Справа №: 653/4036/15-ц
Провадження № 6/653/42/17
У Х В А Л А
про залишення заяви без руху
14 квітня 2017 року
Суддя Генічеського районного суду Херсонської області Шарко Н.А., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 про зупинення виконавчого провадження,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою, в якій просив зупинити виконавче провадження про стягнення з нього на користь Азово-Сиваського національного природного парку 22151 грн., відкрите державним виконавцем Генічеського відділу Державної виконавчої служби Херсонського територіального управління юстиції ОСОБА_2 на підставі рішення Генічеського районного суду Херсонської області від 02 вересня 2016р., та Апеляційного суду Херсонської області від 31 жовтня 2016р. про стягнення судових витрат, до вирішення по суті в касаційній інстанції.
Під час вивчення матеріалів заяви було встановлено, що остання подана з порушенням вимог ст.ст.119, 383 ЦПК України.
Відповідно до ст. 383 ЦПК України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням дією або бездіяльністю державного виконавця під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права та свободи.
У порушення вищенаведеної норми Закону, ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою, а не скаргою, як того вимагає ЦПК України.
Згідно Постанови Пленуму Верховного Суду України за №14 від 26 грудня 2003р. Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернень учасників виконавчого провадження , скарги мають відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви передбаченими ЦПК України. Також учасник виконавчого провадження, який звернувся до суду зі скаргою, бере участь у їх розгляді як заявник, а інші учасники цього провадження, прав і обов'язків яких безпосередньо стосується зазначене звернення - як заінтересовані особи.
Відповідно ч.2 ст 119 ЦПК України, позовна заява, що пред'являється в суді, повинна місти, зокрема: ім'я (найменування) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі.
Однак, зміст заяви ОСОБА_1 не відповідає вище вказаним вимогам, оскільки у ній не зазначено сторін виконавчого провадження, їх анкетні дані, адреси проживання, не зазначено державного виконавця у провадженні, якого перебуває вказане виконавче провадження.
Також заявнику слід зазначити, що саме він оскаржує, дії чи бездіяльність державного виконавця, в чому саме вони виявилися та коли він дізнався про порушення свого права з боку державного виконавця. Оскільки з резолютивної частини скарги не вбачається, що саме оскаржує боржник.
Так, боржник у своїй скарзі просить суд зупинити виконавчі дії, але не зазначає підстав для такої вимоги, не зазначає, чи звертався він до державного виконавця з вимогою про зупинення виконавчого провадження та яке рішення за його зверненням було прийнято. Тому, боржнику слід зазначити вказані обставини.
Згідно ст. 121 ЦПК України суддя, встановивши, що позов або заяву подано без дотримання вимог, викладених у ст. ст.119,120 ЦПК України постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє заявника та надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п`яти днів з дня отримання заявником ухвали. Якщо ж заявник відповідно до ухвали суду у встановлений строк не виконає всі вимоги, позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачеві.
За вищевикладених обставин, заяву слід залишити без руху та надати заявнику строк для усунення вищезазначених недоліків.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 119,121,383-384 ЦПК України, суддя
ухвалив:
заяву ОСОБА_1 про зупинення виконавчого провадження - залишити без руху.
Надати заявнику строк для усунення зазначених недоліків - протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Роз'яснити заявнику, що інакше заява буде вважатися неподаною і йому повернута.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_3
Суд | Генічеський районний суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 14.04.2017 |
Оприлюднено | 25.04.2017 |
Номер документу | 66077247 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Ткачук Олег Степанович
Цивільне
Генічеський районний суд Херсонської області
Шарко Н. А.
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Ткачук Олег Степанович
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Ткачук Олег Степанович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні