Справа № 569/4907/17
У Х В А Л А
14 квітня 2017 року м. Рівне
Слідчий суддя Рівненського міського суду Рівненської області ОСОБА_1 , з участю старшого слідчого з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Рівненській області ОСОБА_2 розглянувши клопотання про арешт майна,-
В С Т А Н О В И В:
Cтарший слідчий з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Рівненській області ОСОБА_2 звернувся до суду з клопотанням, яке погоджено прокурором прокуратури Рівненської області ОСОБА_3 , про арешт майна.
В обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що ОСОБА_4 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований та проживає за адресою АДРЕСА_1 ), не будучи зареєстрований як підприємець-фізична особа, в порушення вимог Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 № 481/95-ВР,порушуючи законодавство України про обіг підакцизних товарів, до яких згідно п. 215.1 ст. 215 Податкового кодексу України відноситься спирт та алкогольні напої,не маючи спеціальних дозволів (ліцензій), одержання яких передбачено законодавством України, незаконно придбуваєз метою подальшого збуту, зберігає з цією метою, збуває та транспортує з метою збуту незаконно виготовленні алкогольні напої з присутніми на них підробленими марками акцизного податку.
Так, 11.01.2017 встановлено факт реалізації ОСОБА_4 20 пляшок об`ємом 0,5 літра кожна, згідно етикеток «Горілка Пшенична» заповнених алкогольною продукцією, яка не відповідає вимогам ДСТУ 4256:2003 «Горілки і горілки особливі ТУ» та становлять загрозу для життя та здоров`я людей на вищевказаній алкогольній продукції були присутні марки акцизного податку виготовленні не на Державному підприємстві «Поліграф комбінат Україна», що здійснює випуск бланків даного виду.
Проведеними слідчими (розшуковими) діями встановлено, що незаконно виготовлені алкогольні напої, ОСОБА_4 , зберігає з метою збуту в гаражному приміщенні № НОМЕР_1 , розташованому за адресою: АДРЕСА_2 , яке в свою чергу належить ОСОБА_5 . 12.04.2017 на підставі добровільної згоди ОСОБА_5 було проведено огляд гаражного приміщення № НОМЕР_1 , за адресою: м. Рівне, вул. Дворецька, 129 б за результатами якого було виявлено та вилучено: 6 пустих пластмасових бочок з залишками рідини з характерним запахом спирту; 42 пластикові емності орієнтовним об`ємом 5 літрів кожна, наповненні прозорою рідиною з характерним запахом спирту; 740 скляних пляшок об`ємом 0,5 літра кожна, згідно етикеток «Горілка Пшенична Класична» з присутніми на них марками акцизного податку з ознаками підробки; 40 скляних пляшок об`ємом 0,5 літра кожна, згідно етикеток «Горілка Пшенична Класична Люкс» з присутніми на них марками акцизного податку з ознаками підробки.
У ході огляду будь-яких товарно-супровідних документів, накладних, видаткових, податкових накладних, ліцензій, дозволів, сертифікатів, якості, відповідності, інших документів, що підтверджують якість, походження рідини у бочках, не виявлено.
Санкція ст.204 КК України, передбачає конфіскацію незаконно виготовленої продукції.
Слідчий вказує, що є достатні підстави вважати, що вилучені 6 пустих пластмасових бочок з залишками рідини з характерним запахом спирту; 42 пластикові емності орієнтовним об`ємом 5 літрів кожна, наповненні прозорою рідиною з характерним запахом спирту; 740 скляних пляшок об`ємом 0,5 літра кожна, згідно етикеток «Горілка Пшенична Класична» з присутніми на них марками акцизного податку з ознаками підробки; 40 скляних пляшок об`ємом 0,5 літра кожна, згідно етикеток «Горілка Пшенична Класична Люкс» з присутніми на них марками акцизного податку з ознаками підробки, є матеріальними об`єктами, які зберегли на собі сліди вчинення кримінального правопорушення, або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, є предметами, що були об`єктом кримінально протиправних дій, та можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюється під час здійснення досудового розслідування у кримінальному провадженні, а саме використані як докази, які слугуватимуть підтвердженням або спростуванням факту незаконного придбання, транспортування з метою збуту незаконно виготовлених інших підакцизних товарів (спирту), необхідні для надання їх в якості об`єкта дослідження для проведення фізико-хімічної експертизи, інших експертиз, і не застосування арешту може призвести до зникнення, втрати або пошкодження предметів, що були об`єктом кримінально протиправних дій, або настання інших наслідків, які можуть перешкодити у кримінальному провадженні, тому просить клопотання задовольнити.
В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, просив суд його задовольнити.
Згідно із ч. 2ст. 172 КПК Українислідчий суддя розглядає клопотання без повідомлення власника майна з метою забезпечення арешту майна.
Заслухавши пояснення слідчого в судовому засіданні, дослідивши надані матеріали клопотання, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає до задоволення.
Судом встановлено що СУФР ГУ ДФС у Рівненській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні №32017180000000004 за фактом незаконного придбання з метою збуту, транспортування та зберігання з цією метою, а також збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв з присутніми на них підробленими марками акцизного податку вчинений групою осіб за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.28, ч.1 ст.204, ч.2 ст.199 КК України.
12.04.2017 на підставі добровільної згоди ОСОБА_5 було проведено огляд гаражного приміщення № НОМЕР_1 , за адресою: м. Рівне, вул. Дворецька, 129 б за результатами якого було виявлено та вилучено: 6 пустих пластмасових бочок з залишками рідини з характерним запахом спирту; 42 пластикові емності орієнтовним об`ємом 5 літрів кожна, наповненні прозорою рідиною з характерним запахом спирту; 740 скляних пляшок об`ємом 0,5 літра кожна, згідно етикеток «Горілка Пшенична Класична» з присутніми на них марками акцизного податку з ознаками підробки; 40 скляних пляшок об`ємом 0,5 літра кожна, згідно етикеток «Горілка Пшенична Класична Люкс» з присутніми на них марками акцизного податку з ознаками підробки.
У вищевказаному кримінальному провадженні, повідомлень про підозру органом досудового розслідування не пред`явлено.
Накладення арешту на вищевказане майно, яке є речовим доказом, дасть можливість проведенню ряду експертиз, відшкодування завданих збитків та можливої конфіскації.
Згідно ч. 1 ст. 98 КПК України речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Як убачається із п. 7 ч. 2 ст. 131 КПК України, що заходом забезпечення кримінального провадження для досягнення його дієвості є арешт майна.
Частиною 2 ст. 167 КПК України регламентовано, що тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди, надані особі з метою схилити її до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та (або) матеріального забезпечення кримінального правопорушення чи як винагорода за його вчинення, є предметом кримінального правопорушення, пов`язаного з їх незаконним обігом, набуті в результаті вчинення кримінального правопорушення, доходи від них, або на які було спрямоване кримінальне правопорушення.
Згідно ч. 1ст. 170 КПК Україниарештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існують достатні підстави вважати, що воно є предметом, засобом чи знаряддям вчинення злочину, доказом злочину, набуте злочинним шляхом, доходом від вчиненого злочину, отримане за рахунок доходів від вчиненого злочину або може бути конфісковане у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого чи юридичної особи, до якої може бути застосовано заходи кримінально-правового характеру, або може підлягати спеціальній конфіскації щодо третіх осіб, юридичної особи або для забезпечення цивільного позову. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Частиною 2ст. 170 КПК Українипередбачено, що метою забезпечення арешту майна є збереження речових доказів; спеціальної конфіскації; конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Згідно ч. 3ст. 170 КПК України, у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98 цього Кодексу.
Враховуючи те, що незастосування заходу забезпечення кримінального провадження (арешт майна) з забороною розпоряджатися ним може привести до настання наслідків, які можуть перешкодити кримінальному провадженню, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 1 ст. 28, ч. 1 ст. 204, ч. 2 ст. 199 КК України, а тому з метою досягнення дієвості вищевказаного кримінального провадження, слідчий суддя дійшов висновку про наявність достатніх підстав для накладення арешту на вищевказане майно, до прийняття процесуального рішення у вказаному кримінальному провадженні.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 131, 167, 170-173, 309 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт на 6 пустих пластмасових бочок з залишками рідини з характерним запахом спирту; 42 пластикові емності орієнтовним об`ємом 5 літрів кожна, наповненні прозорою рідиною з характерним запахом спирту; 740 скляних пляшок об`ємом 0,5 літра кожна, згідно етикеток «Горілка Пшенична Класична» з присутніми на них марками акцизного податку з ознаками підробки; 40 скляних пляшок об`ємом 0,5 літра кожна, згідно етикеток «Горілка Пшенична Класична Люкс» з присутніми на них марками акцизного податку з ознаками підробки вилучених відповідно до протоколу огляду від 12.04.2017р.
Ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга протягом п`яти днів до Апеляційного суду Рівненської області.
Слідчий суддя Рівненського міського суду ОСОБА_1
Суд | Рівненський міський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 14.04.2017 |
Оприлюднено | 06.03.2023 |
Номер документу | 66162705 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Рівненський міський суд Рівненської області
Наумов С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні