КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа 823/588/17
Суддя доповідач Желтобрюх І.Л.
У Х В А Л А
14 квітня 2017 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Желтобрюх І.Л., перевіривши матеріали апеляційної скарги кандидата у депутати в багатомандатному виборчому окрузі, включеного до виборчого списку кандидатів у депутати від Шполянської районної організації Черкаської області Партії Блок Петра Порошенка Солідарність ОСОБА_2 на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 13 квітня 2017 року у справі за позовом кандидата у депутати в багатомандатному виборчому окрузі, включеного до виборчого списку кандидатів у депутати від Шполянської районної організації Черкаської області Партії Блок Петра Порошенка Солідарність ОСОБА_2 до Шполянської міської виборчої комісії Шполянського району Черкаської області, третя особа: Шполянська районна партійна організація Всеукраїнського об'єднання Свобода , про визнання незаконним та скасування рішення, -
В С Т А Н О В И В:
Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 13 квітня 2017 року в задоволенні позову було відмовлено.
Не погоджуючись із вказаним рішенням суду першої інстанції представник позивача подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції як таку, що прийнята з порушенням норм матеріального та процесуального права, та ухвалити нову, якою позов задовольнити.
Перевіривши апеляційну скаргу, вважаю, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням особливостей, встановлених ст. 178 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 5 ст. 187КАС України апеляційна скарга підписується особою, яка її подає, або її представником, який додає оформлений належним чином документ про свої повноваження.
Відповідно до ст. 58 цього Кодексу повноваження представників підтверджується довіреністю або документами, які підтверджують займану ними посаду.
Положеннями статті 178 КАС України передбачено випадки здійснення представництва у справах без додаткового уповноваження. Зокрема, особа, яка відповідно до закону про вибори зареєстрована як уповноважений представник або довірена особа кандидата, діє як представник відповідного кандидата у справах, пов'язаних з виборчим процесом, без додаткового уповноваження, та особа, яка відповідно до закону про вибори зареєстрована як уповноважена особа (представник) партії (блоку), місцевої організації партій, діє як представник відповідної партії (блоку), місцевої організації партії у справах, пов'язаних з виборчим процесом, без додаткового уповноваження. Документом, що підтверджує повноваження таких представників, є відповідне посвідчення, видане в порядку, встановленому законом про вибори.
Пунтком 12 Пленуму Вищого адміністративного суду України від 01.11.2013 №15 Про практику застосування адміністративними судами положень Кодексу адміністративного судочинства України під час розгляду спорів щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процессом визначено, що незважаючи на те, що партія та кандидат законами про вибори наділені правом мати відповідно уповноважених та довірених осіб як представників у відносинах із судами, вони також мають право в адміністративному судочинстві мати представників на основі договору (ч. 3 ст. 56 КАС України). Крім того, партія або кандидат мають право таким представникам надавати повноваження на ведення справи в суді та право на вчинення від їх імені всіх процесуальних дій, які вони можуть вчинити (ч. 1 ст. 59 КАС України). Однак у таких довіреностях повинно бути зазначено, що довірителі - партія чи кандидат - є суб'єктами відповідного виборчого процесу, а не просто юридичною або фізичною особою.
Якщо позовну заяву від імені позивача подано особою, яка не має повноважень на ведення справи, суди повинні повернути таку позовну заяву (п. 4 ч. 3 ст. 108 КАС України), а якщо це виявлено під час судового засідання, - залишати її без розгляду (п. 2 ч. 1 ст. 155 КАС України).
Якщо до позовної заяви не додано довіреності чи іншого документа, що підтверджує повноваження представника, суди повинні ухвалою залишити таку позовну заяву без руху, у якій зазначити цей недолік, спосіб його усунення і встановити строк, достатній для усунення недоліку, з урахуванням того, що виборчий спір розглядається протягом двох днів після надходження позовної заяви. Такий строк може бути обчислений календарними днями і годинами. У разі неусунення таких недоліків суди повинні з цих підстав повернути позовну заяву (п. 1 ч. 3 ст. 108 КАС України). Якщо позивач подав довіреність або відповідне посвідчення, то суди повинні перевірити, коли вони видані, і якщо до подання заяви, то необхідно вважати, що недолік усунуто, тому необхідно вирішувати питання про відкриття провадження у справі. У разі ж видання довіреності або відповідного посвідчення після подання позовної заяви необхідно вважати, що позивач не мав зазначених повноважень на час подання позовної заяви, тому в цьому разі суди повинні повернути позовну заяву (п. 4 ч. 3 ст. 108 КАС України).
Недотримання цих положень судами першої інстанції під час розгляду та вирішення справ, пов'язаних з виборчим процесом, є підставою для скасування апеляційними судами ухвалених рішень судів першої інстанції із залишенням позовних заяв без розгляду.
Цими ж правилами повинні керуватися апеляційні суди під час прийняття апеляційних скарг та розгляду справ в апеляційній інстанції.
Як вбачається з матеріалів справи, апеляційна скарга підписана ОСОБА_3 як представником ОСОБА_2 на підставі довіреності від 11.04.2017 за реєстраційним номером №709, посвідченої приватним нотаріусом Черкаського міського нотаріального округу ОСОБА_4
В свою чергу, дослідивши зміст вищеозначеної довіреності, суд апеляційної інстанції важає, що вона не наділяє ОСОБА_3 правом діяти в інтересах кандидата у депутати в багатомандатному виборчому окрузі, включеного до виборчого списку кандидатів у депутати від Шполянської районної організації Черкаської області Партії Блок Петра Порошенка Солідарність ОСОБА_2 в межах виборчого процесу, оскільки визначає довірителя як фізичну особу. Таким чином, повноважень на підписання апеляційної скарги у виборчій справі ця особа не мала.
У відповідності до ч.5 ст.189 КАС України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог ст.187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу, відповідно до яких апеляційна скарга залишається без руху з наданням строку для їх усунення до 12 год. 00 хв. 15 квітня 2017 року шляхом подання до Київського апеляційного адміністративного суду довіреності чи іншого документа, що підтверджує повноваження ОСОБА_3 на звернення з апеляційною скаргою в інтересах кандидата у депутати в багатомандатному виборчому окрузі від Шполянської районної організації Черкаської області Партії Блок Петра Порошенка Солідарність ОСОБА_2 в межах виборчого процесу.
Керуючись ст.ст.178, 187, 189 КАС України, -
У Х В А Л И В:
Залишити без руху апеляційну скаргу кандидата у депутати в багатомандатному виборчому окрузі, включеного до виборчого списку кандидатів у депутати від Шполянської районної організації Черкаської області Партії Блок Петра Порошенка Солідарність ОСОБА_2 на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 13 квітня 2017 року у справі за позовом кандидата у депутати в багатомандатному виборчому окрузі, включеного до виборчого списку кандидатів у депутати від Шполянської районної організації Черкаської області Партії Блок Петра Порошенка Солідарність ОСОБА_2 до Шполянської міської виборчої комісії Шполянського району Черкаської області, третя особа: Шполянська районна партійна організація Всеукраїнського об'єднання Свобода , про визнання незаконним та скасування рішення.
Надати апелянту строк до 12 год. 00 хв. 15 квітня 2017 року, протягом якого він має право звернутися до Київського апеляційного адміністративного суду для приведення апеляційної скарги у відповідність вимогам ч.5 ст.187 КАС України шляхом подання довіреності чи іншого документа, що підтверджує повноваження ОСОБА_3 на звернення з апеляційною скаргою в інтересах кандидата у депутати в багатомандатному виборчому окрузі від Шполянської районної організації Черкаської області Партії Блок Петра Порошенка Солідарність ОСОБА_2 в межах виборчого процесу.
У разі невиконання вимог даної ухвали у вищезазначений строк, апеляційну скаргу буде повернено особі, яка її подавала.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя: І.Л. Желтобрюх
Суд | Київський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.04.2017 |
Оприлюднено | 19.04.2017 |
Номер документу | 66002299 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський апеляційний адміністративний суд
Желтобрюх І.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні