Справа № 308/11680/16-ц
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 квітня 2017 року м. Ужгород
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області в складі:
головуючої судді : Монич О.В.
при секретарі : Пассер М.І.
з участю позивача ОСОБА_1
та представника позивача ОСОБА_2
розглянувши у судовому засіданні матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_3, третя особа: відділ держкомзему Ужгородської міської ради про визнання недійсним та скасування державного акту на право власності на земельну ділянку ,-
В С Т А Н О В И В :
В провадженні Ужгородського міськрайонного суду перебуває вказана позовна заява.
В судовому засіданні ОСОБА_1 та його представник ОСОБА_2 просили про призначити судово-земельну технічну експертизу для вирішення питання щодо правильності та належності меж земельних ділянок згідно генерального плану та наданої документації.
Відповідно до ст. 1 Закону України Про судову експертизу судова експертиза - це дослідження експертом на основі спеціальних знань матеріальних об'єктів, явищ і процесів, які містять інформацію про обставини справи, що перебуває у провадженні органів дізнання, досудового та судового слідства.
Згідно з ч. 1 ст. 143 ЦПК України для зясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд призначає експертизу за заявою осіб, які беруть участь у справі. Таким чином підставою для призначення судової експертизи є необхідність зясування обставин, які потребують спеціальних знань, тобто тих, які виходять за межі знань осіб, які беруть участь у справі, та судді, котрий розглядає справу.
У відповідності до підпункту 1.2.2 пункту 1.2 розділу I Інструкції про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень та Науково-методичних рекомендацій з питань підготовки та призначення судових експертиз та експертних досліджень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 08.10.1998 року № 53/5 , зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 3 листопада 1998 р. за № 705/3145, в редакції наказу Міністерства юстиції України від 27.07.2015 № 1350/5 , одним із основних видів (підвидів) експертизи є інженерно-технічна, в тому числі земельно-технічна; оціночно-земельна; експертиза з питань землеустрою.
Враховуючи викладені обставини суд вважає, що для вирішення зазначеного спору по суті необхідні спеціальні знання, а тому по справі слід призначити судово-земельну технічну експертизу, проведення якої доручити експерту ОСОБА_4 (м. Ужгород, вул. Загорська, 26).
У відповідності до ст. 10 Закону України Про судову експертизу судовими експертами можуть бути особи, які мають необхідні знання для надання висновку з досліджуваних питань.
За ч. 3 ст. 143 ЦПК України особи, які беруть участь у справі, мають право подати суду питання, на які потрібна відповідь експерта. Кількість і зміст питань, за якими має бути проведена експертиза, визначається судом. При цьому суд має мотивувати відхилення питань осіб, які беруть участь у справі. Суд прийняв до уваги всі запитання позивача, поставлені на вирішення експерта, визначивши остаточний зміст питань.
Разом з тим, за ч. 5 ст. 147 ЦПК України якщо експерт під час проведення експертизи встановить обставини, що мають значення для справи, з приводу яких йому не були поставлені питання, він має право свої міркування про ці обставини включити до свого висновку.
У відповідності до ч. 2 ст. 86 ЦПК України кошти на оплату судової експертизи вносяться стороною, яка заявила клопотання про проведення експертизи.
За положеннями ч. 1 п. 5 ст. 202 ЦПК України суд може зупинити провадження у справі у разі призначення судом експертизи. Провадження у справі через неможливість подальшого розгляду такої по суті у звязку з необхідністю надіслання в тому числі як обєкту дослідження для проведення експертизи матеріалів цивільної справи підлягає зупиненню.
Враховуючи вищенаведене, керуючись ст.ст. 143 , 146 , 147 , 168 , п. 5 ч. 1 ст. 202 , п. 2 ч. 1 ст. 203 , ст. ст. 209-210 , 293 ЦПК Українисуд,
У Х В А Л И В:
Призначити у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_3, третя особа: відділ держкомзему Ужгородської міської ради про визнання недійсним та скасування державного акту на право власності на земельну ділянку судово-земельну технічну експертизу, на вирішення якої поставити наступні питання:
-Яка конфігурація,Ю лінійні розміри і фактична площа земельної ділянки гр. ОСОБА_1?
-Чи відповідають конфігурація, лінійні розміри і площа земельної ділянки, яка перебуває у фактичному користуванні гр. ОСОБА_1 первинним документам на вказану земельну ділянку?
-Яка конфігурація, лінійні розміри і фактична площа земельної ділянки гр. ОСОБА_3?
-Чи відповідають конфігурація, лінійні розміри і площа земельної ділянки, яка перебуває у фактичному користуванні гр. ОСОБА_3 правовстановлюючим документам на вказану земельну ділянку?
-Чи накладається земельна ділянка гр. ОСОБА_3, зареєстрована за кадастровим № 2110100000:21:002:0100 на земельну ділянку гр. ОСОБА_1
Проведення експертизи доручити судовому експерту ОСОБА_4 (м. Ужгород, вул. Загорська, 26) попередивши про кримінальну відповідальність відповідно за ст.ст.384,385 КК України.
Оплату за проведення судово-земельну технічну експертизупокласти ОСОБА_1 .
Зупинити провадження по справі до надання висновків експертизи.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду Закарпатської області в частині зупинення провадження по справіпротягом п'яти днів з дня її проголошення.
Суддя Монич О.В.
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 19.04.2017 |
Оприлюднено | 26.04.2017 |
Номер документу | 66132149 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Монич О. В.