Ухвала
від 20.02.2017 по справі 308/1619/17
УЖГОРОДСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 308/1619/17

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

20 лютого 2017 року м. Ужгород

Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , прокурора ОСОБА_4 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Ужгороді клопотання слідчого з особливо важливих справ слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Закарпатській області ОСОБА_3 , погодженого процессуальним прокурором - начальником відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні прокуратури Закарпатської області ОСОБА_4 про накладення арешту, -

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий з особливо важливих справ слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Закарпатській області ОСОБА_3 , за погодженням із процессуальним прокурором - начальником відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні прокуратури Закарпатської області ОСОБА_4 звернувся з клопотанням про накладення арешту на грошові кошти, що знаходяться на банківському рахунку АТ «Райффайзен Банк Аваль» (МФО: 380805, адреса: 01011 м. Київ, вул. Лєскова, 9) № НОМЕР_1 (Євро), № НОМЕР_2 (українська гривня) відкриті ФГ «Данієл» (код ЄДРПОУ 39743615).

Вобгрунтуваннявимогклопотання посилається на те, що 23.09.2016 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості, що можуть свідчити про умисне ухилення від сплати податків, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах, та розпочато досудове розслідування у кримінальному провадженні №32016070000000048.

Досудовимрозслідуваннямвстановлено, що ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) спільно із ОСОБА_6 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), використовуючи суб`єкти господарювання: ФГ «Семак Олександр» (код ЄДРПОУ 33536939), ФГ «Данієл» (код ЄДРПОУ 39743615) та ФОП ОСОБА_5 (рнокпп: НОМЕР_3 ), умисно, шляхом не відображення у бухгалтерському обліку та податковій звітності операцій із реалізації у 2016 році добового молодняку свійської птиці, ухилились від сплати податку на додану вартість та податку на прибуток на загальну суму 4633584 грн., що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів у особливо великих розмірах.

Так, ОСОБА_5 , умисно, протиправно ігноруючи покладенні на нього обов`язки, у тому числі визначений ст. 67 Конституції України обов`язок сплачувати податки, вчинив кримінальне правопорушення злочин за наступних обставин.

Перебуваючи на посаді директора та бухгалтера ФГ «Семак Олександр» в силу покладених на нього та виконуваних ним організаційно-розпорядчих і адміністративно-господарських функцій, будучи відповідальним за фінансово - господарську діяльність підприємства та достовірність відображення результатів діяльності в податковій звітності, а також за дотримання вимог бухгалтерського обліку та податкового законодавства та будучи відповідно до п. 6 ст. 8 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» зобов`язаним створити необхідні умови для правильного ведення бухгалтерського обліку, забезпечити неухильне виконання всіма підрозділами, службами та працівниками, причетними до бухгалтерського обліку, правомірних вимог бухгалтера, щодо дотримання порядку оформлення та подання до обліку первинних документів при здійсненні фінансово-господарських операцій підприємства, шляхом не відображення у податковій, фінансовій та бухгалтерській звітності операцій із виведення та реалізації добового молодняку свійської птиці ухилився від сплати податків.

Досудовим розслідуванням встановлено, що гр. ОСОБА_5 у співучасті з гр. ОСОБА_6 , використовуючи зареєстровані суб`єкти господарювання, а саме: ФГ «Семак Олександр» (код ЄДРПОУ 33536939), ФГ «Данієл» (код ЄДРПОУ 39743615) та ФОП ОСОБА_5 , ухилилися від сплати податків шляхом не відображення у податковій, фінансовій та бухгалтерській звітності операції із виведення та реалізації добового молодняку свійської птиці на загальну суму 4633584 грн.

Так, ОСОБА_6 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) відповідає за ведення бухгалтерського обліку на ФГ «Семак Олександр», ФГ «Данієл» пошуком покупців як юридичних так і фізичних осіб, а також організацією реалізації ТМЦ (курчат, каченят) на фермах (за адресою: Закарпатська обл., Виноградівський р-н, с. Неветленфолву, вул. Маяковського, б\н, Закарпатська обл., Виноградівський р-н, с. В.Паладь, Закарпатська обл., Виноградівський р-н, с. Чепа, Закарпатська обл., Виноградівський р-н, с.Олешник), а також ведення переговорів з покупцями з питань реалізації та транспортування ТМЦ (курчат/каченят).

Також встановлено, що вказані громадяни з 16 лютого 2016 року, розпочали ввезення на територію України добових курчат та проведення процедур з інкубування та виведення добових каченят у значних кількостях (по орієнтовній вартості: курчата від 3,66 грн. до 4 грн., з подальшою їх реалізацією фізичним особам (по ціні: курчата від 14 грн. до 15 грн., каченята по від 35 грн. до 36 грн.). В свою чергу, в бухгалтерському та податковому обліках відображають операції з реалізації ТМЦ: курчат по ціні від 5 грн. до 7 грн., а каченят без відображення в бухгалтерському обліку (у зв`язку з тим, що виведення добових каченят проводиться на власних потужностях і весь виробничий процес є замкнутим без залучення сторонніх СГД і вся реалізація фіксується на чорнових записах та реалізовується за готівку вказані громадяни не відображають зазначені операції ні в бухгалтерському ні в податковому обліках).

Крім того встановлено, що 24.11.2015 року між фірмою GRANJA AVICOLA LLORENS, S.A. (Іспанія) та фізичною особою підприємцем ОСОБА_5 укладено контракт № 1/2016 на 2016 рік з імпорту добового молодняку птиці яєчно-м`ясної породи MASTER CHICKS. Загальна кількість добового молодняку птиці яку фізична особа підприємець ОСОБА_5 повинен імпортувати в 2016 році складає 500000 шт.

Поряд з цим, встановлено, що на протязі 2016 року згідно контракту №1/2016 гр. ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) як фізичною особою підприємцем перебуваючи на 2 групі платника єдиного податку (максимальний дохід якого не повинен перевищувати 1500000 грн., максимальна кількість працюючих не повинна перевищувати 10 найманих співробітників) здійснено 19 операцій з імпортування ТМЦ добового молодняку птиці: кури свійські (Gallus domesticus), яєчно-м`ясної породи MASTER CHICKS, вагою 0.04 кг., загальною кількістю 401 280 шт. Загальна фактурна вартість ТМЦ яку імпортовано в 2016 році становить 1 790 129 грн. (52 164,4 євро).

Так, схема ухилення від сплати податків в 2016 році полягає в тому, що гр. ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ) перебуваючи на 2 групі платника єдиного податку як фізична особа підприємець (максимальний дохід якого не повинен перевищувати 1500000 грн., максимальна кількість працюючих не повинна перевищувати 10 найманих співробітників) разом зі своєю дружиною ОСОБА_6 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) здійснюють імпортні операції з ввезення добового молодняку курчат яєчно-м`ясної породи MASTER CHICKS, а також виведення добового молодняку каченят на власних потужностях, в подальшому проводять реалізацію на фізичних осіб не платників податків та не відображають в повній мірі в бухгалтерському та податковому обліках.

Досудовим розслідуванням встановлено, що кошти за реалізовані ТМЦ перераховуються СГД покупцями і на банківські рахунки № НОМЕР_1 (Євро), № НОМЕР_2 (українська гривня) відкриті ФГ «Данієл» (код ЄДРПОУ 39743615) у АТ «Райффайзен Банк Аваль» (МФО: 380805, адреса: 01011 м. Київ, вул. Лєскова, 9), та в подальшому готівкові кошти знімають за межами митної території України для придбання обладнання, яке ввозиться на митну територію України фізичними особами.

Вказані грошові кошти є засобом чи знаряддям, або матеріальним забезпеченням вчинення кримінального правопорушення, та які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюється під час здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні, а також є предметом протиправних дій та набуті кримінально протиправним шляхом. Крім того, вказані грошові кошти, які надходять і знаходяться на вказаних розрахункових рахунках без прийняття відповідного рішення про арешт, будуть безпідставно та незаконно переведені в готівку або на рахунки інших підприємств.

Враховуючи те, що своїми умисними діями ОСОБА_5 завдав державі збитків в особливо великих розмірах, а відповідно до санкцій ч. 3ст. 212 КК Українипередбачено покарання у вигляді конфіскації майна, з метою подальшого забезпечення його виконання, слідчий просить накласти арешт на грошові кошти, що знаходяться на банківському рахунку АТ «Райффайзен Банк Аваль» (МФО: 380805, адреса: 01011 м. Київ, вул. Лєскова, 9) № НОМЕР_1 (Євро), № НОМЕР_2 (українська гривня) відкриті ФГ «Данієл» (код ЄДРПОУ 39743615); Зупинити видаткові операції з грошовими коштами, що на вищезазначених банківських рахунках, які відкриті у банківській установі АТ «Райффайзен Банк Аваль» (МФО: 380805, адреса: 01011 м. Київ, вул. Лєскова, 9) на внутрішньобанківські рахунки та зупинити видаткові операції з коштами, які надійшли на рахунки № НОМЕР_1 (Євро), № НОМЕР_2 (українська гривня) та вже знаходяться на рахунку, за винятком видаткових операцій виключно з платежів до бюджетів всіх рівнів та державних цільових фондів; Службовим особам банківської установи АТ «Райффайзен Банк Аваль» (МФО: 380805, адреса: 01011 м. Київ, вул. Лєскова, 9) надати старшому слідчому з ОВС СУФР ГУ ДФС у Закарпатській області майору податкової міліції ОСОБА_3 довідку про залишок коштів на рахунках № НОМЕР_1 (Євро), № НОМЕР_2 (українська гривня), при накладанні арешту на грошові кошти клієнта ФГ «Данієл» (код ЄДРПОУ 39743615).

В судовому засіданні слідчий та прокурор клопотання підтримали та просили його задовольнити з підстав та мотивів викладених у ньому. Зокрема прокурор в судовому засіданні просив при вирішенні клопотання врахувати наявність завданих державі збитків в сумі 4633584 грн. Наголосив на тому, що відповідно до санкцій ч. 3ст. 212 КК Українипередбачено покарання у вигляді конфіскації майна.

Представник ФГ «Данієл» в судове засіданні не з`явився, хоча про час і місце розгляду клопотання був повідомлений представник ФГ «Данієл» - ОСОБА_7 своєчасно і належним чином, про що свідчить наявний в матеріалах справи рапорт про повідомлення представника ФГ «Данієл» про розгляд клопотання.

Клопотань про відкладення не надходило, їх неявка не перешкоджає розгляду клопотання.

Заслухавши пояснення слідчого, доводи прокурора, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Слідчим суддею встановлено, що СУ ФР ГУ ДФС у Закарпатській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 32016070000000048 від 23.09.2016 року, попередня правова кваліфікація ч.3 ст. 212 КК України.

Відповідно до ст. 131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Одним із таких заходів є арешт майна.

Прицьомузазагальнимиправиламизастосуваннязаходівзабезпечення кримінального провадження, визначенимист.132КПКУкраїни,дляоцінкипотреб досудовогорозслідування слідчий суддяабо суд зобов`язанийврахувати можливістьбеззастосованогозаходу забезпечення кримінального провадження отриматиречіі документи,які можутьбутивикористаніпідчассудового розгляду длявстановлення обставинукримінальномупровадженні,азастосування заходівзабезпечення кримінального провадженнянедопускається,якщослідчий,прокурорнедоведе,що:

1)існуєобґрунтованапідозращодовчиненнякримінальногоправопорушеннятакогоступенятяжкості, що можебутипідставоюдлязастосуваннязаходівзабезпеченнякримінальногопровадження;

2)потребидосудовогорозслідуваннявиправдовуютьтакийступіньвтручанняуправа ісвободиособи, про якийідетьсявклопотанніслідчого,прокурора;

3)можебутивиконанезавдання,длявиконанняякогослідчий,прокурорзвертаєтьсяізклопотанням.

Згідно ч.1ст.170 КПК України,арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.

Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.

Таким чином арешт може бути накладено на майно у вигляді речей, документів ( в тому числі цінних паперів, грошей (у будь якій валюті готівкою або безготівковому вигляді), на нерухоме і рухоме майно, майнові права інтелектуальної власності, корпоративні права.

Арештмайнадопускаєтьсязметоюзабезпечення:збереженняречовихдоказів;спеціальноїконфіскації;конфіскаціїмайнаяквидупокаранняабозаходукримінально-правовогохарактеру щодоюридичної особи; відшкодуванняшкоди,завданоївнаслідок кримінальногоправопорушення (цивільнийпозов), чи стягненнязюридичноїособиотриманоїнеправомірноївигоди.

Увипадкуарештумайназметоюзабезпеченняспеціальноїконфіскації,арешт накладаєтьсяна майно підозрюваного,обвинуваченого,засудженого аботретьоїособи занаявності достатніхпідстав вважати,що вонопідлягатимеспеціальнійконфіскаціїувипадках, передбачених Кримінальним кодексомУкраїни.

Увипадкуарештумайназметоюзабезпечення:збереженняречовихдоказів,арештнакладається на майнобудь-якоїфізичноїабоюридичноїособизанаявності достатніхпідстав вважати,щовоно відповідає критеріям, зазначенимустатті98цьогоКодексу;конфіскації майнаяквиду покаранняабо заходу кримінально-правовогохарактерущодоюридичноїособи арештнакладаєтьсянамайно підозрюваного, обвинуваченого,засудженогоабоюридичноїособи,щодоякоїздійснюєтьсяпровадження, занаявності достатніхпідстав вважати,щосуду випадках,передбачених Кримінальним кодексомУкраїни,може призначитипокарання увиді конфіскаціїмайнаабо застосувати доюридичноїособизахідкримінально-правовогохарактеруувидіконфіскаціїмайна.

Відповіднодост.98КПКУкраїниречовимидоказамиє матеріальніобєкти,якібули знаряддям вчиненнякримінальногоправопорушення,збереглинасобійогослідиабомістятьіншівідомості,якіможутьбутивикористаніякдоказфактучиобставин,щовстановлюютьсяпідчас кримінальногопровадження, в томучисліпредмети,щобулиобєктомкримінальнопротиправнихдій,гроші,цінностітаіншіречі, набуті кримінальнопротиправнимшляхомабоотриманіюридичноюособоювнаслідок вчинення кримінального правопорушення.

Згідност.173КПКУкраїнислідчийсуддя,судвідмовляютьу задоволенніклопотанняпро арешт майна,якщоособа,щойогоподала,недоведенеобхідністьтакогоарешту,атакож наявність ризиків, передбаченихабзацомдругимчастинипершоїстатті170цьогоКодексу.

При вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: 1) правову підставу для арешту майна; 2) можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); 3) наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); 3-1) можливість спеціальної конфіскації майна (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 2 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); 4) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другоїстатті 170 цього Кодексу); 5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; 6) наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.

Оцінившивищенаведене,враховуючи,щослідчимнедоведено суду розумністьтаспіврозмірність обмеження прававласностізавданнямкримінальногопровадження,оскільки слідчим суддею враховано, що накладенняарештунарахунки повністюзупинитьдіяльністьцієїюридичноїособи тачерез неможливість придбаннякормівдлясвійськоїптиціпризведедоїїпадежу, що призведе до незворотніх наслідків длядіяльностіцієїюридичноїособи. Окрім того, недоведеноналежнимита допустимими доказами,наявність ризиків,щопосадовіособиФГ «Данієл» можутьйогоприховати, втратити, передати, відчужити,оскількизаперіодпроведення досудового розслідування у межах даного кримінального провадження малидостатньочасутаможливостейдлявідчуженнягрошовихкоштів із зазначениху клопотанні рахунків.

Разом з тим, в матеріалах клопотання відсутні належні і допустимі докази на підтвердження того, що грошові кошти, розмір яких на вказаних банківських рахунках не встановлений органом досудового розслідування, являються об`єктом кримінально протиправних дій і були одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення. Таким чином, відсутні будь-які підстави вважати, що невизначена сума грошових коштів на рахунках підприємства, стосовно якого здійснюється кримінальне провадження за фактом ч.3ст.212 КК України, відповідають критеріям речових доказів, визначенихст. 98 КПК України.

Зогляду на викладене, слідчий суддя приходить до висновку про недоведеність необхідності накладення арешту на грошові кошти, що знаходяться на банківському рахунку, а відтак у задоволенні клопотання слід відмовити.

Керуючись ст.ст.170-173,372,395КПК України, слідчий суддя, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання слідчого з особливо важливих справ слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Закарпатській області ОСОБА_3 , погодженого процессуальним прокурором - начальником відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні прокуратури Закарпатської області ОСОБА_4 про накладення арешту - відмовити.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Апеляційного суду Закарпатської області протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя Ужгородського

міськрайонного суду ОСОБА_1

СудУжгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення20.02.2017
Оприлюднено06.03.2023
Номер документу65150914
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —308/1619/17

Ухвала від 04.04.2017

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бенца К. К.

Ухвала від 04.04.2017

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бенца К. К.

Ухвала від 04.04.2017

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бенца К. К.

Ухвала від 07.03.2017

Кримінальне

Апеляційний суд Закарпатської області

Марчук О. П.

Ухвала від 20.02.2017

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бенца К. К.

Ухвала від 20.02.2017

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бенца К. К.

Ухвала від 20.02.2017

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бенца К. К.

Ухвала від 20.02.2017

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бенца К. К.

Ухвала від 07.03.2017

Кримінальне

Апеляційний суд Закарпатської області

Марчук О. П.

Ухвала від 20.02.2017

Кримінальне

Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області

Бенца К. К.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні