ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
30 березня 2017 рокум. ПолтаваСправа №816/48/17
Полтавський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Бойка С.С.,
за участю секретаря судового засідання - Лайко О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали адміністративної справи за позовом Приватного підприємства "Форас-Ленд" до відділу Держгеокадастру у Полтавському районі Полтавської області, відділу Держгеокадастру у Волочиському районі Хмельницької області, відділу Держгеокадастру у м. Нетішені Хмельницької області, третя особа без самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_1 про визнання протиправними та скасування висновків про розгляд проекту землеустрою,
В С Т А Н О В И В:
Приватне підприємство "Форас-Ленд" звернулось до Полтавського окружного адміністративного суду з позовом до відділу Держгеокадастру у Полтавському районі Полтавської області, треті особи без самостійних вимог на предмет спору: відділ Держгеокадастру у Волочиському районі Хмельницької області, ОСОБА_1 та з урахуванням заяви про зміну позовних вимог від 16.03.2017 /а.с. 77-79/ просили суд визнати протиправними та скасувати:
висновок від 08.11.2016 №18/82-16 про розгляд проекту землеустрою щодо відведення гр. ОСОБА_1 земельної ділянки площею 0,061 га для індивідуального садівництва за межами населених пунктів на території Надержинщинської сільської ради Полтавського району Полтавської області, а зауваження, викладені у висновку про погодження проекту землеустрою, вважати такими, що виправлені у повному обсязі;
висновок від 15.12.2016 №18/82-16 про розгляд проекту землеустрою щодо відведення гр. ОСОБА_1 земельної ділянки площею 0,061 га для індивідуального садівництва за межами населених пунктів на території Надержинщинської сільської ради Полтавського району Полтавської області, а проект землеустрою відповідає діючим нормативно-правовим актам .
Ухвалою суду від 16.01.2017 провадження у справі за даним позовом відкрито.
Ухвалою суду від 16.03.2017 від відділу Держгеокадастру у Полтавському районі Полтавської області витребувано інформацію щодо спірної земельної ділянки, у т.ч., відомості щодо підстав віднесення такої земельної ділянки до водоохоронних зон.
Відповідач вимог ухвали суду не виконав.
У судове засідання 30.03.2017 особи, які беруть участь у справі, не з'явились.
Представники позивача та відповідачів надали до суду клопотання про розгляд справи без їх участі.
Третя особа в судове засідання не з'явилась, про розгляд справи повідомлений належним чином.
За змістом частини першої статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, суд дійшов висновку про необхідність повторного витребування додаткових доказів.
Так, за змістом частини першої статті 138 Кодексу адміністративного судочинства України предметом доказування є обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги чи заперечення або які мають інше значення для вирішення справи (причини пропущення строку для звернення до суду тощо) та які належить встановити при ухваленні судового рішення у справі.
У даній справі позивач оскаржує висновки територіальних органів Держгеокадастру про розгляд проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, якими не погоджено проект землеустрою щодо відведення гр. ОСОБА_1 земельної ділянки площею 0,061 га для індивідуального садівництва за межами населених пунктів на території Надержинщинської сільської ради Полтавського району Полтавської області. При цьому, підставою для такого рішення компетентних органів є надана Державним кадастровим реєстратором за підписом начальника відділу Держгеокадастру у Полтавському районі Полтавської області інформація про віднесення бажаної земельної ділянки до водоохоронних зон.
Згідно з частиною другою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
А відповідно до частини четвертої цієї ж статті, суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі. У разі невиконання цього обов'язку суд витребовує названі документи та матеріали.
Оскільки відповідачем не виконані вимоги ухвали суду від 16.03.2017 та не надані наявні у нього докази у справі, суд вважає за необхідне повторно витребувати відповідні докази.
Крім того, за змістом статті 87 Водного кодексу України для створення сприятливого режиму водних об'єктів, попередження їх забруднення, засмічення і вичерпання, знищення навколоводних рослин і тварин, а також зменшення коливань стоку вздовж річок, морів та навколо озер, водосховищ і інших водойм встановлюються водоохоронні зони.
Порядок визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режим ведення господарської діяльності в них встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до пункту 5 Порядку визначення розмірів і меж водоохоронних зон та режиму ведення господарської діяльності в них, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.05.1996 №486, розміри і межі водоохоронних зон визначаються проектом на основі нормативно-технічної документації.
Проекти цих зон розробляються на замовлення фізичних та юридичних осіб, узгоджуються з власниками землі, землекористувачами, Мінприроди, Держводагентством та територіальними органами Держземагентства, а на території Автономної Республіки Крим - з органами виконавчої влади Автономної Республіки Крим з питань екології та природних ресурсів, водного господарства та земельних ресурсів і затверджуються відповідними місцевими органами виконавчої влади або виконавчими комітетами рад.
Згідно з частинами четвертою та п'ятою статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи. Суд повинен запропонувати особам, які беруть участь у справі, подати докази або з власної ініціативи витребувати докази, яких, на думку суду, не вистачає.
З урахуванням наведеного, суд вважає за доцільне витребувати від Надержинщинської сільської ради Полтавського району Полтавської області інформацію про те, чи затверджено проект водоохоронної зони щодо земельної ділянки, розташованої в межах 5324083500:00:003.
Керуючись статтями 69, 71, 150, 165 Кодексу адміністративного судочинства України,
У Х В А Л И В:
Витребувати від відділу Держгеокадастру у Полтавському районі Полтавської області інформацію щодо спірної земельної ділянки, у т.ч., відомості щодо підстав віднесення такої земельної ділянки до водоохоронних зон.
Витребувати від Надержинщинської сільської ради Полтавського району Полтавської області інформацію про те, чи затверджено проект водоохоронної зони щодо земельної ділянки, розташованої в межах 5324083500:00:003.
Витребувані документи надати до суду у строк до 11 квітня 2017 року.
Копію ухвали надіслати відділу Держгеокадастру у Полтавському районі Полтавської області та Надержинщинській сільській раді Полтавського району Полтавської області.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та не може бути оскаржена.
Суддя С.С. Бойко
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.03.2017 |
Оприлюднено | 03.04.2017 |
Номер документу | 65621959 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
С.С. Бойко
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні