11.5
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
13 лютого 2017 рокуСєвєродонецькСправа № 812/247/17
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Борзаниця С. В., розглянувши матеріали адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю «НАУКОВО - ВИРОБНИЧА ФІРМА «АЕРОМЕХ» до відділу державної виконавчої служби Голосіївського районного управління юстиції м. Києва про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії ,-
ВСТАНОВИВ:
09 лютого 2017 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «НАУКОВО - ВИРОБНИЧА ФІРМА «АЕРОМЕХ» до відділу державної виконавчої служби Голосіївського районного управління юстиції м. Києва про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії.
Частиною 2 статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до ч.3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання рекомендованим листом з повідомленням про вручення відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
З позовних вимог вбачається, що позивач просить суд:
- визнати протиправною бездіяльність відділом державної виконавчої служби Голосіївського районного управління юстиції м. Києва в частині невиконання вимог законодавства щодо передачі за належним місцем виконання виконавчого провадження №48517521.
- зобов'язати відділ державної виконавчої служби Голосіївського районного управління юстиції м. Києва передати Кремінському районному відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Луганській області виконавчого провадження №48517521, відкрите на підставі виконавчого напису №1358 виданого 06.08.2015 приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу ОСОБА_1 про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю «НАУКОВО - ВИРОБНИЧА ФІРМА «АЕРОМЕХ» на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Буревісник майбутнього» борг у розмірі 850 000,00 грн.
Частиною 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно із частиною 1 статті 3 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» судовий збір, зокрема, справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» установлено на 2017 рік прожитковий мінімуму для працездатних осіб у місячному розмірі з 1 січня - 1600 гривень.
За подання до адміністративного суду суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем адміністративного позову немайнового характеру пунктом 1 частини 3 статті 4 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» встановлена ставка судового збору 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено дві самостійні позовні вимоги немайнового характеру.
Відповідно до ч.3 ст.6 Закону України Про судовий збір за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Враховуючи те, що позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру, розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб з 01 січня 2017 року, ставку судового збору за подання до адміністративного суду позовної заяви немайнового характеру, позивач за подання даної позовної заяви повинен сплатити судовий збір у розмірі 3 200,00 грн., при цьому позивачем сплачено лише 1600,00 грн. відповідно до квитанції №51 від 08.02.2017.
Таким чином, позивачем у повному обсязі не сплачено судовий збір за подання позовної заяви, яка має немайновий характер у законодавчо визначеному розмірі.
Позивачу, у відповідності до вимог статті 4 Закону України від 08 липня 2011 року «Про судовий збір» , за подання до адміністративного суду адміністративного позову, слід надати суду документ про сплату судового збору у розмірі - 1 600,00 грн в доход Державного бюджету України за банківськими реквізитами: отримувач коштів УК у м. Сєвєродонецький/Луганський окр.адмін.суд/22030101, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37944909, банк отримувача (МФО) 804013, рахунок отримувача 31217206784080, код класифікації доходів бюджету 22030101.
Відповідно до ч. 1 ст. 48 Кодексу адміністративного судочинства України, здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).
Згідно ч. 3 ст. 181 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи органу державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби, а у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності приватного виконавця - приватний виконавець.
З адміністративного позову вбачається, що позивачем зазначено в якості відповідача відділ державної виконавчої служби Голосіївського районного управління юстиції м. Києва, який не є юридичною особою.
Таким чином, в розумінні вимог статей 11, 48, 49,181 КАС України, позивачу необхідно визначити належним чином відповідача у справі та в розумінні вимог статті 105 КАС України визначити зміст позовних вимог, які мають узгоджуватися з вимогами частин чотири, п'ять статті 105 КАС України.
Відповідно до ч. 1 ст. 50 Кодексу адміністративного судочинства України, сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.
Позивачем в частині зазначення сторін по справі зазначено заінтересовану особу товариство з обмеженою відповідальністю «Буревісник майбутнього» . Позивач має право залучити у якості третьої особи заінтересовану особу, якщо рішення може виплинути на його права та обов'язки.
Відповідно до ч. 2 с. 58 Кодексу адміністративного судочинства України, повноваження законних представників підтверджуються документами, які стверджують займану ними посаду чи факт родинних, опікунських тощо відносин з особою, інтереси якої вони представляють. Засвідчені підписом судді копії цих документів приєднуються до справи.
З матеріалів адміністративного позову вбачається, що адміністративний позов підписаний директором Товариства з обмеженою відповідальністю «НАУКОВО - ВИРОБНИЧА ФІРМА «АЕРОМЕХ» ОСОБА_2, але в матеріалах справи відсутній документ, що підтверджує займану ним посаду.
З огляду на вищенаведене, адміністративний позов поданий без дотримання вимог ст. 106 КАС України та підлягає залишенню без руху.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись Законом України «Про судовий збір» та статтями 106, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов ,Товариства з обмеженою відповідальністю «НАУКОВО - ВИРОБНИЧА ФІРМА «АЕРОМЕХ» до відділу державної виконавчої служби Голосіївського районного управління юстиції м. Києва про визнання протиправною бездіяльність та зобов'язання вчинити певні дії- залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків протягом 7 (сім) днів з дня отримання копії даної ухвали, шляхом надання до суду документу про сплату судового збору у розмірі 1600,00 грн. (одна тисяча шістсот гривень 00 коп.), документ, який підтверджує займану посаду ОСОБА_2, визначити належного відповідача у справі.
У разі ненадання вищевказаних документів позовна заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.
Копію даної ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.
СуддяОСОБА_3
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 13.02.2017 |
Оприлюднено | 15.02.2017 |
Номер документу | 64708849 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький апеляційний адміністративний суд
Міронова Галина Михайлівна
Адміністративне
Донецький апеляційний адміністративний суд
Міронова Галина Михайлівна
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
С.В. Борзаниця
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні