Справа № 404/1193/17
Номер провадження 1-кс/404/877/17
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 травня 2017 року Слідчий суддя Кіровського районного суду міста Кіровограда ОСОБА_1 з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , скаржника ОСОБА_3 , розглянувши в відкритому судовому засіданні в приміщенні Кіровського районного суду міста Кіровограда скаргу ОСОБА_3 про скасування ухвали слідчого судді Кіровського районного суду міста Кіровограда від 24 березня 2017 року про накладення арешту на тимчасово вилучені грошові кошти по кримінальному провадженню 42016121010000056 з попередньою правовою кваліфікацією за ч. 3 ст. 191 КК України,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_3 звернувся в Кіровський районний суд міста Кіровограда зі скаргою, в якій просить скасувати заходи забезпечення визначені ухвалою слідчого судді Кіровського районного суду міста Кіровограда від 24 березня 2017 року про накладення арешту на грошові кошти по кримінальному провадженню 42016121010000056 з попередньою кваліфікацією за ч.3 ст.191 КК України.
Відповідно до п.18 ст.3 КПК України слідчий суддя суддя суду першої інстанції, до повноважень якого належить здійснення у порядку, передбаченому цим Кодексом, судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні.
Підозрюваний його захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді клопотання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження-судом. (ч.1 ст.174 КПК України).
На виконання ч.2 ст.132 КПК України, клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження на підставі ухвали слідчого судді подається до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.
Дотримуючись вказівок інформаційного листа Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №223-538/0/4-13 від 5 квітня 2013 року «Про деякі питання здійснення слідчим суддею суду першої інстанції судового контролю за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб під час застосування заходів забезпечення кримінального провадження» констатую, що судовий контроль за дотриманням прав, свобод та інтересів осіб у кримінальному провадженні під час досудового розслідування здійснюється слідчим суддею суду першої інстанції, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування з урахуванням положень ч.6 ст.9 КПК України. Правильним є застосування зазначеного правила й до розгляду інших клопотань/скарг, територіальна підсудність щодо яких прямо не визначена процесуальним законом, зокрема й оскарження арешту під час досудового розслідування.
ОСОБА_3 оскаржує ухвалу слідчого про застосування заходів забезпечення в цьому кримінальному провадженні. Як убачається зі змісту долученої прокурором постанови від 17 травня 2017 року, здійснення досудового розслідування доручено іншому органу досудового розслідування. В теперішній час досудове розслідування проводить слідчий слідчого відділу прокуратури Кіровоградської області. Такий орган досудового розслідування знаходиться за чітко визначеною юридичною адресою: вулиця Верхня Пермська, 4 в місті Кропивницькому, що територіально розташований в Подільському районі міста Кропивницький, тобто за межами територіальної юрисдикції слідчих суддів Кіровського районного суду міста Кіровограда.
У відповідності до п.2 ч.2 ст.304 КПК України скарга повертається, якщо вона не підлягає розгляду в цьому суді.
За таких умов скаргу ОСОБА_4 необхідно повернути йому через наявне право вирішення таких вимог виключно слідчим суддею Ленінського районного суду міста Кіровограда.
Скаржнику роз`яснюється, що після повернення скарги він не втрачає права на повторне звернення до відповідного слідчого судді, в порядку, передбаченому КПК України.
Керуючись, ст.3, 303, 304, 309, 392, 395 КПК України,
ПОСТАНОВИВ:
Скаргу ОСОБА_3 , про скасування ухвали слідчого судді Кіровського районного суду міста Кіровограда від 24 березня 2017 року про накладення арешту на тимчасово вилучені грошові кошти по кримінальному провадженню 42016121010000056 з попередньою правовою кваліфікацією за ч. 3 ст. 191 КК України, повернути.
Апеляційна скарга на ухвалу слідчого судді може бути подана безпосередньо до апеляційного суду Кіровоградської області протягом 5 днів з дня її оголошення, а якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчисляється з дня отримання нею копії судового рішення.
Ухвала слідчого судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги на судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя Кіровського
районного суду
м.Кіровограда ОСОБА_1
Суд | Кіровський районний суд м.Кіровограда |
Дата ухвалення рішення | 22.05.2017 |
Оприлюднено | 07.03.2023 |
Номер документу | 66638101 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Кіровський районний суд м.Кіровограда
Завгородній Є. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні