Ухвала
від 02.03.2017 по справі 802/1469/16-а
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

м. Вінниця

02 березня 2017 р. Справа № 802/1469/16-а

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Крапівницька Н. Л., розглянувши матеріали позовної заяви за позовом

ОСОБА_1, ОСОБА_2

до Ямпільської районної державної адміністрації Вінницької області, відділу Держгеокадастру у Ямпільському районі Вінницької області

про визнання протиправним та скасування розпорядження та визнання нечинними державних актів на право власності на земельні ділянки

В С Т А Н О В И В:

До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Ямпільської районної державної адміністрації про визнання протиправним та скасування розпорядження та визнання нечинними державних актів на право власності на земельні ділянки.

Ознайомившись з вказаною позовною заявою, і доданими до неї матеріалами, суд дійшов висновку, що зазначена заява підлягає залишенню без руху, з наступних підстав.

Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України , суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.

Відповідно до положень статей 6 та 104 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Відповідний позов подається до адміністративного суду у формі письмової позовної заяви, яка повинна відповідати загальним вимогам, що встановлені статтею 106 КАС України.

Частиною 3 статті 106 КАС України передбачено, що до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Згідно з абз. 1, ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.

В свою чергу, положеннями частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою судовий збір сплачується в розмірі 0,4 розміру мінімальної заробітної плати (1378 грн. * 0,4 = 551,2 грн.).

Відповідно до статті 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік", розмір мінімальної заробітної плати становить з 01.01.2016 року 1378 грн.

При цьому, частиною третьою статті 6 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Відповідно до ч.6 ст.6 Закону України "Про судовий збір" у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом. У разі коли позов немайнового характеру подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір сплачується кожним позивачем окремим платіжним документом у розмірах, установлених статтею 4 цього Закону за подання позову немайнового характеру.

З урахуванням даних обставин, суд просить уточнити позовні вимоги кожного з позивачів.

Як видно зі змісту позовної заяви, позивачами заявлено сім позовних вимог немайнового характеру: дві позовні вимоги до Ямпільської районної державної адміністрації про визнання протиправними та скасування розпоряджень від 02.03.2005 року №34 та розпорядження від 12.11.2007 року №517 та п'ять позовних вимог про визнання нечинними державних актів на права власності на земельні ділянки з кадастровими номерами НОМЕР_1, НОМЕР_2, НОМЕР_3, НОМЕР_4, НОМЕР_5. Відтак судовий збір в даному випадку має бути сплачений в сумі 3858,4 грн. (551,2 грн. * 7 позовних вимог = 3858,4 грн.).

В той же час до матеріалів позовної заяви було додано квитанції про сплату судового збору в розмірі 1102,4 грн.

За даних обставин позивачам слід усунути недоліки позовної заяви шляхом сплати судового збору в розмірі 2756 грн. ( 3858,4 грн. - 1102,4 грн. = 2756 грн.) в тому випадку, якщо позивачі не заявляють однакових позовних вимог.

Згідно із частиною першою статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Підстав для звільнення позивача від сплати судового збору не вбачаю, відповідні докази до позовної заяви не додано.

З урахуванням того, що позовну заяву разом з усіма доданими до неї матеріалами відповідно до ухвали від 29.09.2016 року було повернено першому позивачу - ОСОБА_1, суд просить надати повернені примірники позовних заяв для відповідачів та суду, оригінали квитанцій сплаченого судового збору до Вінницького окружного адміністративного суду.

З огляду на викладене вважаю, що позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2 необхідно залишити без руху, надавши особі, яка її подала, строк для усунення недоліків. Керуючись ст. ст. 105, 106, 108, 165, 185, 186, 254 КАС України, - У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Ямпільська районна державна адміністрація про визнання протиправним та скасування розпорядження та визнання нечинними державних актів на право власності на земельні ділянки залишити без руху.

Надати позивачам семиденний строк для усунення недоліків шляхом надання суду доказів сплати судового збору у встановленому порядку і розмірі та уточнених позовних вимог.

Копію ухвали надіслати позивачу - для відома та виконання.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя /підпис/ Крапівницька Н. Л.

Згідно з оригіналом Суддя

Секретар

СудВінницький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення02.03.2017
Оприлюднено16.03.2017
Номер документу65248647
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —802/1469/16-а

Постанова від 09.11.2017

Адміністративне

Вінницький апеляційний адміністративний суд

Кузьмишин В.М.

Ухвала від 31.08.2017

Адміністративне

Вінницький апеляційний адміністративний суд

Кузьмишин В.М.

Ухвала від 31.08.2017

Адміністративне

Вінницький апеляційний адміністративний суд

Кузьмишин В.М.

Ухвала від 31.08.2017

Адміністративне

Вінницький апеляційний адміністративний суд

Кузьмишин В.М.

Ухвала від 26.07.2017

Адміністративне

Вінницький апеляційний адміністративний суд

Кузьмишин В.М.

Постанова від 23.06.2017

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Крапівницька Н. Л.

Ухвала від 22.05.2017

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Крапівницька Н. Л.

Ухвала від 10.05.2017

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Крапівницька Н. Л.

Ухвала від 03.04.2017

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Крапівницька Н. Л.

Ухвала від 02.03.2017

Адміністративне

Вінницький окружний адміністративний суд

Крапівницька Н. Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні