У Х В А Л А
3 квітня 2017 року м. Київ
Суддя Верховного Суду України Самсін І.Л., розглянувши заяву Головного управління ДФС у м. Києві (далі - Управління) про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 13 березня 2017 року у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю КМК Холдинг (далі - Товариство) до Управління про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
в с т а н о в и в:
Управління звернулося до Верховного Суду України із заявою про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 13 березня 2017 року у вищезазначеній справі з підстави, установленої пунктом 5 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС).
Відповідно до статті 235 Верховний Суд України переглядає судові рішення в адміністративних справах виключно з підстав і в порядку, встановлених цим Кодексом.
За правилами пункту 5 частини першої статті 237 КАС одним із мотивів перегляду Верховним Судом України судових рішень в адміністративних справах є невідповідність судового рішення суду касаційної інстанції викладеному у постанові Верховного Суду України висновку щодо застосування у подібних правовідносинах норм саме матеріального права. При цьому Управління, обґрунтовуючи наявність передбаченої наведеною нормою підстави для перегляду ухвали Вищого адміністративного суду України від 13 березня 2017 року, вказує на невідповідність викладених у ній висновків щодо застосування статті 88 КАС, тобто норми процесуального права.
Таким чином, Управлінню на виконання вимог пункту 3 частини другої статті 239 КАС слід навести обґрунтування наявності визначеної ним у заяві підстави для перегляду судових рішень, а саме - передбаченої пунктом 5 частини першої статті 237 КАС, або ж уточнити таку підставу з відповідним обґрунтуванням судовими рішеннями, як того вимагає пункт 3 частини першої статті 239-1 КАС.
Вирішення питання про необхідність сплати судового збору за подання цієї заяви до уточнення заявником підстави її подання було б передчасним, оскільки відповідно до частини другої статті 239-1 КАС за подання і розгляд заяви з підстав, установлених пунктами 2 та 3 частини першої статті 237 цього Кодексу, судовий збір не сплачується.
Крім того, як вбачається з матеріалів, які додані до заяви, копія довіреності представника Управління не містить відмітки про належне її засвідчення.
За таких обставин заяву відповідно до вимог частини другої статті 239 2 КАС слід залишити без руху та надати строк для усунення її недоліків.
У разі неусунення недоліків заяви протягом установленого строку вона буде повернута заявнику (пункт 1 частини четвертої статті 239 2 КАС).
З урахуванням наведеного та керуючись пунктом 6 Прикінцевих та перехідних положень Закону України від 2 червня 2016 року № 1402-VІІІ Про судоустрій і статус суддів , статтями 239-239 2 Кодексу адміністративного судочинства України ,
у х в а л и в:
Заяву Головного управління ДФС у м. Києві залишити без руху.
Встановити заявнику строк до 24 квітня 2017 року для усунення зазначених в ухвалі недоліків.
Надіслати копію цієї ухвали заявнику.
Суддя
Верховного Суду України І.Л. Самсін
Суд | Верховний Суд України |
Дата ухвалення рішення | 03.04.2017 |
Оприлюднено | 13.04.2017 |
Номер документу | 65942782 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Верховний Суд України
Самсін І.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні