Справа № 640/13009/15-к
н/п 1-кп/640/71/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про продовження запобіжного заходу
"27" січня 2017 р.
Колегія суддів Київського районного суду м. Харкова:
головуючий - суддя Золотарьова Л.І.
судді: Губська Я.В., Шмадченко С.І.
за участю:
секретаря Бломберус С.А.,
прокурора Жиліна В.А.,
обвинуваченого ОСОБА_1,
захисника обвинуваченого - адвоката ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові клопотання прокурора про продовження запобіжного заходу у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 01.04.2015 року за №42014220000000562 за обвинуваченням
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, неодруженого, не маючого постійного місця проживання в м. Харкові та Харківській області, судимого 14.10.2014 року Жовтневим районним судом м. Харкова за ч. 1 ст. 185 КК України на 2 роки позбавлення волі зі звільненням від відбування покарання з випробуванням 1 рік, тимчасово проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
у вчиненні злочинів, передбачених ч. 4 ст. 190, ч.ч. 3,4, ст. 358, ч. 1 ст. 357 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
До Київського районного суду м. Харкова надійшов з прокуратури Харківської області обвинувальний акт за обвинуваченням ОСОБА_1 у вчиненні злочинів, передбачених ч. 4 ст. 190, ч.ч. 3,4, ст. 358, ч. 1 ст. 357 КК України.
В судовому засіданні прокурор просив продовжити обвинуваченому ОСОБА_1 строки тримання під вартою, посилаючись на існування ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, обвинувачений буде переховуватися від суду та продовжити кримінальне правопорушення, у якому обвинувачується, він не має постійного місця реєстрації, враховуючи його особу, який на досудовому розслідуванні переховувався від слідства.
Обвинувачений проти продовження запобіжного заходу не заперечував.
Захисник обвинуваченого проти продовження строків тримання під вартою заперечував, зазначив, що ризики передбачені ст. 177 КПК України відсутні. Просив пом'якшити міру запобіжного заходу, у зв'язку з віком обвинуваченого.
Суд, заслухавши клопотання прокурора, думку учасників процесу, перевіривши матеріали справи, зазначає наступне.
При вирішенні питання про продовження строку запобіжного заходу, суд враховує наявність ризиків, передбачених п.п. 1, 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме обвинувачений може переховуватися від суду та продовжувати вчиняти злочини; також суд оцінює сукупність обставин, передбачених ст. 178 КПК України, а саме: вагомість наявних доказів про вчинення ОСОБА_1 злочинів, передбачених ч. 4 ст. 190, ч.ч. 3,4, ст. 358, ч. 1 ст. 357 КК України; тяжкість покарання, що загрожує йому у разі визнання його винуватим у скоєні злочинів, у вчиненні яких обвинувачується (від 5 до 12 років позбавлення волі).
Суд також враховую дані про особу обвинуваченого, який не має визначеного місця проживання та реєстрації на території м. Харкова, не працює, не має офіційних джерел отримання прибутку, не одружений, осіб на утриманні немає, обвинувачений на досудовому розслідуванні переховувався від слідства, тобто не має стійких соціальних зв'язків, що оцінено у сукупності, тому суд проходить до висновку, що застосування більш м'яких запобіжних заходів на даний час неможливе, ризики не зменшилися, для забезпечення належної процесуальної поведінки обвинуваченого під час розгляду справи суд продовжує строк тримання під вартою ОСОБА_1 на 60 діб з визначенням застави в розмірі 365400 грн., який визначено Ухвалою слідчого судді Київського районного суду м. Харкова від 30.06.2015 року, при внесенні якої обвинувачений підлягає звільненню з під варти.
Водночас, розглядаючи можливість альтернативних запобіжних заходів, з урахуванням вищенаведених ознак, суд вважає їх такими, що не здатні забезпечити належну процесуальну поведінку обвинуваченого, тобто застосування більш м'яких запобіжних заходів до обвинувачених на даний час неможливе.
Посилання захисника на вік обвинуваченого не є достатньою підставою для зміни запобіжного заходу.
Вирішуючи питання про продовження запобіжного заходу суд враховує обставини кримінального провадження, практику Європейського суду з прав людини, яка свідчить про те, що рішення суду повинно забезпечити не тільки права підозрюваного, обвинуваченого, а й високі стандарти охорони загальносуспільних прав та інтересів, що вимагає від суду більшої суворості в оцінці порушень цінностей суспільства.
Керуючись ст.ст. 177, 199, 331, 350, 369 КПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання прокурора задовольнити.
Міру запобіжного заходу обвинуваченому ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, у вигляді тримання під вартою в Харківській установі виконання покарань управління Державної пенітенціарної служби України в Харківській області (№ 27) продовжити на 60 діб - до 27 березня 2017 року.
З визначеним Ухвалою слідчого судді Київського районного суду м. Харкова від 30.06.2015 року розміром застави 365 400 (триста шістдесят п'ять тисяч чотириста) грн., які необхідно внести на депозитний рахунок ТУ ДСА України в Харківській області (розрахункових рахунок 37318008000164, МФО 851011, код ЄДРПОУ 26281249, отримувач ТУ ДСА, банк отримувача ГУ ДКУ в Харківській області, призначення платежу - застава, справа №640/13009/15-к, обвинувачений ОСОБА_1, платник (прізвище,ініціали)), до сплину терміну тримання під вартою.
При внесенні визначеної суми застави ОСОБА_1 з-під варти звільнити.
У разі внесення застави, покласти на ОСОБА_1 обов'язки: 1) прибувати до слідчого, прокурора, суду за першою вимогою; 2) не відлучатись із населеного пункту, в якому він проживає чи перебуває, без дозволу слідчого, прокурора, суду; 3) повідомляти слідчого, прокурора, суд про зміну свого місця проживання, 4) носити електронний засіб контролю.
Відповідно до вимог ст. 182 КПК України роз'яснити обвинуваченому, що у разі невиконання покладених на нього обов'язків, застава буде звернена в дохід держави та зарахована до спеціального фонду Державного бюджету України.
Роз'яснити заставодавцю, що обвинувачений ОСОБА_1 підозрюється у вчиненні особливо тяжкого кримінального правопорушення, за яке передбачене законом покарання від 5 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна, та попередити його про обов'язки із забезпечення належної поведінки обвинуваченого та його явки за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду, а також про наслідки не виконання цих обов'язків.
Покласти на заставодавця наступні обов'язки: забезпечувати належну поведінку обвинуваченого; забезпечувати явку, належно повідомленого обвинуваченого до слідчого, прокурора, слідчого судці, суду; повідомлення слідчого, прокурора, слідчого судцю, та суд про причини неявки підозрюваного, обвинуваченого.
Зобов'язати заставодавця забезпечити виконання обвинуваченим покладених на нього обов'язків щодо повідомлення слідчого, прокурора, слідчого судцю чи суд про зміну свого місця проживання або перебування, обов'язку не відлучатися з м. Харкова без дозволу слідчого, прокурора, слідчого судді або суду.
Попередити заставодавця, що в разі невиконання покладених на нього та самого підозрюваного обов'язків, застава буде звернена в дохід держави та зарахована до спеціального фонду Державного бюджету України.
Ухвала є остаточною, оскарженню не підлягає.
Головуючий Л.І. Золотарьова
Судді: Я.В. Губська
ОСОБА_3
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2017 |
Оприлюднено | 01.02.2017 |
Номер документу | 64358157 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Київський районний суд м.Харкова
Золотарьова Л. І.
Кримінальне
Київський районний суд м.Харкова
Золотарьова Л. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні