ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан ОСОБА_1, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 715-77-21, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"24" квітня 2017 р.Справа № 922/790/17
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Прохорова С.А.
при секретарі судового засідання Яковенко Ю.В.
розглянувши справу
за позовомПублічного акціонерного товариства "Банк "Фінанси та Кредит", м. Київ доТовариства з обмеженою відповідальністю "Жильонер-Схід", м. Харків 3-я особа, що не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача - ОСОБА_2, м. Харків про стягнення 2 448 336,63 грн. за участю представників:
позивача - ОСОБА_3, довіреність № 3-220000/ІФ24 від 28.03.17;
відповідача - ОСОБА_4, наказ №1/2012 від 12.01.2012 року (керівник);
третьої особи - ОСОБА_2, паспорт (особисто)
ВСТАНОВИВ:
Публічне акціонерне товариство "Банк "Фінанси та Кредит" (позивач) звернулося до господарського суду Харківської області з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Жильонер-Схід" (відповідач) заборгованості за кредитним договором №32/02-Ф від 20.02.2007 в сумі 2448336,63 грн., укладеним між позивачем та ОСОБА_2, як поручителя згідно договору №П-2-32/02-Ф від 20.02.2007.
Ухвалою суду від 07 березня 2017 року було порушено провадження по справі та призначено розгляд справи на 04 квітня 2017 року та залучено до участі у справі у якості третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на стороні відповідача - ОСОБА_2
Розгляд справи було відкладено на 18 квітня 2017 року.
18 квітня 2017 року відповідач звернувся до суду з клопотанням (вх. № 12952) про фіксацію судового процесу.
Згідно ч. 7 ст. 81-1 Господарського процесуального кодексу України, на вимогу хоча б одного учасника судового процесу у суді першої чи апеляційної інстанції при розгляді справи по суті або за ініціативою суду здійснюється фіксування судового процесу з допомогою звукозаписувального технічного засобу.
За вказаною заявою відповідача фіксування судового процесу здійснюється за допомогою звукозаписувального технічного засобу, для архівного оригіналу звукозапису надано диск CD-R, серійний номер cicx-10159.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримує в повному обсязі та наполягає на їх задоволенні.
Відповідач надав відзив на позовну заяву (вх. № 12738 від 18.04.2017) відповідно до якого проти позову заперечує.
В судовому засіданні, яке розпочалося 18 квітня 2017 року було оголошено перерву до 24 квітня 2017 року.
Норми ст.22 Господарського процесуального кодексу України зобов'язують сторони добросовісно користуватись належними їм процесуальними правами.
В силу вимог ч.1 ст.6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен при вирішенні судом питання щодо його цивільних прав та обов'язків має право на судовий розгляд упродовж розумного строку.
За висновками суду, в матеріалах справи достатньо документів, які мають значення для правильного вирішення спору, в судові засідання з'являлися повноважні представники сторін які надавали письмові пояснення та заперечення, докази на підтвердження власних правових позицій, внаслідок чого справа може бути розглянута за результатами повного та всебічного розгляду спору.
Стаття 129 Конституції України встановлює, що судді при здійсненні правосуддя незалежні і підкоряються лише закону. Змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості - є однією із основних засад судочинства.
Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Відповідно до ч. 1 ст. 43 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
З'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно та повно дослідивши надані учасниками судового процесу докази, суд встановив наступне.
20 лютого 2007 року між Банк Фінанси та Кредит (надалі - Позивач , Банк ) та ОСОБА_2 (надалі - Позичальник ) був укладений Кредитний договір № 32/02-Ф (надалі - Кредитний договір), згідно пункту 2.1 якого Позивач надає Позичальнику в тимчасове користування на умовах забезпеченості, поворотності, строковості, платності Кредитні ресурси в розмірі 97 500,00 (дев'яносто сім тисяч п'ятсот) доларів США з оплатою по процентній ставці 12,0 (дванадцять) процентів річних.
Згідно з п. 3.1. Кредитного договору видача кредитних ресурсів за цим договором проводиться на підставі письмової заяви Позичальника за погодженням з Банком.
Як вбачається з матеріалів справи, АТ Банк Фінанси та Кредит виконав свої зобов'язання за кредитним договором в повному обсязі, надавши Позичальнику - ОСОБА_2 кредитні кошти, що підтверджується заявою на видачу готівки від 20.02.2007 р.
25 жовтня 2010 року, сторони погодили внести зміни в укладений кредитний договір, шляхом підписання Додаткової угоди № 1.
З урахуванням усіх існуючих змін та доповнень Позивач надав Третій особі в тимчасове користування на умовах забезпеченості, поворотності, строковості, платності Кредитні ресурси в розмірі 86080,86 дол. США з оплатою по процентній ставці 12 % процентів річних.
Відповідно до п.3.2. Кредитного договору Позичальник зобов'язується повністю повернути кредитні ресурси, отримані за цим договором до 20 лютого 2027 р. Погашення проводиться шляхом зарахування відповідної суми на позичковий рахунок.
Позичальник зобов'язується щомісяця в термін з 01 по 10 число кожного місяця, здійснювати погашення заборгованості по кредитних ресурсах у складі щомісячного ануїтентного платежу, розмір якого за цим договором становить 1015,00 дол. США. У складі ануїтентного платежу сплачуються проценти за користування кредитними ресурсами.
Зазначений розмір ануїтентного платежу може бути змінений за згодою сторін, (п.3.2. Кредитного договору).
Відповідно до п. 3.3. Кредитного договору Позичальник уповноважує Банк при настанні строків повернення кредиту та/або процентів та комісійної винагороди, передбачених п.п. З.2., 4.З., 4.4., 4.7, 4.8., або іншими пунктами цього Договору, списувати необхідні суми, за умови їхньої наявності, з поточного та інших рахунків Позичальника та зараховувати їх у рахунок погашення позичкової заборгованості та процентів. Зазначене положення не є обов'язком Банку та не звільняє Позичальника від відповідальності за несвоєчасне виконання своїх грошових зобов'язань.
Пунктом 3.4. Кредитного договору встановлено право Банку вимагати дострокового повернення кредитних ресурсів, сплати нарахованих процентів по них та неустойки відповідно до умов цього договору, зокрема, у випадку, якщо Позичальник несвоєчасно або не в повному обсязі здійснював зарахування грошових коштів на погашення заборгованості за кредитом та або на сплату процентів, відповідно до п. 3.2.,4.3., 4.4., 4.7., 4.8.
У випадку вимоги Банку про дострокове повернення кредитних ресурсів та сплату процентів Позичальник зобов'язаний здійснити повне погашення заборгованості за цим договором, тобто повернути отримані кредитні ресурси та сплатити всі проценти протягом 10 банківських днів з моменту отримання вимоги Банку.
Пунктом 3.8. Кредитного договору встановлено наступний порядок зарахування коштів:
- у першу чергу погашаються прострочені проценти за користування кредитними ресурсами;
- у другу чергу погашаються нараховані проценти за користування кредитними ресурсами, які не є простроченим;
- у третю чергу погашаються прострочені суми по комісійній винагороді Банку за надання Кредитних ресурсів;
- у четверту чергу погашаються суми комісійної винагороди Банку за надання кредитних ресурсів, які не є простроченими;
- у п'яту чергу погашаються прострочені суми за основним боргом по кредиту;
- у шосту чергу погашається непрострочена заборгованість по кредитних ресурсах;
- у сьому чергу погашається пеня за прострочення сплати ануїтентного платежу, комісій Банку та інших платежів за цим договором.
Згідно з п. 4.1 Кредитного договору позичальник сплачує Банку проценти за користування Кредитними ресурсами у валюті кредиту по процентній ставці 12 % річних.
Нарахування процентів здійснюється за період з моменту списання кредитних ресурсів з позичкового рахунку Позичальника до моменту повернення Кредитних ресурсів на позичковий рахунок.
Нарахування процентів за день видачі кредитних ресурсів проводиться як за повний день, а за день повернення не проводиться. Нарахування процентів проводиться один раз на місяць на залишок заборгованості на позичковому рахунку Позичальника за період з 1 по останнє число місяця.
Нарахування процентів проводиться по методу факт /360 за кожний день користування кредитними ресурсами (п. 4.2. Кредитного договору)
Пунктом 4.3. Кредитного договору передбачено що, Позичальник сплачує проценти щомісяця, в термін з 1 по 10 число кожного місяця, у складі щомісячного ануїтентного платежу, розмір якого встановлений п. 3.2. цього договору, згідно з графіком зниження розміру заборгованості.
Пунктом 4.7. Кредитного договору встановлено що, Позичальник щомісяця, в строк до 10 числа кожного місяця, сплачує комісійну винагороду за надання кредитних ресурсів у розмірі 689,33 грн. У зазначений термін сплачується комісійна винагорода за попередній календарний місяць.
Згідно з п. 6.1. Кредитного договору за прострочення повернення кредитних ресурсів та/або сплати процентів, Позичальник сплачує Банку штраф 100,00 грн. пеню з розрахунку 1% від простроченої суми за кожний день прострочення. Штраф сплачується боржником при кожному випадку прострочки повернення кредитних ресурсів. Зазначена пеня сплачується у випадку порушення Позичальником строків платежів, передбачених п. З.2., З.4., 4.З., 4.4., 4.6.. 4.7, 4.8. цього Договору, а також будь-яких інших строків платежів, передбачених цим договором. Сплата пені не звільняє Позичальника від зобов'язання сплатити проценти за весь час фактичного користування кредитними ресурсами.
Як зазначає позивач, у зв'язку з неналежним виконанням Позичальником зобов'язань за кредитним договором щодо своєчасної сплати отриманих кредитних ресурсів 10.08.2015 р. Позивач звернувся до Київського районного суду м. Харків з позовом до Позичальника та Поручителів про дострокове повернення кредитних коштів, сплату відсотків та пені.
При цьому, станом на дату звернення до Господарського суду Харківської області з цим позовом до Поручителя цивільна справа в Київському районному суду м. Харків за позовом АТ Банк Фінанси та Кредит до Позичальника не розглянута.
Сума заборгованості за Кредитним договором № 32/01-Ф від 20.02.2007 р. становить 2 448 336,63 грн. (два мільйони чотириста сорок вісім тисяч триста тридцять шість грн. 63 коп.), яка складається з заборгованості по тілу кредиту, відсотками та щомісячній комісії станом па 30.06.2015 р. що за курсом НБУ (1 дол. США = 21,0154 грн.) становить 1 900 084,08 грн. (один мільйон дев'ятсот тисяч вісімдесят чотири грн. 08 коп.), з яких:
- 75 794,63 дол. США (сімдесят п'ять тисяч сімсот дев'яносто чотири дол. США 63 центи), що в еквіваленті по курсу НБУ становить 1 592 854,47 грн. (один мільйон чотириста п'ятсот дев'яносто дві тисячі вісімсот п'ятдесят чотири грн. 47 коп.) - сума строкової заборгованості по основному боргу кредиту;
- 3 431,28 дол. США (три тисячі чотириста тридцять один дол. США 28 центів), що в еквіваленті по курсу НБУ становить 72 019,72 грн. (сімдесят дві тисячі дев'ятнадцять грн. 72 коп.) - сума простроченої заборгованості по основному боргу кредиту;
- 792,26 дол. США (сімсот дев'яносто два дол. США 26 центів), що в еквіваленті по курсу НБУ становить 16 649,66 грн. (шістнадцять тисяч шістсот сорок дев'ять грн. 66 коп.) сума строкової заборгованості по відсоткам;
- 10 231,72 дол. США (десять тисяч двісті тридцять один дол. США 72 центів), що в еквіваленті по курсу НБУ становить 215 023,69 грн. (двісті п'ятнадцять тисяч двадцять три грн. 69 коп.) - сума простроченої заборгованості по відсоткам;
- 689,33 грн. (шістсот вісімдесят дев'ять грн. 33 коп.) - сума строкової заборгованості по щомісячній комісії;
- 2757,32 грн. (дві тисячі сімсот п'ятдесят сім грн. 32 коп.) - сума простроченої заборгованості по щомісячній комісії;
та суми заборгованості за пенею, нарахованою за прострочення заборгованості по основному боргу кредиту, відсоткам та комісії по Кредитному договору № 32/01-Ф від 20.02.2007 р., за період з 20.02.2016 р. по 21.02.2017 р. та зменшеною Позивачем до 548 252,55 грн. (п'ятсот сорок вісім тисяч двісті п'ятдесят дві грн. 5 коп.).
Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором. Не допускаються одностороння відмова від виконання зобов'язань, крім випадків, передбачених законом.
Відповідно до ст. 525, ч. 1 ст. 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Статтею 1049 Цивільного кодексу передбачено, що Позичальник зобов'язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі у строк та в порядку, що встановлені договором.
Відповідно до ч. 2. ст. 1050 ЦК України, якщо договором встановлений обов'язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів, належних йому відповідно до статті 1048 цього Кодексу.
Статтею 1054 Цивільного кодексу України передбачено, що за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитор) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти.
Кредит завжди видається на умовах його забезпечення, строковості, повернення га плати за користування, а ст. 536 Цивільного кодексу України визначено, що за користування чужими грошовими коштами боржник зобов'язаний сплачувати проценти. Розмір процентів за
користування чужими грошовими коштами встановлюється договором, законом або іншим актом цивільного законодавства.
Зобов'язання (у тому числі - сплачувати проценти) припиняється виконанням, проведеним належним чином (ст. 599 ЦК України).
Відповідно до ч. 1 ст. 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Відповідно до ч. 1 ст. 612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
У разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема сплата неустойки (ст. 611 ЦК України). Якщо предметом неустойки є грошова сума, її розмір встановлюється договором або актом цивільного законодавства. Розмір неустойки, встановлений законом, може бути збільшений у договорі (п.2. ст.551 ЦК України).
Згідно з ст. 625 Цивільного кодексу України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Також, з матеріалів справи вбачається, що 20.02.2007 р. між. АТ Банк Фінанси та Кредит та Товариством з обмеженою відповідальністю ЖИЛЬОНЕР-СХІД (Відповідач, Поручитель) було укладено договір поруки № П-2-32/02-Ф.
25 жовтня 2010 року, в зв'язку з внесенням змін до Кредитного договору АТ Банк Фінанси та Кредит внесено відповідні зміни і до договору поруки, шляхом підписання з поручителем додаткової угоди.
З урахуванням всіх змін та доповнень до договору поруки Поручитель зобов'язується перед Кредитором відповідати у повному обсязі за своєчасне та повне виконання Боржником зобов'язань за Кредитним договором № 32/02-Ф від 20.02.2007 року та Додатковою угодою № 1 від 25.10.2010 р. до нього, укладеним між кредитором та боржником, відповідно до якого боржникові наданий кредит у розмірі 86080,86 дол. США з оплатою по процентній ставці 12 % процентів річних (п. 1.1. Договорів поруки).
Відповідно до п. 2.1. Договору поруки у випадку невиконання Боржником зобов'язань за Кредитним договором, Боржник та Поручитель відповідають перед Кредитором як солідарні боржники.
Пунктом 2.2. Договору поруки встановлено, що Поручитель відповідає перед Кредитором у тому ж обсязі, що й Боржник, у т.ч. по основному боргу, сплаті щомісячних процентів і підвищених процентів, сплаті комісійної винагороди, сплаті неустойки по основному боргу та процентам, а також по відшкодуванню всіх збитків.
Згідно з п. 2.3. Договору поруки у випадку непогашення Боржником заборгованості за Кредитним договором протягом 1-го календарного дня з моменту настання строку сплати процентів, основного боргу, передбачених договором, у Кредитора виникає повне право вимоги сплати боргу в повному обсязі до поручителя.
Згідно з п. 3.1. Договору поруки у випадку невиконання Боржником своїх зобов'язань за кредитним договором у зазначені у договорі строки, Поручитель зобов'язується не пізніше 2-х банківських днів з моменту повідомлення його Кредитором (письмового або трансмісійного) про невиконання Боржником прийнятих на себе зобов'язань оплатити грошову суму, яку вимагає Кредитор.
У зв'язку з виникненням заборгованості Позичальника, АТ Банк Фінанси та Кредит звернувся до Поручителя з вимогами про виконання зобов'язань Позичальника відповідно до умов Договорів поруки.
Як вказує позивач, та, що не було спростовано сторонами під час розгляду справи, вимоги АТ Банк Фінанси та Кредит щодо погашення кредитної заборгованості Поручителем не були виконані. Тобто погашення на підставі Договору поруки не відбулося, (поручитель не здійснив жодного платежу для погашення кредитної заборгованості).
Згідно зі ст. 554 Цивільного кодексу України у разі порушення боржником зобов'язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки.
Відповідно до п. 1 ст. 543 Цивільного кодексу України у разі солідарного обов'язку боржників (солідарних боржників) кредитор має право вимагати виконання обов'язку частково або в повному обсязі як від усіх боржників разом, так і від будь-кого з них окремо.
Згідно зі ст. 559 Цивільного кодексу України на момент пред'явлення позову Договір поруки є чинним, а Позивач - Кредитор отримав право пред'явити до Поручителя вимоги про примусове стягнення заборгованості з дострокового погашення кредитів, відсотків за користування кредитами та сплати штрафних санкцій у судовому порядку.
Згідно з ст.ст. 546 ч. 1, 553 ч. 1, 554 ч.ч. 1, 2 ЦК України: виконання зобов'язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком; за договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов'язку. Поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов'язання боржником; у разі порушення боржником зобов'язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки.
Частиною 1 ст. 559 Цивільного кодексу України передбачено, що порука припиняється з припиненням забезпеченого нею зобов'язання, а також у разі зміни зобов'язання без згоди поручителя, внаслідок чого збільшується обсяг його відповідальності.
Згідно з частиною 4 тієї ж статті ЦК України, порука припиняється після закінчення строку, встановленого в договорі поруки. У разі, якщо такий строк не встановлено, порука припиняється, якщо кредитор протягом шести місяців від дня настання строку виконання основного зобов'язання не пред'явить вимоги до поручителя. Якщо строк основного зобов'язання не встановлений або встановлений моментом пред'явлення вимоги, порука припиняється, якщо кредитор не пред'явить позову до поручителя протягом одного року від дня укладення договору поруки.
При цьому, суд звертає увагу на те, що в даних спірних відносинах, банком було пред'явлено вимогу поручителю 10.08.2015 року про виконання зобов'язань за договором поруки, тобто, на момент внесення змін в статтю 559 Цивільного кодексу України (яку було доповнено пунктом 4 Законом України від 14.06.2016 р. N 1414-VIII) Відповідачу було визначено строк щодо виконання своїх обов'язків як поручителя за спірний період.
Таким чином, оцінивши фактичні обставини справи та приписи наведеного вище законодавства суд приходить до висновку, що заперечення відповідача щодо припинення договору поруки на підставі п. 4 ст. 559 Цивільного кодексу України є безпідставними.
Зважаючи на встановлені факти та вимоги вищезазначених норм, а також враховуючи, що відповідач в установленому ст.ст. 32, 33 Господарського процесуального кодексу України порядку обставини, які повідомлені позивачем не спростував, суд дійшов висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджуються наявними у матеріалах справи доказами та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, витрати зі сплати судового збору покладаються на відповідача.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 1, 4, 12, 22, 33, 43, 44, 49, 77, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю ЖИЛЬОНЕР-СХІД (61010, Харківська область, місто Харків, вул. Примакова, буд. 40/42, офіс 1008, код ЄДРПОУ 33608636) на користь Публічного акціонерного товариства Банк Фінанси та Кредит (04054, м. Київ, вул. Січових Стрільців, 60, код ЄДРПОУ 09807856, р/р 32073104401026, МФО 300001) заборгованість за Кредитним договором № 32/02-Ф від 20.02.2007 в сумі 2 448 336,63 грн. (два мільйони чотириста сорок вісім тисяч триста тридцять шість грн. 63 коп.).
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю ЖИЛЬОНЕР-СХІД (61010, Харківська область, місто Харків, вул. Примакова, буд. 40/42, офіс 1008, код ЄДРПОУ 33608636) на користь Публічного акціонерного товариства Банк Фінанси та Кредит (04054, м. Київ, вул. Січових Стрільців, 60, код ЄДРПОУ 09807856, р/р 32073104401026, МФО 300001) судовий збір в розмірі 37 725,05 (тридцять сім тисяч сімсот двадцять п'ять грн. 05 коп.).
Видати накази після набрання рішенням законної сили.
Повне рішення складено 03.05.2017 р.
Рішення господарського суду може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги до Харківського апеляційного господарського суду, яка подається через місцевий господарський суд протягом 10-денного строку з моменту складення та підписання повного тексту рішення.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 24.04.2017 |
Оприлюднено | 05.05.2017 |
Номер документу | 66320080 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Прохоров С.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні