Постанова
від 27.03.2017 по справі 815/423/17
ОДЕСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа № 815/423/17

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 березня 2017 року

10год.25хв.

Зала судових засідань №19

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого - судді Аракелян М.М.

За участю секретаря - Гуманенко В.О.

За участю сторін:

Від позивача:Сергієнко Н.О., Колісніченко К.В. - за довіреністю

Від відповідача: Гусарової А.В. - за довіреністю

Розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕДІС УКРАЇНА" до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м. Одесі Міжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби (згідно листа змінила назву на Одеське управління офісу великих платників податків (ДФС) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,-

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшла адміністративна позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕДІС УКРАЇНА", в якій позивач просить суд визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0000751400 від 05.09.2016 року про нарахування ТОВ "ТЕДІС УКРАЇНА" до сплати грошового зобов'язання за платежем податок на прибуток в сумі 215 323 925 (двісті п'ятнадцять мільйонів триста двадцять три тисячі дев'ятсот двадцять п'ять) гривень 00 копійок; визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0000761400 від 05.09.2016 року про нарахування ТОВ "ТЕДІС УКРАЇНА" до сплати грошового зобов'язання за основним платежем з податку на додану вартість в сумі 7 396 906 (сім мільйонів триста дев'яносто шість тисяч дев'ятсот шість) гривень 00 копійок та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) в сумі 3 698 453 (три мільйони шістсот дев'яносто вісім тисяч чотириста п'ятдесят три) гривні 00 копійок, а всього 11 095 359 (одинадцять мільйонів дев'яносто п'ять тисяч триста п'ятдесят) гривень 00 копійок, стягнути на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕДІС УКРАЇНА" суму сплаченого судового збору в розмірі 3 396 289, 26 грн. 26 коп.

В обґрунтування позовних вимог позивач вказує на протиправність оскаржуваних податкових повідомлень-рішень та відсутність в його діях порушень податкового законодавства, посилаючись на наступне. Висновки, зроблені відповідачем в акті перевірки, є припущеннями податківців. Висновки про порушення позивачем норм ПК України обумовлюються лише наявністю порушень з боку контрагентів та інформацією з матеріалів досудових розслідувань в кримінальних справах. Висновки перевіряючих щодо порушення податкового законодавства ТОВ Тедіс Україна не ґрунтуються на підставі первинних бухгалтерських документів, інших достовірних та належних доказах, а на непідтверджених домислах та суперечливих показах окремих осіб про безтоварність господарських операцій Позивача з його контрагентами. Єдиним доводом в підтвердження безтоварності господарських операцій, окрім посилання на Акт попередньої перевірки, є фіксування перевіряючими відсутності довіреностей на отримання товарно-матеріальних цінностей по контрагентах ТОВ Будівельно-Торгово-Транспортна Компанія та ТОВ Контакт МКС . Разом з чим, жодного доказу, який би свідчив про умисне сприяння позивача у здійсненні незаконної діяльності своїх контрагентів, обізнаність про дефекти в правовому статусі контрагентів, неналежне ведення бухгалтерського та податкового обліку, не оформлення або оформлення з порушенням вимог чинного законодавства України первинних документів відповідач в акті перевірки не зазначає.

Позивач вважає, що йому донараховані зобов'язання та штрафні санкції виключно внаслідок встановлення дефектності його контрагентів, що є незаконним.

Крім того, стосовно відсутності довіреностей на отримання товарно-матеріальних цінностей уповноважених представників Покупців, представник позивача наголошує, що за п.9.8. договорів поставки, укладених з ТОВ Будівельно-Торгово-Транспортна Компанія та ТОВ Контакт МКС , поставка Товару здійснюється по принципу централізовано-кільцевих перевезень. Невід'ємною частиною даного договору є Додаток №1, який підписується одночасно з договором, відповідальність за інформацію, зазначену в цьому додатку несе Покупець. На виконання вказаного пункту договору Сторонами було підписано Додаток №1, в якому Покупці визначили ПІБ та посади осіб, які наділені повноваженнями на отримання від Покупця (Позивача) матеріальних цінностей протягом терміну дії договору поставки. Як вбачається з Додатку №1 до договорів поставки, він (у кожному випадку) містить: дату і місце укладення, посилання на договір поставки, на підставі якого поставляються матеріальні цінності, ПІБ, посади та зразки підписів осіб, уповноважених від імені Покупця отримувати від Продавця (Позивача) матеріальні цінності та визначає термін, протягом якого вказані особи мають право від імені Покупця отримувати такі матеріальні цінності, а саме - протягом терміну дії договору. Пункт 2 Додатку №1 також передбачає обов'язок Покупця повідомляти про зміну матеріально-відповідальних осіб у триденний термін з моменту відповідних змін. Вказаний Додаток №1 підписаний уповноваженими представниками сторін та їх підписи скріплені печатками. Викладене свідчить, що Покупець у відповідності до вимог чинного законодавства уповноважив матеріально відповідальних осіб на отримання товарів від Позивача. Крім того, саме лише факт того, що певна фізична особа вчинила правочин (певні дії, що мають юридичне значення) в інтересах юридичної особи без її доручення або з перевищенням повноважень, не має наслідком нікчемності такого правочину та не може слугувати фактом підтвердження нереального характеру виконання операцій з ТОВ Будівельно-Торгово-Транспортна Компанія та TOB Контакт МКС , адже таких наслідків законом не передбачено.

Договори між сторонами було виконано в повному обсязі, тютюнові вироби поставлені контрагентам, а ТОВ Будівельно-Торгово-Транспортна Компанія та ТОВ Контакт МКС повністю проведена оплата за поставлений товар, що в сукупності є належними доказами реальності здійснених господарських операцій. Видаткові накладні які оформлювалися при поставці товару покупцям та інші документи надані до перевірки, а також до суду містять всі необхідні реквізити, в тому числі і ПІБ, підписи уповноважених на прийняття матеріальних цінностей осіб, що дає змогу ідентифікувати осіб, які приймали участь в здійсненні господарської операції.

Таким чином, висновки перевіряючих стосовно того, що ТОВ Тедіс Україна прийняті до виконання первинні документи, які не відповідають вимогам законодавства у сфері бухгалтерського обліку, не відповідають дійсним обставинам справи та спростовуються наявними письмовими доказами. Чинне законодавство, не ставить умову дійсності правочинів, а також виникнення податкових зобов'язань платника у залежність від стану податкового обліку його контрагентів, фактичного знаходження їх за місцем реєстрації. У зв'язку з цим платник податків не може нести відповідальність за невиконання його контрагентами своїх податкових зобов'язань.

В Акті перевірки перевіряючі як на доказ безтоварності господарських операцій позивача з контрагентами посилаються на Акт попередньої перевірки, яка проводилася з 05 листопада 2015 року по 22 червня 2016 року робочою групою Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області. Зокрема, в Акті перевірки як на доказ безтоварності господарських операцій, наявні посилання на те, що відносно ПП Торгівля та Дистрибьюція та інших контрагентів Позивача внесені відомості до ЄРДР про вчинене кримінальне правопорушення за попередньою правовою кваліфікацією згідно ч. 2 ст. 205 КК України (фіктивне підприємництво). Разом з чим, на даний момент в Єдиному державному реєстрі судових рішень відсутній вирок суду України, яким було б встановлено, що ПП Торгівля та Дистрибьюція чи інші контрагенти Позивача здійснюють фіктивне підприємництво, а тому Відповідач не має права посилатися на факт внесення відомостей до ЄРДР як на підставу для обґрунтування доведеності факту безтоварності операцій з контрагентами.

Відповідач також посилався в Акті як на доказ безтоварності господарських операцій з одним із контрагентів Позивача, а саме з ПП Торгівля та Дистрибьюція , на покази, надані в рамках вказаного вище досудового розслідування комірником ПП Торгівля та Дистрибьюція та землевпорядником Гостомельської селищної ради. Проте, такі твердження не відповідають дійсним обставинам справи та суперечать чинному законодавству України. Як вбачається з довідки статистики, ПП Торгівля та Дистрибуція здійснює наступний вид економічної діяльності: 46.39 - неспеціалізована оптова торгівля продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами. Поставка тютюнових виробів в магазин № 9 по вул. Миропільська, 4 в м. Києві відбувалась протягом серпня-грудня 2014 року згідно видаткових накладних, що підписувались уповноваженою Покупцем особою - ОСОБА_4 особисто. Перевірка повноважень ОСОБА_4 відбувалась представниками Товариства в момент відвантаження тютюнових виробів. Підпис уповноваженої на отримання тютюнових виробів особи є ідентичним як на видаткових накладних, так і та довіреностях, виписаних ПП Торгівля та Дистрибьюція . Тобто, покази ОСОБА_4 спростовуються первинними документами, які складалися при поставці тютюнових виробів за адресою АДРЕСА_4, магазин №9, а у перевіряючих були відсутні підстави не брати зазначені документи до уваги при складанні Акту перевірки, а також у своїх письмових поясненнях від 05 лютого 2016 року, засвідчених приватним нотаріусом Київського міського нотаріального округу Шкода О.М., ОСОБА_4 виклав протилежну позицію з вказаного питання. Крім того, на вказане приміщення ДФС України було видано довідку місць зберігання оптових партій тютюнових виробів серії АП № 226265, що підтверджує факт використання цього приміщення саме для зберігання тютюнових виробів.

В Акті перевірки стосовно контрагента ПП Торгівля та Дистрибьюція також зазначається, що відповідно до показів землевпорядника Гостомельської селищної ради ОСОБА_6 за адресою АДРЕСА_1, знаходиться автобусна зупинка з вбудованим магазином ІНФОРМАЦІЯ_1 , який належить ФОП ОСОБА_7, а за вказаною адресою складських приміщень ніколи не було. Разом з чим, перевіряючими не враховано, що ФОП ОСОБА_7 є майновим поручителем ПП Торгівля та Дистрибьюція , а приміщення за адресою: АДРЕСА_1 є предметом договору іпотеки від 04.09.2014 р., укладеного Товариством з ОСОБА_7 з метою забезпечення належного виконання ПП Торгівля та Дистрибьюція своїх зобов'язань згідно Договору поставки. Позивач вважає, що факт того, що приміщення, до якого здійснювалися поставки товару, не належить на праві приватної власності Покупцю не може бути підставою для визнання зазначених господарських операцій такими, що не здійснювалися, так як майнові права на нерухоме майно взагалі не мають жодного відношення до можливості виконання умов договору поставки.

Позивач також вважає, що Відповідачем не були враховані обставини, які підтверджують реальність здійснення господарських операцій та підтверджують добросовісність Позивача при веденні податкового і бухгалтерського обліків зазначених операцій. На думку ТОВ Тедіс України , Товариством не порушувався порядок оформлення первинних бухгалтерських документів за господарськими операціями, вказане свідчить про наявність підстав для бухгалтерського обліку господарських операцій Товариства з контрагентами, зазначеними в Акті перевірки, оскільки всі первинні документи, які складалися при здійсненні поставок, підтверджують рух товарно-матеріальних цінностей та реальні зміни в майновому стані Сторін Договору, тобто вказані правовідносини сторін містять всі обов'язкові ознаки господарської операції. Крім того, Покупцями в перевіряючому періоді був здійснений розрахунок за поставлений товар в повному обсязі та при перерахуванні коштів Позивачу, та в призначенні платежів Покупцями зазначалося, що зазначені кошти є саме платою за поставлений товар. Отже, на думку позивача, висновки перевіряючих щодо вчинення Товариством порушень податкового законодавства, які призвели до заниження розміру податкових зобов'язань за податком на додану вартість є необґрунтованими, безпідставними та такими, що не ґрунтуються на реальних обставинах справи.

У зв'язку з вищевикладеним позивач вважає, що податкові повідомлення-рішення №0000751400 від 05.09.2016 року та №0000761400 від 05.09.2016 року є такими, що підлягають скасуванню.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечував проти задоволення позовних вимог ТОВ ТЕДІС УКРАЇНА з підстав, викладених в письмових запереченнях. В обґрунтування своєї позиції зазначив, що за результатами позапланової виїзної документальної перевірки Товариства з обмежено відповідальністю Тедіс Україна , акт від 12.08.2016 № 152/28-0 14/30622532/60 з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податку і прибуток за період з 01.01.2015 по 31.12.2015, податок на додану вартість за період з 01.10.201 по 31.12.2015, акцизного збору з роздрібного продажу підакцизних товарів за період 01.10.2015 по 31.12.2015 було встановлено наступні порушення: пп. 14.1.36 п.14.1 ст.14, п.п.134.1.1. п. 134.1. ст.134 Податкового кодексу України, у редакції, що діє після 01.01.2015 ТОВ Тедіс Україна занижено податок на прибуток у сумі 215 323 925 грн., в тому числі по періодам: - за 2015 рік у сумі 215 323 925 грн.; п.198.5 ст.198 Податкового кодексу України, занижено податок на додану вартість на загальну суму 7 396 906 грн., в тому числі по періодам: - жовтень 2015 року - 3 602 628 грн.; - листопад 2015 року -1 677 232 грн.; - грудень 2015 року - 2 117 046 грн.; п.п. 215.3.10 п. 215.3 ст. 215 ПКУ, ТОВ Тедіс Україна , занижено податкове зобов'язання по акцизному податку з роздрібної торгівлі тютюновими виробами на суму 2 219 072 грн. грн., в тому числі по періодам: - жовтень 2015 року - 1 080 788 грн.; - листопад 2015 року - 503 170 грн.; - грудень 2015 року - 635 114 грн.

Представник відповідача в письмових запереченнях зазначає, що під час здійснення перевірки позивача по взаємовідносинам з ПП Торгівля та Дистрибьюція , ТОВ Аксент Пром , ТОВ Буд-Інсайт , ТОВ Інтер- Пром-Сервіс , ТОВ Марлайн Трейд , TOB МВК Трейд , ТОВ СТДК Компані , ТОВ Будівельно-торгово-транспортна компанія , ТОВ Алекс Груп , ТОВ Арес-Термінал , ТОВ Контакт МКС та ТОВ Конфорт , було встановлено, що по деяким контрагентам позивача наявна невідповідність та різноплановість між придбаними та реалізованими товарно-матеріальними цінностями/послугами, тобто фактично з придбанням одних товарів (робіт, послуг) відбувається реалізація товарно-матеріальних цінностей (робіт, послуг) невідомого походження, що свідчить про відсутність фактичного здійснення господарських операцій, по деяким контрагентам, згідно даної податкової інформації, виявлені нереальні господарські операції з придбання/продажу товарів/послуг за звітні періоди, декларування ПДВ, охоплений узагальненою податковою інформацією, не є можливим фактичне здійснення придбання у контрагентів-постачальників сигарет та відповідно їх подальшу реалізацію контрагентам-покупцям, що в свою чергу підтверджує здійснення діяльності спрямовану на здійснення операцій пов'язаних з наданням податкової вигоди третім особам. Також встановлено не реальність виконання операцій.

Відповідач вказує, що попередньою перевіркою встановлено, що ТОВ Тедіс Україна в податковому та бухгалтерському обліках відображено операції з реалізації тютюнових виробів на загальну суму 1 196 381 622 грн., в тому числі ПДВ 199 396 937 грн., на адресу окремих суб'єктів господарювання, які фактично не відбулись. Будь-яких документів щодо іншого використання тютюнових виробів на суму 1 196 381 622грн. до перевірки надано не було, також, згідно даних бухгалтерського обліку, зазначені тютюнові вироби на залишках ТМЦ товариства не обліковуються - відповідно позивач не використовував зазначені тютюнові вироби в господарській діяльності.

Перевіркою позивача також було встановлено, що первинні документи хоча й відповідають зовнішнім формальним ознакам, проте не відображають реального руху ТМЦ між позивачем та деякими його контрагентами, тобто є недостовірними. Крім того, було встановлено, що позивачем реалізовано продукцію Покупцю - ТОВ Будівельно-Торгово-Транспортна Компанія та ТОВ Контакт МКС без пред'явлення їм довіреності. В видаткових накладних значиться, що товар отримано фізичною особою - ОСОБА_8 та ОСОБА_9 відповідно, в видаткових накладних відсутні печатки (штампи) Покупця та не зазначені паспортні дані отримувача ТМЦ. Отже, на думку відповідача, надані ТОВ Тедіс Україна первинні документи (видаткові накладні) складені з порушенням норм чинного законодавства, та не відображають реальний рух ТМЦ між ТОВ Тедіс Україна та ТОВ Будівельно-Торгово-Транспортна Компанія і ТОВ Контакт МКС .

Проведеною перевіркою було встановлено, що на порушення пп.14.1.36 п.14.1 ст.14, п.п.134.1.1. п.134.1. ст.134 Податкового кодексу України ТОВ Тедіс Україна занижено показник у рядку 02 Податкової декларації з податку на прибуток підприємства Фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток), визначений у фінансовій звітності відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності (+, -) на загальну суму 1 196 244 029 грн., в т.ч. по періодах: - за 2015- 1 196 244 029 грн. З цього перевіряючі дійшли висновку про порушення позивачем пп.14.1.36 п.14.1 ст.14, п.п.134.1.1. п. 134.1. ст.134 Податкового кодексу України, а саме занижено податок на прибуток у сумі 215 323 925 грн.. в тому числі по періодам- за 2015 рік у сумі 215 323 925 грн.

Також в ході перевірки було використано додаткову інформацію отриману в інших ДПІ, якою серед іншого встановлено, згідно протоколу тимчасового доступу до речей і документів від 13.04.2016, складеного старшим слідчим з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Тернопільській області капітаном податкової міліції Дядьо Ігорем Васильовичем, на підставі ухвали слідчого судді Тернопільського міськрайоннго суду Тернопільської області Базана Л.Т. від 23.03.2016 року (№607/65/16-к), було вилучено фінансово-господарські документи за період діяльності товариства з 01.01.2014 по 31.12.2015, у тому числі видаткові накладні по взаємовідносинам з ТОВ Контакт МКС за період з 01.01.2015 по 31.12.2015. Згідно даної податкової інформації виявлені нереальні господарські операції з придбання/продажу товарів/послуг за звітні періоди декларування ПДВ, охоплений узагальненою податковою інформацією, не є можливим фактичне здійснення придбання ТОВ Контакт МКС за період з 01.02.2015р. по 29.02.2016р. у контрагентів-постачальників сигарет та відповідно їх подальшу реалізацію контрагентам-покупцям. Виходячи з наведеного, відповідач вважає, що ТОВ Контакт МКС здійснювало діяльність спрямовану на здійснення операцій пов'язаних з наданням податкової вигоди третім особам.

Згідно даних перевірки вартість (собівартість) придбаних тютюнових виробів, що були використані в операціях що не є господарською діяльністю платника податку, становить 36 984 530 грн., в тому числі за жовтень 2015 року в сумі 18 013 141 грн., за листопад 2015 року в сумі 8 386 159 грн., за грудень 2015 року в сумі 10 585 231 грн. - відповідно податкові зобов'язання з ПДВ визначені у відповідності до п.198.5 ст.198 Податкового кодексу України становитимуть 7 396 906 грн., в тому числі за жовтень 2015 року в сумі 3 602 628 грн., за листопад 2015 року в сумі 1 677 232 грн., за грудень 2015 року в сумі 2 117 046 грн.

Таким чином, перевіркою встановлено, що ТОВ Тедіс Україна в порушення п.198.5 ст.198 Податкового кодексу України, занижено податок на додану вартість на загальну суму 7 396 906 грн., в тому числі по періодам жовтень 2015 року - 3 602 628 грн., листопад 2015 року -1 677 232 грн., грудень 2015 року - 2 117 046 грн.

Отже спірні податкові повідомлення-рішення винесені податковим органом правомірно, в межах та у спосіб, передбачений чинним законодавством України, а отже скасуванню не підлягають.

В судовому засіданні учасники процесу підтримали наведені правові позиції.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, проаналізувавши положення чинного законодавства, заслухавши пояснення представника позивача та представника відповідача, суд дійшов наступного.

Судом встановлено, що фахівцями податкового органу на підставі направлень виданих СДПІ з ОВП у м. Одесі МГУ ДФС №369 від 01.07.2016р., №370 від 01.07.2016р., №371 від 01.07.2016р. згідно пп.20.1.4 п.20.1 ст.20, пп.75.1.2 п.75.1 ст.75, п.78.1.4 п. 78.1 ст.78 Податкового Кодексу, проведена позапланова виїзна перевірка Товариства з обмеженою відповідальністю Тедіс Україна по взаємовідносинам з ПП Торгівля та Дистрибьюція (код 39270131), ТОВ Аксент Пром (код 39369822), ТОВ Буд-Інсайт (код 39450826), ТОВ Інтер-Пром-Сервіс (код 38191337), ТОВ Марлайн Трейд (код 39425145), TOB МВК Трейд (код 38864259), ТОВ СТДК Компані (код 39675760), ТОВ Будівельно-торгово-транспортна компанія (код 39541635), ТОВ Алекс Груп (код 39274639), ТОВ Арес-Термінал (код 39659327), ТОВ Контакт МКС (код 39237335) та ТОВ Конфорт (код 39410872) з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податку на прибуток за період з 01.01.2015 по 31.12.2015, податок на додану вартість за період з 01.10.2015 по 31.12.2015, акцизного збору з роздрібного продажу підакцизних товарів за період з 01.10.2015 по 31.12.2015.

За результатами вказаної перевірки відповідачем складений акт від 12.08.2016 року № 152/28-08-14/30622532/60 " Про результати позапланової виїзної документальної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю Тедіс Україна (код ЄДРПОУ 30622532) з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податку на прибуток за період з 01.01.2015 по 31.12.2015, податок на додану вартість за період з 01.10.2015 по 31.12.2015, акцизного збору з роздрібного продажу підакцизних товарів за період з 01.10.2015 по 31.12.2015".

В висновках акту перевірки зазначено, що позивачем порушено: 1) пп.14.1.36 п.14.1 ст.14, п.п.134.1.1. п.134.1. ст.134 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VІ, із змінами та доповненнями, у редакції, що діє після 01.01.2015, ТОВ Тедіс Україна занижено податок на прибуток у сумі 215 323 925 грн., в тому числі по періодам: за 2015 рік у сумі 215 323 925 грн.;

2) п. 198.5 ст.198 Податкового кодексу України від 02.12.10р. № 2755-VІ, із змінами та доповненнями, занижено податок на додану вартість на загальну суму 7 396 906 грн., в тому числі по періодам жовтень 2015 року - 3 602 628 грн., листопад 2015 року -1 677 232 грн., грудень 2015 року - 2 117 046 грн.

3) п.п. 215.3.10 п. 215.3 ст. 215 ПКУ, ТОВ Тедіс Україна , занижено податкове зобов'язання по акцизному податку з роздрібної торгівлі тютюновими виробами на суму 2 219 072 грн. грн., в тому числі по періодам: жовтень 2015 року - 1 080 788 грн.; листопад 2015 року - 503 170 грн.; грудень 2015 року - 635 114 грн.

Позивач не погоджуючись з наведеними висновками акту перевірки від 12.08.2016 року, 15.08.2016 року звернувся до СДПІ з обслуговування ВПП у м. Одесі міжрегіонального ГУ ДФС з запереченнями до акту про результати позапланової виїзної документальної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю Тедіс Україна (код ЄДРПОУ 30622532) з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати податку на прибуток за період з 01.01.2015 по 31.12.2015, податок на додану вартість за період з 01.10.2015 по 31.12.2015, акцизного збору з роздрібного продажу підакцизних товарів за період з 01.10.2015 по 31.12.2015, від 12.08.2016 року за №152/28-08-14/30622532/60. Також, позивачем 29.08.2016 року подані доповнення до заперечень від 15.08.2016 року, які залишились без задоволення.

На підставі акту перевірки від 12.08.2016р. СДПІ прийняті податкові повідомлення-рішення №0000751400 від 05.09.2016 року про нарахування ТОВ "ТЕДІС УКРАЇНА" до сплати грошового зобов'язання за платежем податок на прибуток в сумі 215 323 925 грн за порушення пп.14.1.36 п.14.1 ст.14, п.п.134.1.1. п.134.1. ст.134 Податкового кодексу України та податкове повідомлення-рішення №0000761400 від 05.09.2016 року про нарахування ТОВ "ТЕДІС УКРАЇНА" до сплати грошового зобов'язання за основним платежем з податку на додану вартість в сумі 7 396 906 грн. та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) в сумі 3 698 453 грн., а всього 11 095 359 грн. за порушення п. 198.5 ст.198 Податкового кодексу України,

ТОВ Тедіс , реалізуючи процедуру адміністративного оскарження, 16 вересня 2016 року направило скарги на податкові повідомлення-рішення №0000761400 від 05.09.2016 року №0000751400 від 05.09.2016 року до офісу великих платників податків ДФС. 31.10.2016 року позивачем до офісу великих платників податків ДФС були направлені доповнення до скарги на податкове повідомлення рішення від 15.09.2016 року №0000751400. 11 листопада 2016 року СДПІ з ОВП у м. Одесі Міжрегіонального головного управління ДФС за результатами розгляду скарг позивача від 16.09.2016 року прийняло рішення про результати розгляду скарг №7756/10/281010433, яким скарги позивача залишені без задоволення, а податкові повідомлення-рішення рішення №0000761400 від 05.09.2016 року №0000751400 від 05.09.2016 року без змін.

21.11.2016 року ТОВ Тедіс Україна звернулось зі скаргами до Державної фіскальної служби.

Рішенням Державної фіскальної служби України № 28607/6/99-99-11-01-01-25 від 30.12.2016 р., скарги Позивача були залишені без задоволення, а податкові повідомлення-рішення від 05.09.2016 р. 0000761400 та № 0000751400 без змін.

Позивач оскаржив податкові повідомлення-рішення до суду.

Суд погоджується з правовою позицією позивача виходячи з наступного.

Відповідно до п.75.1 ст.75 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Згідно пп.75.1.2 п.75.1 ст.75 ПК України документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, а також отриманих в установленому законодавством порядку органом державної податкової служби документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

Як вбачається з акту перевірки, згідно наданої до СДПІ з ОВП у м. Одесі МГУ ДФС декларації з податку на прибуток підприємства за 2015 рік, ТОВ Тедіс Україна відображено дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку у сумі 37 765 035 224,0 грн. Перевіркою повноти визначення доходу від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначеного за правилами бухгалтерського обліку за 2015 рік встановлено його заниження на загальну суму 215 823 557 грн., в т.ч. по періодах: 2015 рік у сумі 215 823 557 грн. Також, в податковій декларації з податку на прибуток підприємства за 2015 рік ТОВ Тедіс Україна відображено фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток), визначений у фінансовій звітності відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової (+,-) у сумі 1 462 603 437. Перевіркою повноти визначення фінансового результату до оподаткування (прибуток або збиток) за 2015 рік встановлено його заниження на загальну суму 1 196 244 029 грн., в т.ч. по періодах: - 2015 року у сумі 1 196 244 029 грн.

В ході перевірки перевіряючими було встановлено, що в перевіряємий період TOB Тедіс Україна мало взаємовідносини з ПП Торгівля та Дистрибьюція , ТОВ Аксент Пром , ТОВ Буд-Інсайт , ТОВ Інтер-Пром-Сервіс , ТОВ Марлайн Трейд , TOB МВК Трейд , ТОВ СТДК Компані , ТОВ Будівельно-торгово-транспортна компанія , ТОВ Алекс Груп , ТОВ Арес-Термінал , ТОВ Контакт МКС та ТОВ Конфорт .

Між позивачем та наведеними контрагентами були укладені договори поставки, згідно умов яких позивач зобов'язується передавати тютюнові або інші вироби у власність наведеним вище контрагентам (Покупцям) відповідно до їх замовлення, а Покупці зобов'язується приймати та оплачувати товар на умовах, зазначених у цьому договорі. Придбаний Покупцями за цими договорами Товар буде в подальшому реалізовуватися через об'єкти торгівлі Покупця на території України.

Як зазначає податковий орган, до перевірки були надані видаткові накладні, виписані ТОВ Тедіс Україна на адресу наведених вище контрагентів покупців в т.ч. за період 01.10.2015 року по 31.12.2015 рік, та інші документи на підтвердження здійснення господарських операцій.

Разом з чим, як зазначають перевіряючі в акті перевірки, відповідно до інформації автоматизованої інформаційної системи Податковий Блок , встановлено, що: у ТОВ Будівельно-Торгово-Транспортна Компанія відсутні основні фонди. Відповідно до звітів 1-ДФ за III кв. 2015 року кількість співробітників 3 особи, та IV кв. 2015 року - 2 особи. Засновник, керівник та головний бухгалтер в одній особі: ОСОБА_11. Відповідно до звітів 1-ДФ за III кв. 2015 року та IV кв 2015 року - на ТОВ Будівельно-Торгово-Транспортна Компанія дохід не отримував. Звітності, яка наявна в автоматизованій інформаційній системі Податковий Блок ТОВ Будівельно-Торгово-Транспортна Компанія протягом 2015 року , а саме вересень-грудень 2015 року , окрім декларацій з податку на додану вартість за період, декларацій акцизного податку та звітів 1-ДФ іншої звітності не подавалось, в т.ч. податкових декларацій з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що свідчить про те, що у підприємства відсутнє власне нерухоме майно (торгівельні об'єкти, склади тощо). В 2016 році взагалі жодної звітності підприємством ТОВ Будівельно-Торгово-Транспортна Компанія не подано. Згідно аналізу інформації, яка міститься в Єдиному реєстрі податкових накладних (Архів електронної звітності) ТОВ Будівельно-Торгово-Транспортна Компанія протягом 2015 року здійснювало реалізацію від будматеріалів до продуктів харчування, але реалізації тютюнових виробів не встановлено. У перевіряємому періоді товариство здійснювало придбання у TOB ТК Мегаполіс-Україна тютюнових виробів, проте реєстрація податкових накладних на подальшу реалізацію тютюнових виробів відсутня. Також, в акті попередньої перевірки ТОВ Торгова компанія Мегаполіс-Україна (ТОВ Тедіс Україна ) з питань дотримання вимог податкового. валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2015р. по 30.09.2015р. від 30.06.201бр. №2641/14-04/30622532, значиться, що від оперативного відділу ДПІ у Жовтневому районі м. Запоріжжя отримано інформацію та протоколи допиту керівника та головного бухгалтера ТОВ БТТК , де вказано, що на даний час ТОВ БТТК за адресою м. Запоріжжя, вул. Новобудов, 3, офіс 402 (магазин-склад) діяльність не здійснює, тютюнові вироби перевезені до складу у м.Харків. Згідно листа ОУ ДФС у Тернопільській області №886/19-00-09-02 від 24.02.2016р. встановлено, що по ТОВ БТТК 22.12.2015р. до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, яке зареєстроване за №32015210000000119, за попередньою правовою кваліфікацією згідно ч.2 ст. 205 КК України.

З урахуванням наведеного, перевіряючі дійшли висновку про невідповідність та різноплановість між придбаними та реалізованими товарно-матеріальними цінностями/послугами, тобто фактично з придбанням одних товарів (робіт, послуг) відбувається реалізація товарно-матеріальних цінностей (робіт, послуг) невідомого походження, що свідчить про відсутність фактичного здійснення господарських операцій. Таким чином, проведеною перевіркою ТОВ Тедіс Україна не підтверджено реальність виконання операцій з ТОВ Будівельно-Торгово-Транспортна Компанія .

По контрагенту позивача ТОВ Контакт МКС , в ході перевірки було встановлено, що відповідно до звітності, яка наявна в автоматизованій інформаційній системі Податковий Блок ТОВ Контакт МКС окрім декларацій з податку на додану вартість за листопад та грудень 2015 року іншої звітності не подавалось, в т.ч. податкових декларацій з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що свідчить про те, що у підприємства відсутнє власне нерухоме майно (торгівельні об'єкти, склади тощо). В 2016 році ТОВ Контакт МКС надано лише декларація з податку на додану вартість за лютий 2016 року. Також, в акті попередньої перевірки ТОВ Торгова компанія Мегаполіс-Україна (нова назва ТОВ Тедіс Україна від 30.0б.201бр. №2641/14-04/30622532, значиться, що згідно листа ОУ ДФС у Тернопільській області від 10.12.2015 року встановлено що, засновник, директор та бухгалтер ТОВ Контакт МКС в одній особі ОСОБА_12, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 (під час виїзду на адресу реєстрації встановлено, що такого будинку у АДРЕСА_3 не має, такого громадянина у сільській раді не знають). За податковою адресою: Київська область, Києво-Святошинський район, с. Шпитьки, підприємство не знаходилось та не знаходиться. Основні фонди та наймані працівники у підприємства, а також касові апарати (РРО) відсутні. Основний вид діяльності: неспеціалізована оптова торгівля. У платника відсутні податкові зобов'язання за 2015 рік. Податковий кредит платника сформований лише за рахунок придбання тютюнових виробів TOB ТК Мегаполіс Україна . Також згідно листа ОУ ДФС у Тернопільській області №236/19-00-21-05 від 23.03.2016р. встановлено що, в ході проведення огляду адреси м. Дніпропетровськ, вул. Батумська, 26, за якою отримувало ліцензію на торгівлю тютюновими виробами ТОВ Контакт МКС , виявлено 5-ти поверховий житловий (квартирний) будинок, ознак діяльності товариства не встановлено, згідно усних показів мешканців будинку за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Батумська, 26, ТОВ Контакт МКС за даною адресою не знаходиться, торгові об'єкти відсутні. На адресу Тернопільської ОДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області від Ірпінської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області надійшли результати опрацювання зібраної податкової інформації щодо ТОВ Контакт МКС за звітний період декларування ПДВ за період з 01.02.2015р. по 29.02.2016р. за №56/22-4/39237335 від 28.03.2016р. Згідно даної податкової інформації виявлені нереальні господарські операції з придбання/продажу товарів/послуг за звітні періоди декларування ПДВ, охоплений узагальненою податковою інформацією, неможливе фактичне здійснення придбання ТОВ Контакт МКС за період з 01.02.2015р.. по 29.02.2016р. у контрагентів-постачальників сигарет та відповідно їх подальшу реалізацію контрагентам-покупцям. Тобто, ТОВ Контакт МКС здійснювало діяльність спрямовану на здійснення операцій пов'язаних з наданням податкової вигоди третім особам. Згідно листа ОУ ДФС у Тернопільській області №886/19-00-09-02 від 24.02.201бр. встановлено що по ТОВ Контакт МКС 22.12.2015р. до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, яке зареєстроване за №32015210000000119, за попередньою правовою кваліфікацією згідно ч.2 ст. 205 КК України.

З урахуванням наведеного перевіряючі дійшли висновку, що ТОВ Тедіс Україна не підтверджено реальність виконання операцій з ТОВ Контакт МКС .

Також перевіряючі дійшли висновку, що у періоді з 01.10.2015 року по 31.12.2015 року взаємовідносин між TOB ТК Мегаполіс-Україна з ПП Торгівля та Дистрибьюція , ТОВ Аксент Пром , ТОВ Буд-Інсайт , ТОВ Інтер-Пром-Сервіс , ТОВ Марлайн Трейд , TOB МВК Трейд , ТОВ СТДК Компані , ТОВ Алекс Груп , ТОВ Арес-Термінал та ТОВ Конфорт не було.

Таких висновків відповідач дійшов посилаючись на попередню перевірку позивача, якою було визначено наступні обсяги здійснених господарських операцій з контрагентами - покупцями: ПП Торгівля та Дистрибьюція за період з 01.01.2015 року - 30.09.2015 року дохід від реалізації товарів (Дт 702 Кт 791) - 767 742 911, 67 грн., собівартість товарів (Дт 901 Кт 28) - 726 552 355, 89 грн., перераховано кошова - 926 869 094, 78 грн., ТОВ Аксенть Пром за період з 01.01.2015 року - 30.09.2015 року дохід від реалізації товарів (Дт 702 Кт 791) - 15 437 041, 57 грн., собівартість товарів (Дт 901 Кт 28) - 14 695 991,55 грн., перераховано кошова - 18 524 451, 31грн., ТОв Буд-Інсайт за період з 01.01.2015 року - 30.09.2015 року дохід від реалізації товарів (Дт 702 Кт 791) - 26 592 671, 62 грн., собівартість товарів (Дт 901 Кт 28) - 25 321 821, 85 грн., перераховано кошова - 31 911 228, 74 грн., ТОВ Інтер-Пром-Сервіс за період з 01.01.2015 року - 30.09.2015 року дохід від реалізації товарів (Дт 702 Кт 791) - 52 113 057, 43 грн., собівартість товарів (Дт 901 Кт 28) - 49 143 803, 29 грн., перераховано кошова - 62 535 723, 36 грн., ТОВ Марлайн Трейд за період з 01.01.2015 року - 30.09.2015 року дохід від реалізації товарів (Дт 702 Кт 791) - 7 582 152, 59 грн., собівартість товарів (Дт 901 Кт 28) - 7 188 869, 74 грн., перераховано кошова 9 093 841, 75 грн., ТОВ МВК Трейд за період з 01.01.2015 року - 30.09.2015 року дохід від реалізації товарів (Дт 702 Кт 791) - 41 125 507, 49 грн., собівартість товарів (Дт 901 Кт 28) - 38 931 073, 84 грн., перераховано кошова - 49 350 675, 94 грн., ТОВ СТДК Компанія за період з 01.01.2015 року - 30.09.2015 року дохід від реалізації товарів (Дт 702 Кт 791) - 6 314 697, 28 грн., собівартість товарів (Дт 901 Кт 28) - 5 940 462, 71 грн., перераховано кошова 7 577 636, 74 грн., ТОВ Будівельно-Торгово-Транспортна Компанія за період з 01.01.2015 року - 30.09.2015 року дохід від реалізації товарів (Дт 702 Кт 791) - 49 292 308, 35 грн., собівартість товарів (Дт 901 Кт 28) - 46 419 610, 24 грн., перераховано кошова - 59 211 568, 04 грн., ТОВ Алекс Груп за період з 01.01.2015 року - 30.09.2015 року дохід від реалізації товарів (Дт 702 Кт 791) - 8 910 012, 55 грн., собівартість товарів (Дт 901 Кт 28) - 8 482 347, 50 грн., перераховано кошова - 10 693 079, 99 грн., ТОВ Арес-Термінал за період з 01.01.2015 року - 30.09.2015 року дохід від реалізації товарів (Дт 702 Кт 791) - 2 353 835, 92 грн., собівартість товарів (Дт 901 Кт 28) - 2 241 984, 57 грн., перераховано кошова - 2 824 628, 04 грн., ТОВ Контакт МКС за період з 01.01.2015 року - 30.09.2015 року дохід від реалізації товарів (Дт 702 Кт 791) - 11 135 991, 82 грн., собівартість товарів (Дт 901 Кт 28) - 10 579 686, 68 грн., перераховано кошова - 13 364 521, 25 грн., ТОВ Конфорт за період з 01.01.2015 року - 30.09.2015 року дохід від реалізації товарів (Дт 702 Кт 791) - 8 384 496, 40 грн., собівартість товарів (Дт 901 Кт 28) - 7 938 147, 12 грн., перераховано кошова - 10 061 403, 55 грн. Згідно даних акту перевірки Тернопільської ОДПІ ГУДФС в Тернопільській області від 30.06.2016 року №2641/14-04/30622532 дохід від реалізації товарів (Дт 702 Кт 791) - 996 984 684, 69 грн., собівартість товарів (Дт 901 Кт 28) - 943 436 154, 98 грн., перераховано кошова - 1 202 017 853, 49 грн.

Попередньою перевіркою встановлено, що позивачем в податковому та бухгалтерському обліках відображено операції з реалізації тютюнових виробів на загальну суму 1 196 381 622 грн., в тому числі ПДВ 199 396 937 гри., на адресу окремих суб'єктів господарювання, яка фактично не відбулась. Будь-яких документів щодо іншого використання тютюнових виробів на суму 1 196 381 622грн. до перевірки надано не було, також, згідно даних бухгалтерського обліку, зазначені тютюнові вироби по залишках ТМЦ товариства не рахуються - відповідно TOB ТК Мегаполіс-Україна (нова назва ТОВ Тедіс Україна ) не використовувало зазначені тютюнові вироби в господарській діяльності.

Згідно даних перевірки вартість (собівартість) придбаних тютюнових виробів що були використані в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку, становить 943 436 155 гри., в тому числі: за січень 20015року в сумі 64 674 185грн., за лютий 2015 року в сумі 91 047 409грн., за березень 2015 року в сумі 122 981 469грн., за квітень 2015року в сумі 119 319 627грн., за травень 2015 року в сумі 114 649 173грнза червень 20015 року в сумі 133 395 772грн., за липень 2015 року в сумі 168 440 022грн., за серпень 2015року в сумі 96 548 627грн., за вересень 2015року в сумі 32 3 79 872грн.

Відповідно податкові зобов'язання з ПДВ визначені у відповідності до п. 198.5 ст.198 Податкового кодексу України становитимуть 188 687 231грн., в тому числі: за січень 20015 року в сумі 12 934 837грн., за лютий 2015 року в сумі 18 209 482грн., за березень 2015 року в сумі 24 596 294грн., за квітень 2015 року в сумі 23 863 925грн., за травень 2015 року в сумі 22 929 835грн., за червень 20015 року в сумі 26 679 154грн., за липень 2015року в сумі 33 688 004грн., за серпень 2015року в сумі 19 309 725грн., за вересень 2015 року в сумі 6 475 974грн.

Відповідно до акту від 12.08.2016 року, в ході проведення перевірки встановлено, що TOB ТК Мегаполіс-Україна в перевіряємому періоді відображало в бухгалтерському обліку операції з поставки тютюнових виробів окремим суб'єктам господарювання без їх фактичного проведення, а саме: між позивачем та ПП Торгівля та Дистрибьюція укладено договір поставки №55КЕ/14/КК від 01.08.2014р. В бухгалтерському обліку позивача відображено взаєморозрахунки з ПП Торгівля та Дистрибьюція за період з 01.01.2015р. по 30.09.2015р. на загальну суму 921291493,99грн. (в т.ч. ПДВ 153548582,33грн.), в тому числі: січень 2015року - на загальну суму 80219040,62грн. в т. ч. ПДВ 13369840,10грн.; лютий 2015року - на загальну суму 103842888,20грн. в т. ч. ПДВ 17307148,03грн березень 2015року - на загальну суму 128309421,80грн. в т.ч. ПДВ 21384903,63грн.; квітень 2015 року - на загальну суму 116190846,50грн. в т.ч. ПДВ 19365141,08грн.; травень 2015року - на загальну суму 104797962,20грн. в т.ч. ПДВ 17466327,00грн.; червень 2015року - на загальну суму 125136029,70грн. в т. ч. ПДВ 20856004,95грн.; липень 2015року - па загальну суму 178020973,30грн. в т.ч. ПДВ 29670162,21грн.; серпень 2015 року - на загальну суму 84774331,67грн. в т.ч. ПДВ 14129055,27грн.

Перевіркою встановлено, що ПП Торгівля та Дистрибьюція за період з 01.01.2015р. по 30.09.2015р. перераховано кошти на рахунки ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (нова назва ТзОВ Тедіс Україна ) в загальній сумі 926869094,78 грн., в тому числі січень 2015року - на загальну суму 76453285,73грн. в т.ч. ПДВ 12742214,28грн.; лютий 2015року - на загальну суму 103854313,50грн. в т.ч. ПДВ 17309052,25грн.; березень 2015року - на загальну суму 125786401,20грн. в т.ч. ПДВ 20964400,20грн.; квітень 2015року - на загальну суму 119811659,40грн. в т.ч. ПДВ 19968609,90грн.; травень 2015року - на загальну суму 102479733,50грн. в т.ч. ПДВ 17079955,58грн.; червень 2015року - на загальну суму 126269419,10грн. в т.ч. ПДВ 21044903,18грн.; липень 2015 року - на загальну суму 177487554,70грн. в т. ч. ПДВ 29581259,12грн.; серпень 2015року - на загальну суму 94726727,65грн. в т.ч. ПДВ 15787787,94грн. Взаєморозрахунки з ПП Торгівля та Дистрибьюція та ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (нова назва ТзОВ Тедіс Україна ) оформлено видатковими та податковими накладними.

При цьому акт перевірки від 12.08.2016 року містить посилання на інформацію від інших ДПІ, а саме перевіряючі зазначають, що згідно листа ОУ ДФС у Тернопільській області №28/19-00-07-0510 від 14.12.2015р. встановлено, що директор та бухгалтер ПП Торгівля та Дистрибьюція в одній особі ОСОБА_14 на якого перереєстроване ПП Торгівля та Дистрибьюція 06.11.2015 року. Попереднім директором та бухгалтером підприємства була ОСОБА_15, яка під час спілкування по мобільному телефону повідомила, що на даний час вона перебуває у відпустці по догляду за дитиною, а від дачі показів та подальшого спілкування відмовляється. Крім того працівниками ОУ ДФС у Тернопільській області допитано комірника підприємства гр. ОСОБА_4 (особа, яка отримувала по документах тютюнові вироби від представників ТОВ "ТК "Мегаполіс Україна"), який повідомив, що за адресою: АДРЕСА_4, магазин № 9, він працював у ПП "Торгівля та Дистрибьюція", яке займалось торгівлею б/у холодильниками, шинами та стелажами, тютюнових виробів він не отримував та відповідно не відвантажував, а від ТОВ "ТК "Мегаполіс Україна" ТМЦ не постачались. Також допитано землевпорядника Гостомельської селищної ради гр. ОСОБА_6, яка повідомила, що за адресою: АДРЕСА_1, знаходиться автобусна зупинка з вбудованим магазином ІНФОРМАЦІЯ_1 , який належить ФОП ОСОБА_7, а за вказаною адресою складських, приміщень ніколи не було. За податковою адресою підприємства: АДРЕСА_5, знаходиться магазин "ІНФОРМАЦІЯ_2", що належить ПП "ОСОБА_34" власники приміщення відмовились від дачі показів. Також згідно листа ОУ ДФС у Тернопільській області від 23.03.2016 року встановлено, що в ході проведення огляду адреси АДРЕСА_5, вияснено 16-ти поверховий житловий (квартирний) будинок, на 1-му поверсі будинку розміщено торгові об'єкти та установи, проте ПП Торгівля та Дистрибьюція не встановлено. Даний будинок обслуговує ТОВ Новобудова , під час усної розмови з директором ТОВ Новобудова встановлено, що дане товариство йому не відоме, інформацією про орендарів він не володіє.

Крім того, на адресу Тернопільської ОДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області від ГУ ДФС у м. Києві надійшли результати опрацювання зібраної податкової інформації щодо ПП Торгівля та Дистрибьюція за звітний період декларування ПДВ серпень 2014року по серпень 2015р. № 211/26-15-14-04-03 від 22.02.2016р. Згідно даної податкової інформації виявлені нереальні господарські операції з придбання/продажу товарів/послуг за звітні періоди декларування ПДВ, охоплений узагальненою податковою інформацією; за даними ЄРПН, розділів ПІ і IV цієї узагальненої податкової інформації, а також згідно з наявними матеріалами перевірок, зустрічних звірок, узагальнених податкових інформацій щодо контрагентів по взаємопов'язаних ланцюгах таких операцій. Згідно листа ОУ ДФС у Тернопільській області №37/19-00-07-0510 від 16.02.2016р. встановлено що по ПП Торгівля та Дистрибьюція 22.12.2015р. до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, яке зареєстроване за №32015210000000119, за попередньою правовою кваліфікацією згідно ч.2 ст. 205 КК України.

Отже, з урахуванням наведеного перевіряючі дійшли висновку, що надані ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (нова назва ТзОВ Тедіс Україна ) первинні документи хоча й відповідають зовнішнім формальним ознакам, проте не відображають реального руху ТМЦ між позивачем та ПП Торгівля та Дистрибьюція, тобто є недостовірними. Перевіркою встановлено відсутність поставок ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (нова назва ТзОВ Тедіс Україна ) тютюнових виробів для ПП Торгівля та Дистрибьюція .

Також перевіркою по взаємовідносинам позивача з TOB АКСЕНТ ПРОМ , встановлено, що згідно листа ОУ ДФС у Тернопільській області №15/19-00-07-0510 від 10.12.2015р. встановлено що, засновник, директор та бухгалтер ТОВ АКСЕНТ ПРОМ в одній особі ОСОБА_16 зареєстрований у Донецькій області. За податковою адресою: м. Київ, пров. Червоноармійський буд. 14, корп. 1, оф. 3 Б підприємство не знаходиться та не знаходилось. Діяльності не здійснювало, що підтверджується листом ТОВ БЦ Квартал М (орендодавець приміщень за вказаною адресою). Основні фонди наймані працівники та касові апарати (ЕРО) у підприємства відсутні. Також згідно листа ОУ ДФС у Тернопільській області №236/19-00-21-05 від 23.03.2016р. встановлено що, в ході проведення огляду адреси м. Дніпропетровськ, вул. Робоча 172, за якою отримувало ліцензію на торгівлю тютюновими виробами ТОВ АКСЕНТ ПРОМ виявлено 4-ох поверхову будівлю, в якій розміщений магазин Автозапчастини , під час усної розмови із власником та працівниками магазину встановлено, що ТОВ АКСЕНТ ПРОМ їм не відоме, за вказаною адресою не знаходиться. На адресу Тернопільської 0ДПІ ТУ ДФС у Тернопільській області від ГУ ДФС у м. Києва надійшли результати опрацювання зібраної податкової інформації щодо ТОВ АКСЕНТ ПРОМ за звітні періоди декларування ПДВ березень-червень 2015 року за №223/26-15-14-04-03 від 29.02.2016р. Згідно даної Податкової інформації встановлено, що по операціях з постачання товарів (тютюнових виробів) лише оформлювались окремі первинні документи з метою створення зовнішніх ознак фактичного здійснення операцій та правомірності формування сум податкового кредиту, наслідком чого є отримання по ланцюгу постачання від контрагента-постачальника ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна до ТОВ АКСЕНТ ПРОМ та подальшому до контрагентів-покупців необґрунтованої податкової вигоди у вигляді сум податкового кредиту з ПДВ. Згідно листа ОУ ДФС у Тернопільській області №886/19-00-09-02 від 24.02.2016р. встановлено, що по ТОВ АКСЕНТ ПРОМ 22.12.2015р. до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, яке зареєстроване за №32015210000000119, за попередньою правовою кваліфікацією згідно ч.2 ст. 205 КК України.

Згідно даних інформаційної системи Єдиний реєстр податкових накладних у перевіряємому періоді товариство здійснювало придбання у ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (нова назва ТзОВ Тедіс Україна ) тютюнових виробів, проте накладні на подальшу реалізацію тютюнових виробів відсутні. Невідповідність та різноплановість між придбаними та реалізованими товарно-матеріальними цінностями/послугами, тобто фактично з придбанням одних товарів (робіт, послуг) відбувається реалізація товарно-матеріальних цінностей (робіт, послуг) невідомого походження, що свідчить про відсутність фактичного здійснення господарських операцій.

Таким чином, перевіряючі дійшли висновку, що надані ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (нова назва ТзОВ Тедіс Україна ) первинні документи хоча й відповідають зовнішнім формальнім ознакам, проте не відображають реального руху ТМЦ між позивачем та TOB АКСЕНТ ПРОМ , тобто є недостовірними, та свідчать про відсутність поставок ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (нова назва ТзОВ Тедіс Україна ) тютюнових виробів для ТОВ АКСЕНТ ПРОМ .

Перевіркою взаємовідносин позивача з ТОВ Буд-Інсайт встановлено, що згідно листа ОУ ДФС у Тернопільській області №15/19-00-07-0510 від 10.12.2015р. встановлено що, засновник, директор та бухгалтер ТОВ Буд-Інсайт в одній особі ОСОБА_17, громадянин Молдови, який за наявною оперативною інформацією знаходиться за межами України з 2012 року. За податковою адресою: Полтавська область, Полтавський р-н., с. Копили, вул. Пушкіна 1Б, товариство не знаходиться та не знаходилось, діяльності не здійснювало, що підтверджується протоколом свідків. Також згідно листа ОУ ДФС у Тернопільській області №236/19-00-21-05 від 23.03.2016р. встановлено що, в ході проведення огляду адреси м. Дніпропетровськ, вул. Шмідта 4А, за якою отримувало ліцензію на торгівлю тютюновими виробами ТОВ Буд-Інсайт виявлено 2-ох поверхову будівлю, в якій розміщене кафе Дружба , під час усної розмови із власником та працівниками кафе встановлено, що ТОВ Буд-Інсайт їм не відоме, за вказаною адресою не знаходиться. Також згідно відповіді СУ ФР ГУ ДФС у Полтавській області встановлено, що за адресою Полтавський р-н., с. Копили, вул. Пушкіна 1Б згідно усних показів місцевих мешканців ТОВ Буд-Інсайт їм не відоме та за даною адресою не знаходиться. Згідно листа ОУ ДФС у Тернопільській області №886/19-00-09-02 від 24.02.2016р. встановлено, що по ТОВ Буд-Інсайт 22.12.2015р. до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, яке зареєстроване за №32015210000000119, за попередньою правовою кваліфікацією згідно ч.2 ст. 205 КК України.

Отже, з урахуванням наведеного, перевіряючі дійшли висновку, щ проведеною перевіркою ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (нова назва ТзОВ Тедіс Україна ) не підтверджено реальність виконання операцій з ТОВ Буд-Інсайт , надані ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (нова назва ТзОВ Тедіс Україна ) первинні документи хоча й відповідають зовнішнім формальним ознакам, проте не відображають реального руху ТМЦ між ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (нова назва ТзОВ Тедіс Україна ) та ТОВ Буд-Інсайт (код ЄДРПОУ 39450826), тобто є недостовірними. Перевіркою встановлено відсутність поставок ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (нова назва ТзОВ Тедіс Україна ) тютюнових виробів для ТОВ Буд- Інсайт .

По взаємовідносинам між позивачем та ТОВ Інтер-Пром-Сервіс встановлено, що згідно листа ОУ ДФС у Тернопільській області №15/19-00-07-0510 від 10.12.2015р. встановлено, що директор та бухгалтер ТОВ Інтер-Пром-Сервіс в одній особі ОСОБА_19, на якого перереєстроване ТОВ Інтер-Пром-Сервіс 27.11.2015 року. Попереднім засновником, директором та бухгалтером підприємства був ОСОБА_20, який повідомив, що за грошову винагороду в розмірі 200грн. зареєстрував на своє ім'я товариство, падав невідомому чоловіку копію паспорта та підписав близько 30 чистих аркушів. Довіреностей на представлення власних та ТОВ Інтер-Пром-Сервіс інтересів в органах державної влади не оформляв, податкової звітності не підписував, договорів не укладав, ТМЦ від ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна не отримував та відповідно не реалізовував. За податковою адресою: м. Одеса, вул. Педагогічна 25/48 підприємство не знаходилось та не знаходиться, діяльності не здійснювало, що підтверджується протоколом допиту власника приміщення гр. ОСОБА_21. Також згідно листа ОУ ДФС у Тернопільській області №236/19-00-21-05 від 23.03.2016р. встановлено, що в ході проведення огляду адреси м. Дніпропетровськ, вул. Ю. Савченка 17 за якою отримувало ліцензію на торгівлю тютюновими виробами ТОВ Інтер-Пром-Сервіс виявлено 2-ох поверхову будівлю, в якій розміщений магазин Саморез , під час усної розмови із власником та працівниками магазину встановлено, що ТОВ Інтер-Пром-Сервіс їм не відоме, за вказаною адресою не знаходиться. Також згідно відповіді СУ ФР ТУ ДФС у Харківській області ТОВ Інтер-Пром-Сервіс за попередньою адресою : м. Харків, вул. Плеханівська 126/1 не знаходилось. Згідно даної податкової інформації виявлені нереальні господарські операції з придбання/продажу товарів/послуг за звітні періоди декларування ПДВ, охоплений узагальненою податковою інформацією. Аналізуючи ланцюг постачання ТОВ Інтер-Пром-Сервіс встановлено, що придбаний товар не відповідає реалізованому. Згідно проведеного аналізу баз даних вбачається обрив ланцюга постачання на першій ланці. Таким чином станом на момент складання податкової інформації не можливо зробити висновки щодо підтвердження взаємовідносин з контрагентами. Згідно листа ОУ ДФС у Тернопільській області №886/19-00-09-02 від 24.02.2016р. встановлено що по ТОВ фнтер-Пром-Сервіс 22.12.2015р. до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, яке зареєстроване за №32015210000000119, за попередньою правовою кваліфікацією згідно ч. 2 ст. 205 КК України. Згідно даних інформаційної системи Єдиний реєстр податкових накладних у перевіряємому періоді товариство здійснювало придбання у ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (нова назва ТзОВ Тедіс Україна ) тютюнових виробів, проте накладні на подальшу реалізацію тютюнових виробів відсутні.

Отже, проведеною перевіркою ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (нова назва ТзОВ Тедіс Україна ) не підтверджено реальність виконання операцій з ТОВ Інтер-Пром-Сервіс , надані позивачем первинні документи хоча й відповідають зовнішнім формальним ознакам, проте не відображають реального руху ТМЦ між ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (нова назва ТзОВ Тедіс Україна ) та ТОВ Інтер-Пром-Сервіс , тобто є недостовірними.

Виходячи з вищенаведеного, перевіркою встановлено відсутність поставок ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (нова назва ТзОВ Тедіс Україна ) тютюнових виробів для ТОВ Інтер- Пром-Сервіс (код ЄДРПОУ 38191337).

По взаємовідносинам з ТОВ Марлайн Трейд в акті від 12.08.2016 року перевіряючими зазначено, що відповідно до інформації автоматизованої інформаційної системи Податковий Блок , встановлено відсутність у ТОВ Марлайн Трейд основних фондів та трудових ресурсів, що свідчить про відсутність фактичного здійснення господарських операцій. Надані позивачем первинні документи хоча й відповідають зовнішнім формальним ознакам, проте не відображають реального руху ТЦМ між позивачем та ТОВ Марлайн Трейд , тобто є недостовірними. Отже, перевіркою встановлено відсутність поставок ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (нова назва ТзОВ Тедіс Україна ) тютюнових виробів для ТОВ Марлайн Трейд .

По взаємовідносинам з TOB МВК Трейд перевіряючі, отримавши додаткову інформацію від інших ДПІ, в акті перевірки позивача від 12.08.2016 року вказують, що згідно листа ОУ ДФС у Тернопільській області №15/19-00-07-0510 від 10.12.2015р. встановлено що, засновник, директор та бухгалтер ТОВ МВК Трейд в одній особі ОСОБА_22 відмовився від спілкування та дачі показів. Встановлено та допитано попереднього засновника та директора товариства, який повідомив, що 11.03.2015р. "продав" зазначене підприємство гр. ОСОБА_22, протягом 2014- 2015рр. ТОВ МВК Трейд займалось придбанням та реалізацією (через Інтернет-магазин) побутової техніки, з ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна операцій не проводили, з моменту продажу підприємства про його діяльність нічого не відомо. За податковою адресою : м. Київ, вул. Предславинська 12/194 (м. Київ, Залізничне шосе буд. 21 оф. 213, м. Київ вул. Дружби Народів 10) товариство не знаходиться та не знаходилося, діяльності не здійснювало, що підтверджується протоколами допитів свідків. Основні фонди наймані працівники та касові апарати (РРО) у підприємства відсутні. Також згідно листа ОУ ДФС у Тернопільській області №236/19-00-21-05 від 23.03.2016р встановлено, що в ході проведення огляду адреси м. Дніпропетровськ, вул. Мічуріна, 4, за якою отримувало ліцензію на торгівлю тютюновими виробами TOB МВК Трейд встановлено 12-ти поверховий житловий (квартирний) будинок, ознак діяльності товариства не встановлено. Згідно усних показів мешканців будинку за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Мічуріна, 4, товариство за даною адресою не знаходиться, торгові точки - відсутні. Також в ході огляду адреси м. Дніпропетровськ, вул. Робоча 172, за якою отримувало ліцензію на торгівлю тютюновими виробами ТОВ МВК Трейд встановлено 4-ох поверхову будівлю, в якій розміщений магазин Автозапчастини , під час усної розмови із власником та працівниками магазину, встановлено, що дане товариство їм не відоме, за вказаною адресою не знаходилось. Згідно листа ОУ ДФС у Тернопільській області №886/19-00-09-02 від 24.02.201бр. встановлено, що по ТОВ МВК Трейд 22.12.2015р. до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, яке зареєстроване за №32015210000000119, за попередньою правовою кваліфікацією згідно ч.2 cт. 205 КК України.

Отже, проведеною перевіркою ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна не підтверджено реальність виконання операцій з ТОВ МВК Трейд . Надані позивачем первинні документи хоча й відповідають зовнішнім формальним ознакам, проте не відображають реального руху ТМЦ між ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (нова назва ТзОВ Тедіс Україна ) та ТОВ МВК Трейд , тобто є недостовірними.

Виходячи з вищенаведеного перевіряючі дійшли висновку про відсутність поставок ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (нова назва ТзОВ Тедіс Україна ) тютюнових виробів для ТОВ МВК Трейд .

По взаємовідносинам з ТОВ СТДК Компані перевіряючі в акті перевірки від 12.08.2016 року зазначають, що відповідно до інформації автоматизованої інформаційної системи Податковий Блок , встановлено, що на адресу Тернопільської ОДПІ ГУ ДФС в Тернопільській області від ГУ ДФС у м. Києві надійшли результати опрацьованої зібраної податкової інформації щодо ТОВ СТДК Компанія за звітний період декларування ПДВ червень-вересень 2015р. за №226/26- 15.14-04-03 від 29.02.2016р., згідно якої виявлено, що по операціях з постачання товарів (тютюнових виробів) лише оформлювались окремі первинні документи з метою створення зовнішніх ознак фактичного здійснення операцій та правомірності формування сум податкового кредиту, наслідком чого є отримання по ланцюгу постачання від контрагента-постачальника TOB "ТК "МЕГАПОЛІС-УКРАЇНА" до ТОВ "СТДК КОМПАНІ" та подальшому до контрагентів-покупців необґрунтованої податкової вигоди у вигляді сум податкового кредиту з ПДВ. Згідно даних інформаційної системи Єдиний реєстр податкових накладних у перевіряємому періоді товариство здійснювало придбання у ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (нова назва ТзОВ Тедіс Україна ) тютюнових виробів, проте накладні на подальшу реалізацію тютюнових виробів відсутні. Проведеною перевіркою ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна не підтверджено реальність виконання операцій з ТОВ СТДК Компанія , надані позивачем первинні документи хоча й відповідають зовнішнім формальним ознакам, проте не відображають реального руху ТМЦ між позивачем та ТОВ СТДК Компанія , тобто є недостовірними.

Отже, перевіркою встановлено відсутність поставок ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (нова назва ТзОВ Тедіс Україна ) тютюнових виробів для ТОВ СТДК Компанія (код ЄДРПОУ 39675760).

По взаємовідносинам з ТОВ АЛЕКС ГРУП перевіряючі в акті від 12.08.2016 року зазначають, що згідно листа ОУ ДФС у Тернопільській області №15/19-00-07-0510 від 10.12.2015р. встановлено, що директор та бухгалтер ТОВ АЛЕКС ГРУП в одній особі ОСОБА_23. За податковою адресою: м. Миколаїв, Заводський р-н, вул. Лазурна, 18, оф. 23, товариство не знаходиться та не знаходилось, діяльності не здійснювало, що підтверджується протоколами допитів свідків. Основні фонди та наймані працівники у підприємства відсутні. Касові апарати (РРО) відсутні. Суб'єкт господарювання платник ПДВ (10.06.2015 року анульовано свідоцтво платника ПДВ). Основний вид діяльності - інша допоміжна діяльність у сфері транспорту. Також згідно листа ОУ ДФС у Тернопільській області №236/19-00-21-05 від 23.03.2016р. встановлено що, в ході проведення огляду адреси м. Дніпропетровськ, вул. Боброва, 3, за якою отримувало ліцензію на торгівлю тютюновими виробами ТОВ АЛЕКС ГРУП , виявлено 5-ти поверхове торгове приміщення, що належить ТОВ Авко , допитано керівника ТОВ Авко ОСОБА_24, яка повідомила, що ТОВ АЛЕКС ГРУП за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Боброва, 3 діяльності не здійснювало, договорів оренди не укладало. Також в ході огляду адреси м. Дніпропетровськ, вул. Берегова, 149, за якою отримувало ліцензію на торгівлю тютюновими виробами вказане товариство, виявлено будівлю з складськими приміщеннями ТОВ Славутич , службові особи якого усно пояснили, що товариство АЛЕКС ГРУП їм не відоме, за адресою не знаходилось, договорів оренди не укладало. На адресу Тернопільської ОДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області від ДПІ у Заводському районі м. Миколаєва ГУ ДФС у Миколаївській області надійшли результати опрацювання зібраної податкової інформації щодо ТОВ АЛЕКС ГРУП за звітні періоди декларування ПДВ грудень 2014 року - березень 2015 року за №1141/7/14-04-22-05-12 від 09.04.2016р., згідно якої неможливо провести зустрічну звірку, у зв'язку із відсутністю за місцезнаходженням (стан платника 7 - до ЄДР внесено запис про відсутність за місцезнаходженням. Згідно листа ОУ ДФС у Тернопільській області №886/19-00-09-02 від 24.02.201бр. встановлено, що по TOB АКСЕНТ ПРОМ 22.12.2015р. до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, яке зареєстроване за №32015210000000119, за попередньою правовою кваліфікацією згідно ч.2 cт. 205 КК України.

З урахуванням наведеного, перевіряючі в акті перевірки від 12.08.2016 року дійшли висновку, що проведеною перевіркою TOB "ТК "Мегаполіс Україна" (нова назва ТзОВ Тедіс Україна ) не підтверджено реальність виконання операцій з ТОВ АЛЕКС ГРУП , надані ТОВ "ТК "Мегаполіс Україна" (нова назва ТзОВ Тедіс Україна ) первинні документи хоча й відповідають зовнішнім формальним ознакам, проте не відображають реального руху ТМЦ між позивачем та ТОВ АЛЕКС ГРУП , тобто є недостовірними. Виходячи з вищенаведеного, перевіркою встановлено відсутність поставок ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (нова назва ТзОВ Тедіс Україна ) тютюнових виробів для ТОВ АЛЕКС ГРУП .

По взаємовідносинам з ТОВ Apec-Термінал перевіряючими зазначено, що згідно листа ОУ ДФС у Тернопільській області №15/19-00-07-0510 від 10.12.2015р. встановлено, що засновник, директор та бухгалтер ТОВ Арес-Термінал в одній особі ОСОБА_25, який повідомив, що з дати придбання (жовтня 2015 року) підприємство діяльності не здійснює, на балансі товариства основні засоби та товарно-матеріальні цінності відсутні, а попередній засновник, директор та бухгалтер - ОСОБА_26 перебуває в зоні АТО. За податковою адресою: Київська область, м. Обухів, вул. Київська, 113а, підприємство відсутнє, господарської діяльності не здійснювало, що підтверджується протоколом допиту власника приміщення. Основний вид діяльності - оптова торгівля зерном, необробленим тютюном, насінням і кормами для тварин. Основні фонди та наймані працівники, а також касові апарати (РРО) на підприємстві відсутні. Також згідно листа ОУ ДФС у Тернопільській області №236/19-00-21-05 від 23.03.2016р. встановлено що, в ході проведення огляду адреси м. Дніпропетровськ, вул. Берегова, 149, за якою отримувало ліцензію на торгівлю тютюновими виробами ТОВ Арес - Термінал , виявлено будівлю з складськими приміщеннями ТОВ Славутич , службові особи якого усно пояснили, що ТОВ Арес-Термінал їм не відоме, за адресою не знаходилось, договорів оренди не укладало. На адресу Тернопільської ОДПІГУ ДФС у Тернопільській області від ДПІ в Обухівському районі ГУ ДФС у Київській області надійшли результати опрацювання зібраної податкової інформації відповідно до якої виявлені нереальні господарські операції з придбання/продажу товарів/послуг за звітні періоди декларування ПДВ, охоплений узагальненою податковою інформацією. Згідно листа ОУ ДФС у Тернопільській області №886/19-00-09-02 від 24.02.2016р. встановлено, що по ТОВ Арес - Термінал 22.12.2015р. до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, яке зареєстроване за №32015210000000119, за попередньою правовою кваліфікацією згідно ч.2 ст. 205 КК України.

З урахуванням наведеного перевіряючі дійшли висновку, що проведеною перевіркою TOB "ТК "Мегаполіс Україна" (нова назва ТзОВ Тедіс Україна ) не підтверджено реальність виконання операцій з ТОВ Арес - Термінал , надані позивачем первинні документи хоча й відповідають зовнішнім формальним ознакам, проте не відображають реального руху ТМЦ між TOB "ТК "Мегаполіс Україна" та ТОВ Apec - Термінал , тобто є недостовірними. Виходячи з наведеного, перевіркою встановлено відсутність поставок ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (нова назва ТзОВ Тедіс Україна ) тютюнових виробів для ТОВ Apec-Термінал .

По взаємовідносинам з ТОВ Конфорт в акті від 12.08.2016 року податковий орган вказує, що згідно листа ОУ ДФС у Тернопільській області №15/19-00-07-0510 від 10.12.2015р. встановлено що, засновник, директор та бухгалтер ТОВ Конфорт в одній особі ОСОБА_27, громадянин Молдови, на якого перереєстроване товариство 09.12.2015 року. Попереднім засновником, директором та бухгалтером товариства був ОСОБА_28. За податковою адресою: м. Запоріжжя, вул. Діагональна, 8, підприємство не знаходилось та не знаходиться, діяльності не здійснювало, що підтверджується протоколом допиту власника приміщення. Основний вид діяльності - оптова торгівля деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням. Основні фонди у підприємства відсутні. За адресою пункту реалізації: м. Дніпропетровськ, вул. Савченко, 17, товариство орендувало нежитлове приміщення площею 40 кв.м. (квітень - травень 2015 року). Платником подано з нульовими показниками декларації з акцизного податку за квітень, травень та червень 2015 року. Також згідно листа ОУ ДФС у Тернопільській області №2236/19-00-21-05 від 23.03.2016р. встановлено, що в ході проведення огляду адреси м. Дніпропетровськ, вул. Ю. Савченко, 17, за якою отримувало ліцензію на торгівлю тютюновими виробами ТОВ Конфорт виявлено 2-ох поверхову будівлю, в якій розміщений магазин Саморез , під час усної розмови із власником та працівниками магазину встановлено, що ТОВ Конфорт їм не відоме, за вказаною адресою не знаходилось. Згідно листа ОУ ДФС у Тернопільській області №2886/19-00-09-02 від 24.02.2016р. встановлено що по ТОВ Конфорт 22.12.2015р. до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, яке зареєстроване за №з32015210000000119, за попередньою правовою кваліфікацією згідно ч.2 ст. 205 КК України.

Отже, проведеною перевіркою TOB "ТК "Мегаполіс Україна" (нова назва ТзОВ Тедіс Україна ) не підтверджено реальність виконання операцій з ТОВ Конфорт , надані позивачем первинні документи хоча й відповідають зовнішнім формальним ознакам, проте не відображають реального руху ТМЦ між TOB "ТК "Мегаполіс Україна" (нова назва ТзОВ Тедіс Україна ) та ТОВ Конфорт , тобто є недостовірними.

Виходячи з вищенаведеного, перевіркою встановлено відсутність поставок ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (нова назва ТзОВ Тедіс Україна ) тютюнових виробів для ТОВ Конфорт .

З акту перевірки від 12.08.2016 року вбачається, що проведеною перевіркою (з урахуванням результатів попередньої перевірки, викладених в акті Тернопільської об'єднаної ДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області від 30.0б.2016р.№2641/14- 04/30622532) встановлено, що ТОВ Тедіс Україна в податковому та бухгалтерському обліках підприємства відображено операції з реалізації тютюнових виробів на загальну суму 1 036 217 896,78 грн. (без ПДВ), на адресу вищенаведених суб'єктів господарювання, яка фактично не відбулась. Будь-яких документів щодо іншого використання тютюнових виробів на суму 1 036 217 896,78 грн. (без ПДВ) до перевірки надано не було, також, згідно даних бухгалтерського обліку, зазначені тютюнові вироби на залишках ТМЦ товариства не рахуються - відповідно ТОВ Тедіс Україна не використовувало зазначені тютюнові вироби в господарській діяльності. ТОВ Тедіс Україна реалізовано продукцію Покупцю - ТОВ Будівельно-Торгово- Транспортна Компанія та ТОВ Контакт МКС без пред'явлення їм довіреності. В видаткових накладних значиться, що товар отримано фізичною особою - ОСОБА_8 та ОСОБА_9 відповідно, в видаткових накладних відсутні печатки (штампи) Покупця та не зазначені паспортні дані отримувача ТМЦ. Отже, надані ТОВ Тедіс Україна первинні документи (видаткові накладні) складені з порушенням норм чинного законодавства. Та не відображають реальний рух ТМЦ між ТОВ Тедіс Україна та ТОВ Будівельно-Торгово-Транспортна Компанія і ТОВ Контакт МКС . Таким чином, проведеною перевіркою ТОВ Тедіс Україна не підтверджено реальність виконання операцій з ТОВ Будівельно-Торгово-Транспортна Компанія та ТОВ Контакт

З урахуванням наведеного, перевіряючі дійшли висновку, що ТОВ Тедіс Україна прийняті до виконання первинні документи, які не відповідають вимогам законодавства у сфері бухгалтерського обліку та перевіркою встановлено відсутність поставок ТОВ Тедіс Україна тютюнових виробів на адресу контрагентів: ПП Торгівля та Дистрибьюція , ТОВ Аксент Пром , ТОВ Буд-Інсайт , ТОВ Інтер- Пром-Сервіс , ТОВ Марлайн Трейд , TOB МВК Трейд , ТОВ СТДК Компані , ТОВ Алекс Груп, ТОВ Арес-Термінал , ТОВ Конфорт , ТОВ Контакт МКС та ТОВ Будівельно-Торгово-Транспортна Компанія , та як слід завищення доходів на суму 1 036 217 897 грн.

Отже, відсутність поставок виключає можливість віднесення до складу собівартості сум витрат по безтоварним операціям у сумі 980 420 685 грн.

Також, в ході перевірки встановлено, що контрагентами ПП Торгівля та Дистрибьюція , ТОВ Аксент Пром , ТОВ Буд-Інсайт , ТОВ Інтер-Пром-Сервіс , ТОВ Марлайн Трейд , ТОВ МВК Трейд , ТОВ СТДК Компані , ТОВ Алекс Груп , ТОВ Арес-Термінал , ТОВ Конфорт , ТОВ Контакт МКС та ТОВ Будівельно-Торгово-Транспортна Компанія на розрахункові рахунки ТОВ Тедіс Україна , перераховані кошти у розмірі 1 252 041 678, 46 грн.

В акті перевірки від 12.08.2016 року зазначено, що відповідно до п.7 П(С)БО 15 Дохід , затверджене Наказом Міністерства фінансів України від 31.12.1999р. №318 ...До складу інших доходів, зокрема, включаються дохід від реалізації фінансових інвестицій; дохід від неопераційних курсових різниць та інші доходи, які виникають у процесі господарської діяльності, але не пов'язані з операційного діяльністю підприємства... .

Отже, як стверджується в Акті, перераховані кошти у розмірі 1 252 041 678 грн. є - іншим доходом підприємства ТОВ Тедіс Україна , який необхідно було відобразити у рядку 2240 Звіту про фінансові результати за 2015 рік. Вищезазначені-факти вплинули на формування рядків 2000, 2050, 2090, 2190, 2240 та 2290 Звіту про фінансові результати за 2015 рік.

Так, перевіркою відображеного у рядку 2000 Звіту про фінансові результати Чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) показника у загальній сумі 37 722 453 000 грн. на підставі таких документів: журнали - ордери по бухгалтерським рахункам №361 Розрахунки з покупцями , №681 Розрахунки за авансами одержаними , №702 Дохід від реалізацій товарів , банківські виписки, видаткові накладні - встановлено заниження задекларованого ТОВ Тедіс Україна показника у рядку 2000 Звіту про фінансові результати Чистий дохід від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) на загальну суму 1 036 217 897 грн.

Перевіркою відображеного у рядку 2050 Звіту про фінансові результати Собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) показника у загальній сумі 35 592 832 000 грн. на підставі таких документів: № 281 Товари на складі , № 901 Собівартість реалізованих товарів , №791 Фінансовий результат , договорам (контрактів), додаткових угод на поставку товарів, товарних звітів, банківських виписок та інших первинних документів та регістрів бухгалтерського обліку - встановлено завищення задекларованого ТОВ Тедіс Україна показника у рядку 2050 Звіту про фінансові результати Собівартість реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг) на загальну суму 980 420 685 грн.

Перевіркою відображеного у рядку 2240 Звіту про фінансові результати Інші доходи показника у загальній сумі 4 702 000 грн. на підставі таких документів: журнали - ордери по бухгалтерським рахункам №361 Розрахунки з покупцями , №681 Розрахунки за авансами одержаними банківські виписки, видаткові накладні - встановлено заниження задекларованого ТОВ Тедіс Україна показника у рядку 2240 Звіту про фінансові результати Інші доходи на загальну суму 1 252 041 678 грн.

Перевіркою відображеного у рядку 2290 Звіту про фінансові результати Фінансовий результат до оподаткування: прибуток показника у загальній сумі 1 462 603 000 грн. встановлено його заниження на загальну суму 1 196 244 466 грн.

З урахуванням наведеного вище, перевіряючі в акті перевірки від 12.08.2016 року дійшли висновку, про на порушення позивачем пп.14.1.36 п. 14.1 ст. 14, п.п 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 ПКУ у редакції, що діє після 01.01.2015 року, а саме ТОВ Тедіс Україна занижено показник у рядку 02 Податкової декларації з податку на прибуток підприємства Фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток), визначений у фінансовій звітності відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності (+, -) на загальну суму 1 196 244 029 грн., в т.ч. по періодах: за 2015-1 196 244 029 грн., оподаткування (рядок 04 Декларації) у сумі 1 467 077 481 грн.

Також, згідно акту перевірки, перевіркою повноти визначення об'єкту оподаткування за період з 01.01.2015 по 31.12.2015 року встановлено заниження на загальну суму 1 196 244 029 грн. Так, за період з 01.01.2015 по 31.12.2015 ТОВ Тедіс Україна задекларовано податок на прибуток (рядок 06 Декларації) у сумі 264 073 947 грн.

Перевіркою повноти визначення податку на прибуток за період з 01.01.2015 по 31.12.2015 встановлено заниження податку на прибуток на загальну суму 215 323 925 грн., в результаті допущення порушень податкового законодавства, наведені вище.

Перевіркою повноти визначення податкових зобов'язань за період з 01.10.2015 по 31.12.2015 року встановлено їх заниження на суму 7 396 906 грн. ТОВ Тедіс Україна (попередня назва ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна ) було укладено договір поставки з ТОВ Будівельно-торгово-транспортна компанія від 05.08.2015 №21686-311/15, згідно якого ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (Продавець) зобов'язується передавати тютюнові або інші групи товарів у власність ТОВ Будівельно - Торгово - Транспортна Компанія (Покупець) відповідно до його замовлення, а покупець зобов'язується приймати та оплачувати товар на умовах, зазначених у цьому договорі.

Проведеним аналізом інформаційних баз даних встановлено, що ТОВ БТТК , згідно даних АС Архів податкової звітності по ТОВ БТТК за жовтень, листопад та грудень 2015 року встановлено, що підприємством здійснювалося придбання тютюнових виробів від ТОВ Тедіс Україна , проте у подальшому реалізовано різноманітні товари, а саме: метизи, комплектуючі запчастини, піддони для печі, тостери, корпуси редуктора та інше, реалізація тютюнових виробів контрагентам-покупцям відсутня. При цьому зареєстровані податкові накладні на придбання ТОВ БТТК реалізованих товарів відсутні. Відповідно системи ІС Податковий блок , ТОВ БТТК було подано декларації акцизного податку за період з 01.10.2015 по 31.12.2015, проте декларації подані з нульовими показниками, що свідчить про те, що підприємство не здійснювало операції з реалізації підакцизних товарів, що підлягають оподаткуванню акцизним податком в перевіряємому періоді. Також, в ході проведення перевірки ТОВ Тедіс Україна було надано запит від 04.07.2016 №3053/10/28-08-14, щодо надання документів по взаємовідносинам з ПП Торгівля та Дистрибьюція , ТОВ Аксент Пром , ТОВ Буд-Інсайт , ТОВ Інтер-Пром-Сервіс , ТОВ Марлайн Трейд , TOB МВК Трейд , ТОВ СТДК Компанія, ТОВ Будівельно-торгово-транспортна компанія, ТОВ Апекс Груп , ТОВ Арес-Термінал , ТОВ Контакт МКС , ТОВ Комфорт , у тому числі довіреностей на отримання товару та товарно-транспортних накладних або інших документів, що підтверджують фактичне вивезення товарів зі складських приміщень. Відповідно наданих до перевірки видаткових накладних, отримання товару зі сторони ТОВ БТТК відбувалось менеджером ОСОБА_30(без печатки), але довіреності, виписаної ТОВ БТТК , на отримання тютюнових виробів вищезазначеною особою, до перевірки не надано. Крім того, відповідно звіту 1-ДФ за IV кв. 2015 року, наданого ТОВ БТТК , ОСОБА_30 був його співробітником до 30.11.2015 року, в той час як згідно видаткових накладних, наданих ТОВ Тедіс Україна до перевірки, ОСОБА_30 отримував тютюнові вироби до 31.12.2015 року.

Крім того, відповідно акту про результати документальної позапланової виїзної перевірки Товариства з обмеженою відповідальністю Торгова компанія Мегаполіс-Україна з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2015р. по 30.09.2015р. від 30.06.2016р.№2641/14-04/30622532, складеного Тернопільською об'єднаною ДПІ ТУ ДФС у Тернопільській області, вказано, що від оперативного відділу ДПІ у Жовтневому районі м. Запоріжжя отримано інформацію та протоколи допиту керівника та головного бухгалтера ТОВ БГГК , де вказано, що на даний час ТОВ БТТК за адресою м. Запоріжжя, вул. Новобудов, 3, офіс 402 (магазин-склад) діяльність не здійснює, тютюнові вироби перевезені до складу у м. Харків. Згідно листа ОУ ДФС у Тернопільській області №886/19-00-09-02 від 24.02.201бр. встановлено що по ТОВ Будівельно - Торгово - Транспортна Компанія 22.12.2015р. до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, яке зареєстроване за №32015210000000119, за попередньою правовою кваліфікацією згідно ч.2 ст. 205 КК України .

Тобто, проведеною перевіркою ТОВ Тедіс Україна не підтверджено реальність виконання операцій з ТОВ Будівельно-Торгово-Транспортна Компанія .

Також як вбачається з акту перевірки, перевіряючими було встановлено, що між ТОВ Тедіс Україна було укладено договір поставки з ТОВ Контакт МКС від 26.02.2015р. №5981-ДП/15 відповідно якого ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (на теперішній час ТОВ Тедіс Україна ) (Продавець) зобов'язується передавати тютюнові або інші вироби у власність ТОВ Контакт МКС (Покупець) відповідно до його замовлення, а покупець зобов'язується приймати та оплачувати товар на умовах, зазначених у цьому договорі.

Разом з чим, перевіряючі в акті перевірки від 12.08.2016 року вказують, що згідно протоколу тимчасового доступу до речей і документів від 13.04.2016, складеного старшим слідчим з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Тернопільській області капітаном податкової міліції Дядьо Ігором Васильовичем, на підставі ухвали слідчого судді Тернопільського міськрайоннго суду Тернопільської області Базана Л.Т. від 23.03.2016 року (№607/65/16-к), було вилучено фінансово-господарські документи за період діяльності товариства з 01.01.2014 по 31.12.2015, у тому числі видаткові накладні по взаємовідносинам з ТОВ Контакт МКС за період з 01.01.2015 по 31.12.2015. Відповідно акту про результати документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ Торгова компанія Мегаполіс-Україна (нова назва ТОВ Тедіс Україна , код ЄДРПОУ 30622532) з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.01.2015р. по 30.09.2015р. від 30.06.2016р.№2641/14-04/30622532, складеного Тернопільською об'єднаною ДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області, зазначено, що згідно листа ОУ ДФС у Тернопільській області №15/19-00-07-0510 від 10.12.2015р. встановлено що, засновник, директор та бухгалтер ТОВ Контакт МКС в одній особі ОСОБА_12, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 (під час виїзду на адресу реєстрації встановлено, що такого будинку у АДРЕСА_3 не має, такого громадянина у сільській раді не знають, представники сільської ради відмовились надати письмові покази, проте повідомили, що нададуть відповідь на письмове звернення слідчого). За податковою адресою: Київська область, Києво - Святошинський район, с. Шпитьки, підприємство не знаходилось та не знаходиться (представники сільської ради відмовились надати письмові покази, проте повідомили, що нададуть відповідь на письмове звернення слідчого). Основні фонди та наймані працівники у підприємства, а також касові апарати (РРО) відсутні. Основний вид діяльності: неспеціалізована оптова торгівля. У платника відсутні податкові зобов'язання за 2015 рік. Податковий кредит платника сформований лише за рахунок придбання тютюнових виробів TOB ТК Мегаполіс Україна . Також згідно листа ОУ ДФС у Тернопільській області №236/19-00-21-05 від 23.03.2016р. встановлено, що в ході проведення огляду адреси м. Дніпропетровськ, вул. Батумська, 26, за якою отримувало ліцензію на торгівлю тютюновими виробами ТОВ Контакт МКС , виявлено 5-ти поверховий житловий (квартирний) будинок, ознак діяльності товариства не встановлено, згідно усних показів мешканців будинку за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Батумська, 26, ТОВ Контакт МКС за даною адресою не знаходиться, торгові об'єкти відсутні. Також в ході огляду адреси м. Дніпропетровськ, Запорізьке шосе, 56, за якою отримувало ліцензію на торгівлю тютюновими виробами ТОВ Контакт МКС виявлено 5-ти поверховий житловий (квартирний) будинок, згідно усних показів мешканців будинку встановлено, що ТОВ Контакт МКС за даною адресою не знаходиться, торгові об'єкти - відсутні. На адресу Тернопільської ОДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області від Ірпінської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області надійшли результати опрацювання зібраної податкової інформації щодо ТОВ Контакт МКС за звітний період декларування ПДВ за період з 01.02.2015р. по 29.02.2016р. за №56/22-4/39237335 від 28.03.2016р, згідно якої виявлені нереальні господарські операції з придбання/продажу товарів/послуг за звітні періоди декларування ПДВ, охоплений узагальненою податковою інформацією, не є можливим фактичне здійснення придбання ТОВ Контакт МКС за період з 01.02.2015р. по 29.02.2016р. у контрагентів-постачальників сигарет та відповідно їх подальшу реалізацію контрагентам-покупцям. Виходячи з наведеного, ТОВ Контакт МКС здійснювало діяльність спрямовану на здійснення операцій пов'язаних з наданням податкової вигоди третім особам. Згідно листа ОУ ДФС у Тернопільській області №886/19-00-09-02 від 24.02.2016р. встановлено що по ТОВ Контакт МКС 22.12.2015р. до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, яке зареєстроване за №32015210000000119, за попередньою правовою кваліфікацією згідно ч.2 ст. 205 КК України .

Виходячи з наведеного, перевіркою встановлено використання придбання товарів не в господарській діяльності. Проведеною перевіркою ТОВ Тедіс Україна не підтверджено реальність виконання операції з ТОВ Контакт МКС .

Перевіряючі дійшли висновку, що в ході проведення перевірки представлених ТОВ Тедіс Україна первинних документів, бухгалтерського та податкового обліку, аналізу укладених правочинів, які висвітлюють взаємовідносини ТОВ Тедіс Україна із зазначеними суб'єктами господарської діяльності - ТОВ БТТК та ТОВ Контакт МКС на предмет відповідності господарських операцій діючому законодавству, встановлено відсутність факту реального здійснення господарських операцій з реалізації ТОВ Тедіс Україна тютюнових виробів даним суб'єктам господарювання, надані ТОВ Тедіс Україна первинні документи хоча й відповідають зовнішнім формальним ознакам, проте не відображають реального руху ТМЦ між ТОВ Тедіс Україна та ТОВ БТТК та ТОВ Контакт МКС , тобто є недостовірними.

Згідно даних перевірки вартість (собівартість) придбаних тютюнових виробів, що були використані в операціях що не є господарського діяльністю платника податку, становить 36 984 530 грн., в тому числі за жовтень 2015 року в сумі 18 013 141 грн., за листопад 2015 року в сумі 8 386 159 грн., за грудень 2015 року в сумі 10 585 231 грн. - відповідно податкові зобов'язання з ПДВ визначені у відповідності до п.198.5 ст.198 Податкового кодексу України становитимуть 7 396 906 грн., в тому числі за жовтень 2015 року в сумі 3 602 628 грн., за листопад 2015 року в сумі 1 677 232 грн., за грудень 2015 року в сумі 2 117 046 грн.

Таким чином, перевіркою встановлено, що ТОВ Тедіс Україна в порушення п.198.5 ст.198 Податкового кодексу України, занижено податок на додану вартість на загальну суму 7 396 906 грн., в тому числі по періодам: жовтень 2015 року - 3 602 628 грн. листопад 2015 року -1 677 232 грн. грудень 2015 року - 2 117 046 грн.

Також перевіркою встановлено, що за період з 01.10.2015р. по 31.12.2015р. ТОВ Тедіс Україна задекларовано податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету у сумі 149 326 236 грн. Перевіркою повноти нарахування податку на додану вартість за період з 01.10.2015р. по 31.12.2015р. встановлено заниження податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету, всього на суму 7 396 906 гри., в тому числі за жовтень 2015 року в сумі 3 602 628 грн., за листопад 2015 року в сумі 1 677 232 грн., за грудень 2015 року в сумі 2 117 046 грн.

З урахуванням викладеного, СДПІ дійшла висновку про порушення позивачем 1) пп.14.1.36 п.14.1 ст.14, п.п.134.1.1. п.134.1. ст.134 Податкового кодексу України від 02.12.2010 року № 2755-VІ, із змінами та доповненнями, у редакції, що діє після 01.01.2015, ТОВ Тедіс Україна занижено податок на прибуток у сумі 215 323 925 грн., в тому числі по періодам: за 2015 рік у сумі 215 323 925 грн.; 2) п. 198.5 ст.198 Податкового кодексу України від 02.12.10р. № 2755-VІ, із змінами та доповненнями, занижено податок на додану вартість на загальну суму 7 396 906 грн., в тому числі по періодам жовтень 2015 року - 3 602 628 грн., листопад 2015 року -1 677 232 грн., грудень 2015 року - 2 117 046 грн.

Суд не погоджується з обґрунтованістю таких висновків з огляду на наступне.

Судом встановлено, що між TOB ТК Мегаполіс-Україна (нова назва ТОВ Тедіс Україна ) та ТОВ Будівельно-торгово-транспортна компанія (код ЄДРПОУ 39541635) укладено договір поставки №21686-ЗП/15 від 05.08.2015р., згідно якого позивач є (Продавець) зобов'язується передавати тютюнові або інші вироби у власність ТОВ Будівельно-торгово-транспортна компанія (Покупець) відповідно до його замовлення, а Покупець зобов'язується приймати та оплачувати товар на умовах, зазначених у цьому договорі. Придбаний Покупцем за цим договором Товар буде в подальшому реалізовуватися через об'єкти торгівлі Покупця на території України. Покупця (EXW - склад продавця, або DDP - склад Покупця). Право вибору умов постачання товару залишається за Продавцем (п.3.3 Договору). Факт поставки Товару підтверджується видатковою накладною, підписаною обома Сторонами, (п.3.8 Договору). Покупець зобов'язаний надати Продавцю документи пов'язані з отриманням Товару (видаткові накладні; довіреності тощо), які належним чином оформлені, (п.3.9 Договору). Покупець не вправі передавати свої права та обов'язки по договору третім особам без попередньої письмової згоди на те Продавця, (п.8.8 Договору).

Як зазначає податковий орган в акті перевірки від 12.08.2016 року, реалізовану продукцію одержано без пред'явлення довіреності. В видаткових накладних значиться, що товар отримав ОСОБА_30 без печатки. Але, відповідно звіту 1-ДФ за IV кв. 2015 року, наданого ТОВ БТТК , ОСОБА_30 був його співробітником до 30.11.2015 року, в той час як згідно видаткових накладних, наданих ТОВ Тедіс Україна до перевірки, ОСОБА_30 отримував тютюнові вироби до 31.12.2015 року.

Разом з чим, суд не погоджується з такими твердженнями податкового органу, оскільки відповідно до п. 9.8. договорів поставки, укладених Позивачем з ТОВ Будівельно- Торгово-Транспортна Компанія та ТОВ Контакт МКС , поставка Товару здійснюється по принципу централізовано-кільцевих перевезень. Невід'ємною частиною даного договору є Додаток №1, який підписується одночасно з договором, відповідальність за інформацію зазначену в цьому додатку несе Покупець. Про будь-які зміни інформації наведеної у Додатку№1 Покупець зобов'язаний повідомити Продавця шляхом укладення Додатку №1 в новій редакції. На кожну торгову точку можливим є оформлення окремих Додатків №1. В разі не повідомлення Продавця про зміну інформації зазначеної в Додатку №1 - відповідальність за будь - які наслідки несе Покупець. Покупець гарантує і підтверджує, що в будь - якому разі, видаткова накладна, підписана від імені Покупця і передана Покупцем (безпосередньо чи через представника Покупця) Продавцю (представнику Продавця) - є видатковою накладною, яка підписана належним чином від імені Покупця, особою, яка має для цього всі необхідні повноваження. Сторони домовились про те, що обов'язок (і всі ризики, пов'язані з неналежним виконання цього обов'язку) здійснення контролю за тим, щоб видаткова накладна була підписана від імені Покупця уповноваженою особою покладається на Покупця, а Продавець звільняється від обов'язку і необхідності доводити факт підписання видаткової накладної, від імені Покупця уповноваженою особою. За Продавцем залишається право прийняти в односторонньому порядку рішення про перехід на відпуск Товарів Покупцю на підставі довіреностей.

На виконання вказаного пункту договору Сторонами було підписано Додаток №1 в якому Покупці визначили ПІБ та посади осіб, які наділені повноваженнями на отримання від Покупця (Позивача) матеріальні цінності протягом терміну дії договору поставки.

Як вбачається з Додатку №1 до договорів поставки він (у кожному випадку) містить: дату і місце укладення, посилання на договір поставки, на підставі якого поставляються матеріальні цінності, ПІБ, посади та зразки підписів осіб, уповноважених від імені Покупця отримувати від Продавця (Позивача) матеріальні цінності та визначає термін, протягом якого вказані особи мають право від імені Покупця отримувати такі матеріальні цінності, а саме - протягом терміну дії договору.

Пункт 2 Додатку №1 також передбачає обов'язок Покупця повідомляти про зміну матеріально-відповідальних осіб у триденний термін з моменту відповідних змін.

Вказаний Додаток №1 підписаний уповноваженими представниками сторін та їх підписи скріплені печатками.

Викладене свідчить, що Покупець у відповідності до вимог чинного законодавства уповноважив матеріально відповідальних осіб на отримання товарів від Позивача.

Як вбачається з матеріалів справи та як зазначає податковий орган в акті перевірки від 12.08.2016 року, на підтвердження виконання умов договору поставки №21686-ЗП/15 від 05.08.2015р. позивачем були надані видаткові накладні, виписані ТОВ Тедіс Україна на адресу ТОВ Будівельно-торгово-транспортна компанія в т.ч. за період 01.10.2015 року по 31.12.2015 рік та товарні звітні складу №42 у м. Запоріжжя на загальну суму 43 640 917, 24, сума без ПДВ - 36 367 437, 02, сума ПДВ - 7 273 486,23 грн., закупівельна сума (данні із товарних звітів) - 34 304 131, 59 грн. Відповідно до товарних звітів відвантаження товару здійснювалось зі складу №42 у м. Запоріжжя. ТОВ Будівельно-торгово-транспортна компанія у періоді з 01.01.2015 року по 31.12.2015 року здійснено перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок TOB ТК Мегаполіс-Україна (ТОВ Тедіс Україна ) у розмірі 105 482 773,02 грн. Отже, в 2015 році по взаємовідносинам з ТОВ Будівельно-Торгово-Транспортна Компанія до складу доходу віднесено 85 659 739,40 грн., а списання собівартості реалізованого товару зі складу ТОВ Тедіс Україна відображено у сумі 80 723 741,83 грн.

Судом встановлено, що між TOB ТК Мегаполіс-Україна - продавець та ТОВ Контакт МКС - покупець укладено договір поставки №5981-ДП/15 від 26.02.2015р., згідно якого, Продавець зобов'язується передавати тютюнові або інші вироби у власність Покупця, відповідно до його замовлення, а Покупець зобов'язується приймати та оплачувати товар на умовах, зазначених у цьому договорі. Придбаний Покупцем за цим договором Товар буде в подальшому реалізовуватися через об'єкти торгівлі Покупця на території України. Покупця (EXW - склад продавця, або DDP - склад Покупця). Право вибору умов постачання товару залишається за Продавцем (п.3.3 Договору). Факт поставки Товару підтверджується видатковою накладною, підписаною обома Сторонами, (п.3.8 Договору). Покупець зобов'язаний надати Продавцю документи пов'язані з отриманням Товару (видаткові накладні; довіреності тощо), які належним чином оформлені, (п.3.9 Договору). Покупець не вправі передавати свої права та обов'язки по договору третім особам без попередньої письмової згоди на те Продавця, (п.8.8 Договору).

На виконання умов договору позивачем надано до суду а також до перевірки видаткові накладні, виписані ТОВ Тедіс Україна на адресу ТОВ Контакт МКС в т.ч. за період з 01.10.2015 по 31.12.2015 року та товарні звіти складу № 46 у м. Дніпропетровськ на загальну суму 3 438 937, 25 грн., сума без ПДВ - 2 865 781, 04 сума ПДВ - 573 156, 21 грн., закупівельна сума (данні із товарних звітів) - 2 680 398, 69 грн. ТОВ Контакт МКС у періоді з 01.01.2015 року по 31.12.2015 року здійснено оплату у розмірі 17 117 141,24 грн. Отже, в 2015 році по взаємовідносинам з ТОВ Контакт МКС до складу доходу віднесено 14 001 772,78 грн., а списання собівартості реалізованого товару зі складу ТОВ Тедіс Україна відображено у сумі 14 001 772,78 грн.

Також як вбачається з матеріалів справи між позивачем та ПП Торгівля та Дистрибьюція укладено договір поставки №55КЕ/14/КК від 01.08.2014р. згідно умов якого ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (Продавець) зобов'язується передавати тютюнові або інші вироби у власність ПП Торгівля та Дистрибьюція (Покупець) відповідно до його замовлення, а покупець зобов'язується приймати та оплачувати товар на умовах, зазначених у цьому договорі. Поставка товару здійснюється окремими партіями на підставі замовлення покупця та виходячи з наявності відповідного асортименту товару на складі продавця. Поставка товару здійснюється або транспортом продавця; або транспортом покупця (EXW - склад продавця, або DDP - склад покупця. Право вибору умов постачання товару залишається за продавцем. Продавцем може здійснюватись поставка товару покупцю згідно встановленого продавцем графіку лише у випадку, партія замовленого товару попередньо погоджена сторонами договору. Покупець приймає товар у відповідності до вимог законодавства, згідно з супровідними документами. Право власності на товар, що постачається, а також ризик його випадкової загибелі та випадкового пошкодження, переходить до покупця з моменту отримання товару та підписання уповноваженими сторін видаткової накладної. Факт поставки товару підтверджується видатковою накладною, підписаною обома сторонами. Після переходу права власності до покупця товар поверненню не підлягає

В бухгалтерському обліку позивача відображено взаєморозрахунки з ПП Торгівля та Дистрибьюція за період з 01.01.2015р. по 30.09.2015р. на загальну суму 921291493,99грн. (в т.ч. ПДВ 153548582,33грн.), в тому числі: січень 2015року - на загальну суму 80219040,62грн. в т. ч. ПДВ 13369840,10грн.; лютий 2015року - на загальну суму 103842888,20грн. в т. ч. ПДВ 17307148,03грн березень 2015року - на загальну суму 128309421,80грн. в т.ч. ПДВ 21384903,63грн.; квітень 2015 року - на загальну суму 116190846,50грн. в т.ч. ПДВ 19365141,08грн.; травень 2015року - на загальну суму 104797962,20грн. в т.ч. ПДВ 17466327,00грн.; червень 2015року - на загальну суму 125136029,70грн. в т. ч. ПДВ 20856004,95грн.; липень 2015року - па загальну суму 178020973,30грн. в т.ч. ПДВ 29670162,21грн.; серпень 2015 року - на загальну суму 84774331,67грн. в т.ч. ПДВ 14129055,27грн.

ПП Торгівля та Дистрибьюція за період з 01.01.2015р. по 30.09.2015р. перераховано кошти на рахунки ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (нова назва ТзОВ Тедіс Україна ) в загальній сумі 926869094,78 грн., в тому числі січень 2015року - на загальну суму 76453285,73грн. в т.ч. ПДВ 12742214,28грн.; лютий 2015року - на загальну суму 103854313,50грн. в т.ч. ПДВ 17309052,25грн.; березень 2015року - на загальну суму 125786401,20грн. в т.ч. ПДВ 20964400,20грн.; квітень 2015року - на загальну суму 119811659,40грн. в т.ч. ПДВ 19968609,90грн.; травень 2015року - на загальну суму 102479733,50грн. в т.ч. ПДВ 17079955,58грн.; червень 2015року - на загальну суму 126269419,10грн. в т.ч. ПДВ 21044903,18грн.; липень 2015 року - на загальну суму 177487554,70грн. в т. ч. ПДВ 29581259,12грн.; серпень 2015року - на загальну суму 94726727,65грн. в т.ч. ПДВ 15787787,94грн.

Взаєморозрахунки з ПП Торгівля та Дистрибьюція та ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (нова назва ТзОВ Тедіс Україна ) оформлено видатковими та податковими накладними, наданими до суду та дослідженні перевіряючими під час перевірки, що підтверджується актом перевірки від 12.08.2016 року.

Судом встановлено, що між позивачем та TOB АКСЕНТ ПРОМ укладено договір поставки №8155-ДП/15 від 19.03.2015р., згідно умов якого ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (Продавець) зобов'язується передавати тютюнові або інші вироби у власність ТОВ АКСЕНТ ПРОМ (Покупець) відповідно до його замовлення, а покупець зобов'язується приймати та оплачувати товар на умовах, зазначених у цьому договорі. Поставка товару здійснюється окремими партіями на підставі замовлення Покупця та виходячи з наявності відповідного асортименту товару на складі продавця. Поставка товару здійснюється або транспортом продавця, або транспортом покупця (EXW - склад продавця, або DDP - склад покупця). Право вибору умов постачання товару залишається за продавцем. Продавцем може здійснюватись поставка товару покупцю згідно встановленого продавцем графіку лише у випадку, партія замовленого товару попередньо погоджена сторонами договору. Покупець приймає товар у відповідності до іншого законодавства, згідно з супровідними документами. Право власності на товар, що постачається, а також ризик його випадкової загибелі та випадкового пошкодження, переходить до покупця з моменту отримання товару та підписання уповноваженими сторін видаткової накладної. Факт поставки товару підтверджується видатковою накладною, підписаною обома сторонами. Після переходу права власності до покупця товар поверненню не підлягає.

В бухгалтерському обліку ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (нова назва ТзОВ Тедіс Україна ) відображено взаєморозрахунки з ТОВ АКСЕНТ ПРОМ за період з 01.01.2015р. по 30.09.2015р. на загальну суму 18524449,89грн. (в т.ч. ПДВ 3087408,32грн.), в тому числі: березень 2015року-на загальну суму 2129387,56грн. в т.ч. ПДВ 354897,93грн.; квітень 2015 року - на загальну суму 14131919,40грн. в т.ч. ПДВ 2355319,90грн.; травень 2015 року-на загальну суму 2263142,93грн. в т.ч. ПДВ 377190,49грн.

ТОВ АКСЕНТ ПРОМ за період з 01.01.2015р. по 30.09.2015р. перераховано кошти на рахунки ТзОВ ТК Мегаполіс-Українії (нова назва ТзОВ Тедіс Україна ) в загальній сумі 18524451,31грн., в тому числі: березень 2015 року - на загальну суму 2875491,04 грн., в т.ч. ПДВ 479248, 51 грн., квітень 2015 року - на загальну суму 14521094, 06 грн., в т.ч. ПДВ 2420182, 34 грн., травень 2015 року на загальну суму 1127866, 21 грн., в т.ч. ПДВ 187977, 70 грн.

На підтвердження виконання умов договору поставки №8155-ДП/15 від 19.03.2015р позивачем надано до суду та до перевірки видаткові та податкові накладні.

Між позивачем та ТОВ Буд-Інсайт укладено договір поставки №4751-ДП/15 від 13.02.2015р., відповідно до умов якого, ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (Продавець) зобов'язується передавати тютюнові або інші вироби у власність ТОВ Буд-Інсайт (Покупець) відповідно до його замовлення, а покупець зобов'язується приймати та оплачувати товар на умовах, зазначених у цьому договорі. Поставка товару здійснюється окремими партіями на підставі замовлення Покупця та виходячи з наявності відповідного асортименту товару на складі продавця. Поставка товару здійснюється або транспортом продавця, або транспортом покупця (EXW - склад продавця, або DDP - склад покупця). Право вибору та умов постачання товару залишається за продавцем. Продавцем може здійснюватись поставка товару покупцю згідно встановленого продавцем графіку лише у випадку, партія замовленого товару попередньо погоджена сторонами договору. Покупець приймає товар у відповідності до вимог законодавства, згідно з супровідними документами. Право власності на товар, що постачається, а також ризик його випадкової загибелі та випадкового пошкодження, переходить до покупця з моменту отримання товару та підписання уповноваженими сторін видаткової накладної. Факт поставки товару підтверджується видатковою накладною, підписаною обома сторонами. Після переходу права власності до покупця товар поверненню не підлягає.

В бухгалтерському обліку ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (нова назва ТзОВ Тедіс Україна ) відображено взаєморозрахунки з ТОВ Буд-Інсайт за період з 01.01.2015р. по 30.09.2015р. на загальну суму 31911205, 94грн. (в т.ч. ПДВ 5318534,32грн.), в тому числі: лютий 2015 року - на загальну суму 2 746905,60грн. в т. ч. ПДВ 457817,60грн.; березень 2015року - на загальну суму 12192252,52грн. в т.ч. ПДВ 2032042,09грн.; квітень 2015року - на загальну суму 13840611,28грн. в т.ч. ПДВ 2306768,55грн.; травень 2015 року - на загальну суму 3131436,54грн. в т. ч. ПДВ 521906,09грн.

Перевіркою встановлено, що ТОВ Буд-Інсайт за період з 01.01.2015р. по 30.09.2015р. перераховано кошти на рахунки ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (нова назва ТзОВ Тедіс Україна ) в загальній сумі 31911228,74грн., в тому числі : лютий 2015 року - на загальну суму 3515639,76грн. в т. ч. ПДВ 585939,96грн.; березень 2015 року - на загальну суму 12214756,18грн. в т.ч. ПДВ 2035792,70грн.; квітень 2015року - на загальну суму 13677975,48 грн. в т.ч. ПДВ 2279662,58 грн.; травень 2015року - на загальну суму 2502857,32 грн. в т.ч. ПДВ 417142,89 грн.

Взаєморозрахунки з ТОВ Буд-Інсайт ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (нова назва ТзОВ Тедіс Україна ) оформлено видатковими та податковими накладними, які надані позивачем до суду та до перевірки та які підтверджують факт виконання умов договору поставки №8155-ДП/15 від 19.03.2015р.

Судом встановлено, що в перевіряємий період між позивачем та ТОВ Інтер-Пром-Сервіс укладено договір поставки №11910-ЗП/15 від 21.04.2015р. відповідно до якого ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (Продавець) зобов'язується передавати тютюнові або інші вироби у власність ТОВ Інтер-Пром-Сервіс (Покупець) відповідно до його замовлення, а покупець зобов'язується приймати та оплачувати товар на умовах, зазначених у цьому договорі. Поставка товару здійснюється окремими партіями на підставі замовлення Покупця та виходячи з наявності відповідного асортименту товару на складі продавця. Поставка товару здійснюється або транспортом продавця, або транспортом покупця (EXW - склад продавця, або DDP - склад покупця). Право вибору умов постачання товару залишається за продавцем. Продавцем може здійснюватись поставка товару покупцю згідно встановленого продавцем графіку лише у випадку, партія замовленого товару попередньо погоджена сторонами договору. Покупець приймає товар у відповідності до вимог законодавства, згідно з супровідними документами. Право власності на товар, що постачається, а також ризик його випадкової загибелі та випадкового пошкодження, переходить до покупця з моменту отримання товару та підписання уповноваженими сторін видаткової накладної. Факт поставки товару підтверджується видатковою накладною, підписаною обома сторонами. Після переходу права власності до покупця товар поверненню не підлягає.

В бухгалтерському обліку ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (нова назва ТзОВ Тедіс Україна ) відображено взаєморозрахунки з ТОВ Інтер-Пром-Сервіс за період з 01.01.2015р. по 30.09.2015р. па загальну суму 62535668,92грн. (в т.ч. ПДВ 10422611,49грн.), в тому числі: квітень 2015року - на загальну суму 2441479,92грн. в т. ч. ПДВ 406913,32грн.; травень 2015 року - на загальну суму 8172318,02грн. в т. ч. ПДВ 1362053,01грн.; червень 2015року - на загальну суму 15454913,38грн. в т.ч. ПДВ 2575818,89грн.; липень 2015 року - на загальну суму 21752342,87грн. в т. ч. ПДВ 3625390,48грн.; серпень 2015року - на загальну суму 14334669,17грн. в т.ч. ПДВ 2389111,53грн.; вересень 2015 року - на загальну суму 3 79945,56грн. в т. ч. ПДВ 63324,26грн. Перевіркою встановлено, що ТОВ Іюпер-Пром-Сервіс за період з 01.01.2015р. по 30.09.2015р. перераховано кошти на рахунки ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (нова назва ТзОВ Тедіс Україна ) в загальній сумі 62535723,36грн., в тому числі: квітень 2015року - на загальну суму 2441479,92грн. в т.ч. ПДВ 406913,32грн.; травень 2015року - на загальну суму 8172469,23грн. в т.ч. ПДВ 1362078,20грн.; червень 2015року - на загальну суму 15884039,16грн. в т.ч. ПДВ 2647339,86грн.; липень 2015року - на загальну суму 23838558,24грн. в т.ч. ПДВ 3973093,04грн.; серпень 2015року - на загальну суму 11819176,81грн. в т.ч. ПДВ 1969862,80грн.; вересень 2015року - на загальну суму 380000,00грн. в т.ч. ПДВ 63333,33грн.

На підтвердження виконання умов договору поставки №11910-ЗП/15 від 21.04.2015р. позивачем до суду та до перевірки були надані належним чином оформлення видаткові та податкові накладні.

Між позивачем та ТОВ Марлайн Трейд укладно договір поставки №31496-МА/14 від 22.12.2014 року, відповідно до якого ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (Продавець) зобов'язується передавати тютюнові або інші вироби у власність ТОВ Марлайн Трейд (Покупець) відповідно до його замовлення, а покупець зобов'язується приймати та оплачувати товар на умовах, зазначених у цьому договорі.

Поставка товару здійснюється окремими партіями на підставі замовлення Покупця та виходячи з наявності відповідного асортименту товару на складі продавця. Поставка товару здійснюється або транспортом продавця, або транспортом покупця (EXW - склад продавця, або СРТ - склад покупця. Право вибору умов постачання товару залишається за продавцем. Продавцем може здійснюватись поставка товару покупцю згідно встановленого продавцем графіку лише у випадку, партія замовленого товару попередньо погоджена сторонами договору. Покупець приймає товар у відповідності до вимог законодавства, згідно з супровідними документами. Право власності на товар, що постачається, а також ризик його випадкової загибелі та випадкового пошкодження, переходить до покупця з моменту отримання товару та підписання уповноваженими сторін видаткової накладної. Факт поставки товару підтверджується видатковою накладною, підписаною обома сторонами. Після переходу права власності до покупця товар поверненню не підлягає.

В бухгалтерському обліку ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (нова назва ТзОВ Тедіс Україна ) відображено взаєморозрахунки з ТОВ Марлайн Трейд за період з 01.01.2015р. по 30.09.2015р. на загальну суму 9098583,11грн, (в т.ч. ПДВ 1516430,52грн.), в тому числі: січень 2015 року - на загальну суму 2487849,38грн. в т.ч. ПДВ 414641,56грн.; лютий 2015 року - на загальну суму 3551460,09грн. в т.ч. ПДВ 591910,02грн.; березень 2015року - на загальну суму 3059273,64 грн. в т.ч. ПДВ 509878,94 грн. Перевіркою встановлено, що ТОВ Марлайн Трейд за період з 01.01.2015р. по 30.09.2015р. перераховано кошти на рахунки ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (нова назва ТзОВ Тедіс Україна ) в загальній сумі 9093841,75грн., в тому числі: січень 2015року - на загальну суму 2483094,39грн. в т.ч. ПДВ 413849,07грн.; лютий 2015року - на загальну суму 3551469,19грн. в т.ч. ПДВ 591911,53грн.; березень 2015 року - на загальну суму 3059278,17грн. в т.ч. ПДВ 509879,70грн.

На підтвердження виконання умов договору поставки до суду позивачем надані належним чином оформлені видаткові та податкові накладні.

Між ТзОВ ТК Мегаполіс-Украіна та TOB МВК Трейд укладено договір поставки №12110-ДП/15 від 23.04.2015р, відповідно до умов якого ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (Продавець) зобов'язується передавати тютюнові або інші вироби у власність ТОВ МВК Трейд (Покупець) відповідно до його замовлення, а покупець зобов'язується приймати та оплачувати товар на умовах, зазначених у цьому договорі. Поставка товару здійснюється окремими партіями на підставі замовлення Покупця та виходячи з наявності відповідного асортименту товару на складі продавця. Поставка товару здійснюється або транспортом продавця, або транспортом покупця (EXW- склад продавця, або DDP - склад покупця. Право вибору умов постачання товару залишається за продавцем. Продавцем може здійснюватись поставка товару покупцю згідно встановленого продавцем графіку лише у випадку , партія замовленого товару попередньо погоджена сторонами договору. Покупець приймає товар у відповідності до вимог законодавства, згідно з супровідними документами. Право власності на товар, що постачається, а також ризик його випадкової загибелі та випадкового пошкодження, переходить до покупця з моменту отримання товару та підписання уповноваженими сторін видаткової накладної. Факт поставки товару підтверджується видатковою накладною, підписаною обома сторонами. Після переходу права власності до покупця товар поверненню не підлягає.

В бухгалтерському обліку ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (нова назва ТзОВ Тедіс Україна ) відображено взаєморозрахунки з TOB МВК Трейд за період з 01.01.2015р. по 30.09.2015р. на загальну суму 49350608,98 грн. (в т.ч. ПДВ 8225101,49грн.), в тому числі: травень 2015року - на загальну суму 16450829,12грн. в т.ч. ПДВ 2741804,85грн.; червень 2015року - на загальну суму 21705366,18грн. в т.ч. ПДВ 3617561,03грн.; липень 2015року - на загальну суму 11194413,68грн. в т.ч. ПДВ 1865735,61грн. Перевіркою встановлено, що ТОВ МВК Трейд за період з 01.01.2015р. по 30.09.2015р. перераховано кошти на рахунки 'ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна в загальній сумі 49350675,94грн., в тому числі: травень 2015року - на загальну суму 16881207,53грн. в т.ч. ПДВ 2813534,59грн.; червень 2015року - на загальну суму 22915468,41грн. в т.ч. ПДВ 3819244,74грн.; липень 2015року - на загальну суму 9554000,00грн. в т.ч. ПДВ 1592333,33грн.

Взаєморозрахунки з ТОВ МВК Трейд та ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна оформлено видатковими та податковими накладними.

Також судом встановлено, що між ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна та ТОВ СТДК Компані укладено договір поставки №15938-МА/15 від 08.06.2015р., відповідно до умов якого ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (Продавець) зобов'язується передавати тютюнові або інші вироби у власність ТОВ СТДК Компані (Покупець) відповідно до його замовлення, а покупець зобов'язується приймати та оплачувати товар на умовах, зазначених у цьому договорі. Поставка товару здійснюється окремими партіями на підставі замовлення Покупця та виходячи з наявності відповідного асортименту товару на складі продавця. Поставка товару здійснюється або транспортом продавця, або транспортом покупця (EXW - склад продавця, або СРТ - склад покупця). Право вибору умов постачання товару залишається за продавцем. Продавцем може здійснюватись поставка товару покупцю згідно встановленого продавцем графіку лише у випадку, партія замовленого товару попередньо погоджена сторонами договору. Покупець приймає товар у відповідності до вимог законодавства, згідно з супровідними документами. Право власності на товар, що постачається, а також ризик його випадкової загибелі та випадкового пошкодження, переходить до покупця з моменту отримання товару та підписання уповноваженими сторін видаткової накладної. Факт поставки товару підтверджується видатковою накладною, підписаною обома сторонами. Після переходу права власності до покупця товар поверненню не підлягає.

В бухгалтерському обліку ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (нова назва ТзОВ Тедіс Україна ) відображено взаєморозрахунки з ТОВ СТДК Компані за період з 01.01.2015р. по 30.09.2015р. на загальну суму 7577636,74грн. (в т.ч. ПДВ 1262939,46грн.), в тому числі: червень 2015року - на загальну суму 1656976,22грн. в т.ч. ПДВ 276162,70грн.; липень 2015року - на загальну суму 1083544,53грн. в т.ч. ПДВ 180590,76грн.; серпень 2015 року - на загальну суму 3904936,65грн. в т.ч. ПДВ 650822,78грн.; вересень 2015 року - на загальну суму 932179,34грн. в т.ч. ПДВ 155363,22грн. Перевіркою встановлено, що ТОВ СТДК Компані за період з 01.01.2015р. по 30.09.2015р. перераховано кошти на рахунки ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна в загальній сумі 7577636,74грн., в тому числі; червень 2015року - на загальну суму 1656976,22грн. в т.ч. ПДВ 276162,70грн.; липень 2015року - на загальну суму 1083544,53 грн. в т.ч. ПДВ 180590,76грн.; серпень 2015року - на загальну суму 4394863,79грн. в т.ч. ПДВ 732477,29грн.; вересень 2015 року - на загальну суму 442252,20грн. в т. ч. ПДВ 73708,70грн.

Взаєморозрахунки з ТОВ СТДК Компані та позивачем оформлено видатковими та податковими накладними, які були надані позивачем до перевірки, а також до суду на підтвердження виконання умов договору поставки№15938-МА/15 від 08.06.2015р.

Між ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна та ТОВ АЛЕКС ГРУП укладено договір поставки №3182-ДП/15 від 30.01.2015р., відповідно до умов якого ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (Продавець) зобов'язується передавати тютюнові або інші вироби у власність ТОВ АЛЕКС ГРУП (Покупець) відповідно до його замовлення, а покупець зобов'язується приймати та оплачувати товар па умовах, зазначених у цьому договорі. Поставка товару здійснюється окремими партіями на підставі замовлення Покупця та виходячи з наявності відповідного асортименту товару на складі продавця. Поставка товару здійснюється або транспортом продавця, або транспортом покупця (EXW- склад продавця, або DDP - склад покупця. Право вибору умов постачання товару залишається за продавцем. Продавцем може здійснюватись поставка товару покупцю згідно встановленого продавцем графіку лише у випадку , партія замовленого товару попередньо погоджена сторонами договору. Покупець приймає товар у відповідності до вимог законодавства, згідно з супровідними документами. Право власності на товар, що постачається, а також ризик його випадкової загибелі та випадкового пошкодження, переходить до покупця з моменту отримання товару та підписання уповноваженими сторін видаткової накладної. Факт поставки товару підтверджується видатковою накладною, підписаною обома сторонами. Після переходу права власності до покупця товар поверненню не підлягає.

В бухгалтерському обліку ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (нова назва ТзОВ Тедіс Україна ) відображено взаєморозрахунки з ТОВ АЛЕКС ГРУП за період з 01.02.2015р. по 21.03.2015р. на загальну суму 10692015,07грн. (в т. ч. ПДВ 1782002,51грн.), в тому числі: лютий 2015року - на загальну суму 4729598,88 грн. в т. ч. ПДВ 788266,48грн.; березень 2015року - на загальну суму 5962416,19 грн. в т. ч. ПДВ 993736,03грн. Перевіркою встановлено, що ТОВ АЛЕКС ГРУП за період з 01.02.2015р. по 31.03.2015р. перераховано кошти на рахунки ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (нова назва ТзОВ Тедіс Україна ) в загальній сумі 10693079,99 грн., в тому числі: лютий 2015року - назагальну суму 4732809,16грн. в т.ч. ПДВ 788801,53 грн.; березень 2015 року - на загальну суму 5960270,83 грн. в т. ч. ПДВ 993378,47 грн.

Взаєморозрахунки з ТОВ АЛЕКС ГРУП та позивачем оформлено видатковими та податковими накладними, які надані були позивачем до суду та до перевірки.

Між ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна та ТОВ Apec-Термінал укладено договір поставки №9995-ДП/15 від 02.04.2015р., відповідно до умов якого ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (Продавець) зобов'язується передавати тютюнові або інші вироби у власність ТОВ Apec-Термінал (Покупець) відповідно до його замовлення, а покупець зобов'язується приймати та оплачувати товар на умовах, зазначених у цьому договорі. Поставка товару здійснюється окремими партіями на підставі замовлення Покупця та виходячи з наявності відповідного асортименту товару на складі продавця. Поставка товару здійснюється або транспортом продавця, або транспортом покупця (EXW - склад продавця, або DDP - склад покупця). Право вибору умов постачання товару залишається за продавцем. Продавцем може здійснюватись поставка товару покупцю згідно встановленого продавцем графіку лише у випадку, партіями замовленого товару попередньо погоджена сторонами договору. Покупець приймає товар у відповідності до вимог законодавства, згідно з супровідними документами. Право власності на товар, що постачається, а також ризик його випадкової загибелі та випадкового пошкодження, переходить до покупця з моменту отримання товару та підписання уповноваженими сторін видаткової накладної. Факт поставки товару підтверджується видатковою накладною, підписаною обома сторонами. Після переходу права власності до покупця товар поверненню не підлягає.

В бухгалтерському обліку ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (нова назва ТзОВ Тедіс Україна ) відображено взаєморозрахунки з ТОВ Apec-Термінал за період з 01.01.2015р. по 30.09.2015р. на загальну суму 2824603,10 грн. (в т.ч. ПДВ 470767,18 гри.), в тому числі: квітень 2015року - на загальну суму 845551,77 грн. в т.ч. ПДВ 140925,30 грн.; травень 2015року - на загальну суму 1979051,33 грн. в т.ч. ПДВ 329841,89 грн. Перевіркою встановлено, що ТОВ Apec-Термінал за період з 01.01.2015р. по 30.09.2015р. перераховано кошти на рахунки ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (нова назва ТзОВ Тедіс Україна ) в загальній сумі 2824628,04 грн., в тому числі : квітень 2015 року - на загальну суму 1018560,23 грн. в т. ч. ПДВ 169760,04 грн.; травень 2015року - на загальну суму 1806067,81 грн. в т.ч. ПДВ 50168,55 грн.

На підтвердження виконання умов договору поставки №9995-ДП/15 від 02.04.2015р. позивачем до суду та до перевірки були наданні належним чином оформлені видаткові та податкові накладні.

Також судом встановлено, що між ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна та ТОВ Конфорт укладено договір поставки №13540-ДП/15 від 12.05.2015р., згідно умов якого ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (Продавець) зобов'язується передавати тютюнові або інші вироби у власність ТОВ Конфорт (Покупець) відповідно до його замовлення, а покупець зобов'язується приймати та оплачувати товар на умовах, зазначених у цьому договорі. Поставка товару здійснюється окремими партіями на підставі замовлення Покупця та виходячи з наявності відповідного асортименту товару на складі продавця. Поставка товару здійснюється або транспортом продавця, або транспортом покупця (EXW - склад продавця, або DDP - склад покупця). Право вибору умов постачання товару залишається за продавцем. Продавцем може здійснюватись поставка товару покупцю згідно встановленого продавцем графіку лише у випадку, партія замовленого товару попередньо погоджена сторонами договору. Покупець приймає товар у відповідності до вимог законодавства, згідно з супровідними документами. Право власності на товар, що постачається, а також ризик його випадкової загибелі та випадкового пошкодження, переходить до покупця з моменту отримання товару та підписання уповноваженими сторін видаткової накладної. Факт поставки товару підтверджується видатковою накладною, підписаною обома сторонами. Після переходу права власності до покупця товар поверненню не підлягає.

В бухгалтерському обліку ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (нова назва ТзОВ Тедіс Україна ) відображено взаєморозрахунки з ТОВ Конфорт за період з 01.01.2015р. по 30.09.2015р. на загальну суму 10061395,68 гри. (в т.ч. ПДВ 1676899,28 грн.), в тому числі: травень 2015року - на загальну суму 3794291,64 грн. в т. ч. ПДВ 632381,94 грн.; червень 2015року - на загальну суму 3666564,70 грн. в т. ч. ПДВ 611094,12 грн.; липень 2015 року - на загальну суму 2583707,55 грн. в т.ч. ПДВ 430617,93 грн.; серпень 2015року - на загальну суму 16831,80 грн. в т.ч. ПДВ 2805,30 грн. Перевіркою встановлено, що ТОВ Конфорт за період з 01.01.2015р. по 30.09.2015р. перераховано кошти на рахунки ТзОВ ТК Мегаполіс Україна в загальній сумі 10061403,55грн., в тому числі: травень 2015 року - на загальну суму 3797969,88грн. в т.ч. ПДВ 632994,98 гри.; червень 2015року - на загальну суму 3671155,90грн. в т.ч. ПДВ 611859,32 грн.; липень 2015 року - на загальну суму 2583707,55грн. в т.ч. ПДВ 432046,30 грн.

Взаєморозрахунки з ТОВ Конфорт та ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна оформлено видатковими та податковими накладними, які надані позивачем до суду та до перевірки.

Первинні документи, що підтверджують товарність господарських операцій з постачання позивачем товарів, залучені до матеріалів справи та підтверджують реальність господарських операцій позивача з визначеними в акті перевірки контрагентами.

Як зазначають перевіряючі в акті перевірки від 12.08.2016 року, проведеною перевіркою (з урахуванням результатів попередньої перевірки, викладених в акті Тернопільської об'єднаної ДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області від 30.0б.2016р.№2641/14- 04/30622532) встановлено, що ТОВ Тедіс Україна в податковому та бухгалтерському обліках підприємства відображено операції з реалізації тютюнових виробів на загальну суму 1 036 217 896,78 грн. (без ПДВ), на адресу вищенаведених суб'єктів господарювання, яка фактично не відбулась. Будь-яких документів щодо іншого використання тютюнових виробів на суму 1 036 217 896,78 грн. (без ПДВ) до перевірки надано не було, також, згідно даних бухгалтерського обліку, зазначені тютюнові вироби на залишках ТМЦ товариства не рахуються - відповідно ТОВ Тедіс Україна не використовувало зазначені тютюнові вироби в господарській діяльності. Отже, надані ТОВ Тедіс Україна первинні документи (видаткові накладні) складені з порушенням норм чинного законодавства та не відображають реальний рух ТМЦ між позивачем та його контрагентами.

З приводу посилань відповідача на результати попередніх перевірок позивача, викладених в актах Тернопільської об'єднаної ДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області та на внесені відомості до ЄРДР про вчинене кримінальне правопорушення за попередньою правовою кваліфікацією згідно ч. 2 ст. 205 КК України (фіктивне підприємництво) по деяким контрагентам позивача, як підставу безтоварності господарських операцій, суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Європейський Суд з прав людини в пункті 38 рішення від 09.01.2007 у справі "Інтерсплав проти України" зазначив: коли державні органи володіють будь-якою інформацією про зловживання у системі відшкодування податку на додану вартість, що здійснюються конкретною кампанією, вони можуть вжити відповідних заходів з метою запобігання або усунення таких зловживань. Суд, однак, не може прийняти зауваження Уряду щодо загальної практики з відшкодування податку на додану вартість за відсутності будь-яких ознак, які б вказували на те, що заявник був безпосередньо залучений до таких зловживань.

Крім того, Європейський Суд з прав людини в пунктах 70, 71 рішення від 22.01.2009 у справі "Булвес проти Болгарії" зазначив: якщо національні власті у відсутність яких-небудь вказівок на пряму участь фізичної або юридичної особи у зловживанні, пов'язаному із сплатою податку на додану вартість, який нараховується з операцій в ланцюзі постачань, або яких-небудь вказівок на обізнаність про таке порушення, все ж карають одержувача, який повністю виконав свої обов'язки, за дії або бездіяльність постачальника, який знаходився поза контролем одержувача і відносно якого у нього не було засобів відстежування і забезпечення його старанності, то власті виходять за рамки розумного та порушують справедливий баланс, який повинен підтримуватись між вимогами суспільних інтересів і вимогами захисту прав власності. Враховуючи своєчасне і повне виконання компанією-заявником своїх обов'язків з подання звітності по податку на додану вартість, неможливість для неї забезпечити дотримання постачальником обов'язків подавати звітність по податку на додану вартість і той факт, що ніякого шахрайства відносно системи податку на додану вартість, про який компанія-заявник знала або могла знати, здійснено не було, компанія-заявник не повинна нести наслідки невиконання постачальником обов'язків своєчасного подання звітності по податку на додану вартість і в результаті сплачувати податок на додану вартість вдруге, а також сплачувати пені.

В силу положень Цивільного кодексу України , Господарського кодексу України та Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців , позивач та його контрагенти є окремими суб'єктами права зі статусом юридичної особи, а відтак позивач та контрагенти позивача є окремими платниками податку на додану вартість та податку на прибуток. За таких обставин, межі юридичної відповідальності кожного платника податків, яка (слід розуміти - відповідальність) відповідно до ст. 61 Конституції України має індивідуальний характер, поширюються на діяння, що визнаються законом протиправними та були вчинені саме цим платником. Притягнення суб'єкта права до відповідальності за діяння, що було вчинено іншою особою, є неможливим, за винятком встановлених ст. 228 Цивільного кодексу України та ст. ст. 207 і 208 Господарського кодексу України випадків свідомого укладення таким суб'єктом права нікчемного правочину з метою відображення певних первинних документів в податковому обліку без фактичного проведення господарських операцій.

Відповідачем - суб'єктом владних повноважень не визначені порушення, безпосередньо допущені позивачем при поставці товарів ПП Торгівля та Дистрибьюція , ТОВ Аксент Пром , ТОВ Буд-Інсайт , ТОВ Інтер-Пром-Сервіс , ТОВ Марлайн Трейд , TOB МВК Трейд , ТОВ СТДК Компані , ТОВ Будівельно-торгово-транспортна компанія , ТОВ Алекс Груп , ТОВ Арес-Термінал , ТОВ Контакт МКС та ТОВ Конфорт . З акту перевірки вбачається, що первинним документам бухгалтерського обліку по спірним господарським операціям взагалі не надавалась оцінка на предмет підтвердження реальності господарських операцій, усі висновки спираються виключно на податкову інформацію по контрагентам, що випливає, в свою чергу, з актів попередніх перевірок позивача.

Разом з чим, відповідно до ст. 83 ПК України, для посадових осіб контролюючих органів під час проведення перевірок підставами для висновків є, зокрема, судові рішення.

Згідно ст. 369 КК України, судове рішення, у якому суд вирішує обвинувачення по суті, викладається у формі вироку.

Статтею 62 Конституції України визначено, що особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Згідно із ч. 4 ст. 72 КАС України, підставою для звільнення від доказування є вирок суду у кримінальному провадженні або постанова суду у справі про адміністративний проступок, які набрали законної сили.

Доказів ухвалення вироку суду, яким було б встановлено, що ПП Торгівля та Дистрибьюція чи інші контрагенти позивача здійснюють фіктивне підприємництво відповідачем до суду не надано, наразі таких судових рішень не існує, триває досудове розслідування, тому суд доходить до висновку про безпідставність стверджень відповідача в акті перевірки від 12.08.2016 року щодо безтоварності господарських операцій.

Аналогічна правова позиція викладена, зокрема, в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 27.07.2015 року по справі № К/800/61969/13 в якій було зазначено, що результати оперативно-розшукових заходів в рамках кримінальної справи є не доказами, а лише відомостями про джерело тих фактів, які можуть стати доказами у податковому спорі після їх закріплення належним процесуальним шляхом. А відтак, отримана у ході досудового слідства по кримінальній справі інформація, не може слугувати належним підтвердженням фактів, зафіксованих в акті перевірки.

В провадженні Одеського окружного адміністративного суду перебували справи №815/3930/16 та №815/3931/16 за позовом ТОВ Тедіс Україна до Тернопільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Тернопільській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішення № 0000062201 від 24.03.2016 року та № 0000482100 від 21.06.2016р.

Підставою для винесення вказаного податкового повідомлення-рішення також було встановлення в Акті перевірки факту безтоварності господарський операцій позивача з контрагентом ПП Торгівля та Дистрибьюція , але в 2014 р. Описова частина Акту перевірки діяльності Позивача за 2014 р. в цій частині повністю співпадає з Актом попередньої перевірки та Актом перевірки від 12.08.2016 р. № 152/28-08-14/30622532/60.

Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 06.10.2016 року, залишеною без змін ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 06.12.2016 року адміністративний позов ТОВ ТЕДІС УКРАЇНА у справі №815/3930/16 задоволено в повному об'ємі, визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення № 0000062201 від 24.03.2016 року .

Також постановою Одеського окружного адміністративного суду від 05.10.2016 року, залишеною без змін ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 14.12.2016 року адміністративний позов ТОВ ТЕДІС УКРАЇНА у справі №815/3931/16 задоволено в повному об'ємі, визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення - рішення № 0000482100 від 21.06.2016 року .

В ході судового розгляду даних справ було допитано в якості свідків директора ПП Торгівля та Дистрибьюція ОСОБА_15, комірника ПП Торгівля та Дистрибьюція ОСОБА_4. керівника Київського регіонального структурного підрозділу ТОВ ТЕДІС УКРАЇНА ОСОБА_32, менеджера зі збуту ТОВ ТЕДІС УКРАЇНА ОСОБА_33, які приймали безпосередню участь у господарських операціях з поставки тютюнових виробів та повністю підтвердили фактичне постачання Товариством ПП Торгівля та Дистрибьюція протягом 2014 р. та 2015 років тютюнових виробів, конкретизувавши умови, підстави та порядок їх поставки.

Таким чином, безтоварність господарських операцій позивача з ПП Торгівля та Дистрибьюція в період 2014-2015 р. спростовується постановами Одеського окружного адміністративного суду від 06.10.2016 р. у справі № 815/3930/16 та від 05.10.2016 р. у справі №815/3930/16 про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, а в даній справі відповідач спирається на аналогічні судження та припущення стосовно взаємовідносин позивача з цими ж контрагентами.

Таким чином фіктивність підприємницької діяльності вказаних контрагентів позивача спростовується фактами, встановленими у судових рішеннях (за інший період), а стосовно спірного періоду цих відносин в Акті перевірки від 12.08.2016п. не наведено нових аргументів та доказів, які б доводили безтоварність господарських операцій.

Як вбачається з акту перевірки, податковий орган безпосередньо не досліджував первинні документи, які оформлялись по господарським операціям з поставки позивачем товарів на адресу його контрагентів. Усі висновки акту перевірки ґрунтуються на податковій інформації, без встановлення порушень норм податкового законодавства саме ТОВ Тедіс Україна .

Посилання податкового органу на безтоварність господарських операцій позивача з його контрагентами оцінюються судом як бездоказові, що наразі мають характер припущень.

На підтвердження реальності виконання зазначених договорів позивач надав до суду наступні копії документи: ліцензії, довідки про внесення місць зберігання до Єдиного державного реєстру, витяги зі статутів, виписки з ЄДРПОУ, витяги з реєстру платників ПДВ, видаткові накладні, банківські виписки по рахунках, прибуткові касові ордери, подорожні листи, товарно-транспортні накладні.

Під час розгляду справи суд встановив, що позивач за КВЕД має право займатися наступними видами діяльності: діяльність посередників у торгівлі продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами; діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту; оптова торгівля тютюновими виробами (основний); оптова торгівля кавою, чаєм, какао та прянощами; неспеціалізована оптова торгівля продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами; роздрібна торгівля тютюновими виробами в спеціалізованих магазинах; роздрібна торгівля іншими продуктами харчування в спеціалізованих магазинах; дослідження кон'юнктури ринку та виявлення громадської думки.

Крім того, суд встановив, що ТОВ "Тедіс Україна" має ліцензію серії АЕ № 297741 на право оптової торгівлі тютюновими виробами, яка дійсна з 26.12.2013 року по 26.12.2018 року.

Тобто, суд встановив, що укладені договори позивача з його контрагентами повністю узгоджуються та відповідають тому виду діяльності, що визначений для позивача.

Також, суд звертає увагу, що зазначені договори, укладені між позивачем та контрагентами, є чинними, не визнавались недійсними, а їх виконання підтверджується належним чином оформленими первинними бухгалтерськими документами, що знаходяться в матеріалах справи.

Дефектність форми цих документів, яка б надавала підстави не визнавати їх первинними документами в цілях бухгалтерського та податкового обліку, в Акті перевірки не встановлена.

Відповідно до пп.134.1.1 п.134.1 ст.134 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього розділу. Якщо відповідно до цього розділу передбачено здійснення коригування шляхом збільшення фінансового результату до оподаткування, то в цьому разі відбувається: зменшення від'ємного значення фінансового результату до оподаткування (збитку); збільшення позитивного значення фінансового результату до оподаткування (прибутку). Якщо відповідно до цього розділу передбачено здійснення коригування шляхом зменшення фінансового результату до оподаткування, то в цьому разі відбувається: збільшення від'ємного значення фінансового результату до оподаткування (збитку); зменшення позитивного значення фінансового результату до оподаткування (прибутку). Для платників податку, у яких річний дохід від будь-якої діяльності (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, об'єкт оподаткування може визначатися без коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень цього розділу. Платник податку, у якого річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період не перевищує двадцяти мільйонів гривень, має право прийняти рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень цього розділу, не більше одного разу протягом безперервної сукупності років в кожному з яких виконується цей критерій щодо розміру доходу. Про прийняте рішення платник податку зазначає у податковій звітності з цього податку, що подається за перший рік в такій безперервній сукупності років. В подальші роки такої сукупності коригування фінансового результату також не застосовуються (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років). Якщо у платника, який прийняв рішення про незастосування коригувань фінансового результату до оподаткування на усі різниці (крім від'ємного значення об'єкта оподаткування минулих податкових (звітних) років), визначені відповідно до положень цього розділу, в будь-якому наступному році річний дохід (за вирахуванням непрямих податків), визначений за правилами бухгалтерського обліку за останній річний звітний (податковий) період перевищує двадцять мільйонів гривень, такий платник визначає об'єкт оподаткування починаючи з такого року шляхом коригування фінансового результату до оподаткування на усі різниці, визначені відповідно до положень цього розділу. Для цілей цього підпункту до річного доходу від будь-якої діяльності, визначеного за правилами бухгалтерського обліку, включається дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг), інші операційні доходи, фінансові доходи та інші доходи.

Як вбачається з матеріалів справи та не заперечується відповідачем, зазначається в акті перевірки від 12.08.2016 року, за поставлений товар контрагенти з позивачем розрахувалися, тобто сторони договорів зазнали змін майнового стану (рух товару, рух грошових коштів).

Згідно з п.п.138.1.1 п.138.1 ст.138 ПК України витрати операційної діяльності включають, зокрема, собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг та інші витрати беруться для визначення об'єкта оподаткування з урахуванням пунктів 138.2, 138.11 цієї статті, пунктів 140.2 - 140.5 статті 140, статей 142 і 143 та інших статей цього Кодексу, які прямо визначають особливості формування витрат платника податку.

Пунктом 138.2 ст.138 ПК України встановлено, що витрати, які враховуються для визначення об'єкта оподаткування, визнаються на підставі первинних документів, що підтверджують здійснення платником податку витрат, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачено правилами ведення бухгалтерського обліку, та інших документів, встановлених розділом II цього Кодексу. У разі якщо платник податку здійснює виробництво товарів, виконання робіт, надання послуг з довготривалим (більше одного року) технологічним циклом виробництва за умови, що договорами, укладеними на виробництво таких товарів, виконання робіт, надання послуг, не передбачено поетапної їх здачі, до витрат звітного податкового періоду включаються витрати, пов'язані з виробництвом таких товарів, виконанням робіт, наданням послуг у цьому періоді. Платник податку для визначення об'єкта оподаткування має право на врахування витрат, підтверджених документами, що складені нерезидентами відповідно до правил інших країн.

Згідно з п.138.4, п.138.6 ст.138 ПК України витрати, що формують собівартість реалізованих товарів, виконаних робіт, наданих послуг, крім нерозподільних постійних загальновиробничих витрат, які включаються до складу собівартості реалізованої продукції в періоді їх виникнення, визнаються витратами того звітного періоду, в якому визнано доходи від реалізації таких товарів, виконаних робіт, наданих послуг. Собівартість придбаних та реалізованих товарів формується відповідно до ціни їх придбання з урахуванням ввізного мита і витрат на доставку та доведення до стану, придатного для продажу

При цьому, підпунктом 139.1.9 п.139.1 ст.139 ПК України встановлено, що не включаються до складу витрат витрати, не підтверджені відповідними розрахунковими, платіжними та іншими первинними документами, обов'язковість ведення і зберігання яких передбачена правилами ведення бухгалтерського обліку та нарахування податку.

Як вбачається з акту перевірки, при формуванні висновку про заниження податку на прибуток по операціям з ПП Торгівля та Дистрибьюція , ТОВ Аксент Пром , ТОВ Буд-Інсайт , ТОВ Інтер-Пром-Сервіс , ТОВ Марлайн Трейд , TOB МВК Трейд , ТОВ СТДК Компані , ТОВ Будівельно-торгово-транспортна компанія , ТОВ Алекс Груп , ТОВ Арес-Термінал , ТОВ Контакт МКС та ТОВ Конфорт не надавалась оцінка документам, що свідчить про поставку товарів та розрахунок за них. Усі висновки спирались виключно на податкову інформацію по контрагентам ПП Торгівля та Дистрибьюція , ТОВ Аксент Пром , ТОВ Буд-Інсайт , ТОВ Інтер-Пром-Сервіс , ТОВ Марлайн Трейд , TOB МВК Трейд , ТОВ СТДК Компані , ТОВ Будівельно-торгово-транспортна компанія , ТОВ Алекс Груп , ТОВ Арес-Термінал , ТОВ Контакт МКС та ТОВ Конфорт , та відповідна частина акту перевірки позивача не містить зазначення, які порушення вимог податкового законодавства допущені позивачем та в чому саме вони полягали, як і не зазначено, які дефекти первинних документів, наданих до перевірки, свідчать про необґрунтованість декларування понесених витрат у деклараціях з податку на прибуток за відповідні періоди.

Відповідачем не надані докази, що укладені між позивачем ПП Торгівля та Дистрибьюція , ТОВ Аксент Пром , ТОВ Буд-Інсайт , ТОВ Інтер-Пром-Сервіс , ТОВ Марлайн Трейд , TOB МВК Трейд , ТОВ СТДК Компані , ТОВ Будівельно-торгово-транспортна компанія , ТОВ Алекс Груп , ТОВ Арес-Термінал , ТОВ Контакт МКС та ТОВ Конфорт договори є недійсними в силу вказівки на це в законі, або наявні судові рішення про визнання їх недійсними.

Акт перевірки ТОВ Тедіс Україна не містить висновків, що господарські операції позивача не підтверджуються первинними документами, оформленими при їх здійсненні, у зв'язку із дефектами форми, невідповідністю вимогам ст.9 ЗУ Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні .

Відповідно до пунктів 1,2,3,4,5 розділу ІІ Порядку оформлення результатів документальних перевірок дотримання законодавства України з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства платниками податків - юридичними особами та їх відокремленими підрозділами, затвердженого Наказом Міністерства фінансів України від 20.08.2015р. №727 (надалі - Порядок 727) результати документальних перевірок оформлюються у формі акта або довідки документальної перевірки. У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт документальної перевірки, а у разі відсутності порушень - довідка документальної перевірки. Акт (довідка) документальної перевірки складається у двох примірниках та підписується посадовими особами контролюючого органу, який проводив перевірку, а також посадовими особами платника податків або його законними представниками (керівником платника податків або уповноваженою ним особою). Акт документальної перевірки повинен містити систематизований виклад виявлених під час перевірки фактів порушень норм законодавства з питань державної митної справи, податкового , валютного та іншого законодавства , контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи. В акті документальної перевірки викладаються всі суттєві обставини фінансово-господарської діяльності платника податків, які стосуються фактів виявлених порушень законодавства з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи. Факти виявлених порушень законодавства з питань державної митної справи, податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, викладаються в акті документальної перевірки чітко, об'єктивно та повною мірою з посиланням на первинні документи, регістри податкового та бухгалтерського обліку, фінансової та іншої звітності, інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів, ведення/складання яких передбачено законодавством, або отримані від інших суб'єктів господарювання , органів державної влади, у тому числі іноземних держав, правоохоронних органів, а також податкову інформацію, що підтверджують наявність зазначених фактів.

Згідно п.4 розділу ІІІ Порядку 727 (підпункти 1-6) описова частина акта (довідки) документальної перевірки складається таким чином: результати документальної перевірки дотримання податкового законодавства групуються за окремими видами податків, зборів відповідно до затвердженого плану перевірки. У цій частині акта (довідки) документальної перевірки відображаються задекларовані платником податків у податковій та іншій звітності показники, результати перевірки цих показників та робиться відповідний запис щодо встановлення або невстановлення порушень. При цьому до акта (довідки) документальної перевірки у разі необхідності додаються відповідні аналітичні таблиці. Крім того, наводяться дані про наявність та результати перевірки пільг, наданих відповідно до законів (код пільги, на яку суму і на який податок, збір отримано пільги з розбивкою за роками в межах звітних періодів, що перевіряються); у разі встановлення перевіркою порушень податкового законодавства за кожним відображеним в акті документальної перевірки фактом порушення необхідно: чітко викласти зміст порушення з посиланням на конкретні пункти і статті законодавчих актів (міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України і якими регулюються питання оподаткування), що порушені платником податків, зазначити період (календарний день, місяць, квартал, півріччя, три квартали, рік) фінансово-господарської діяльності платника податків та господарську операцію, при здійсненні якої вчинено це порушення; зазначити первинні документи, на підставі яких вчинено записи у податковому та бухгалтерському обліку, навести регістри бухгалтерського обліку, кореспонденцію рахунків операцій та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків, зборів, та докази, що підтверджують наявність факту порушення; у разі відсутності первинних документів, документів податкового або бухгалтерського обліку, інших документів, що підтверджують факт порушення, або у разі ненадання їх для перевірки - зазначити перелік цих документів; у разі отримання під час перевірки копій документів, які підтверджують факт виявленого порушення, про це робиться запис із відображенням підстав для їх отримання, а також переліку цих документів ; у разі відмови посадових осіб платника податків або його законних представників надати копії документів посадовій особі контролюючого органу така особа складає акт у довільній формі, що засвідчує факт відмови, із зазначенням посади, прізвища, імені, по батькові посадової особи платника податків, уповноваженої здійснювати від його імені юридичні дії (його законного представника), та переліку документів, які йому запропоновано подати, факт складання такого акта відображається в акті (довідці) документальної перевірки; у разі надання посадовими особами платника податків або його законними представниками посадовим особам контролюючого органу письмових пояснень щодо встановлених порушень податкового законодавства та/або причин ненадання первинних та інших документів, що підтверджують встановлені порушення, або їх копій факти надання таких пояснень необхідно відобразити в акті документальної перевірки, а факт відсутності або порушення правильності ведення податкового та/або бухгалтерського обліку фіксується в описовій частині акта документальної перевірки; виявлені факти однотипних порушень та порушень, які повторюються, групуються у відомості або таблиці, що додаються до акта документальної перевірки. Зазначені відомості або таблиці повинні містити повний перелік однотипних порушень податкового законодавства із зазначенням звітного періоду, до якого вони належать (назва, дата і номер документа, відповідно до якого здійснено операцію, суть операції). Зазначені додатки повинні бути підписані посадовими особами контролюючого органу, які проводили перевірку, а також посадовими особами платника податків або його законними представниками; результати документальної перевірки з питань дотримання вимог валютного законодавства, законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму чи фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, оформляються аналогічно оформленню результатів перевірки з питань дотримання вимог податкового законодавства; у разі встановлення порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності необхідно відобразити такі відомості: номер, дату зовнішньоекономічного договору (контракту) та його суму; у разі реєстрації договору (контракту) у центральному органі виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері економічного розвитку, - номер та дату його реєстрації; країну нерезидента, який є стороною зовнішньоекономічного договору (контракту); найменування фінансової установи нерезидента, через яку здійснюються розрахунки за договором (контрактом), найменування фінансової установи резидента, через яку здійснюються розрахунки за договором (контрактом); номенклатуру товарів договору (контракту) згідно з кодами Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності; суму простроченої заборгованості, що виникла при виконанні договору (контракту); результати документальної перевірки щодо дотримання вимог законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску оформляються аналогічно результатам перевірки дотримання вимог податкового законодавства. При цьому обов'язковому дослідженню та відображенню в акті (довідці) документальної перевірки підлягають питання, визначені програмою перевірки, зокрема такі питання: ведення первинних документів про нарахування, обчислення та сплату єдиного внеску; достовірність та повнота відображення у звітності сум, на які нараховується та з яких утримується єдиний внесок; правильність нарахування та утримання єдиного внеску; правомірність застосування та правильність обчислення понижуючого коефіцієнта до ставки єдиного внеску; повнота сплати єдиного внеску (авансових платежів) одночасно з виплатою сум заробітної плати (доходу), на суми якої (якого) нараховується єдиний внесок. Результати перевірки щодо сплати суми єдиного внеску (авансових платежів) одночасно з виплатою сум заробітної плати (доходу), на суми якої нараховується єдиний внесок, оформляються в табличній формі окремим додатком, який додається до акта (довідки) перевірки; виявлені факти порушень банківськими установами встановленого порядку перерахування сум єдиного внеску, фінансових санкцій.

Акт перевірки від 12.08.2016р. вказаним вимогам Порядку 727 не відповідає.

Відповідно до ст.1 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" первинний документ - документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.

Згідно з ст.9 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи, які фіксують факти здійснення господарських операцій. Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції, а якщо це неможливо - безпосередньо після її закінчення. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи. Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документа (форми); дату і місце складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Суд зазначає, що матеріали справи містять всі необхідні документи на підтвердження реальності здійснення фінансово-господарських операцій позивача з контрагентами в періоді, що перевірявся, які відповідають вимогам Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", та містять у собі відомості щодо змісту та обсягу проведених операцій.

Також суд звертає увагу, що відсутність деяких контрагентів позивача за їх місцезнаходженням не може слугувати доказом відсутності реальних операцій між Позивачем та його контрагентами, оскільки фіксація в документах, в тому числі отриманих в ході досудового розслідування, відсутності контрагентів за місцезнаходженням, є свідченням порушень, допущених цими контрагентами, а не Позивачем як платником податків. Дані документи, покази свідків в рамках досудового розслідування не можуть свідчити про несплату контрагентом податків, або відсутність в нього матеріальної бази на момент правовідносин із позивачем, або про фіктивність операцій . Крім того, господарські взаємовідносини позивача з контрагентами відбувалися протягом 2015 р„ а з деякими лише протягом першого півріччя чи кварталу, в той же час відсутність контрагентів за податковою адресою фіксувалася відповідачем вже в 2016р. , при цьому первинні бухгалтерські документи, дані податкового та бухгалтерського обліків контрагентів не перевірялися, а тому їх відсутність за податковою адресою в 2016р. не може слугувати доказом фіктивності документального оформлення господарських операцій.

Як вбачається з реєстраційних документів ТОВ Тедіс Україна , одним із основних видів господарської діяльності позивача є оптова торгівля тютюновими виробами. З метою здійснення своєї основної діяльності позивачем укладено договори на поставку тютюнових виробів з усіма основними виробниками тютюнових виробів в Україні, а саме з ПрАТ А/Т тютюнова компанія В.А.Т - Прилуки , ПАТ Джей Ті Інтернешнл Україна , ПзІІ Імперіал Тобако Юкрейн , ПрАТ "Філіп Морріс Україна". Також, Позивачем з цією метою отримано ліцензію на право здійснення оптової торгівлі тютюновими виробами, внесено 35 місць зберігання оптових партій тютюнових виробів до Державного реєстру, що також зазначено в Акті перевірки та не заперечується відповідачем, укладено договори оренди нерухомого майна для використання в якості складів, офісів, допоміжних приміщень, магазинів-складів, перелік договорів оренди наведено в Акті перевірки та не заперечується Відповідачем, позивач має власний вантажний автотранспорт.

Отже, Позивач мав достатні матеріальні, трудові та інші ресурси, які необхідні для здійснення такого роду діяльності, в тому числі основні засоби, транспортні засоби для перевезення, приміщення для зберігання товарів, а також дозвільні документи.

Проте, як вбачається з акту перевірки від 12.08.2016 року, податковий орган не досліджував наведені дані та документи при здійснені перевірки, не врахував їх при формуванні своїх висновків.

Щодо висновку перевіряючих про заниження задекларованого позивачем показника у рядку 02 Податкової декларації з податку на прибуток підприємства Фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток), визначений у фінансовій звітності відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності (+,-) на загальну суму 1196 244 029,00.

Відповідно до пп. 134.1.1. ПК України об'єктом оподаткування податком на прибуток є прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього розділу.

Наказом Мінфіну від 29.11.1999 р. № 290 затверджене Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 15 Дохід (далі - Положення), яке визначає методологічні засади формування в бухгалтерському обліку інформації про доходи підприємства та її розкриття у фінансовій звітності.

Пунктом 6 Положення визначено суми, які не визнаються доходом, в тому числі: Сума податку на додану вартість, акцизів, інших податків і обов'язкових платежів, що підлягають перерахуванню до бюджету й позабюджетних фондів. Сума попередньої оплати продукції (товарів, робіт, послуг). Сума авансу в рахунок оплати продукції (товарів, робіт, послуг).

Згідно з п. 7 Положення до складу інших доходів, зокрема, включаються дохід від реалізації фінансових інвестицій; дохід від не операційних курсових різниць та інші доходи, які виникають у процесі господарської діяльності, але не пов'язані з операційною діяльністю підприємства

Разом з чим, кошти отримані від покупців ТОВ Тедіс Україна не можна віднести до складу інших доходів, не пов'язаних з операційною діяльністю підприємства, оскільки ці кошти - це дохід (виручка) від реалізації продукції згідно з п. 8 Положення. Так, п. 8 Положення передбачено, що дохід (виручка) від реалізації продукції (товарів, інших активів) визнається в разі наявності всіх наведених нижче умов: покупцеві передані ризики й вигоди, пов'язані з правом власності на продукцію (товар, інший актив); підприємство не здійснює надалі управління та контроль за реалізованою продукцією (товарами, іншими активами); сума доходу (виручка) може бути достовірно визначенає впевненість, що в результаті операції відбудеться збільшення економічних вигод підприємства, а витрати, пов'язані з цією операцією, можуть бути достовірно визначені.

Враховуючи викладене ТОВ Тедіс Україна отримало доходи від реалізації тютюнових виробів контрагентам протягом 2015 р., при цьому висновки перевіряючих про заниження задекларованого Товариством показника у рядку 02 Податкової декларації з податку на прибуток підприємства Фінансовий результат до оподаткування (прибуток або збиток), визначений у фінансовій звітності відповідно до національних положень стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності (+,-) за загальну суму 1 196 244 029,00 грн. є необґрунтованими та спростовуються письмовими доказами наявними в матеріалах справи, а отже, висновки перевіряючих щодо порушення позивачем пп. 134.1.1. п. 134.1 ст. 134 ПК України і як наслідок заниження податку на прибуток в сумі 215 323 925,00 грн. є безпідставними.

Згідно висновків акту від 12.08.2016 року, в ході проведення перевірки встановлено відсутність факту реального здійснення господарських операцій з реалізації ТОВ Тедіс Україна тютюнових виробів даним суб'єктам господарювання ТОВ БТТК та ТОВ Контакт МКС , з чого зроблено висновок, що ТОВ Тедіс Україна в порушення п.198.5 ст.198 Податкового кодексу України, занижено податок на додану вартість на загальну суму 7 396 906 грн., в тому числі по періодам: жовтень 2015 року - 3 602 628 грн. листопад 2015 року -1 677 232 грн. грудень 2015 року - 2 117 046 грн.

Також перевіркою встановлено, що за період з 01.10.2015р. по 31.12.2015р. ТОВ Тедіс Україна задекларовано податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету у сумі 149 326 236 грн. Перевіркою повноти нарахування податку на додану вартість за період з 01.10.2015р. по 31.12.2015р. встановлено заниження податку на додану вартість, що підлягає сплаті до бюджету, всього на суму 7 396 906 гри., в тому числі за жовтень 2015 року в сумі 3 602 628 грн., за листопад 2015 року в сумі 1 677 232 грн., за грудень 2015 року в сумі 2 117 046 грн.

Суд вважає необґрунтованими такі висновки податкового органу, з огляду на наступне.

Судом встановлено, що в період з 01.10.2015 по 31.12.2015 ТОВ Тедіс Україна задекларовано податкових зобов'язань по податку на додану вартість всього у сумі 1 922 146 408 грн.

З матеріалів справи вбачається, що між ТОВ Тедіс Україна (попередня назва ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна ) було укладено договір поставки з ТОВ Будівельно-торгово-транспортна компанія від 05.08.2015 №21686-311/15, згідно якого ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (Продавець) зобов'язується передавати тютюнові або інші групи товарів у власність ТОВ Будівельно - Торгово - Транспортна Компанія (Покупець) відповідно до його замовлення, а покупець зобов'язується приймати та оплачувати товар на умовах, зазначених у цьому договорі.

Відповідно до наданих платіжних доручень ТОВ БТТК за період з 01.10.2015р. по 31.12.2015р. перераховано кошти на рахунки ТОВ Тедіс-Україна в загальній сумі 47 268 204, 06 грн., в тому числі: жовтень 2015 року-23 246 751,03 грн., листопад 2015 року - 10 028 352,03 грн., грудень 2015 року - 13 993 101,00 грн. Взаєморозрахунки ТОВ БТТК з ТОВ Тедіс Україна оформлено видатковими та податковими накладними.

З матеріалів справи вбачається, що на адресу ТОВ БТТК за період з 01.10.2015 по 31.12.2015 ТОВ Тедіс Україна виписано податкові накладні на загальну суму 46 271 204, 98грн., сума ПДВ 7 711 867, 52 грн. Податкові накладні на загальну суму податку на додану вартість 7 711 867,52 грн. були включені ТОВ Тедіс Україна в реєстр отриманих та виданих накладних та, відповідно, нараховані податкові зобов'язання з ПДВ у жовтні 2015 року на суму 3 874 458,67 грн., у листопаді 2015 року на суму 1 671 892,01 грн. та у грудні 2015 року у сумі 2 165 516,84 грн. (включено до рядка 9 Декларацій з податку на додану вартість). ТОВ Тедіс Україна на адресу ТОВ БТТК за період з 01.10.2015 по 31.12.2015 виписано видаткові накладні всього за період з 01.10.2015 року по 31.12.2015 року на загальну суму 43 640 917 грн.

Між ТОВ Тедіс Україна було укладено договір поставки з ТОВ Контакт МКС від 26.02.2015р. №5981-ДП/15 відповідно якого ТзОВ ТК Мегаполіс-Україна (на теперішній час ТОВ Тедіс Україна ) (Продавець) зобов'язується передавати тютюнові або інші вироби у власність ТОВ Контакт МКС (Покупець) відповідно до його замовлення, а покупець зобов'язується приймати та оплачувати товар на умовах, зазначених у цьому договорі.

Відповідно наданих платіжних доручень, ТОВ Контакт МКС за період з 01.10.2015р. по 31.12.2015р. перераховано кошти на рахунки ТОВ Тедіс-Україна в загальній сумі 3 752 620,00 грн., в тому числі: листопад 2015 року - 1 280 000,00 грн., грудень 2015 року - 2 472 620,00 грн.

Взаєморозрахунки ТОВ Контакт МКС з ТОВ Тедіс Україна оформлено видатковими та податковими накладними. ТОВ Тедіс Україна на адресу ТОВ Контакт МКС за період з 01.10.2015 по 31.12.2015 виписано податкові накладні всього обсяг поставки на суму 3 127 183, 34 грн., на загальну суму 3 752 620,00 грн., на суму ПДВ - 325 436, 66 грн.

Податкові накладні на загальну суму податку на додану вартість 625 436,66 грн. були включені ТОВ Тедіс Україна в реєстр отриманих та виданих накладних та відповідно, нараховані податкові зобов'язання з ПДВ у листопаді 2015 року на суму 213 333,33 грн. та у грудні 2015 року у сумі 412 103,33 грн. (включено до рядка 9 Декларацій з податку на додану вартість).

ТОВ Тедіс Україна на адресу ТОВ Контакт МКС за період з 01.10.2015 по 31.12.2015 виписано видаткові накладні на загальну суму 3 438 937,25 грн.

Відповідно до пп.14.1.36 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України господарська діяльність - діяльність особи, що пов'язана з виробництвом (виготовленням) та/або реалізацією товарів, виконанням робіт, наданням послуг, спрямована на отримання доходу і проводиться такою особою самостійно та/або через свої відокремлені підрозділи, а також через будь-яку іншу особу, що діє на користь першої особи, зокрема за договорами комісії, доручення та агентськими договорами.

Згідно з п.44.1 ст.44 Податкового кодексу України для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

З наданих позивачем первинних документів вбачається, що ним в періоді, який перевірявся, поставлявся товар (тютюнові вироби), а контрагенти в свою чергу здійснювали оплату за поставлений товар з метою провадження своєї господарської діяльності, що підтверджується матеріалами справи, вказані господарські операції знайшли своє відображення у податковій звітності позивача.

Також, суд звертає увагу, що згідно з пп.180.1.1 п.180.1 ст.180 Податкового кодексу України платником податку є будь-яка особа, що провадить або планує провадити господарську діяльність і реєструється за своїм добровільним рішенням як платник податку у порядку, визначеному статтею 183 цього розділу.

Суд встановив, що позивач та його контрагенти на момент здійснення вказаних господарських операцій були зареєстрованими платниками податків.

Порядок створення, прийняття і відображення у бухгалтерському обліку, а також зберігання первинних документів, облікових регістрів, бухгалтерської звітності підприємствами, їх об'єднаннями та госпрозрахунковими організаціями (крім банків) незалежно від форм власності (надалі - підприємства), установ та організацій, основна діяльність яких фінансується за рахунок коштів бюджету (надалі - установи) врегульовано Положенням про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 року № 88, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05.06.1995 року за № 168/704.

Відповідно до пп.2.1, пп.2.2 п.2 Положення первинні документи - це документи, створені у письмовій або електронній формі, що фіксують та підтверджують господарські операції, включаючи розпорядження та дозволи адміністрації (власника) на їх проведення. Господарські операції - це факти підприємницької та іншої діяльності, що впливають на стан майна, капіталу, зобов'язань і фінансових результатів. Первинні документи повинні бути складені у момент проведення кожної господарської операції або, якщо це неможливо, безпосередньо після її завершення. При реалізації товарів за готівку допускається складання первинного документа не рідше одного разу на день на підставі даних касових апаратів, чеків тощо. Для контролю та впорядкування обробки інформації на основі первинних документів можуть складатися зведені документи (далі - первинні документи).

Згідно з п.185.1 ст.185 Податкового кодексу України об'єктом оподаткування податком на додану вартість є операції платників податку з: а) постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з передачі права власності на об'єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об'єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю; б) постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу; в) ввезення товарів на митну територію України; г) вивезення товарів за межі митної території України; ґ) виключено; д) виключено; е) постачання послуг з міжнародних перевезень пасажирів і багажу та вантажів залізничним, автомобільним, морським і річковим та авіаційним транспортом.

Відповідно до п.187.1 ст.187 Податкового кодексу України датою виникнення податкових зобов'язань з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата товарів/послуг, що підлягають постачанню, а в разі постачання товарів/послуг за готівку - дата оприбуткування коштів у касі платника податку, а в разі відсутності такої - дата інкасації готівки у банківській установі, що обслуговує платника податку; б) дата відвантаження товарів, а в разі експорту товарів - дата оформлення митної декларації, що засвідчує факт перетинання митного кордону України, оформлена відповідно до вимог митного законодавства, а для послуг - дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.

Згідно з п.188.1 ст.188 Податкового кодексу України база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної вартості (у разі здійснення контрольованих операцій - не нижче звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу) з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, що справляється з вартості послуг стільникового рухомого зв'язку, податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками - суб'єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів (крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів). При цьому база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг не може бути нижче ціни придбання таких товарів/послуг, база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче їх собівартості, а база оподаткування операцій з постачання необоротних активів не може бути нижче балансової (залишкової) вартості за даними бухгалтерського обліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюються такі операції (у разі відсутності обліку необоротних активів - виходячи із звичайної ціни), за винятком: товарів (послуг), ціни на які підлягають державному регулюванню; газу, який постачається для потреб населення. До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податків безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв'язку з компенсацією вартості товарів/послуг. До складу договірної (контрактної) вартості не включаються суми неустойки (штрафів та/або пені), три проценти річних та інфляційні, що отримані платником податку внаслідок невиконання або неналежного виконання договірних зобов'язань. До бази оподаткування включаються вартість товарів/послуг, які постачаються (за виключенням суми компенсації на покриття різниці між фактичними витратами та регульованими цінами (тарифами) у вигляді виробничої дотації з бюджету та/або суми відшкодування орендодавцю - бюджетній установі витрат на утримання наданого в оренду нерухомого майна, на комунальні послуги та на енергоносії), та вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податків безпосередньо отримувачем товарів/послуг, поставлених таким платником податку. У випадках, передбачених статтею 189 цього Кодексу, база оподаткування визначається з урахуванням положень статті 189 цього Кодексу.

Відповідно до п.198.1 ст.198 Податкового кодексу України право на віднесення сум податку до податкового кредиту виникає у разі здійснення операцій з: а) придбання або виготовлення товарів (у тому числі в разі їх ввезення на митну територію України) та послуг; б) придбання (будівництво, спорудження, створення) необоротних активів, у тому числі при їх ввезенні на митну територію України (у тому числі у зв'язку з придбанням та/або ввезенням таких активів як внесок до статутного фонду та/або при передачі таких активів на баланс платника податку, уповноваженого вести облік результатів спільної діяльності); в) отримання послуг, наданих нерезидентом на митній території України, та в разі отримання послуг, місцем постачання яких є митна територія України; г) ввезення необоротних активів на митну територію України за договорами оперативного або фінансового лізингу.

Згідно з п.198.2 ст.198 Податкового кодексу України датою виникнення права платника податку на віднесення сум податку до податкового кредиту вважається дата тієї події, що відбулася раніше: дата списання коштів з банківського рахунка платника податку на оплату товарів/послуг; дата отримання платником податку товарів/послуг.

Відповідно до п.198.3 ст.198 Податкового кодексу України податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг (у разі здійснення контрольованих операцій - не вище рівня звичайних цін, визначених відповідно до статті 39 цього Кодексу) та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою пунктом 193.1 статті 193 цього Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв'язку з: придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг з метою їх подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку; придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті, з метою подальшого використання в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку. Право на нарахування податкового кредиту виникає незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Згідно з п.198.5 ст.198 Податкового кодексу України платник податку зобов'язаний нарахувати податкові зобов'язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до пункту 189.1 статті 189 цього Кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних в терміни, встановлені цим Кодексом для такої реєстрації, відповідні податкові накладні за товарами/послугами, необоротними активами, під час придбання або виготовлення яких суми податку були включені до складу податкового кредиту, у разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи призначаються для їх використання починають використовуватися: а) в операціях, що не є об'єктом оподаткування відповідно до статті 196 цього Кодексу (крім випадків проведення операцій, передбачених підпунктом 196.1.7 пункту 196.1 статті 196 цього Кодексу); б) в операціях, звільнених від оподаткування відповідно до статті 197, підрозділу 2 розділу XX цього Кодексу, міжнародних договорів (угод) (крім випадків проведення операцій, передбачених підпунктом 197.1.28 пункту 197.1 статті 197 цього Кодексу); в) в операціях, що здійснюються платником податку в межах балансу платника податку, у тому числі передача для невиробничого використання, переведення виробничих необоротних активів до складу невиробничих необоротних активів; г) в операціях, що не є господарською діяльністю платника податку. У разі якщо такі товари/послуги, необоротні активи в подальшому починають використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності, у тому числі переведення невиробничих необоротних активів до складу виробничих необоротних активів, платник податку може зменшити суму податкових зобов'язань, що були нараховані відповідно до цього пункту, на підставі розрахунку коригування до податкової накладної, зазначеної в абзаці першому цього пункту, зареєстрованого в Єдиному реєстрі податкових накладних. З метою застосування цього пункту податкові зобов'язання визначаються по товарах/послугах, необоротних активах: придбаних для використання в неоподатковуваних операціях - на дату їх придбання; придбаних для використання в оподатковуваних операціях, які починають використовуватися в неоподатковуваних операціях, - на дату початку їх фактичного використання, визначену в первинних документах, складених відповідно до Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні".

Відповідно до п.198.6 ст.198 Податкового кодексу України не відносяться до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, не підтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних податковими накладними чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 статті 201 цього Кодексу.

Згідно з п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України податкова накладна видається платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, на вимогу покупця та є підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Відповідно до п.200.1 ст.200 Податкового кодексу України сума податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначається як різниця між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду.

Згідно з п.200.4 ст.200 Податкового кодексу України при від'ємному значенні суми, розрахованої згідно з пунктом 200.1 цієї статті, така сума: а) враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу) в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200- 1 .3 статті 200- 1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, а в разі відсутності податкового боргу - б) або підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів/послуг у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів/послуг або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пункту 200 - 1 .3 статті 200 - 1 цього Кодексу на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, в) та/або зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.

Таким чином, відповідно до зазначених правових норм, податкові зобов'язання виникають з моменту зарахування коштів від контрагентів на банківський рахунок позивача як оплата товарів, що підлягають постачанню, або з дати відвантаження таких товарів до контрагентів.

При цьому, факт виконання контрагентами позивача умов договорів підтверджується наданими позивачем до суду первинними документами, що знаходяться в матеріалах справи.

Тобто, висновки відповідача про заниження позивачем податкових зобов'язань з податку на додану вартість не є такими, що відповідають наявним у справі доказам.

Відповідно до ст.83 ПК України для посадових осіб органів державної податкової служби під час проведення перевірок підставами для висновків є документи, визначені цим Кодексом; податкова інформація; експертні висновки; судові рішення; інші матеріали, отримані в порядку та у спосіб, передбачені цим Кодексом або іншими законами, контроль за дотриманням яких покладений на органи державної податкової служби.

Таким чином, висновок документальної перевірки про безтоварність господарських операцій ТОВ Тедіс Україна з ПП Торгівля та Дистрибьюція , ТОВ Аксент Пром , ТОВ Буд-Інсайт , ТОВ Інтер-Пром-Сервіс , ТОВ Марлайн Трейд , TOB МВК Трейд , ТОВ СТДК Компані , ТОВ Будівельно-торгово-транспортна компанія , ТОВ Алекс Груп , ТОВ Арес-Термінал , ТОВ Контакт МКС та ТОВ Конфорт обґрунтований виключно даними додаткового характеру, одержаними з матеріалів, складених іншими податковими органами, хоча висновки про встановлені порушення податкового законодавства не можуть бути обґрунтовані виключно додатковою інформацією, одержаною не з первинних документів ТОВ Тедіс Україна , а з документів за результатами проведення перевірок інших платників податків.

При формуванні висновків акту перевірки ТОВ Тедіс Україна СДПІ в порушення вимог Порядку №727 та ст.83 ПК України оперує переважно чи повністю податковою інформацією, яка не може бути єдиним джерелом одержання даних для формування висновків про порушення платником, що перевіряється, вимог податкового законодавства.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Частиною 3 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України: з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до ч.1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Частиною 2 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладаються на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідачем не доведено, що висновки Акту перевірки від 12.08.2016р., на підставі яких донараховано спірні суми податкових зобов'язань, мають об'єктивне підґрунтя, сформовані за результатом дослідження первинних документів, якими опосередковане документальне оформлення господарських операцій, спираються на встановлені в ході перевірки порушення саме ТОВ "ТЕДІС УКРАЇНА" вимог податкового законодавства, отже прийняті на підставі цього акту податкові повідомлення-рішення від 05.09.2016р., що оскаржуються в межах даної справи, підлягають скасуванню як протиправні.

На підставі вищевикладеного, позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю Тедіс Україна підлягають задоволенню судом.

Керуючись ст.ст. 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕДІС УКРАЇНА" до Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м. Одесі Міжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби (згідно листа змінила назву на Одеське управління офісу великих платників податків (ДФС) про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0000751400 від 05.09.2016 року про нарахування ТОВ "ТЕДІС УКРАЇНА" до сплати грошового зобов'язання за платежем податок на прибуток в сумі 215323925грн. 00коп.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення №0000761400 від 05.09.2016 року про нарахування ТОВ "ТЕДІС УКРАЇНА" до сплати грошового зобов'язання за основним платежем з податку на додану вартість в сумі 7396906грн. 00коп. та за штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) в сумі 3698453 грн. 00коп., а всього 11095359грн. 00коп.

Стягнути з Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м. Одесі Міжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби за рахунок бюджетних асигнувань Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників податків у м. Одесі Міжрегіонального головного управління Державної фіскальної служби на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ТЕДІС УКРАЇНА" судовий збір у розмірі 3396289грн. 26коп.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст постанови підписано 27.03.2017р.

Суддя М.М. Аракелян

.

СудОдеський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення27.03.2017
Оприлюднено30.03.2017
Номер документу65514855
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —815/423/17

Постанова від 29.06.2023

Адміністративне

П'ятий апеляційний адміністративний суд

Крусян А.В.

Ухвала від 13.06.2023

Адміністративне

П'ятий апеляційний адміністративний суд

Крусян А.В.

Ухвала від 01.06.2023

Адміністративне

П'ятий апеляційний адміністративний суд

Крусян А.В.

Ухвала від 16.05.2023

Адміністративне

Одеський окружний адміністративний суд

Бжассо Н.В.

Постанова від 20.03.2023

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Дашутін І.В.

Постанова від 20.03.2023

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Дашутін І.В.

Ухвала від 09.02.2023

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Дашутін І.В.

Ухвала від 20.10.2022

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Дашутін І.В.

Ухвала від 11.10.2022

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Дашутін І.В.

Ухвала від 02.03.2021

Адміністративне

Касаційний адміністративний суд Верховного Суду

Дашутін І.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні