Постанова
від 09.02.2017 по справі 814/87/17
МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Миколаїв

09 лютого 2017 року Справа № 814/87/17

Миколаївський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Лебедєвої Г.В., розглянувши в порядку письмового провадження в м. Миколаєві справу за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Миколаєва до науково-технічного центру впровадження електрогідроімпульсивних агрегатів - НТЦ "Вега" Інституту імпульсивних процесів і технологій Національної академії наук України про стягнення заборгованості по відшкодуванню різниці між сумою пенсій, призначених науковим працівникам державних не бюджетних підприємств, установ, організацій і сумою пенсій, обчислених відповідно до інших законодавчих актів за період з 01.09.2015 року по 31.12.2016 року в сумі 3736,63 грн., -

ВСТАНОВИВ:

До Миколаївського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Миколаєва до науково-технічного центру впровадження електрогідроімпульсивних агрегатів - НТЦ "Вега" Інституту імпульсивних процесів і технологій Національної академії наук України про стягнення заборгованості по відшкодуванню різниці між сумою пенсій, призначених науковим працівникам державних не бюджетних підприємств, установ, організацій і сумою пенсій, обчислених відповідно до інших законодавчих актів за період з 01.09.2015 року по 31.12.2016 року в сумі 3736,63 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що на адресу відповідача направлялось повідомлення про суму витрат на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій, призначених відповідно до Закону України "Про наукову та науково-технічну діяльність" від 13.12.1991 року №1977 і сумою пенсій, обчислених відповідно до інших законодавчих актів за період з 01.09.2015 року по 31.12.2016 року, згідно яких відповідач повинен сплатити до управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Миколаєва заборгованість в сумі 3736,63 грн.

Як вказує позивач, на підставі повідомлень за період з 01.09.2015 року по 31.12.2016 року відповідачу нараховано та підлягає до відшкодування сума заборгованості у розмірі 3736,63 грн. Оскільки, заборгованість в добровільному порядку відповідачем погашена не була, позивач звернувся до суду з вказаним позовом.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, надав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутністю в порядку письмового провадження. В судове засідання представник відповідача не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду справи повідомлені належним чином, надав до суду клопотання про визнання позовних вимог, та клопотання про розгляд справи без їхньої участі в порядку письмового првадження.

На підставі пункту 10 частини 1 статті 3, частини 6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за можливе розглянути адміністративний позов в порядку письмового провадження, за наявними у справі матеріалами.

Вивчивши матеріали справи, дослідивши обставини та факти, якими обґрунтовуються вимоги, перевіривши їх доказами, суд вважає, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Науково-технічний центр впровадження електрогідроімпульсивних агрегатів - НТЦ "Вега" Інституту імпульсивних процесів і технологій Національної академії наук України зареєстрований 16.04.1996 року за №15221200000013813, що підтверджується витягом із пошуку відомостей в ЄДР (а.с.98-99).

Судом встановлено, що Науково-технічний центр впровадження електрогідроімпульсивних агрегатів - НТЦ "Вега" Інституту імпульсивних процесів і технологій Національної академії наук України перебуває на обліку в органах Пенсійного фонду України, як платник страхових внесків відповідно до ст.14 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Як з'ясовано судом та вбачається з наданих управлінням Пенсійного фонду України в Ленінському районі м Миколаєва обґрунтованих щомісячних повідомленнях, за відповідачем наявна заборгованість перед управлінням Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Миколаєва по відшкодуванню виплати різниці між сумою пенсії, призначеної науковим працівникам, за період з 01.09.2015 року по 31.12.2016 року в сумі 3736,63 грн.

Зазначена заборгованість виникла у зв'язку з несплатою коштів Науково-технічним центром впровадження електрогідроімпульсивних агрегатів - НТЦ "Вега" Інституту імпульсивних процесів і технологій Національної академії наук України відповідно до направлених управлінням Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Миколаєва на адресу відповідача щомісячних повідомлень по відшкодуванню виплати різниці між сумою пенсії, призначеної науковим працівникам, складених відповідно до "Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову та науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи " (далі Порядок), затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2004р. №372, про що свідчать наявні в матеріалах справи належним чином засвідчені копії повідомлень.

Економічні, соціальні та правові гарантії наукової та науково-технічної діяльності визначено Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність» .

Відповідно до статті 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" №1977-XII від 13.12.1991 року, держава встановлює для наукових (науково-педагогічних) працівників, які мають необхідний стаж наукової роботи, пенсії на рівні, що забезпечує престижність наукової праці та стимулює систематичне оновлення наукових кадрів. Пенсії науковим (науково-педагогічним) працівникам призначаються в розмірі 80 % від сум заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника, яка визначається відповідно до статті 23 цього Закону та частини другої статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" №1058-IV від 09.07.2003 року та на яку відповідно до законодавства нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування. Перелік посад наукових (науково-педагогічних) працівників підприємств, установ, організацій, вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації, перебування на яких дає право на призначення пенсії та виплату грошової допомоги у разі виходу на пенсію відповідно до цієї статті, затверджується Кабінетом Міністрів України з урахуванням положень статей 22-1, 22-2 цього Закону. Різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується: для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету; для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом; для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.

Відповідно до пункту 3 Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №372 від 24.03.2004 року, фінансування різниці у розмірі пенсії осіб, які мають науковий стаж роботи на кількох підприємствах, в установах, організаціях та вищих навчальних закладах III-IV рівнів акредитації незалежно від форми власності та фінансування, здійснюється пропорційно зарахованому для призначення пенсії науковому стажу роботи за рахунок джерел фінансування, визначених законодавством для відповідних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації.

Як вбачається з матеріалів справи, за час роботи в Науково-технічному центрі впровадження електрогідроімпульсивних агрегатів - НТЦ "Вега" Інституту імпульсивних процесів і технологій Національної академії наук України ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 призначено пенсії, відповідно до ст. 24 Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» . Наявність необхідного стажу для отримання наукової пенсії вищевказаним пенсіонерам підтверджується довідками виданими Науково-технічним центром впровадження електрогідроімпульсивних агрегатів - НТЦ "Вега" Інституту імпульсивних процесів і технологій Національної академії наук України.

Факт нарахування та виплати вказаним громадянам наукових пенсій, призначених науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів, призначених відповідно до ст. 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» , підтверджено довідками (по кожному з пенсіонерів) виданих управлінням Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Миколаєва про нарахування пенсії науковим працівникам, які наявні в матеріалах справи.

Відповідно до положень ст.24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується: для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету; для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом; для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.

Розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» , про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення (п. 5 Порядку).

На виконання зазначеного припису Порядку, управлінням Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Миколаєва згідно діючого законодавства до відповідача були направлені повідомлення про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів.

Згідно з п.2 ч.5 Порядку, зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.

З урахуванням того, що відповідачем не сплачено заборгованість перед пенсійним фондом України в сумі 3736,63 грн., залишок фактичного боргу відповідача по відшкодуванню різниці між сумою пенсій, призначених науковим працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій і сумою пенсій, обчислених відповідно до інших законодавчих актів за період з 01.09.2015 року по 31.12.2016 року станом на момент розгляду справи складає 3736,63 грн. Разом з тим доказів сплати відповідачем вищевказаної суми, за спірний період у встановленому чинним законодавством порядку та строки до суду не надано.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи викладене та посилаючись на зазначені вище норми діючого законодавства, суд вважає, що позовні вимоги управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Миколаєва до Науково-технічного центру впровадження електрогідроімпульсивних агрегатів - НТЦ "Вега" Інституту імпульсивних процесів і технологій Національної академії наук України про стягнення заборгованості у сумі 3736,63 грн. є законними, обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 2, 4, 6, 9, 69-71, 86, 94, 158-163, 167 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Миколаєва до науково-технічного центру впровадження електрогідроімпульсивних агрегатів - НТЦ "Вега" Інституту імпульсивних процесів і технологій Національної академії наук України про стягнення заборгованості по відшкодуванню різниці між сумою пенсій, призначених науковим працівникам державних не бюджетних підприємств, установ, організацій і сумою пенсій, обчислених відповідно до інших законодавчих актів за період з 01.09.2015 року по 31.12.2016 року в сумі 3736,63 грн. - задовольнити.

Стягнути з науково-технічного центру впровадження електрогідроімпульсивних агрегатів - НТЦ "Вега" Інституту імпульсивних процесів і технологій Національної академії наук України (код ЄДРПОУ 23631430) на користь управлінням Пенсійного фонду України в Ленінському районі м. Миколаїв заборгованість по відшкодуванню різниці між сумою пенсій, призначених науковим працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій і сумою пенсій, обчислених відповідно до інших законодавчих актів за період з 01.09.2015 року по 31.12.2016 року в сумі 3736,63 грн. (три тисячі сімсот тридцять шість гривень шістдесят три копійки).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подачі до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги на постанову суду одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного. Постанова набирає законної вили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого ст.186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

Суддя Г.В. Лебедєва

СудМиколаївський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення09.02.2017
Оприлюднено19.04.2017
Номер документу65965466
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —814/87/17

Ухвала від 09.10.2017

Адміністративне

Миколаївський окружний адміністративний суд

Лісовська Н. В.

Ухвала від 20.09.2017

Адміністративне

Миколаївський окружний адміністративний суд

Лісовська Н. В.

Ухвала від 10.08.2017

Адміністративне

Миколаївський окружний адміністративний суд

Лісовська Н. В.

Ухвала від 14.07.2017

Адміністративне

Миколаївський окружний адміністративний суд

Лісовська Н. В.

Ухвала від 10.03.2017

Адміністративне

Миколаївський окружний адміністративний суд

Лебедєва Г. В.

Постанова від 09.02.2017

Адміністративне

Миколаївський окружний адміністративний суд

Лебедєва Г. В.

Ухвала від 09.02.2017

Адміністративне

Миколаївський окружний адміністративний суд

Лебедєва Г. В.

Ухвала від 12.01.2017

Адміністративне

Миколаївський окружний адміністративний суд

Лебедєва Г. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні