КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
04116 м.Київ, вул. Шолуденка, 1 (044) 230-06-58
УХВАЛА
"13" травня 2017 р. Справа №910/3422/14
Київський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Смірнової Л.Г.
суддів: Пономаренка Є.Ю.
Руденко М.А.
Розглянувши матеріали апеляційної скарги Публічного акціонерного товариства Родовід Банк
на ухвалу Господарського суду міста Києва від 10.04.2017
у справі № 910/3422/14 (суддя О.М. Спичак)
За скаргою Публічного акціонерного товариства Родовід Банк
На дії Печерського районного відділу державної виконавчої служби м. Київ
Головного територіального управління юстиції у м. Києві
За позовом Публічного акціонерного товариства Родовід Банк
до Товариства з обмеженою відповідальністю Д.Ю.С.Інвест
про стягнення 6 469,04 грн.
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 10.04.2017 у справі №910/3422/14 у задоволенні позовних вимог Публічного акціонерного товариства Родовід Банк на дії Печерського районного відділу державної виконавчої служби м. Київ Головного територіального управління юстиції у м. Києві відмовлено повністю.
Не погоджуючись із вказаною ухвалою, Публічне акціонерне товариство Родовід Банк звернулося до Київського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить ухвалу Господарського суду міста Києва від 10.04.2017 у справі №910/3422/14 скасувати та прийняти нову ухвалу, якою задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу справи між суддями Київського апеляційного господарського суду апеляційну скаргу передано на розгляд колегії суддів у складі головуючого судді Смірнової Л.Г., суддів Пономаренка Є.Ю., Руденко М.А.
Перевіривши матеріали апеляційної скарги Публічного акціонерного товариства Родовід банк та додані до неї документи, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не може бути прийнята до розгляду і підлягає поверненню скаржнику з наступних підстав.
Відповідно до ч. 3 ст. 94 Господарського процесуального кодексу України до апеляційної скарги додаються, зокрема, докази сплати судового збору.
Частиною 1 ст. 4 Закону України Про судовий збір у редакції, яка була чинна на момент звернення до суду з позовною заявою, закріплено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною 2 наведеної норми встановлені розміри ставок судового збору, зокрема, за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру судовий збір справляється у розмірі 2 відсотків ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат.
За подання до господарського суду апеляційної і касаційної скарги на ухвалу суду, заяви про приєднання до апеляційної чи касаційної скарги на ухвалу суду судовий збір справляється у 1 розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб (підпункт 7 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір у редакції від 01.01.2017 р.).
Проте, Публічним акціонерним товариством Родовід банк до апеляційної скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Разом з тим, Публічним акціонерним товариством Родовід банк до апеляційної скарги додано заяву про звільнення від сплати судового збору за її подання. Вказана заява мотивована важким фінансовим становищем та відсутністю можливості сплати судовий збір. На підтвердження вказаних обставин апелянт доказів не надає.
Розглянувши вищезазначену заяву, колегія суддів дійшла до висновку, що вона не підлягає задоволенню з огляду на наступне.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 8 Закону України Про судовий збір , враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити його від сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Згідно з п. 3.1 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 7 від 21.02.2013 р. "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України", єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у статті 8 ЗУ Про судовий збір , є врахування ним майнового стану сторін.
Клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.
При цьому, оскільки ст. 129 Конституції України як одну із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, отже, самі лише обставини, пов'язані з відсутністю у нього коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися підставою для звільнення від такої сплати.
Окрім того, господарському суду надано лише право, а не покладено обов'язок у будь-якому випадку задовольняти клопотання учасників судового процесу про звільнення від сплати ними судового збору. Тобто, вказана норма є суб'єктивною та застосовується лише у випадку, коли заявник надасть суду дійсно переконливі докази скрутного матеріального становища, яке перешкоджає йому вчинити необхідні дії по сплаті судового збору.
Враховуючи те, що скаржником не надано суду належних доказів на підтвердження його майнового стану та доказів неможливості останнім сплатити судовий збір, колегія суддів дійшла висновку про відмову в задоволенні заяви про звільнення від сплати судового збору.
Отже, колегія суддів приходить до висновку про відсутність правових підстав для задоволення заяви Публічного акціонерного товариства Родовід банк про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України, апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
При цьому, колегія суддів зазначає, що після усунення вказаних обставин, апеляційна скарга може бути подана повторно відповідно до ч. 4 ст. 97 вказаного Кодексу.
На підставі викладеного та керуючись ст. 86, п. 3 ч. 1 ст. 97 Господарського процесуального кодексу України, Київський апеляційний господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. У задоволенні заяви Публічного акціонерного товариства Родовід банк про звільнення від сплати судового збору за подання апеляційної скарги відмовити.
2. Апеляційну скаргу Публічного акціонерного товариства Родовід банк на ухвалу Господарського суду міста Києва від 10.04.2017 у справі №910/3422/14 з доданими до неї матеріалами повернути заявнику без розгляду.
3. Матеріали справи №910/3422/14 повернути до Господарського суду міста Києва.
Головуючий суддя Л.Г. Смірнова
Судді Є.Ю. Пономаренко
М.А. Руденко
Суд | Київський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 13.05.2017 |
Оприлюднено | 25.05.2017 |
Номер документу | 66626466 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Київський апеляційний господарський суд
Смірнова Л.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні