01.03.2017
Справа № 642/1042/17
Провадження № 1-кс/642/364/17
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
01 березня 2017 року слідчий суддя Ленінського районного суду м. Харкова ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора Холодногірського відділу Харківської місцевої прокуратури № 1 ОСОБА_3 , начальника відділення СВ Холодногірського відділу поліції (м. Харків) Головного Управління Національної поліції в Харківській області ОСОБА_4 , розглянувши клопотання начальника відділення СВ Холодногірського ВП ГУНП в Харківській області ОСОБА_4 , винесене в кримінальному провадженні № 12017220510000478 від 14.02.2017 про проведення огляду приміщень,-
В С Т А Н О В И В:
Начальник відділення СВ Холодногірського ВП ГУ НП в Харківській області ОСОБА_4 звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу на проведення огляду приміщень.
В клопотанні просить надати дозвіл на проведення огляду житлових, нежитлових приміщень, що розташовані на території домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 , що належить на праві власності ОСОБА_5 , 1938 року народження, у якому мешкає чи яке займає ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою виявлення та фіксації відомостей про виготовлення та реалізацію фальсифікованої, контрафактної продукції з використанням знаку для товарів та послуг Тimberland, емблеми з зображенням «дерева у колі», власником яких є компанія ІНФОРМАЦІЯ_2 , іншої контрафактної продукції, виявлення та вилучення обладнання для виготовлення фальсифікованої, контрафактної продукції, у тому числі продукції - взуття з знаком для товарів та послуг Тimberland, «дерева у колі», власником якої є компанія ІНФОРМАЦІЯ_2 , самої контрафактної, підробленої продукції з знаком для товарів та послуг Тimberland, продукції інших торгівельних марок, у вигляді взуття, інших товарів, заготівельних матеріалів, документів, що свідчать про її виготовлення та реалізацію, упакованої, поліграфічної продукції з використанням вказаного знаку товарів та послуг, іншого знаку товарів та послуг, а також інші предмети та документи, що мають значення для розкриття кримінального правопорушення, та містять відомості, щодо обставин його вчинення.
Як вбачається з наданих матеріалів, в провадженні СВ Холодногірського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12017220510000478 від 14 лютого 2017 року, розпочатого за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 14.02.2017 до Холодногірського ВП ГУНП в Харківській області надійшла письмова заява від ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , щодо неправомірних дій невідомих, які шляхом обману заволоділи його грошовими коштами, реалізувавши як на його думку підроблені чоловіче взуття ТМ «Timberland».
Під час досудового розслідування допитаний ОСОБА_7 , 1988 року народження, повідомив, що у кінці 2016 року у малознайомого на ім`я ОСОБА_8 на Центральному ринку м. Харкова він придбав чоловіче взуття ТМ «Timberland», в подальшому виявив, що взуття при використанні пошкодилось та є неоригінальним, знову зустрівся з чоловіком на ім`я ОСОБА_8 за адресою: АДРЕСА_2 , поруч з супермаркетом АТБ. При зустрічі ОСОБА_8 повідомив заявникові, що за вказаною адресою має виробництво з взуття, та здійснив обмін придбаного взуття на нове. В подальшому заявник ОСОБА_7 вирішив звернутись до Органів Національної поліції з заявою про шахрайські дії чоловіка на ім`я ОСОБА_8 , який шляхом обману заволодів його грошовими коштами у розмірі вартості взуття 1350, 00 грн. при йому добровільно видавши придбане взуття з клопотанням про проведення дослідження.
Добровільно видане ОСОБА_7 чоловіче взуття ТМ «Timberland» було оглянуто, та направлено на дослідження до представника у справах інтелектуальної власності патентного повіреного ОСОБА_9 .
Відповідно до свідоцтва Держдепартаменту України від 01.12.194 ОСОБА_9 , зареєстрована у державному реєстрі представників у справах інтелектуальної власності (патентних повірених) зі спеціалізацією діяльності представника у правах інтелектуальної власності (патентного повіреного) винаходи та корисної моделі, знаки для товарів та послуг, промислові зразки, сорти рослин, юридичні послуги.
Відповідно до проведеного дослідження на яке направлено добровільно видане заявником взуття ТМ ТМ «Timberland» встановлено, що власником знаків для товарів та послуг на території України ТМ «Timberland» є ТіБіЕл Лайсенсінг ЛЛС 200 Домейн Драйв, Стретхем, Нью-Гемпшир 03885, США (US), відповідно до свідоцтва № 5468 та 5469. Надана на дослідження пара взуття містить позначення Timberland та малюнок - дерево вказані знаки належать на праві власності ТіБіЕл Лайсенсінг ЛЛС 200 Домейн Драйв, Стретхем, Нью-Гемпшир 03885, США (US), представником інтелектуальної власності якої являється зокрема патентний повірений ОСОБА_9 .
Відповідно до п. 27 ч.1 ст. 1 Закону України «Про захист прав споживачів» фальсифікована продукція- продукція виготовлена з порушенням технології або неправомірним використанням знаку для товарів та послуг, чи копіюванням форми, упаковки, зовнішнього оформлення, а так само неправомірним відтворенням товару іншої особи.
За даними правовласника компанії ТіБіЕл Лайсенсінг ЛЛС надана на дослідження продукція є фальсифікованою за рядом ознак відсутня оригінальна упаковка, використовуються неавторизовані конструкція та дизайн взуття, окремі елементи, додаткові компоненти та вставки, відсутній захисник\й ярлик, що має бути розташовано на язику взуття.
Таким чином, за трьома критеріями відсутність оригінальної упаковки, оригінального дизайну, що відповідає усім специфікаціям і авторизованого захисного ярлика, досліджувана продукція є фальсифікованою і не є оригінальною, модельною чи такою, що вироблено відповідно до вимог та стандартів компанії власника ТМ ТіБіЕл Лайсенсінг ЛЛС.
Досліджувану продукцію можна вважати брендованою (якщо під цим поняттям розуміється нанесення на продукцію зареєстрованих знаків для товарів та послуг) оскільки на неї нанесено знаки для товарів та послуг за свідоцтвами № 5468 від 15.06.1994 та № 5469 від 15.06.1994 власником яких є ТіБіЕл Лайсенсінг ЛЛС. При цьому зазначені знаки нанесені без згоди правовласника ТіБіЕл Лайсенсінг ЛЛС.
Таким чином встановлено висновок, що зразок продукції, наданий на дослідження, не є оригінальним, не є модельним, не є таким, що виготовлений відповідно до вимог та стандартів компанії ТіБіЕл Лайсенсінг ЛЛС, при цьому на нього неправомірно нанесені знаки для товарів та послуг, що належать компанії «ТіБіЕл Лайсенсінг ЛЛС» - таким чином досліджуваний зразок є фальсифікованою та контрафактною продукцією.
Аналізуючи матеріали кримінального провадження та отримані під час проведення слідчих дій відомості, підтверджено факти викладені у заяві ОСОБА_7 , 1988 року народження.
З метою встановлення місць виробництва та зберігання контрафактної, фальсифікованої продукції, надано доручення в порядку ст. 40 КПК України.
Проведеними заходами підтверджено факт здійснення своєї діяльності за адресою: АДРЕСА_2 незаконного виробництва взуття, іншої продукції ТМ «Timberland» та осіб, якими зорганізовано вказане виробництво і здійснюється реалізація підробленої продукції на території України, м. Харкова, у тому числі з використанням всесвітньої мережі інтернет.
Фактично встановлено, що виробництво фальсифікованої, контрафактної продукції з використанням знаку для товарів та послуг Тimberland організовано ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешкає: АДРЕСА_1 , за адресою: АДРЕСА_2 на другому поверсі нежитлового приміщення розташовано цех з виготовлення вказаної продукції, знаходиться обладнання, пакувальний матеріал та сама продукція. Виготовлена підроблена продукція зберігається за адресою: АДРЕСА_1 за місцем мешкання ОСОБА_6 , у житлових та нежитлових приміщеннях за вказаною адресою (підсобні приміщення, приміщення гаражу).
Відповідно до відомостей з державного реєстру речових прав на нерухоме майно встановлено, що домоволодіння з надвірними будівлями за адресою: АДРЕСА_1 , відповідно до рішення Київського районного суду м. Харкова № 2-5261/08/13 від 10.12.2008 року, належить на праві власності ОСОБА_5 , 1938 року народження.
В обґрунтування клопотання слідчий посилається на те, що під час досудового слідства виникла необхідність у проведенні слідчої дії огляду приміщень, що розташовані на території домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 , з метою підтвердження чи спростування відомостей викладених у заяві ОСОБА_7 , виявлення обладнання для виготовлення фальсифікованої, контрафактної продукції чоловічого взуття з знаком для товарів та послуг Тimberland власником якої є компанія ТіБіЕл Лайсенсінг ЛЛС, самої контрафактної, підробленої продукції з ТМ «Тimberland», інших торгівельних марок, у вигляді взуття, інших товарів, документів, що свідчать про її виготовлення та реалізацію, пакувальної поліграфічної продукції з використанням вказаного знаку товарів та послуг, а також інші предмети та документи, що мають значення для розкриття кримінального правопорушення, та містять відомості, щодо обставин його вчинення.
В судовому засіданні слідчий Холодногірського ВП ГУНП в Харківській області ОСОБА_4 , прокурор, клопотання підтримали.
Суд, вислухавши слідчого ОСОБА_4 , прокурора, які підтримали клопотання, дослідивши надані матеріали, приходить до висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
Відповідно до ст. 237 КПК України встановлено, що огляд при досудовому розслідуванні проводить прокурор, слідчий або за його дорученням співробітник оперативного підрозділу за наявності фактичних даних, які вказують на необхідність проведення огляду, про що зазначається в протоколі слідчої (розшукової) дії.
Окремі вимоги встановлено для огляду житла чи іншого володіння особи, проведення якого здійснюється згідно з правилами, передбаченими ст. 233 КПК, якою встановлено, що проникнення до житла чи іншого володіння особи проводиться і що може бути здійснено лише на підставі ухвали слідчого судді. Слідчий суддя приймає рішення про проведення огляду в житлі або іншому володінні особи з додержанням порядку, встановленого ч. З ст. 233 КПК.
Загальною метою проведення огляду є встановлення фактичних даних, що мають значення для кримінального провадження, а тому будь-які дії з боку будь-кого, що перешкоджають досягненню цієї мети, слід вважати спробами перешкоджання правосуддю.
При необхідності провести огляд у житлі чи іншому володінні особи слідчий за погодженням з прокурором або особисто прокурор звертається з відповідним клопотанням до слідчого судді за місцем проведення досудового розслідування. Закон передбачає, що огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно правил КПК, передбачених для обшуку чи іншого володіння особи.
Про необхідність проведення огляду у житлових та нежитлових приміщеннях, розташованих на території домоволодіння за адресою АДРЕСА_1 , свідчать обставини, що за цією адресою зберігається фальсифікована, контрафактна продукція, взуття з знаком для товарів та послуг Тimberland власником якої є компанія ТіБіЕл Лайсенсінг ЛЛС, інших власників знаків для товарів та послуг. У ході огляду планується виявити за зафіксувати відомості про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукати знаряддя кримінального правопорушення, предмети злочину, які мають важливе значення для встановлення обставин кримінального правопорушення і можуть бути використані в якості доказів в ході розслідування та під час судового розгляду.
Таким чином, суд приходить до висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 233, 237, 371-372, 376 КПК України, -
У Х В А Л И В:
Клопотання начальника відділення слідчого відділу Холодногірського ВП ГУНП в Харківській області ОСОБА_4 про проведення огляду приміщень - задовольнити.
Надати начальнику відділення СВ Холодногірського відділу поліції Головного Управління Національної поліції в Харківській області майору поліції ОСОБА_4 , прокурору Холодногірського відділу Харківської місцевої прокуратури № 1 ОСОБА_3 , прокурору Холодногірського відділу Харківської місцевої прокуратури № 1 ОСОБА_10 , проведення огляду житлових, нежитлових приміщень, що розташовані на території домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 , що належить на праві власності ОСОБА_5 , 1938 року народження, у якому мешкає чи яке займає ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою виявлення та фіксації відомостей про виготовлення та реалізацію фальсифікованої, контрафактної продукції з використанням знаку для товарів та послуг Тimberland, емблеми з зображенням «дерева у колі», власником яких є компанія ІНФОРМАЦІЯ_2 , іншої контрафактної продукції, виявлення та вилучення обладнання для виготовлення фальсифікованої, контрафактної продукції, у тому числі продукції - взуття з знаком для товарів та послуг Тimberland, «дерева у колі», власником якої є компанія ТіБіЕл Лайсенсінг ЛЛС, самої контрафактної, підробленої продукції з знаком для товарів та послуг Тimberland, продукції інших торгівельних марок, у вигляді взуття, інших товарів, заготівельних матеріалів, документів, що свідчать про її виготовлення та реалізацію, упакованої, поліграфічної продукції з використанням вказаного знаку товарів та послуг, іншого знаку товарів та послуг, а також інші предмети та документи, що мають значення для розкриття кримінального правопорушення, та містять відомості, щодо обставин його вчинення.
Строк дії ухвали - 1 місяць з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає, однак заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Ленінський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 01.03.2017 |
Оприлюднено | 06.03.2023 |
Номер документу | 65059542 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Ленінський районний суд м.Харкова
Вікторов В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні