номер провадження справи 12/23/17
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
28.03.2017 Справа № 908/310/17
Господарський суд Запорізької області у складі судді Смірнова О.Г.,
За участю секретаря судового засідання Бамбизова М.Л.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Василівської міської ради Запорізької області про вжиття заходів забезпечення позову
по справі № 908/310/17
за позовом: Василівської міської ради Запорізької області
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Юрт Сервіс»
про стягнення збитків в сумі 125955,28 грн.
за участю представників:
від позивача - ОСОБА_1, довіреність № 03-01-12/25 від 06.01.2017 року
від відповідача - не з'явився
ВСТАНОВИВ:
Василівська міська рада Запорізької області звернулася до Господарського суду Запорізької області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Юрт Сервіс» про стягнення збитків в сумі 125955,28 грн.
Від позивач через канцелярію суду 14.03.2017 року надійшла заява про вжиття заходів забезпечення позову, шляхом накладання арешту на майно або грошові кошти, що належать відповідачу в межах ціни позову.
Розглянувши подану заяву, суд дійшов висновку, що воно не підлягає задоволенню з огляду на наступне:
Статтею 66 ГПК України визначено, що господарський суд за заявою сторони, прокурора чи його заступника, який подав позов, або з своєї ініціативи має право вжити, передбачених статтею 67 цього Кодексу, заходів до забезпечення позову. Забезпечення позову допускається в будь-якій стадії провадження у справі, якщо невжиття таких заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду. Тобто заходи до забезпечення позову застосовуються як гарантія задоволення законних вимог позивача, а їх застосування спрямоване на реальне виконання рішення суду та відновлення порушених прав.
Відповідно до положень п. 3 Пленуму умовою застосування заходів до забезпечення позову за вимогами майнового характеру є достатньо обґрунтоване припущення, що майно (в тому числі грошові суми, цінні папери тощо), яке є у відповідача на момент пред'явлення позову до нього, може зникнути, зменшитись за кількістю або погіршитись за якістю на момент виконання рішення.
При цьому, достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтверджена доказами наявність фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного виду забезпечення позову. Про такі обставини може свідчити вчинення відповідачем дій, спрямованих на ухилення від виконання зобов'язання після пред'явлення вимоги чи подання позову до суду (реалізація майна чи підготовчі дії до його реалізації, витрачання коштів не для здійснення розрахунків з позивачем, укладення договорів поруки чи застави за наявності невиконаного спірного зобов'язання тощо). Саме лише посилання в заяві на потенційну можливість ухилення відповідача від виконання судового рішення без наведення відповідного обґрунтування не є достатньою підставою для задоволення відповідної заяви.
Обґрунтування необхідності забезпечення позову полягає в доказуванні обставин, з якими пов'язано вирішення питання про забезпечення позову. До предмета доказування в даному випадку входять:
а) факти про наявність у боржника - відповідача майна (зокрема, грошових сум, цінних паперів тощо), або наявність такого майна, що належить боржнику, в інших осіб;
б) ймовірність припущення, що майно (зокрема, грошові суми, цінні папери тощо), яке є у відповідача на момент пред'явлення позову до нього, може зникнути, зменшитися за кількістю або погіршитися за якістю на момент виконання рішення.
Разом з тим, у вирішенні питання про забезпечення позову господарський суд має здійснювати оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням наявності зв'язку між конкретним заходом до забезпечення позову і змістом позовних вимог та обставинами, на яких вони ґрунтуються, і доказами, які наведені на їх підтвердження, та положеннями законодавства, якими позивач обґрунтовує свої права, подаючи позов.
Втім, позивачем, не надано доказів на підтвердження наявності фактичних обставин, з якими закон пов'язує необхідність застосування заходу забезпечення позову у вигляді накладання арешту на майно або грошові кошти, що належать відповідачу в межах ціни позову, а також доказів того, що до прийняття рішення у справі відповідачем можуть бути вчинені дії, спрямовані на відчуження або передачу у користування належного йому майна. Тобто заявник не довів суду обставин, які можуть свідчити про неможливість виконати рішення у спосіб та порядок визначених судом, в т. ч. що невжиття заходів до забезпечення позову до вирішення спору по суті, може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду, у зв'язку з неналежним ставленням відповідача до своїх обов'язків.
Враховуючи вищевикладене, у задоволенні заяви Василівської міської ради Запорізької області про вжиття заходів до забезпечення позову у справі № 908/310/17 шляхом накладання арешту на майно або грошові кошти, що належать відповідачу в межах ціни позову, слід відмовити як необґрунтованого та недоведеного.
Разом з тим, суд звертає увагу заявника, що відхилення поданої заяви не позбавляє його права звернутися з нею знову в установленому порядку.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 66, 86 ГПК України, суд
У Х В А Л И В:
У задоволенні заяви Василівської міської ради Запорізької області про вжиття заходів до забезпечення позову у справі № 908/310/17 шляхом накладання арешту на майно або грошові кошти, що належать відповідачу в межах ціни позову - відмовити.
Суддя О.Г.Смірнов
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 28.03.2017 |
Оприлюднено | 07.04.2017 |
Номер документу | 65739465 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Смірнов О.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні