У Х В А Л А
16 березня 2017року м. Київ
Суддя Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ Мазур Л.М.,
розглядаючи питання про прийняття касаційної скарги ОСОБА_2 на рішення Білгород-Дністровського міськрайонного суду Одеської області від 13 жовтня 2016 року та ухвалу апеляційного суду Одеської області від 18 січня 2017 року у справі за позовом ОСОБА_2 до товариства з додатковою відповідальністю Алкалія про розірвання договору оренди земельних ділянок,
в с т а н о в и л а:
Відповідно до п. 6 розд. XII Прикінцеві та перехідні положення Закону України від 02 червня 2016 року № 1402-VIII Про судоустрій і статус суддів Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ діє в межах повноважень, визначених процесуальним законом, до початку роботи Верховного Суду та до набрання чинності відповідним процесуальним законодавством, що регулює порядок розгляду справ Верховним Судом.
У зв'язку з цим касаційна скарга підлягає розгляду в порядку, передбаченому Цивільним процесуальним кодексом України від 18 березня 2004 року.
Подана касаційна скарга не може бути прийнята до розгляду касаційним судом з наступних підстав.
Згідно ч. 3 ст. 328 ЦПК України касаційна скарга залишається без руху, якщо вона подана після закінчення строків, установлених ст. 325 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, наведені нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з дня отримання ухвали заявник має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строку, навівши поважні причини для поновлення строку та подавши відповідні належні докази в оригіналах або завірені їх копії.
ОСОБА_2 у прохальній частині касаційної скарги просить поновити строк на касаційне оскарження судових рішень, посилаючись на те, що вона не була присутня під час проголошення апеляційним судом оскаржуваної ухвали, а її належним чином оформлену копію отримала лише 13 лютого 2017 року після письмового звернення до суду першої інстанції, проте будь-яких доказів недотримання саме судом апеляційної інстанції вимог, встановлених ст. 222 ЦПК України щодо порядку видачі або направлення копій судових рішень, заявником не надано.
У підтвердження наведених обставин пропуску строку на касаційне оскарження заявник має надати відповідну довідку суду про дату направлення ухвали апеляційного суду або інші належні докази в оригіналах чи завірені в установленому законом порядку їх копії, або навести інші підстави з відповідними доказами, оскільки додана до касаційної скарги ксерокопія заяви від 07 лютого 2017 року про видачу копії ухвали апеляційного суду із відповідною відміткою на ній про її отримання 13 лютого 2017 року не свідчить про поважну причину пропуску строку на касаційне оскарження.
Крім того, заявником не сплачено судовий збір у розмірі, визначеному п.п. 7 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір від 08 липня 2011 року № 3574- VI, в редакції Закону України від 22 травня 2015 року Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору (далі - Закон), який набрав чинності 01 вересня 2015 року.
Згідно з ч. 3 ст. 2 ЦПК України провадження у цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Відповідно до розмірів ставок судового збору, встановлених ст. 4 вищезазначеного Закону, ставка судового збору за подачу касаційної скарги на рішення суду складає 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Згідно з ч. 3 ст. 6 Закону у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Згідно з квитанцією № 69 від 21 лютого 2017 року ОСОБА_2 сплачено судовий збір у розмірі 661 грн 44 коп., проте враховуючи, що предметом спору заявленого позову є дві вимоги немайнового характеру (розірвання двох договорів оренди земельних ділянок), заявник має доплатити судовий збір у розмірі 661 грн 44 коп . та надати оригінал квитанції.
Приписами ч. 2 ст. 328 ЦПК України передбачено, що у разі надходження касаційної скарги, не оформленої відповідно до вимог, встановлених статтею 326 цього Кодексу, або у разі несплати судового збору, вона залишається без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Враховуючи наведене, касаційну скаргу слід залишити без руху та надати заявнику строк для усунення її недоліків.
Керуючись ст. ст. 121, 325, 328 ЦПК України,
у х в а л и л а :
Касаційну скаргу ОСОБА_2 залишити без руху для виконання вимог ухвали в строк, який не може перевищувати тридцяти днів з дня отримання копії ухвали.
У разі несплати судового збору касаційна скарга буде визнана неподаною й повернута заявнику.
У разі невиконання вимог суду, визначених ч. 3 ст. 328 ЦПК України, заявнику буде відмовлено у відкритті касаційного провадження.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Вищого спеціалізованого
суду України з розгляду
цивільних і кримінальних справ Л.М. Мазур
Суд | Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ |
Дата ухвалення рішення | 16.03.2017 |
Оприлюднено | 20.03.2017 |
Номер документу | 65385799 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Касаційний цивільний суд Верховного Суду
Погрібний Сергій Олексійович
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Мазур Лідія Михайлівна
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Мазур Лідія Михайлівна
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Мазур Лідія Михайлівна
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Мазур Лідія Михайлівна
Цивільне
Білгород-Дністровський міськрайонний суд Одеської області
Гайда-Герасименко О. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні