Ухвала
від 02.02.2017 по справі 916/2819/16
ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД


УХВАЛА

про повернення апеляційної скарги

"02" лютого 2017 р. Справа № 916/2819/16

Одеський апеляційний господарський суд у складі:

головуючого судді: Ліпчанської Н.В.,

суддів: Лисенко В.А., Діброви Г.І.,

розглянувши апеляційну скаргу Фірми "Клондайк-Одеса ЛТД" (підприємства у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю)

на рішення господарського суду Одеської області від 12.12.2016р.

у справі №916/2819/16

за позовом: Публічного акціонерного товариства "Укрсоцбанк";

до відповідача: Фірми "Клондайк-Одеса ЛТД" (підприємства у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю)

про звернення стягнення на предмет іпотеки та визнання права власності

ВСТАНОВИВ:

31 січня 2017 року до Одеського апеляційного господарського суду надійшла апеляційна скарга Фірми "Клондайк-Одеса ЛТД" (підприємства у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю) на рішення господарського суду Одеської області від 12.12.2016р. по справі №916/2819/16.

Дослідивши матеріали апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про наявність підстав для повернення апеляційної скарги з огляду на наступне.

Порядок сплати судового збору та його розмір передбачені Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011р. №3674-VІ, який набрав чинності з 01.11.2011р. Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" (станом на час подання позову) передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (станом на час подання позову) за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 150 розмірів мінімальної заробітної плати, за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру – 1 розмір мінімальної заробітної плати.

Абзацом 2 статті 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" передбачено, що на 01.01.2016р. розмір мінімальної заробітної плати становить 1378,00 грн.

Позовна заява Публічного акціонерного товариства "Укрсоцбанк" має майновий характер, ціну позову становить 12.918.000,00 грн.

Згідно ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (станом на час подання апеляційної скарги) за подання до господарського суду апеляційної скарги на рішення суду ставка судового збору становить 110 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.

Відтак, за подання апеляційної скарги на рішення господарського суду Одеської області від 12.12.2016р. судовий збір підлягає сплаті в сумі 213.147,00 грн.

Однак, скаржником вказаних вимог не додержано, оскільки до апеляційної скарги жодних доказів сплати судового збору у встановлених порядку і розмірі не додано.

В свою чергу, Фірма "Клондайк-Одеса ЛТД" (підприємство у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю) до апеляційної скарги додала клопотання про відстрочення сплати судового збору, в якій вказує на те, що підприємство є збитковим, що перешкоджає сплаті ним судового збору.

У відповідності до ч. 2 ст. 44 ГПК України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюється законом.

Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору встановлені Законом України "Про судовий збір".

Частиною 1 статті 8 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що враховуючи майновий стан сторони суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.

Відповідно до п. 3.1 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013р. №7 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" (зі змінами та доповненнями) єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у статті 8 Закону України "Про судовий збір", є врахування ним майнового стану сторін.

Клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.

У пункті 5 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 05.07.2012р. №01-06/869/2012 зазначено, що особа, яка заявляє відповідне клопотання в порядку статті 8 Закону України "Про судовий збір", повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.

З вищевикладеного слідує, що скаржник як заінтересована сторона звертаючись до суду з клопотанням про відстрочення або розстрочення сплати судового збору, повинен був належним чином обґрунтувати неможливість або утруднення здійснення оплати судового збору, та на підтвердження цього надати належні та допустимі докази.

Відповідно до положень ст. 36 ГПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії.

У пункті 2.2 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011р. N18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" зазначено, що подані сторонами копії документів, виготовлені з використанням технічних засобів (фотокопії тощо), засвідчуються підписом особи, яка їх виготовила або яка перевірила їх на відповідність оригіналам, із зазначенням її прізвища, ініціалів та посади (якщо вона є посадовою особою) та з прикладенням печатки (за її наявності).

Так, до апеляційної скарги Фірми "Клондайк-Одеса ЛТД" (підприємства у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю) додана копія договору про надання поворотної фінансової допомоги №25/01-1 від 25.01.2017р, яку апелянт надав на підтвердження того, що на дату ухвалення судового рішення у справі №916/2819/16 він зможе сплатити судовий збір в сумі 213.147,00 грн., не засвідчена належним чином, і тому не може бути доказом у розумінні ст. 32 ГПК України.

Відповідно до п.8 ст.129 Конституції України, забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків встановлених законом є однією з основних засад судочинства. У забезпечення цих конституційних положень законодавець у ст.97 ГПК України передбачив вичерпний перелік підстав не прийняття та повернення апеляційної скарги без розгляду.

Зокрема, відповідно до п.3 ч.1 ст.97 ГПК України, апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі.

Враховуючи наведене та керуючись п. 3 ст. 97 ГПК України, колегія суддів вважає за необхідне повернути апеляційну скаргу Фірмі "Клондайк-Одеса ЛТД" (підприємству у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю).

Клопотання Фірми "Клондайк-Одеса ЛТД" (підприємства у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю) про поновлення строку на апеляційне оскарження, що додано до апеляційної скарги, судовою колегією не розглядалось та не вирішувалось по суті.

Водночас апеляційний господарський суд звертає увагу, що згідно ч.4 ст.97 ГПК України після усунення обставин, зазначених у п.п. 1, 2 і 3 ч. 1 цієї статті, апеляційна скарга може бути подана повторно.

Керуючись ст.ст. 86, 94, п. 3 ч. 1 ст. 97 ГПК України суд

УХВАЛИВ:

1. Повернути Фірмі "Клондайк-Одеса ЛТД" (підприємству у вигляді товариства з обмеженою відповідальністю) апеляційну скаргу на рішення господарського суду Одеської області від 12.12.2016р. по справі №916/2819/16 та додані до неї документи.

2. Справу №916/2819/16 повернути до господарського суду Одеської області.

Головуючий                                                   Н.В. Ліпчанська          

Суддя                                                             В.А. Лисенко

Суддя                                                                      Г.І. Діброва

СудОдеський апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення02.02.2017
Оприлюднено07.02.2017
Номер документу64504872
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/2819/16

Ухвала від 02.02.2017

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Ліпчанська Н.В.

Ухвала від 19.01.2017

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Ліпчанська Н.В.

Рішення від 12.12.2016

Господарське

Господарський суд Одеської області

Літвінов С.В.

Ухвала від 30.11.2016

Господарське

Господарський суд Одеської області

Літвінов С.В.

Ухвала від 24.10.2016

Господарське

Господарський суд Одеської області

Літвінов С.В.

Ухвала від 20.10.2016

Господарське

Господарський суд Одеської області

Демешин О.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні