Постанова
від 06.02.2017 по справі 548/2056/16-а
ХОРОЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 548/2056/16-а

Провадження №2-а/548/16/17

ПОСТАНОВА

і м е н е м У к р а ї н и

"06" лютого 2017 р. Хорольський районний суд Полтавської області у складі:

головуючого - судді Старокожко В.П.

секретаря - Листопад В.Л.

позивача - ОСОБА_1

представника відповідача - Репік О.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Хорольському районі про визнання дій суб'єкта владних повноважень незаконними, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з вищевказаним позовом. В обгрунтування позову зазначив, що в лютому 2016 року Міжгірським об'єднаним управлінням Пенсійного Фонду України в Закарпатській області йому в зв'язкуз досягненням пенсійного віку була призначена пенсія за віком у розмірі 3359 грн. 44 коп.

В липні 2016 року він переїхав на постійне місце проживання до АДРЕСА_1 та звернувся до УПФУ в Хорольському районі із заявою на запит пенсійної справи з Міжгірського об'єднаного УПФУ в Закарпатській області та виплату пенсії за новим місцем проживання.

З серпня 2016 виплата пенсії здійснюється УПФУ в Хорольському районі, але відповідачем було зменшено розмір пенсії з 3359 грн. 44 коп. до 2 797 грн. 55 коп. На запит позивача до УПФУ в Хорольському районі щодо роз'яснення підстав зменшення розміру пенсії, відповідач надіслав листа, в яку зазначив, що зменшення розміру пенсії з 01.08.2016 року пов'язано з тим, що під час взяття на облік пенсійної справи ОСОБА_1 були виявлені виправлення в копії трудової книжки, а саме:

-запис № 1 - в графі № 4 не вказано номера записки про прийняття на роботу від 07.09.1972 р.;

-записи №№ 20, 21 - в графі № 4 виправлено дату наказу про прийняття на роботу;

-записи №№ 24, 25 - в графі № 4 виправлено дату наказу про прийняття на роботу.

У зв'язку з вищенаведеним УПФУ в Хорольському районі виключив зі страхового стажу 5 років 10 місяців 28 днів, що й потягло зменшення розміру пенсії з 3359 грн. 44 коп. до 2797 грн. 55 коп.

Позивач вважає такі дії УПФУ в Хорольському районі незаконними, виходячи з того, що виправлення які маються в трудовій книжці не дають підстав стверджувати про зміну періодів роботи, тому прохає суд скасувати відповідне рішення та забов'язати відповідача відновити виплату пенсії в розмірі 3359 грн. 44 коп. з 01.08.2016 року з урахуванням вже виплачених сум.

В судове засідання позивач з'явився, позовні вимоги підтримав з підстав, зазначених у позові.

Відповідач явку свого представника забезпечив, суду подав заперечення, в якому позовні вимоги заперечує в повному обсязі.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши наявні докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 в лютому 2016 року Міжгірським об'єднаним управлінням Пенсійного Фонду України в Закарпатській була призначена пенсія за віком, що підтверджується копією Пенсійного посвідчення № НОМЕР_1 Серії НОМЕР_3, та матеріалами оглянутої в судовому засіданніпенсійної справи позивача.

З матеріалів справи вбачається, що з 05 липня 2016 року позивач взятий на облік, як внутрішньо переміщена особа, з місцем проживання АДРЕСА_1, що підтверджується довідкою № 1626000424 від 05.07.2016 року.

Матеріали дослідженої в судів пенсійної справи свідчать, що позивач у зв'язку зі зміною місця проживання подав відповідачу заяву про запит пенсійної справи за новим місцем проживання.

Представником відповідача не заперечується та обставина, що відповідачем, під час взяття на облік пенсійної справи позивача, було здійснено перерахунок страхового стажу на підставі відомостей, зазначених в пенсійній справі, що потягло за собою зменшення розміру пенсії, що підтверджується Повідомленням УПФУ в Хорольському районі Полтавської області від 06.12.2016 року № 15/А-03.

На підставі копії трудової книжки ОСОБА_1 судом встановлено, що записах №№ 20-21, 24-25 містяться виправлення, а саме: виправлено дату наказу, який був підставою для прийняття, а в записі № 1 не вказано номер Приемной записки .

Відповідно до ч.1 ст.1 Закону України Про пенсійне забезпечення (далі - Закону) громадяни України мають право на державне пенсійне забезпечення за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника та в інших випадках, передбачених цим Законом.

Відповідно до ст. 12 вищевказаного Закону право на пенсію за віком мають: чоловіки - після досягнення 60 років і при стажі роботи не менше 25 років. До стажу роботи, згідно з ч.1 ст.56 Закону, зараховується робота, виконувана на підставі трудового договору на підприємствах, в установах, організаціях і кооперативах, незалежно від використовуваних форм власності та господарювання, а також на підставі членства в колгоспах та інших кооперативах, незалежно від характеру й тривалості роботи і тривалості перерв.

Основним документом, що підтверджує стаж роботи, є трудова книжка. Порядок підтвердження наявного трудового стажу при відсутності трудової книжки або відповідних записів у ній встановлюється Кабінетом Міністрів України. Пунктом 3 цього Порядку передбачено, що за відсутності трудової книжки, а також у тих випадках, коли в трудовій книжці відсутні необхідні записи або містяться неправильні чи неточні записи про періоди роботи, для підтвердження трудового стажу приймаються дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування, довідки, виписки із наказів, особові рахунки і відомості на видачу заробітної плати, посвідчення, характеристики, письмові трудові договору і угоди з відмітками про їх виконання та інші документи, які містять відомості про періоди роботи.

Виходячи з приписів п.3 Порядку, підтвердження трудового стажу необхідне в разі відсутності трудової книжки, необхідних записів в трудовій книжці, а також якщо містяться неправильні й неточні записи про періоди роботи.

Суд констатує, що період роботи зазначається в графі 2 , куди відповідно до Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників заносяться відомості про дату прийняття працівника на роботу та дату звільнення з роботи.

Як встановлено судом, незастережні виправлення, які не скріплені підписом керівника та печаткою підприємства, містяться в графі 4 записів №№ 20 та 24, що свідчить про те, що графа 2, яка містить інформацію про період роботи жодних виправлень немає.

Як зазначено вище, графа 4 запису № 1 не містить номер записки, а містить лише дату 07.09.1972 . На момент внесення відомостей до трудової книжки діяла Інструкція про порядок ведення трудових книжок на підприємствах, установах та організаціях від 09.07.1958 року, в якій в п.12 зазначено: В графе 4 указывается дата и номер приказа, распоряжения или приемной записки . Міжгірським об'єднаним управлінням Пенсійного Фонду України в Закарпатській області даний факт при обчисленні стажу враховано не було, а отже, підстав для неврахування періоду роботи ОСОБА_1 на Ворошиловградському тепловозобудівельному заводі ім. Жовтневої революції Міжгірське об'єднання УПФУ в Закарпатській області не вбачає.

Тим часом перегляд відповідачем вже прийнятого Міжгірським об'єднаним управлінням Пенсійного Фонду України в Закарпатській області рішення про призначення ОСОБА_1 пенсії в розмірі 3359 грн. 44 коп. є порушенням принципу правової визначеності. Відповідно до рішення Конституційного суду України № 17-рп/2010 від 29.06.2010 року одним із елементів верховенства права є принцип правової визначеності, у якому стверджується, що обмеження основних прав людини та громадянина і втілення цих обмежень на практиці допустиме лише за умови забезпечення передбачуваності застосування правових норм, встановлюваних такими обмеженнями. Тобто обмеження будь-якого права повинне базуватися на критеріях, які дадуть змогу особі відокремлювати правомірну поведінку від протиправної, передбачати юридичні наслідки своєї поведінки.

Неврахування УПФУ в Хорольському районі до стажу роботи ОСОБА_1 5 років 10 місяців 28 днів, а отже зменшення розміру вже призначеної пенсії, свідчить про обмеження права позивача на державне пенсійне забезпечення, так як в Законах України Про пенсійне забезпечення , Про державне пенсійне страхування та в Постанові Правління ПФУ №22-1 від 25.11.2005 року Про затвердження Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування не міститься прямої вказівки про обов'язок здійснення перерахунку вже призначеної пенсії в разі зміни місця проживання.

Суд констатує, що матеріалами справи підтверджено, що приватне підприємство "Гіперіон" ідентифікаційний код юридичної особи 19074834 згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-піджприємців та громадських формувань існувало з 10.11.1992 року по 14.02.2007 року. Увесь час засновником цієї юридичної особи та її директором був позивач ОСОБА_1.

На даний час, як позивач так і суд позбавлений можливості отримати архівну інформацію з непідконтольної для України території Луганської області з приводу сплат страхових (пенсійних) внесків п/п "Гіперіон" за перод роботи позивача ОСОБА_1 на цьому підприємстві. Вказана обставина на переконання суду не повинна бути перепоною позивачу на отримання належного рівня пенсійного забезпечення.

Крім того, суд констатує, що записи в трудовій книзі позивача не дають суду підстав сумніватися в штучному збільшення чи зменшенні періодів роботи позивача в п/п "Гіперіон", так як графа № 2 в трудовій книзі позивача за спірні періоди не містить ніяких виправлень.

Отже, зважаючи на те, що УПФУ в Хорольському районі здійснило перерахунок пенсії без законних на те підстав, адміністративний позов ОСОБА_1 про визнання дій суб'єкта владних повноважень незаконними, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст. 158, 160-163 КАС України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Хорольському районі про визнання дій суб'єкта владних повноважень незаконними, скасування рішення та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Визнати незаконними дії Управління Пенсійного фонду України в Хорольському районі, які полягають у здійсненні перерахунку призначеної ОСОБА_1 пенсії за віком та виключенні зі страхового стажу періоду роботи на Ворошиловградському тепловозобудівельному заводі ім. Жовтневої Революції (07.09.1972 - 01.02.1973 р.р.) та приватному підприємстві ГІПЕРІОН (01.12.1992 - 08.08.1997 р.р. та 07.09.1998 - 30.06.1999 р.р.), що становить 5 років 10 місяців 28 днів.

Зобов'язати Управління Пенсійного Фонду України в Хорольському районі відновити виплату ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, пенсії за віком у розмірі 3359,44 грн., з врахуванням до страхового стажу періоду роботи на Ворошиловградському тепловозобудівельному заводі ім. Жовтневої Революції (07.09.1972 - 01.02.1973 р.р.) та приватному підприємстві ГІПЕРІОН (01.12.1992 - 08.08.1997 р.р. та 07.09.1998 - 30.06.1999 р.р.), що становить 5 років 10 місяців 28 днів.

Зобов'язати Управління Пенсійного Фонду України в Хорольському районі виплатити ОСОБА_1 пенсію за віком у розмірі 3359,44 грн. починаючи з 01.08.2016 року, з урахуванням вже виплачених сум.

Стягнути з Управління Пенсійного Фонду України в Хорольському районі на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, сплачений судовий збір у розмірі 551 (п'ятсот п'ятдесят одну гривню) 20 копійок за рахунок відповідних бюджетних асигнувань.

Зобов'язати Управління Пенсійного Фонду України в Хорольському районі в місячний строк з дня набрання постановою суду законної сили подати до Хорольського районного суду Полтавської області звіт про виконання постанови суду.

Апеляційна скарга на постанову суду особами, які брали участь у розгляді справи, може бути подана до Харківського апеляційного адміністративного суду через Хорольський районний суд протягом 10 днів після проголошення.

Головуючий:

Дата ухвалення рішення06.02.2017
Оприлюднено10.02.2017
Номер документу64579272
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —548/2056/16-а

Постанова від 29.03.2019

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Мороз Л.Л.

Ухвала від 27.03.2019

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Мороз Л.Л.

Ухвала від 30.10.2018

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Мороз Л.Л.

Ухвала від 12.04.2017

Адміністративне

Вищий адміністративний суд України

Головчук С.В.

Ухвала від 14.03.2017

Адміністративне

Харківський апеляційний адміністративний суд

Катунов В.В.

Ухвала від 22.02.2017

Адміністративне

Харківський апеляційний адміністративний суд

Катунов В.В.

Ухвала від 22.02.2017

Адміністративне

Харківський апеляційний адміністративний суд

Катунов В.В.

Постанова від 06.02.2017

Адміністративне

Хорольський районний суд Полтавської області

Старокожко В. П.

Постанова від 06.02.2017

Адміністративне

Хорольський районний суд Полтавської області

Старокожко В. П.

Ухвала від 28.12.2016

Адміністративне

Хорольський районний суд Полтавської області

Старокожко В. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні