Ухвала
від 12.05.2017 по справі 810/2342/16
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ

              ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ            УХВАЛА 12 травня 2017 року                    м. Київ                                        К/800/15526/17 Суддя Вищого адміністративного суду України Вербицька О.В., розглянувши касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "ВІТАПОЛІС" на постанову Київського окружного адміністративного суду від 24 жовтня 2016 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 06 березня 2017 року у справі № 810/2342/16 за позовом  Товариства з обмеженою відповідальністю "ВІТАПОЛІС" до Державної фіскальної служби України, Головного управління ДФС у Київській області, Києво-Святошинської об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області третя особа - Міністерство фінансів України   про визнання незаконними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії,   ВСТАНОВИВ: Товариство з обмеженою відповідальністю "ВІТАПОЛІС" звернулось до Вищого адміністративного суду України з касаційною скаргою на постанову Київського окружного адміністративного суду від 24 жовтня 2016 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 06 березня 2017 року у справі № 810/2342/16. Проте, подана касаційна скарга не відповідає вимогам статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України. Так, відповідно до частини 5 статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги додається документ про сплату судового збору. Однак, як вбачається з матеріалів касаційної скарги, скаржником подано платіжне доручення від 25 квітня 2017 року № 1431 та сплачено судовий збір у розмірі                   1653,60 грн, що не відповідає сумі, обчисленій за правилами пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір". Так, відповідно до пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" (в редакції, чинній на момент звернення скаржника з касаційною скаргою) за подання до адміністративного суду касаційної скарги на рішення суду сплачується 120 % ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви. На момент звернення позивачем до суду першої інстанції з адміністративним позовом (немайнового характеру) ставка судового збору складала 1 розмір мінімальної заробітної плати (станом на 1 січня 2016 р. розмір мінімальної заробітної плати становив 1378,00 грн  згідно із Законом України "Про Державний бюджет України на 2016 рік"). Частиною 3 статті 6 Закону України від 08 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір"  встановлено, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру. З огляду на те, що даний позов містить чотири вимоги немайнового характеру, скаржнику за подання касаційної скарги необхідно доплатити судовий збір в розмірі                       4   960,80 грн (1378 грн х 4 х 120% - 1653,60 грн = 4 960,80 грн). Згідно з частиною 3 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України до касаційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 213 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу - залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви. За таких обставин, касаційну скаргу слід залишити без руху, надавши скаржнику до 31 травня 2017 року строк для усунення недоліків касаційної скарги. В разі невиконання вимог даної ухвали, касаційна скарга буде повернута скаржнику, у відповідності до вимог закону. Керуючись статтями 108, 165, 213, 214 Кодексу адміністративного судочинства України, УХВАЛИВ:     1. Касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "ВІТАПОЛІС" залишити без руху. 2. Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю "ВІТАПОЛІС" строк до  31 травня 2017 року для усунення недоліків касаційної скарги. Суддя                                                                         О.В. Вербицька

СудВищий адміністративний суд України
Дата ухвалення рішення12.05.2017
Оприлюднено17.05.2017
Номер документу66502508
СудочинствоАдміністративне