Красилівський районний суд Хмельницької області
м. Красилів, вул. Булаєнка, 4, 31000, (03855) 4-34-75
№ 2-а-21/10р.
ПО С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 червня 2010 року Красилівський районний суд
Хмельницької області в складі: головуючого - судді Вознюка Р.В. при секретарі Басистій Т.В. з участю позивача ОСОБА_1 представника відповідачів ОСОБА_2. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Красилові справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області, КрасилівськоГо районного відділу управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області про стягнення грошової компенсації та відшкодування моральної шкоди,
встановив:
Позивач звернувся до суду з позовною заявою до відповідачів про стягнення грошової компенсації за службу понад встановлений законодавством робочий час у дні щотижневого відпочинку, святкові дні та стягнення моральної шкоди.
Свої позовні вимоги ОСОБА_1 мотивує тим. що з 1982 року працював в ОВС на посадах молодшого та середнього начальницького складу, в останній час в Красиліввському РВ УМВС України в Хмельницькій області. .
21 грудня 2000 року він звільнений з органів внутрішніх справ у зв'язку з виходом на пенсію за вислугою років та за станом здоров'я. При звільненні йому не було нараховано та не виплачено грошової компенсації за надурочну службу та службу в дні щотижневого відпочинку та святкові дні у відповідності до постанови Кабінету міністрів України №197 від 14 вересня 1991 року. В 1997 2000 роках він був залучений до несення служби понад установлений законодавством робочий час, а також у дні щотижневого відпочинку та святкові дні, що підтверджується графіками чергувань та записами у книгах прийому та здачі чергувань. Всього за цей період ним було відпрацьовано 1759 годин надурочної служби та служби у вихідні і святкові дні та не нараховано і не проведено оплату в сумі 3836 гривень 03 копійок, а зокрема: з 01 травня 1997 року по 21 грудня 1997 року за 17 днів не обліковано 281 год. надурочної служби, за які не нараховано та не виплачено грошової компенсації в сумі 410 грн. 52 коп.; з 6 січня 1998 року по 28 вересня 1998 року за 29 днів не обліковано 360 годин та не виплачено 522 грн. 19 когі.; за ІЗ січня 1999 року по ЗО грудня 1999 року за 54 дні не обліковано 448 годин та не виплачено 942 грн. 60 коп.: з 2 січня 2000 року по 19 вересня 2000 року за 84 дні не обліковано 670 годин та не виплачено 1960 грн. 72 коп..
Крім того, йому невиплатою грошової компенсації задано значної моральної шкоди, яка полягає в тому, що не міг використати кошти на потреби сім'ї, яка знаходиться в скрутному матеріальному становищі, не мав можливості оздоровити неповнолітніх дітей. Просив стягнути з відповідачів на його користь грошову компенсацію за службу понад установлений законодавством робочий час за період з 1997 - 2000 роки в сумі 3836 гривень 03 копійки та моральну шкоду в сумі 5000 гривень.
В судовому засіданні позивач позовні вимоги щодо стягнення компенсації за службу понад установлений законодавством робочий час в сумі 3836 гривень 03 копійки підтримав, позовні вимоги про стягнення моральної шкоди збільшив, просить стягнути 25 000 гривень відшкодування моральної шкоди, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.
Представник управління внутрішніх справ України в Хмельницькій області та Красилівського РВ УМВС України в Хмельницькій області позовні вимоги не визнав, посилаючись на те, що згідно наказу №485 МВС України служба добових нарядів чергової частини організується в чотири зміни тривалістю 24 години кожна. Особам добового наряду під час чергування надаються почергово перерви для вживання їжі та короткочасного відпочинку загальною тривалістю 4 години кожній.Після зміни штатним працівникам чергової частини надається відпочинок тривалістю 72 години, іншим працівникам, які чергують по міськрайвідділу - 48 годин, а тим, хто чергував два і більше рази підряд - також 72 години. Крім цього, позивач пропустив строк для звернення до суду з вимогами про стягнення компенсації за службу понад установлений законодавством робочий час, а вимоги про стягнення відшкодування моральної шкоди не грунтуються на чинному законодавстві, оскільки відшкодування такої шкоди передбачено Кодексом законів про працю України, а діяльність органів внутрішніх справ регламентується Положенням про проходження служби рядовим та начальницьким складом органів внутрішніх справ , яке не передбачає відшкодування моральної шкоди.
Заслухавши пояснення позивача, представника відповідачів, показання свідків, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що позивач працював з 1 червня 1997 року по 28 липня 1999 року дільничним інспектором міліції відділення дільничних інспекторів міліції Красилівського РВ УМВС України в Хмельницькій області і з 28 липня 1999 року по 21 грудня 2000 року працював на посаді помічника начальника відділу -оперативний черговий Красилівського РВ УМВС України в Хмельницькій області, тобто в період за який він просить стягнути грошову компенсацію за службу понад встановлений законодавством робочий час, у дні щотижневого відпочинку та святкові дні, яка в порушення чинного законодавства йому не виплачувалась.
Із наказів по Красилівському РВ УМВС України в Хмельницькій області, а також розпоряджень, рапортів та графіків чергування оперативними черговими, помічниками чергових, черговими офіцерами та водіями вбачається, що ОСОБА_1 ніс службу понад установлену тривалість робочого часу, а також у вихідні та святкові дні.
Згідно з ст.22 п.п.11, 12 Закону України Про міліцію та ст.21 Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №'І14 від 29 липня 1991 року, для працівників міліції встановлюється 41-годинний робочий тиждень. У необхідних випадках особи рядового і начальницького складу несуть службу понад встановлену тривалість робочого часу, а також у вихідні та святкові дні. Оплата праці в надурочний час і нічний час, у вихідні та святкові дні проводиться відповідно до вимог чинного законодавства.
Оплата праці в надурочний і нічний час, у вихідні та святкові дні регулюється наказом №530 від 17 грудня 1991 року МВС України та Постановою Кабінету Міністрів України від 14 вересня 1991 року №197 Про порядок компенсації особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ за службу понад установлений законодавством робочий час, а також у дні щотижневого відпочинку та святкові дні, де вказано, що оплата надурочної служби проводиться за перші дві години в полуторному розмірі, а за наступні години в подвійному розмірі, але не повинна перевищувати 120 годин на рік.
Підставами залучення працівників органів внутрішніх справ до надурочної служби чи служби в дні щотижневого відпочинку та святкові дні є письмові накази /вказівки/ керівників органів внутрішніх справ та графіки нарядів чергувань, затверджені керівниками органів внутрішніх справ.
Згідно розрахунків наданих позивачем та аудиторського висновку позивачу не виплачено грошової компенсації за несення служби понад установлену тривалість робочого часу, а також у вихідні та святкові дні за 1997 рік в сумі 410 грн. 52 коп.; за 1998 рік - 552 грн. 19 коп.; за 1999 рік 942 грн. 60 коп. і за 2000 ріку сумі 1960 грн. 72 коп., а всього 3836 грн. 03 коп..
Допитані в судовому засіданні свідки ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6 підтвердили, що наказ МВС України №485, щодо: організації служби добових нарядів чергової частини в чотири зміни тривалістю 24 години кожна; надання особам добового наряду під час чергування почергово перерви для вживання їжі та короткочасного відпочинку загальною тривалістю 4 години кожній; надання після зміни штатним працівникам чергової частини відпочинку- тривалістю 72 години, іншим працівникам, які чергують по міськрайвідділу - 48 годин, а тим, хто чергував два і більше рази підряд - також 72 години, керівництвом Красилівського РВ УМВС повністю не виконується. Було встановлене тризмінне чергування, а після доби чергування співробітник добу відпочивав, а на другу за вказівкою начальника райвідділу повинен був вийти на
роботу, а в разі невиходу - міг отримати догану. У належні дні відпочинку вони не відпочивали. Ці дні не враховувались і ніде не фіксувались.
Встановлено, що невиплата грошової компенсації ОСОБА_1 за службу понад установлений законодавством робочий час, а також у дні щотижневого відпочинку та святкові дні відбулася по вині Красилівського РВ УМВС України в Хмельницькій області, який є юридичною особою і в якому безпосередньо проходив службу позивач, а тому грошова компенсація підлягає стягненню з відповідача - Красилівського РВ УМВС України в Хмельницькій області.
Позивач в суді пояснив, що після звільнення із Красилівського РВ УМВС України, в період з грудня 2000 року по грудень 2003 року, керівництво Красилівського РВ УМВС України не заперечувало його права на компенсацію за службу понад установлений законодавством робочий час, а також у дні щотижневого відпочинку та святкові дні. Протягом цього часу відповідач - Красилівський РВ УМВС України, на його звернення виплачував інші заборгованості заборгованості по компенсації взамін продовольчого! пайка, заборгованості з надбавок за звання, а тому він вважав, що і вказана компенсація буде йому виплачена.
Вказані обставини позивач в судовому засіданні підтвердив перепискою з відповідачами у 2002 та 2003 роках.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позивач не пропустив строк для звернення до суду.
Правовідносини, які виникли між позивачем та відповідачем, регламентуються Положенням про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №114 від 29 липня 1991 року.
Вказаним Положенням не передбачено відшкодування моральної шкоди, а тому позовні вимоги ОСОБА_1 в цій частині задоволенню не підлягають.
На підставі викладеного та керуючись Законом України Про міліцію , Положенням про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України №114 від 29,липня 1991 року; Про порядок компенсації особам рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ за службу понад установлений законодавством робочий час, а також у дні щотижневого відпочинку та святкові дні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №197 від 14 вересня 1991 року, наказом №530 МВС України від 14 вересня 1991 року, ст.ст.7, 71. 86, 158-163 КАС України суд,
Позов задовольнити частково.
Стягнути з Красилівського районного відділу управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області на користь ОСОБА_1 грошову компенсацію в сумі 3836 гривень 03 копійки.
Вказану суму списати з розрахункового рахунку 35221004000550, МФО 815013 код 08676346, банк Управління Державного казначейства в Хмельницькій області.
В решті позовних Вимог відмовити.
В задоволенні позовних вимог до управління Міністерства внутрішніх справ України в Хмельницькій області відмовити.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Красилівський районний суд Хмельницької області шляхом подання протягом десяти днів з дня її проголошення заяви про апеляційне оскарження, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч.5 ст.186 КАС України.
Суддя
Суд | Красилівський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 03.06.2010 |
Оприлюднено | 15.02.2017 |
Номер документу | 64735217 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Великомихайлівський районний суд Одеської області
Пономаренко В. Д.
Адміністративне
Новосанжарський районний суд Полтавської області
Стрельченко Т. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні