Рішення
від 16.03.2017 по справі 524/4173/16-ц
АВТОЗАВОДСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КРЕМЕНЧУКА

Справа № 524/4173/16-ц

Провадження № 2/524/107/17

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16.03.2017 року Автозаводський районний суд м. Кременчука Полтавської області у складі:

головуючого - судді - Кривич Ж.О.,

секретаря судового засідання - Коваль Т.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Кременчуці цивільну справу за позовом Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку № 104/108 до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про звільнення приміщення загального користування,

ВСТАНОВИВ :

У червні 2016 року до суду звернувся голова Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку № 104/108 (надалі ОСББ № 104/108, позивач) з позовом до ОСОБА_1, ОСОБА_2, просив усунути перешкоди у користуванні допоміжним приміщенням загального користування, загальною площею 4,7 кв.м., розташованого на першому поверсі під'їзду № 1 по вул. квартал 278 в будинку № 22-а у м. Кременчуці, шляхом примусового звільнення гр. ОСОБА_1 та ОСОБА_2 даного приміщення від усіх належним їм речей та зняття з вказаного приміщення замків для вільного користування співмешканців ОСББ № 104/108 даним спільним майном.

У судове засідання представник позивача не з'явився, на адресу суду надіслав клопотання про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримав у повному обсязі, проти заочного розгляду справи не заперечував.

Відповідачі у судове засідання не прибули, про дату розгляду справи повідомлялися належним чином, про причини неявки суд не повідомляли.

Частиною першоюстатті 224 ЦПК Українипередбачено, що у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності або якщо повідомлені ним причини неявки визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Суд, вивчивши матеріали справи, встановив наступне:

ОСББ № 104/108 належить нежитлове приміщення загальною площею 4,7 кв.м., розташоване на першому поверсі під'їзду № 1 у будинку № 22-а по вул. квартал 278 у м Кременчуці. Вказане приміщення є допоміжним приміщенням загального користування усіх співвласників багатоквартирного будинку.

Відповідачі самовільно зайняли приміщення під кладовку та використовують його на власний розсуд для особистих потреб, чим порушують права інших співвласників будинку.

На законні вимоги правління ОСББ № 04/108 звільнити вищевказане приміщення, відповідачі не реагують, звільняти приміщення не бажають.

Відповідно до ст. 317 ЦК України власникові належать права володіння, користування та розпорядження своїм майном. Власник згідно зі ст. 319 ЦК України володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.

Згідно ст. 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні. Особа може бути позбавлена права власності або обмежена у його здійсненні лише у випадках і в порядку, встановлених законом. Відповідно до ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.

Гарантуючи захист права власності, закон надає власнику право вимагати усунення будь-яких порушень його права, а ще при тій умові, що ці порушення були поєднані з позбавленням володіння його нерухомого майна. Способи захисту права власності передбачені нормами ст. ст. 16, 386, 391 ЦК України.

Згідно з положеннями ст.ст. 16, 391, 386 ЦК України власник вправі звернутися до суду з вимогою про захист порушеного права будь-яким способом, що є адекватним змісту порушеного права, який ураховує характер порушення та дає можливість захистити порушене право, в тому числі шляхом зобов'язання відповідача звільнити приміщення і не чинити перешкод у користуванні власністю у разі порушення прав власника і неможливості усунення цих порушень іншим способом.

Ч. 2 ст. 382 ЦК України та п. 6 ч. 1 ст. 1 Закону України Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку від 14.05.15 року за № 417-VIII зазначено, що власникам квартири у дво- або багатоквартирному житловому будинку належать на праві спільної сумісної власності приміщення загального користування, опорні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання за межами або всередині квартири, яке обслуговує більше однієї квартири, а також споруди, будівлі, які призначені для забезпечення потреб усіх власників квартир, а також власників нежитлових приміщень, які розташовані у житловому будинку.

Згідно даних норм спільне майно багатоквартирного будинку - це приміщення загального користування (у тому числі допоміжні), несучі, огороджувальні та несуче-огороджувальні конструкції будинку, механічне, електричне, сантехнічне та інше обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, а також будівлі і споруди, які призначені для задоволення потреб співвласників багатоквартирного будинку та розташовані на прибудинковій території, а також права на земельну ділянку, на якій розташовані багатоквартирний будинок і належні до нього будівлі та споруди і його прибудинкова територія; допоміжні приміщення багатоквартирного будинку - це приміщення, призначені для забезпечення експлуатації будинку та побутового обслуговування його мешканців (колясочні, комори, сміттєкамери, горища, підвали, шахти і машинні відділення ліфтів, вентиляційні камери та інші підсобні і технічні приміщення).

Статут ОСББ № 104/108 в розділі VI пункту 6.1.9 передбачено, що Об'єднання має право використовувати приміщення в житловому комплексі для потреб органів управління об'єднання. Розділом VIІ п. 7.16 передбачено, що до виключної компетенції загальних зборів членів Об'єднання відноситься питання про використання об'єктів, що перебувають у спільній власності членів Об'єднання. Заяви від членів Об'єднання ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про можливість використання ними приміщення, що належить до спільної власності, під кладовку не надходило.

Ст. 15 Закону України Про Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку передбачено, що співвласник зобов'язаний: виконувати обов'язки, передбачені статутом об'єднання; виконувати рішення статутних органів, прийняті у межах їхніх повноважень; використовувати приміщення за призначенням, дотримуватися правил користування приміщеннями ; забезпечувати збереження приміщень, брати участь у проведенні їх реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення; забезпечувати дотримання вимог житлового і містобудівного законодавства щодо проведення реконструкції, реставрації, поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення приміщень або їх частин; не допускати порушення законних прав та інтересів інших співвласників ; дотримуватися вимог правил утримання житлового будинку і прибудинкової території, правил пожежної безпеки, санітарних норм; своєчасно і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі; відшкодовувати збитки, заподіяні майну інших співвласників; виконувати передбачені статутними документами обов'язки перед об'єднанням; запобігати псуванню спільного майна, інформувати органи управління об'єднання про пошкодження та вихід з ладу технічного обладнання; дотримуватися чистоти у місцях загального користування та тиші згідно з вимогами, встановленими законодавством.

Ст. 16 цього закону передбачено, що Об'єднання має право відповідно до законодавства та статуту об'єднання визначати порядок користування спільним майном відповідно до статуту об'єднання; використовувати допоміжні приміщення у багатоквартирному будинку для потреб органів управління об'єднання та ін.

Окрім того, ці права ОСББ закріплені Статутом ОСББ № 104/108.

Спірне приміщення має використовуватись за призначенням, а саме: технічне приміщення призначене для двірника, який обслуговує прибудинкову територію будинку № 22-а по вул. квартал 278 у м. Кременчуці.

Отже, суд приходить до висновку, що вимоги позивача підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 1 ст. 88 ЦПК Україниз відповідача на користь позивача необхідно стягнути судові витрати, які складаються з оплати судового збору в розмірі 1378 грн. 00 коп..

Керуючись ст. ст. 10,11,57, 60, 88, 213-215 ЦПК України, ст.ст. 16, 317, 319, 382, 386, 391 ЦК України,-

В И Р І Ш И В :

Позов Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку № 104/108 до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про звільнення приміщення загального користування - задовольнити.

ОСОБА_3 ОСОБА_4 та ОСОБА_2 усунути перешкоди Об'єднанню співвласників багатоквартирного будинку № 104/108 у користуванні допоміжним приміщенням загального користування, загальною площею 4,7 кв.м., розташованим на першому поверсі під'їзду № 1 по вул. квартал 278 в будинку № 22-а у м. Кременчуці.

ОСОБА_3 ОСОБА_4 та ОСОБА_2 звільнити приміщення загального користування, загальною площею 4,7 кв.м., розташованого на першому поверсі під'їзду № 1 по вул. квартал 278 в будинку № 22-а у м. Кременчуці від усіх належним їм речей та зняти з вхідних дверей вказаного приміщення замки для вільного користування співмешканців ОСББ № 104/108 даним спільним майном.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку № 104/108 (код 24563423) судовий збір в розмірі 689 грн. 00 коп.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку № 104/108 (код 24563423) судовий збір в розмірі 689 грн. 00 коп.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, яка може бути подана протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Апеляційного суду Полтавської області через Автозаводський районний суд м.Кременчука протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Суддя:

СудАвтозаводський районний суд м.Кременчука
Дата ухвалення рішення16.03.2017
Оприлюднено06.04.2017
Номер документу65686260
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —524/4173/16-ц

Ухвала від 09.11.2017

Цивільне

Апеляційний суд Полтавської області

Дряниця Ю. В.

Ухвала від 20.09.2017

Цивільне

Апеляційний суд Полтавської області

Дряниця Ю. В.

Ухвала від 14.09.2017

Цивільне

Апеляційний суд Полтавської області

Дряниця Ю. В.

Ухвала від 17.08.2017

Цивільне

Апеляційний суд Полтавської області

Дряниця Ю. В.

Ухвала від 26.06.2017

Цивільне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Кривич Ж. О.

Ухвала від 31.05.2017

Цивільне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Кривич Ж. О.

Ухвала від 24.04.2017

Цивільне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Кривич Ж. О.

Рішення від 16.03.2017

Цивільне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Кривич Ж. О.

Ухвала від 16.03.2017

Цивільне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Кривич Ж. О.

Ухвала від 03.11.2016

Цивільне

Автозаводський районний суд м.Кременчука

Кривич Ж. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні