23.04.2012
Справа № 2 - 3850 /11 р.
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
23 квітня 2012 року Ленінський районний суд м.Миколаєва у складі:
головуючого - судді Спінчевської Н.А.,
при секретарі - Ковальовій С.В.,
за участю позивачки ОСОБА_1, її представника ОСОБА_2, відповідача ОСОБА_3, його представника ОСОБА_4,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в
м.Миколаєві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про розірвання договору найму, виселення
В С Т А Н О В И В:
В жовтні 2011 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_3 про розірвання договору найму, виселення, зняття з реєстрації.
Позивачка вказувала на те, що 28 травня 2004 року відповідач подарував їй квартиру АДРЕСА_1. Після укладення договору дарування вони усно домовилися про те, що відповідач буде проживати безкоштовно в квартирі до досягненню донькою 18 років, а також буде сплачувати комунальні послуги. 18 червня 2010 року її донька досягла повноліття, тому вона звернулася до відповідача з проханням добровільно виселитися з належної їй квартири та знятися з реєстрації.
Посилаючись на те, що відповідач добровільно відмовляється звільнити квартиру, просила суд розірвати усний договір найму квартири, виселити відповідача з квартири та зняти з реєстрації.
В судовому засіданні позивачка та її представник позов підтримали. Просили про його задоволення. Відповідач позов не визнав. Заперечуючи проти позову, вказував на те, що ніякого договору найму з позивачкою він не укладав, він не має іншого житла, весь цей час він постійно проживає у квартирі та сплачує комунальні послуги, а тому має право користування квартирою. Просив в позові відмовити.
Ухвалою суду від 23 квітня 2012 року провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3 в частині вимог про зняття з реєстрації закрито.
Заслухавши пояснення позивачки, її представника, відповідача, його представника, свідка, вивчивши матеріали справи та оцінивши зібрані по справі докази у їх сукупності, суд дійшов наступного.
Із матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_3 на підставі договору купівлі-продажу № 3-144 від 25.04.2003 року належала квартира АДРЕСА_2.
28 травня 2004 року за договором дарування, посвідченого приватним нотаріусом Миколаївського міського нотаріального округу ОСОБА_5 зазначену квартиру ОСОБА_3 подарував ОСОБА_1
В зазначеній квартирі зареєстрований і проживає відповідач ОСОБА_6
З матеріалів справи слідує, що відповідач ніколи не був членом сім'ї позивачки.
Статтею 321 ЦК України передбачено, що право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. Власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд (ч.1 ст.319 ЦК України).
Згідно з положеннями ст.391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном, зокрема і шляхом виселення осіб, щодо яких відпали законні підстави для користування майном.
Порядок та умови користування житловими приміщенням в будинках (квартирах) приватного житлового сектору врегульовано нормами глави 6 ЖК України. Водночас, до правовідносин, які врегульовані цією главою можливе застосування норм глави 2 цього ж Кодексу, оскільки вона не містить прямих заборон щодо поширення її норм на правовідносини з користування житлом у квартирах приватного житлового фонду.
Відповідно до ст.98 ЖК України тимчасовими мешканцями є особи, які проживають у житловому приміщенні з дозволу наймача без визначеного терміну та без внесення плати за користування житлом.
Останні на вимогу наймача підлягають виселенню без надання іншого житлового приміщення.
За аналогією закону таке ж право вимоги до тимчасових мешканців мають і власники квартир.
Тому відповідач підлягає виселенню із квартири, як тимчасовий жилець, у відповідності до ч.3 ст.98, ч.1 ст.99 ЖК України, що узгоджується з вимогами ст.391 ЦК України, без надання іншого житлового приміщення. Оскільки сам по собі факт тривалого проживання та реєстрації відповідача в квартирі не породжує права постійного користування нею.
Посилання на наявність договору житлового найму та вимога про його розірвання є безпідставними, тому такі позовні вимоги задоволенню не підлягають.
Відповідно до ст.158 ЖК України договір найму житла у квартирі, власником якої є фізична особа, має укладатися у письмовій формі з подальшою реєстрацією у виконавчому комітеті місцевої ради, або в органі управління, що ним утворюється. Аналогічна норма щодо обов'язкової письмової форми договору викладена в ч.1 ст.811 ЦК України.
При недотриманні вимог закону, прав та обов'язків у сторін за таким договором не виникає.
Враховуючи вказані обставини, суд приходить до висновку, що позов ОСОБА_1 підлягає частковому задоволенню.
Керуючись ст.ст.14, 15, 209, 212-215 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про розірвання договору найму, виселення задовольнити частково.
Виселити ОСОБА_3 з квартири АДРЕСА_1 без надання іншого житлового приміщення.
В іншій частині в позові відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Миколаївської області через Ленінський районний суд м.Миколаєва шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Суддя: Н.А. Спінчевська
Суд | Ленінський районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 23.04.2012 |
Оприлюднено | 23.03.2017 |
Номер документу | 65419902 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ленінський районний суд м. Миколаєва
Спінчевська Н. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні