ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
28 березня 2017 року Справа № 918/549/16
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
Вовк І.В. (головуючий, доповідач),
Бондар С.В.,
Ковтонюк Л.В.,
розглянувши касаційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Альянс-Трансгруп" на ухвалу Рівненського апеляційного господарського суду від 07.12.2016 року у справі № 918/549/16 за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 до товариства з обмеженою відповідальністю "Альянс-Трансгруп" про стягнення заборгованості,
У С Т А Н О В И В:
Подана 09.12.2016 року (згідно з відміткою суду апеляційної інстанції) ТОВ "Альянс-Трансгруп" касаційна скарга не відповідає вимогам розділу ХІІ-1 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України).
Відповідно до ч. 4 ст. 111 ГПК України до касаційної скарги додаються, зокрема, докази сплати судового збору.
Як вбачається з матеріалів касаційної скарги, докази сплати судового збору відсутні, проте, скарга містить клопотання про відстрочення сплати судового збору, яке мотивовано скрутним матеріальним становищем у зв'язку з заблокованими рахунками відповідача.
Відповідно до ст. 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у статті 8 Закону, є врахування ним майнового стану сторін.
Клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Однак, відповідачем не додано жодного доказу на підтвердження його скрутного майнового стану на час подання касаційної скарги, (що підтверджується відсутністю таких документів в переліку додатків до касаційної скарги), а також того, що його матеріальне становище зміниться протягом визначеного процесуальним законом строку розгляду касаційної скарги і він зможе сплатити судовий збір до ухвалення судового рішення.
Враховуючи викладене, клопотання відповідача про відстрочення сплати судового збору задоволенню не підлягає.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 111 3 ГПК України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
За таких обставин, касаційна скарга не може бути прийнята до розгляду і підлягає поверненню.
Керуючись п. 4 ч. 1 ст. 111 3 ГПК України, Вищий господарський суд України
У Х В А Л И В:
Клопотання товариства з обмеженою відповідальністю "Альянс-Трансгруп" про відстрочення сплати судового збору за подання касаційної скарги на ухвалу Рівненського апеляційного господарського суду від 07.12.2016 року відхилити.
Касаційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю "Альянс-Трансгруп" на ухвалу Рівненського апеляційного господарського суду від 07.12.2016 року повернути без розгляду.
Головуючий суддя І.Вовк
Судді С.Бондар
Л.Ковтонюк
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 28.03.2017 |
Оприлюднено | 30.03.2017 |
Номер документу | 65579560 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Вовк І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні