Ухвала
від 25.04.2017 по справі 712/387/17-а
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: № 712/387/17-а Головуючий у 1-й інстанції: Марцішевська О.М Суддя-доповідач: Бабенко К.А

У Х В А Л А

Іменем України

25 квітня 2017 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді Бабенка К.А., суддів: Кузьменка В.В., Собківа Я.М., секретаря Антоненко К.М. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на Постанову Соснівського районного суду міста Черкаси від 06 березня 2017 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Виконавчого комітету Черкаської міської ради, Департаменту архітектури та містобудування та інспектування Черкаської міської ради про визнання протиправним та скасування Наказу, зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

Постановою Соснівського районного суду міста Черкаси від 06 березня 2017 року у задоволенні адміністративного позову відмовлено.

Не погоджуючись із зазначеним судовим рішенням, Позивачем подано апеляційну скаргу, в якій він просить судове рішення суду першої інстанції скасувати та прийняти нове судове рішення, яким його адміністративний позов задовольнити повністю.

Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційну скаргу слід залишити без задоволення, а Постанову суду першої інстанції - без змін з наступних підстав.

Позивач на підставі Договорів купівлі-продажу земельної ділянки від 25.07.2013 року та 26.07.2013 року (а.с.107-110) є власником земельних ділянок з кадастровими номерами НОМЕР_1 та НОМЕР_2 площами 252,00 кв.м кожна, а з цільовим призначенням - для ведення садівництва.

Як вбачається зі Свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 10 жовтня 2014 року НОМЕР_3 (а.с.58) та Витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 10 жовтня 2014 року є власником садового будинку АДРЕСА_1.

А як зазначено у Звіті про проведення технічного огляду дачного (садового) будинку від 26 липня 2016 року (а.с.60-62), недоліки щодо невідповідності об'єкта державним будівельним нормам відсутні.

Висновком про відповідність об'єкта державним будівельним нормам (а.с. 63) встановлено, що садовий будинок АДРЕСА_1 відповідає вимогам державних будівельних норм.

12 вересня 2016 року Позивачем подано Відповідачу - Виконавчому комітету Черкаської міської ради Заяву про переведення садового будинку у жилий будинок (а.с.79).

Наказом Департаменту архітектури та містобудування та інспектування Черкаської міської ради Про відмову в переведенні садового будинку у жилий від 12 січня 2017 року №1-с, відмовлено Позивачу у переведенні у жилий садового будинку, розташованого в громадській організації "Садове товариство "Зелена зона" по вул.Одеській,6/1, у зв'язку з наявними містобудівними обмеженнями щодо землекористування, пов'язаними із розміщенням земельної ділянки в межах санітарно-захисної зони від території кладовища.

Відповідно до п. 1 Порядку переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 29 квітня 2015 року №321 (надалі - Порядок №321), цей Порядок визначає механізм переведення дачних і садових будинків, що відповідають державним будівельним нормам, у жилі будинки.

Згідно з п. 4 Порядку № 321, За результатами розгляду заяви та доданих до неї документів уповноважений орган протягом місяця з дня їх надходження приймає рішення про переведення дачного чи садового будинку у жилий будинок або про відмову в такому переведенні.

Прийняття рішення про відмову в переведенні дачного чи садового будинку у жилий будинок допускається за наявності хоча б однієї з таких підстав: неподання документів, зазначених у пункті 3 цього Порядку; виявлення в поданих документах недостовірних відомостей; встановлення невідповідності дачного чи садового будинку вимогам державних будівельних норм, що зазначені у розділі I (обов'язковий) результатів технічного огляду звіту про проведення технічного огляду дачного чи садового будинку (додаток 2).

Проте, відповідно до частини першої ст. 114 Земельного кодексу України, санітарно-захисні зони створюються навколо об'єктів, які є джерелами виділення шкідливих речовин, запахів, підвищених рівнів шуму, вібрації, ультразвукових і електромагнітних хвиль, електронних полів, іонізуючих випромінювань тощо, з метою відокремлення таких об'єктів від територій житлової забудови.

А згідно з частиною другою ст. 114 Земельного кодексу України, у межах санітарно-захисних зон забороняється будівництво житлових об'єктів, об'єктів соціальної інфраструктури та інших об'єктів, пов'язаних з постійним перебуванням людей.

Відповідно до частини другої ст.26 Закону України Про регулювання містобудівної діяльності від 17.02.2011 року № 3038-VI, суб'єкти містобудування зобов'язані додержуватися містобудівних умов та обмежень під час проектування і будівництва об'єктів.

Згідно з п. 1.1. Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів, затверджених Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 19 червня 1996 року №173, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 24 липня 1996 року за №379/1404 (надалі - Правила №173), державні санітарні правила планування та забудови населених пунктів (далі - Правила) включають основні гігієнічні вимоги до планування і забудови як нових, так і існуючих міських та сільських поселень України, їх санітарного упорядкування та оздоровлення.

Дотримання цих Правил повинно забезпечити найбільш сприятливі в гігієнічному відношенні умови життєдіяльності населення.

Відповідно до п. 1.2. Правил №173, ці Правила є обов'язковими для дотримання всіма державними, кооперативними, колективними та приватними підприємствами, організаціями та установами незалежно від відомчого підпорядкування та форм власності, а також посадовими особами та громадянами України, інвесторами - громадянами інших держав.

Згідно з Додатком №4 до Державних санітарних правил планування та забудови населених пунктів, затверджених Наказом Міністерства охорони здоров'я України від 19 червня 1996 року №173, зокрема, санітарно-захисна зона кладовища складає 300 м.

Оскільки садовий будинок Позивача розташовано в межах 300 метрової санітарно-захисної зони кладовища, в межах якої заборонено будівництво житлових об'єктів, оскаржений Позивачем Наказ Відповідача - Департаменту архітектури та містобудування та інспектування Черкаської міської ради є правомірним, у зв'язку з чим, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції щодо відмови у задоволенні адміністративного позову

Відповідно до ст. 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Судом першої інстанції правильно встановлено обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, за таких підстав, апеляційна скарга залишається без задоволення, а Постанова суду першої інстанції - без змін.

Керуючись ст.ст. 41, 196, 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 залишити без задоволення, а Постанову Соснівського районного суду міста Черкаси від 06 березня 2017 року - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складення її в повному обсязі безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Ухвалу складено в повному обсязі 04.05.2017 року.

Головуючий суддя Бабенко К.А.

Судді: Кузьменко В.В.

Собків Я.М.

Головуючий суддя Бабенко К.А

Судді: Собків Я.М.

Кузьменко В. В.

СудКиївський апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення25.04.2017
Оприлюднено05.05.2017
Номер документу66318808
СудочинствоАдміністративне