Справа № 404/1193/17
Номер провадження 1-кс/404/805/17
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 травня 2017 року Слідчий суддя Кіровського районного суду міста Кіровограда ОСОБА_1 , з участю: секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянувши в залі судових засідань в приміщенні Кіровського районного суду міста Кіровограда скаргу ОСОБА_4 на бездіяльність прокурора Кіровоградської місцевої прокуратури про неповернення тимчасово вилученого майна в кримінальному провадженні 42016121010000056, з попередньою кваліфікацією за ч. 3 ст. 191 КК України,
ВСТАНОВИВ:
До Кіровського районного суду міста Кіровограда звернувся ОСОБА_4 на бездіяльність прокурора Кіровоградської місцевої прокуратури щодо неповернення йому тимчасово вилученого майна в кримінальному провадженні 42016121010000056, з попередньою кваліфікацією за ч. 3 ст. 191 КК України.
Для забезпечення процесуальної можливості вирішити заявлені вимоги скаржника, останній тричі, зокрема : 05 травня, 11 травня та 15 травня 2017 року викликався для участі в розгляді поданої ним скарги. Жодного разу не зявився.
Статтею 22 КПК України передбачено, що кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Сторони кримінального провадження мають рівні права на збирання та подання до суду речей, документів, інших доказів, клопотань, скарг, а також на реалізацію інших процесуальних прав, передбачених цим Кодексом.
У відповідності до положень ст. 26 КПК України, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та спосіб, передбачених цим Кодексом.
Особа, яка звернулася зі скаргою в окремому клопотанні просить розглядати скаргу без її участі в засіданні тільки 05 травня 2017 року. З огляду на засаду диспозитивності, сторони кримінального провадження є вільними у використанні своїх прав у межах та у спосіб, що передбачені КПК, а розгляд відповідних скарг здійснюється без участі осіб, які їх подали.
Скаржник належним чином був повідомлений про час і місце її розгляду, однак у визначений час на засідання тричі не з`явився.
Згідно ч. 3 ст. 306 КПК України, розгляд скарг на рішення, дії чи бездіяльність під час досудового розслідування здійснюється за обов`язкової участі особи, яка подала скаргу, чи її захисника, представника та слідчого чи прокурора, рішення, дії чи бездіяльність яких оскаржується.
Таким чином, в разі відсутності скаржника, який заявив клопотання про розгляд скарги без його участі, а також належним чином повідомленого скаржника, який не з`явився на такий розгляд, доцільно в такому випадку залишити скаргу без розгляду, за для забезпечення скаржнику права на повторне звернення з такою скаргою до слідчого судді.
Відповідно до вимог п. 18 ч. 1 ст. 3 КПК України, слідчий суддя - суддя суду першої інстанції, до повноважень якого належить здійснення у порядку, передбаченому цим Кодексом, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні.
На підставі ч. 6 ст. 9 КПК України, у випадках, коли положення цього Кодексу не регулюють або неоднозначно регулюють питання кримінального провадження, застосовуються загальні засади кримінального провадження, визначені частиною першою статті 7 цього Кодексу.
За таких умов, керуючись вимогами ч. 4 ст. 278 КПК України вважаю за необхідне залишити подану скаргу без розгляду. Вказані твердження узгоджуються з правовими висновками розділу сьомого узагальнення «Про практику розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність органів досудового розслідування чи прокурора під час досудового розслідування».
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 190, 309, 369-372 КПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Скаргу ОСОБА_4 на бездіяльність прокурора Кіровоградської місцевої прокуратури про неповернення тимчасово вилученого майна в кримінальному провадженні 42016121010000056, з попередньою кваліфікацією за ч. 3 ст. 191 КК України, залишити без розгляду.
Ініціатору клопотання роз`яснити що за ним зберігається право на повторне звернення до відповідного слідчого судді з тотожними вимогами та під час підготовчого або судового засідання.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до апеляційного суду Кіровоградської області протягом 5 днів з дня її оголошення. Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на подачу апеляційної скарги за відсутності такої скарги, а при оскарженні ухвали - при відхиленні апеляції.
Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання копії судового рішення.
Суддя Кіровського
районного суду
м.Кіровограда ОСОБА_1
Суд | Кіровський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 15.05.2017 |
Оприлюднено | 06.03.2023 |
Номер документу | 66461860 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Кіровський районний суд м.Кіровограда
Завгородній Є. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні