу якого  входять автозаправна станція і магазин, що знаходиться в м.Коломия,  вул.С.Бандери,50, Івано-Франківської області.

 

       Стягнути з  Коломийської міської ради,  вул. Грушевського,1, м.Коломия, 78200, код ЄДРПОУ 04054334, р/р 33216812700016 Банку ГУДК м.Івано-Франківська, МФО 836014, код платежу 13050200 на користь Товариства з обмеженою відповідальністю Компанія "Бі-ОІЛ Нафта", вул.Бандери,50, м.Коломия, Івано-Франківська область, 78200, код ЄДРПОУ 31261968, р/р 26007594 в ІФОД ВАТ "РБ Аваль", МФО 336462  - 2340,00грн. державного мита та 315,00грн. - витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

        Видати наказ.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття, у разі, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, воно набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання повного рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.

 

Суддя                                                        С.Кобецька

                                                                    Рішення підписано 19.10.2009р.

Виготовлено в АС "Діловодство суду"

помічник судді І.В.Григорчук

СудГосподарський суд Івано-Франківської області
Дата ухвалення рішення14.10.2009
Оприлюднено22.10.2009
Номер документу6422932
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —20/112

Ухвала від 20.12.2016

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Киричук О.А.

Ухвала від 14.12.2016

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Киричук О.А.

Ухвала від 06.12.2016

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Киричук О.А.

Ухвала від 15.11.2016

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Киричук О.А.

Ухвала від 04.10.2010

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Пархоменко Наталія Володимирівна

Судовий наказ від 03.08.2010

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Василишин А.Р.

Судовий наказ від 03.08.2010

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Василишин А.Р.

Ухвала від 20.07.2010

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Василишин А.Р.

Ухвала від 30.06.2010

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Василишин А.Р.

Ухвала від 03.05.2012

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Киричук О.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні