Ухвала
від 06.03.2017 по справі 927/248/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Господарський суд Чернігівської області


14000 м. Чернігів, проспект Миру 20                                                            Тел. 676-311, факс 77-44-62

УХВАЛА

про порушення провадження у справі

"06" березня 2017 р.                    Справа № 927/248/17

Суддя Шморгун В.В., розглянувши матеріали позовної заяви від 02.03.17

Позивач:          Товариство з обмеженою відповідальністю "Чернігівська Агро-Десна", код ЄДРПОУ 36806284, вул. Шевченка, 1-Е, с. Ладинка, Чернігівський район, 15570

          

Відповідач:          Головне управління Держгеокадастру у Чернігівській області, код ЄДРПОУ 39764881, проспект Миру, 14, м. Чернігів, 14000

Предмет спору: про скасування державного акту на право колективної власноті на землю та запису у Книзі записів державних актів

ВСТАНОВИВ:

          Товариством з обмеженою відповідальністю «Чернігівська Агро-Десна» подано позов до Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет позову: Чернігівська районна державна адміністрація, у якому позивач просить:

           1. Скасувати державний акт на право колективної власності на землю, виданий Чернігівською районною державною адміністрацією на земельну ділянку площею 9463,6 га Сільськогосподарському закритому акціонерному товариству «Агрокомсинтез» серії ЧН №022 від 22.11.1995, зареєстрований в Книзі записів державних актів на право колективної власності на землю за №39.

           2. Скасувати в Книзі записів державних актів на право колективної власності на землю запис за №39 про реєстрацію Державного акту на право колективної власності на землю серії ЧН №022 від 22.11.1995, виданого Чернігівською районною державною адміністрацією Сільськогосподарському закритому акціонерному товариству «Агрокомсинтез» на земельну ділянку площею 9463,6 га.

          З матеріалів позовної заяви вбачається, що позивачем фактично заявлено дві окремі немайнові вимоги.

          Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви справляється судовий збір. За подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру встановлена ставка судового збору - 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (п. 2. ч. 2 ст. 4), що становить 1600,00 грн.

          Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 57 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви, що подається до господарського суду, додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

          Відповідно до абз. 2 ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір", у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

          Позивачем у якості доказів, які підтверджують сплату судового збору, до позовної заяви додана квитанція №0.0.717453203.1 від 01.03.2017 на суму 1600,00 грн, з якої вбачається, що позивачем сплачено судовий збір лише за одну вимогу немайнового характеру.

          Згідно з п.2 ч.1 ст. 57 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.

          Частиною 1 ст. 56 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позивач, прокурор зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.

          Пунктом 2 «Правил надання послуг поштового зв'язку», затверджених постановою Кабінету Міністрів України №270 від 05.03.2009, визначено, що реєстрованим поштовим відправленням є поштове відправлення, яке приймається для пересилання з видачею розрахункового документа, пересилається з приписуванням до супровідних документів та вручається одержувачу під розписку. При цьому розрахунковим документом є документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв'язку.

          Відповідно до вказаних вище норм Господарського процесуального кодексу України та Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 270 від 05.03.2009, факт надсилання відповідачу та третій особі копії позовної заяви та доданих до неї документів має бути підтверджено одночасним наданням як розрахункового документа, виданого відправнику оператором поштового зв'язку (фіскальний чек, квитанція), так і опису вкладення до цього листа з відбитком поштового штемпеля та підписом оператора поштового зв'язку.

          У якості доказів на підтвердження відправлення відповідачеві та третій особі копії позовної заяви і доданих до неї документів надано лише описи вкладення до цінного листа від 03.03.2017, натомість, розрахункового документа, виданого відправнику оператором поштового зв'язку (фіскальний чек, квитанція) не додано.

          Крім того, згідно зі ст. 27 Господарського процесуального кодексу України треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до прийняття рішення господарським судом, якщо рішення з господарського спору може вплинути на їх права або обов'язки щодо однієї з сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за клопотанням сторін, прокурора. Якщо господарський суд при прийнятті позовної заяви, вчиненні дій по підготовці справи до розгляду або під час розгляду справи встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права і обов'язки осіб, що не є стороною у справі, господарський суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору.

          Відповідно до п. 1.6. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 №18 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до прийняття рішення господарським судом, якщо рішення з господарського спору може вплинути на їх права або обов'язки щодо однієї з сторін.

          У будь-якому разі судом виноситься з даного питання ухвала з обов'язковим зазначенням у ній, на стороні кого (позивача чи відповідача) залучається ця третя особа.

          Питання про допущення або залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, до участі у справі вирішується ухвалою суду про прийняття позовної заяви до розгляду (із зазначенням про це в ухвалі про порушення провадження у справі) або під час розгляду справи, але до прийняття господарським судом рішення, з урахуванням того, чи є у цієї особи юридичний інтерес у даній справі.

          Що ж до наявності юридичного інтересу у третьої особи, то у вирішенні відповідного питання суд має з'ясовувати, чи буде у зв'язку з прийняттям судового рішення з даної справи таку особу наділено новими правами чи покладено на неї нові обов'язки, або змінено її наявні права та/або обов'язки, або позбавлено певних прав та/або обов'язків у майбутньому.

                    У найменуванні учасників судового процесу позовної заяви як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, зазначено: Чернігівську районну державну адміністрацію. При цьому, у самій заяві в недотримання вимог ст. 27 Господарського процесуального кодексу України відсутнє клопотання позивача про залучення Чернігівської районної державної адміністрації, як третьої особи у спорі та не зазначено підстав такого залучення та на стороні кого необхідно залучити цю особу.

          Керуючись ст. 27, 61, 64, 65 Господарського процесуального кодексу України,

У Х В А Л И В :

           1. Порушити провадження у справі та прийняти заяву до розгляду.

           2. Розгляд справи призначити на "16" березня 2017 р. о 12:00.

          Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою:

          14000 м. Чернігів, проспект Миру 20, зал судових засідань 302.

          3. Зобов'язати позивача надати суду:

          - докази сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі;

          - розрахункові документи, видані позивачу оператором поштового зв'язку (фіскальний чек, квитанція) про направлення копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу та третій особі;

           - власне письмове підтвердження того, що у провадженні господарського суду або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує господарський спір, не має справи між тими ж сторонами, про той же предмет та з тих же підстав, а також не має рішення цих органів з такого спору;

          - письмове обґрунтування, відповідно до ч. 2 ст. 27 Господарського процесуального кодексу України, із зазначенням підстав залучення у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Чернігівської районної державної адміністрації, а саме: яким чином рішення господарського суду може вплинути на права і обов'язки цієї особи та на стороні кого необхідно залучити цю особу, а також надати відповідне клопотання;

          - оригінали усіх документів відповідно до додатку позовної заяви (для огляду).

          4. Зобов'язати відповідача надати статут (положення), наказ про призначення керівника.

          5. Запропонувати відповідачу надати:

          - відзив на позов у порядку ст. 59 Господарського процесуального кодексу України з поданням доказів (копій та оригіналів для огляду) на підтвердження викладених у ньому обставин та докази направлення цих документів позивачу.

          6. Сторонам забезпечити явку представників з належними повноваженнями та оригіналами документів, які посвідчують особу та їх повноваження.

          Явку сторін визнати обов'язковою.

Звернути увагу сторін на те, що відповідно до п. 5 ст. 83 ГПК України господарський суд має право стягувати в доход державного бюджету з винної сторони штраф до 1700 грн. за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону.

Звернути увагу позивача на те, що відповідно до п. 5 ст. 81 ГПК України господарський суд залишає позов без розгляду, якщо позивач без поважних сторін не подав витребувані господарським судом матеріали, необхідні для вирішення спору, або представник позивача не з'явився на виклик у засідання господарського суду і його нез'явлення перешкоджає вирішенню спору.

                     Суддя                                         В.В. Шморгун          

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення06.03.2017
Оприлюднено10.03.2017
Номер документу65134782
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —927/248/17

Постанова від 16.08.2017

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Тарасенко К.В.

Ухвала від 12.06.2017

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Тарасенко К.В.

Рішення від 16.05.2017

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Шморгун В.В.

Ухвала від 27.04.2017

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Шморгун В.В.

Ухвала від 11.04.2017

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Шморгун В.В.

Ухвала від 16.03.2017

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Шморгун В.В.

Ухвала від 06.03.2017

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Шморгун В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні