Постанова
від 24.04.2017 по справі 922/4415/16
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 715-77-21, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про визнання боржника банкрутом

"24" квітня 2017 р.Справа № 922/4415/16

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Швидкіна А.О.

при секретарі судового засідання Трофименко С.В.

розглянувши заявуТОВ "Діоніс Груп ЛТД", м. Київ про визнання банкрутом ТОВ "Д.С.А. Груп", м. Харків , код ЄДРПОУ 36001700 за участю :

учасники процесу : не з`явились

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою суду від 03.01.2017 року порушено провадження у справі про банкрутство ТОВ "Д.С.А. Груп", визнано безспірними вимоги ініціюючого кредитора до боржника у розмірі 500000,00 грн., введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та процедуру розпорядження майном боржника, призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Кокорева Е.О., попереднє засідання суду призначено на 21.02.2017 року.

Ухвалою суду від 20.02.2017 року задоволено клопотання арбітражного керуючого Кокорева Е.О. про звільнення його від виконання повноважень розпорядника майна ТОВ "Д.С.А. Груп"; звільнено арбітражного керуючого Кокорева Е.О. від виконання повноважень розпорядника майна ТОВ "Д.С.А. Груп"; призначено розпорядником майна ТОВ "Д.С.А. Груп" арбітражного керуючого Сиротенка Олександра Олександровича (свідоцтво арбітражного керуючого № 520 від 28.03.2013 р., адреса: АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1).

Ухвалою суду від 06.03.2017 р. затверджено реєстр вимог кредиторів ТОВ "Д.С.А. Груп", призначені збори кредиторів, призначене підсумкове засідання суду, на якому буде винесено ухвалу про санацію боржника чи прийнята постанова про визнання боржника банкрутом і відкрито ліквідаційну процедуру, чи ухвалу про припинення провадження у справі про банкрутство або ухвалу про продовження строку процедури розпорядження майном.

В судовому засіданні 19.04.2017 року було оголошено перерву до 24.04.2017 року

На виконання вимог ухвали суду від 06.03.2017 року розпорядником майна ТОВ "Д.С.А. Груп" 24.03.2017 року були проведені збори кредиторів, обрано комітет кредиторів і прийнято рішення про застосування до боржника ліквідаційної процедури та про призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого Сиротенко О.О. Протокол зборів кредиторів і протоколи засідання комітету кредиторів з викладенням підстав, що привели до прийняття такого рішення, надані суду.

Розпорядник майна боржника в судове засідання не з`явився, проте в попередньому судовому засіданні повідомив про фінансовий стан боржника та пояснив, що після публікації оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство на офіційному сайті ВГСУ особи, які бажали б прийняти участь у санації боржника, до розпорядника майна та комітету кредиторів не звертались.

Кредитори в судове засідання не з`явились, проте до суду надійшло клопотання ( вх. № 10725) від представника голови комітету кредиторів, в якому він просить суд припинити процедуру розпорядження майном ТОВ "Д.С.А. Груп", відкрити ліквідаційну процедуру та призначити ліквідатором арбітражного керуючого Сиротенко О.О.

Розглянувши матеріали справи та надані суду протокол зборів кредиторів і протокол засідання комітету кредиторів, вислухавши пояснення учасників процесу, суд встановив, що фінансовий стан боржника з моменту порушення провадження у справі не стабілізувався. На виконання приписів Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" розпорядником майна був проведений поглиблений аналіз фінансового становища підприємства, інвестиційного положення та положення на товарному ринку ТОВ "Д.С.А.Груп", відповідно якого підприємство не має можливості відновити свою платоспроможність, всі розрахункові коефіцієнти, що визначають фінансове становище підприємства мають надкритичне значення. Як вбачається з наведених показників підприємство працювало не з перекритими збитками і було неплатоспроможним, на що вказує показник його поточної платоспроможності. Коефіцієнт поточної ліквідності (покриття) за весь період складав від 0,87 до 0,83. На підприємстві кількість оборотних коштів для погашення своїх боргів та значення цього показника не приблизилося до його граничної величини 1,5. Таким чином підприємство не спроможне розплачуватися за своїми зобов`язаннями у встановлені терміни за рахунок найбільш ліквідних активів. Така ситуація говорить про тяжкий фінансовий стан підприємства, яке працює в режимі постійної нехватки грошових коштів. Коефіцієнт фінансової автономії характеризує питому вагу власного капіталу в загальній сумі балансу та за весь період, що розглядався складав 04,-0,1. Це свідчить про фінансову нестабільність підприємства та залежність його від кредиторів та спостерігається тенденція погіршення його значення, тобто збільшення залежності підприємства від кредиторів. Коефіцієнт Бівера не перевищує 0,2, а має значне від`ємне значення -0,01, що відображає небажане скорочення частки прибутку, яка направляється на розвиток виробництва. Показники рентабельності на закінчення періоду, що розглядався, мають від`ємне значення та не відповідають нормативному значенню. Рентабельність сукупного капіталу від -1,26 до -0,83. Тобто підприємство не спроможне розплачуватися за своїми зобов`язаннями у встановлені терміни за рахунок найбільш ліквідних активів. Вищезазначена ситуація свідчить про тяжкий фінансовий стан підприємства, яке працює в режимі постійної нехватки грошових коштів.

Згідно з ч. 4 ст. 205 ГК України передбачено, що у разі неплатоспроможності суб'єкта господарювання через недостатність його майна для задоволення вимог кредиторів він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом. Умови, порядок та наслідки оголошення суб'єкта господарювання банкрутом встановлюється цим Кодексом та іншими законами. Таким Законом, норми якого щодо умов, порядку та наслідків визнання банкрутом є спеціальними, передбачені в Законі України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

Відповідно до ч.8 ст. 26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до компетенції комітету кредиторів відноситься звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

Частиною 9 ст.26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлено, що рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим більшістю голосів кредиторів, якщо за нього проголосували присутні на зборах (комітеті) кредитори, кількість голосів яких визначається відповідно до частини 4 ст. 26 вищезазначеного Закону. Відповідно до протоколу від 24.03.2017 р. на засіданні зборів комітету кредиторів „за" визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури ТОВ "Д.С.А.Груп", кредитори проголосували одноголосно, „проти" - не було. Зазначене говорить про те, що рішення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури було прийнято з дотриманням вимог приписів ст.26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Отже, за матеріалами справи та наданими суду документами, комітет кредиторів обґрунтовано дійшов висновку, що задоволення вимог кредиторів можливо не інакше, як через застосування до боржника тільки ліквідаційної процедури.

Відповідно до ч.8 ст.26 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до компетенції кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про призначення арбітражного керуючого (керуючого санацією, ліквідатора).

Згідно з п.5 ч.1 ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків , передбачених цим Законом.

Як вбачається з матеріалів справи на засіданні комітету кредиторів від 24.03.2017 року прийнято рішення про погодження арбітражного керуючого Сиротенко О.О. ліквідатором ТОВ "Д.С.А.Груп".

Рекомендований комітетом кредиторів арбітражний керуючий Сиротенко Олександр Олександрович (свідоцтво арбітражного керуючого № 520 від 28.03.2013 р.), що виконував функції розпорядника майна по даній справі, надав суду заяву на призначення його ліквідатором боржника, сповістив суд, що судимості за вчинення корисливих злочинів не має, не є особою, заінтересованою у цій справі, та не є особою, якій заборонено здійснювати цей вид діяльності або займати керівні посади; повідомив, що здійснює діяльність арбітражного керуючого з 2009 року, за цей час виконував обов'язки розпорядника майна, керуючого санацією та ліквідатора у понад 30 справах, за час провадження діяльності арбітражного керуючого порушення термінів подання інформації, передбаченої Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", до Державного департаменту з питань банкрутства, а також порушень термінів, визначених ухвалами господарських судів, порушень законодавства та ліцензійних умов провадження діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) не допускав, має достатні технічні та матеріальні можливості для провадження своєї професійної діяльності; зазначив, що його завантаженість на даний час при здійсненні діяльності арбітражного керуючого є невеликою та такою, що в повній мірі дозволяє виконувати обов'язки, покладені на арбітражного керуючого; надав договір добровільного страхування цивільно-правової відповідальності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) № СО-16-0953-231 від 11.07.2016 р.

Судом встановлено, що кандидатура арбітражного керуючого Сиротенко О.О. повністю відповідає вимогам Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

На підставі вищевикладеного, враховуючи, що боржник неспроможний відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури, а також те, що на засіданні комітету кредиторів кредитори прийшли до обґрунтованого висновку про необхідність визнання боржника банкрутом, у зв'язку з відсутністю будь-яких обґрунтованих пропозицій щодо участі інвесторів у справі, який судом перевірений, суд вважає за необхідне визнати боржника банкрутом, відкрити ліквідаційну процедуру та призначити ліквідатором боржника арбітражного керуючого Сиротенко Олександра Олександровича (свідоцтво № 520 від 28.03.2013 року).

На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 37-48, 114 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" , ст. 86 ГПК, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Визнати товариство з обмеженою відповідальністю "Д.С.А.Груп" (код 36001700, адреса : 61057, м. Харків, вул. Чернишевська, 13) банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.

2. З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури:

- господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо;

- строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав;

- у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури;

- припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута;

- відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;

- продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом;

- скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;

- вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі;

- виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених Законом про банкрутство.

З дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.

3. Призначити ліквідатором ТОВ "Д.С.А.Груп" арбітражного керуючого Сиротенко Олександра Олександровича (свідоцтво № 520 від 28.03.2013 р., адреса: АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1)

4. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури, текст якого додається.

5. Зобов'язати ліквідатора відповідно до ст. 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" прийняти до свого відання майно боржника та забезпечити його збереження, виконувати функції з управління та розпорядження майном банкрута, проводити інвентаризацію та оцінку майна банкрута, здійснювати аналіз фінансового становища банкрута, повідомляти працівників банкрута про звільнення та здійснити його відповідно до законодавства України про працю. Виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банкрута провадиться ліквідатором у першу чергу за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута або отриманого для цієї мети кредиту, вживати заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб, передати в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню, здійснити продаж майна банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом, повідомити про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надавати державному органу з питань банкрутства відповідну інформацію для ведення Єдиного реєстру підприємств, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство, пред'являти до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості, закрити всі рахунки банкрута в установах банку і відкрити або переоформити один основний рахунок для проведення розрахунків з кредиторами. Залишки коштів на цих рахунках перераховуються на основний рахунок боржника.

Зобов'язати ліквідатора не рідше ніж один раз на місяць надавати комітету кредиторів звіт про свою діяльність, інформацію про фінансове становище і майно боржника на день відкриття ліквідаційної процедури та при проведенні ліквідаційної процедури, використання коштів боржника, а також іншу інформацію на вимогу комітету кредиторів.

6. Зобов'язати ліквідатора в строк до 24.04.2018 р. виконати ліквідаційну процедуру та надати суду обґрунтований звіт про виконану роботу, ліквідаційний баланс, а також всі докази, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури, у тому числі:

- акти інвентаризації майна, перелік ліквідаційної маси, звіти про оцінку майна, договори купівлі-продажу та акти приймання-передачі майна;

- реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів;

- звіт про виплачені кредиторам кошти, документи, які підтверджують погашення вимог кредиторів;

- довідки установ банку про закриття рахунків банкрута;

- копії повідомлень, направлених до органу державної податкової служби, Пенсійного фонду та центру зайнятості про закінчення ліквідаційної процедури;

- довідку архіву про прийняття документів, які підлягають обов'язковому зберіганню;

- оригінали установчих документів і свідоцтва про державну реєстрацію;

- докази, що свідчать про стягнення дебіторської заборгованості, або докази, що свідчать про неможливість її стягнення;

- довідку банку про рух грошових коштів по поточному рахунку за весь час здійснення ліквідаційної процедури;

- баланси підприємства за весь час роботи ліквідатора;

- протоколи засідань комітету кредиторів і протоколи загальних зборів кредиторів;

- затверджений комітетом кредиторів звіт про оплату послуг та відшкодування витрат ліквідатора;

- інші документи, що свідчать про виконану ліквідатором роботу з ліквідації банкрута.

7. Постанову суду направити ліквідатору, комітету кредиторів, банкруту, Київському ВДВС міста Харків ГТУЮ у Харківській області, Київській ОДПІ м. Харкова ГУ ДФС у Харківській області, державному реєстратору, відділу з питань банкрутства ГУЮ у Харківській області.

Суддя Швидкін А.О.

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення24.04.2017
Оприлюднено04.05.2017
Номер документу66226541
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/4415/16

Ухвала від 12.03.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Швидкін А.О.

Ухвала від 27.02.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Швидкін А.О.

Ухвала від 12.02.2018

Господарське

Господарський суд Харківської області

Швидкін А.О.

Ухвала від 24.04.2017

Господарське

Господарський суд Харківської області

Швидкін А.О.

Постанова від 24.04.2017

Господарське

Господарський суд Харківської області

Швидкін А.О.

Ухвала від 23.03.2017

Господарське

Господарський суд Харківської області

Швидкін А.О.

Ухвала від 06.03.2017

Господарське

Господарський суд Харківської області

Швидкін А.О.

Ухвала від 06.03.2017

Господарське

Господарський суд Харківської області

Швидкін А.О.

Ухвала від 06.03.2017

Господарське

Господарський суд Харківської області

Швидкін А.О.

Ухвала від 21.02.2017

Господарське

Господарський суд Харківської області

Швидкін А.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні