Справа № 489/3411/15-к
кримінальне провадження
№1-в/489/35/17
УХВАЛА
14 березня 2017 р. м. Миколаїв
Ленінський районній суд м. Миколаєва у складі:
головуючого судді - ОСОБА_1
при секретарі ОСОБА_2
за участю:
прокурора: ОСОБА_3 ;
засудженого: ОСОБА_4 ;
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання засудженого про розстрочку виконання вироку суду в частині цивільного позову відносно:
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Жовтневого Миколаївської області, громадянина України, із середньою освітою, непрацюючого, одруженого, маючого на утримані двох неповнолітніх дітей, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_2 , засудженого 31.10.2016 р. Ленінським районним судом м. Миколаєва за ст. 185 ч.1 КК України до покарання у вигляді позбавлення волі строком на 1 рік, звільненого на підставі ст. 75 КК України від відбування покарання з іспитовим строком в 1 рік.
ВСТАНОВИВ:
Вироком Ленінського районного суду м. Миколаєва від 31.10.2016 р. ОСОБА_4 було засуджено за ст. 185 ч.1 КК України до покарання у вигляді позбавлення волі строком на 1 рік, звільненого на підставі ст. 75 КК України від відбування покарання з іспитовим строком в 1 рік.
Також було частково задоволено цивільний позов ТОВ "Нікогазсервіс" та присуджено стягнення матеріальної шкоди з ОСОБА_4 на суму 4600 грн.
15.02.2017 р., ОСОБА_4 , звернувся до суду з заявою, в якій просив суд розстрочити виконання вироку суду в частині стягнення матеріальної шкоди.
Відповідно до ст.539 КПК Українипитання, які виникають під час та після виконання вироку вирішуються судом за клопотання (поданням) прокурора, засудженого, його захисника, законного представника, органу або установи виконання покарань, а також інших осіб, установ або органів у випадках, встановлених законом.
Частиною 3 ст.535 КПК Українипередбачено, що рішення суду у кримінальному провадженні про стягнення коштів підлягає виконанню у порядку, визначеному законом про виконавче провадження.
Згідно вимог ст. 36 Закону України "Про виконавче провадження", за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, державний виконавець за власною ініціативою чи за заявою сторін, а також самі сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання, а також про встановлення або зміну способу і порядку виконання.
Відповідно до п. 5 ст. 128 КПК Україницивільний позов у кримінальному провадженні розглядається судом за правилами, встановленими цим Кодексом. Якщо процесуальні відносини, що виникли у зв`язку з цивільним позовом, цим Кодексом не врегульовані, до них застосовуються норми Цивільного процесуального кодексу Україниза умови, що вони не суперечать засадам кримінального судочинства.
Відповідно до приписів ст. 217 ЦПК Українисуд, який ухвалив рішення, може визначити порядок його виконання, надати відстрочку або розстрочити виконання, вжити заходів для забезпечення його виконання, про що зазначає в рішенні.
У відповідності до вимог ст. 373 ЦПК України, за наявності обставин, що утруднюють виконання рішення (хвороба боржника або членів його сім`ї, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), за заявою державного виконавця або за заявою сторони суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає питання про відстрочку або розстрочку виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання рішення в судовому засіданні з викликом сторін і у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання.
Вирішуючи питання про розстрочку суд враховує матеріальне становище боржника, стан його здоров`я, перебування на його утриманні малолітніх чи непрацездатних осіб, наявність у боржника доходу та розміру такого доходу, наявність інших фінансових зобов`язань та інші вагомі обставини необхідні для прийняття такого рішення.
Як роз`яснено в п. 10 Пленуму Верховного Суду України від 26 грудня 2003 року № 14 "Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії, бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження", при вирішенні заяв державного виконавця чи сторони про відстрочку або розстрочку виконання рішення, встановлення або зміну способу й порядку його виконання потрібно мати на увазі, що їх задоволення можливе лише у виняткових випадках, які суд визначає, виходячи з особливого характеру обставин, що ускладнюють або виключають виконання рішення: хвороба боржника або членів його сім`ї, відсутність у нього майна, яке за рішенням суду має передане стягувачу, стихійне лихо, інші надзвичайні події тощо).
Заявником до заяви не було надано жодного доказу, який би свідчив про скрутне матеріальне становище останнього та наявність виняткових обставин, що ускладнюють або виключають можливість виконання рішення, а тому в задоволенні заяви слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 128, 372, 535, 537, 539 КПК України, ст. 36 Закону України "Про виконавче провадження", ст.ст. 128, 217, 373 ЦПК України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні заяви ОСОБА_4 - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Миколаївської області протягом семи днів з дня її оголошення.
Суддя
Суд | Ленінський районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 14.03.2017 |
Оприлюднено | 06.03.2023 |
Номер документу | 65290865 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Ленінський районний суд м. Миколаєва
Коновець М. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні