ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Головуючий у 1-й інстанції: Юзьвяк Б.Г.
Суддя-доповідач:Франовська К.С.
УХВАЛА
"30" січня 2017 р. Справа № 559/1336/13-а
Суддя Житомирського апеляційного адміністративного суду Франовська К.С. , розглянувши апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області на постанову Дубенського міськрайонного суду Рівненської області від "14" квітня 2016 р. у справі за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області про визнання рішення неправомірним та зобов'язання виплатити пенсію ,-
ВСТАНОВИВ:
Постановою Дубенського міськрайонного суду Рівненської області від 14 квітня 2016 року адміністративний позов задоволено.
Не погоджуючись з прийнятим судовим рішенням, відповідач звернувся до суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати оскаржувану постанову суду першої інстанції.
Вимоги до апеляційної скарги, порядку та строків її подання встановлені ст.ст. 186, 187 Кодексу адміністративного судочинства України № 2747-IV від 06.07.2005 (далі - КАС).
Апеляційна скарга не відповідає зазначеним вимогам у зв'язку з пропуском строку апеляційного оскарження.
Відповідно до ч. 2 ст. 186 КАС, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
14.04.2016 р. відповідач вперше звернувся до суду з апеляційною скаргою, яку ухвалами Житомирського апеляційного адміністративного суду від 12.05.2016 р. залишено без руху, а 02.06.2016 р. повернуто відповідачу.
23.01.2017 р., тобто з пропуском строку апеляційного оскарження, відповідач повторно звернувся до суду з новою апеляційною скаргою, в якій заявив клопотання про поновлення строку.
В клопотанні про поновлення строку на апеляційне оскарження постанови, відповідач у якості поважності причин пропуску строку апеляційного оскарження постанови посилається на те, що пенсійний орган є бюджетною установою та не мав можливості своєчасно оскаржити судове рішення у зв'язку з відсутністю фінансування витрат зі сплати судового збору в 2016 році. Також скаржник посилається на Закон України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України від 06.12.2016 № 1774-VIII, яким внесено зміни, зокрема, до статті 5 Закону України Про судовий збір , відповідно до яких, з 01.01.2017 Пенсійний фонд України та його органи звільнений від сплати судового збору .
Проаналізувавши причини пропуску строку апеляційного оскарження постанови суду, на які посилається відповідач у своєму клопотанні, суддя-доповідач дійшов висновку про визнання зазначених причин неповажними, оскільки пенсійним органом не надані докази наявності вказаних в клопотанні обставин, а саме: доказів звернення до відповідних органів щодо вирішення питання про виділення додаткових асигнувань для оплати судового збору в 2016 році, доказів відмови у виділенні грошових коштів на відповідні видатки.
З урахуванням викладеного, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, з наданням строку для усунення вказаних недоліків, а саме, необхідно надати заяву про поновлення строку з обґрунтуванням інших причин поважності його пропущення.
Згідно абз. 1 ч. 4 ст. 189 КАС України (із змінами внесеними Законом України Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення порядку здійснення судочинства № 4176-VI від 20.12.2011 року), апеляційна скарга залишається без руху у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Керуючись ст. ст.108,189, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області залишити без руху.
Надати Головному управлінню Пенсійного фонду України в Рівненській області 30-денний строк з моменту отримання цієї ухвали для усунення зазначених недоліків.
Роз'яснити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Рівненській області , що у випадку невиконання вимог ухвали у встановлений строк, суддею буде відмовлено у відкритті апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя К.С. Франовська
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
3- відповідачу/відповідачам: Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області вул. Короленка, 7,м. Рівне,33028
- ,
Суд | Житомирський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.01.2017 |
Оприлюднено | 07.02.2017 |
Номер документу | 64505856 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Житомирський апеляційний адміністративний суд
Франовська К.С.
Адміністративне
Дубенський міськрайонний суд Рівненської області
Тростянчук Г. Г.
Адміністративне
Дубенський міськрайонний суд Рівненської області
Тростянчук Г. Г.
Адміністративне
Дубенський міськрайонний суд Рівненської області
Тростянчук Г. Г.
Адміністративне
Дубенський міськрайонний суд Рівненської області
Тростянчук Г. Г.
Адміністративне
Дубенський міськрайонний суд Рівненської області
Тростянчук Г. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні