Справа № 740/3120/16-ц Провадження № 22-ц/795/367/2017 Категорія - цивільна Головуючий у I інстанції - Олійник В.П.
У Х В А Л А
22 лютого 2017 року м. Чернігів
А п е л я ц і й н и й с у д Чернігівської області у складі:
головуючої - судді Шитченко Н.В.
суддів: Бобрової І.О., Висоцької Н.В.,
із секретарем - Шкарупою Ю.В.,
за участю позивача ОСОБА_1, його представника ОСОБА_2,
представника відповідача ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чернігові цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на ухвалу судді Ніжинського міськрайонного суду від 06 січня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ПП Агропрогрес про визнання недійсними договорів оренди землі, -
в с т а н о в и в:
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить скасувати ухвалу судді Ніжинського міськрайонного суду від 06 січня 2017 року, якою відмовлено в задоволенні його заяви про забезпечення позову, і постановити нову ухвалу, якою задовольнити вказану заяву в повному обсязі.
Доводи апеляційної скарги зводяться до того, що оскаржувана ухвала винесена з порушенням норм процесуального права. ОСОБА_1 зазначає, що суддя першої інстанції не взяв до уваги тієї обставини, що відповідач навмисно намагається затягнути судовий розгляд, неодноразово оскаржуючи в апеляційному порядку ухвалу про відкриття провадження у справі, з метою найскорішого початку весняно-польових робіт на спірних земельних ділянках, що, в свою чергу, є підтвердженням вказаних в заяві про забезпечення позову причин і виду такого забезпечення.
Вислухавши суддю-доповідача, заслухавши пояснення учасників судового розгляду, дослідивши матеріали справи та обговоривши доводи апеляційної скарги, апеляційний суд приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, враховуючи наступне.
Відмовляючи в задоволенні заяви про забезпечення позову, суддя першої інстанції виходив з того, що в заяві, всупереч вимогам ст.ст. 57-60 ЦПК України, відсутні відомості щодо обґрунтування необхідності зазначеного виду забезпечення позову, а також належні докази про те, що невжиття заходів забезпечення позову може у майбутньому утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Однак, з таким висновком районного суду не може погодитись суд апеляційної інстанції через порушення норм процесуального права.
За змістом ч. 1 ст. 153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа, в день її надходження без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.
Наведеною вище нормою цивільно-процесуального законодавства не передбачена можливість розгляду заяви про забезпечення позову суддею одноособово після відкриття провадження у справі. Таким чином, заява ОСОБА_1 мала вирішуватись судом.
Оскільки оскаржувана ухвала постановлена суддею одноособово, колегія суддів вважає, що порушений порядок, встановлений для розгляду заяви про забезпечення позову, що, відповідно п. 3 ч. 1 ст. 312 ЦПК України, є підставою для скасування ухвали і передачі питання на новий розгляд до суду першої інстанції.
При скасуванні ухвали суду з наведених підстав, аналіз інших доводів апеляційної скарги є передчасним, оскільки вони можуть стати предметом розгляду суду першої інстанції при повторному розгляді справи по суті.
Керуючись ст.ст. 303, 307, п. 3 ч. 1 ст. 312, 313, 314, 315, 317, 319, 324 ЦПК України, -
у х в а л и в:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задовольнити частково.
Ухвалу судді Ніжинського міськрайонного суду від 06 січня 2017 року - скасувати і передати питання на новий розгляд до суду першої інстанції.
Ухвала набирає законної сили з моменту його проголошення і оскарженню не підлягає.
Головуючий Судді:
Суд | Апеляційний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 22.02.2017 |
Оприлюднено | 01.03.2017 |
Номер документу | 64963871 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд Чернігівської області
Шитченко Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні