Справа № 466/3434/17
У Х В А Л А
19 травня 2017 року слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Львова ОСОБА_1 , за участю слідчого ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянув клопотання слідчого СВ Шевченківського ВП ГУНП у Львівській області ОСОБА_2 , погодженого прокурором Львівської місцевої прокуратури № 2 ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12014140030000581 від 28.08.2015, за ознаками вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.5 ст.191, ч.1 ст.364, ч.1 ст.175. ч.1 ст.172 КК України, -
в с т а н о в и л а :
19.05.17 року слідчий СВ Шевченківського ВП ГУНП у Львівській області ОСОБА_2 звернувся до суду з клопотанням, погодженим прокурором Львівської місцевої прокуратури № 2 ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів.
В обґрунтування клопотання посилається на те, що Шевченківським ВП ГУ НП у Львівській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні за зверненням ОСОБА_4 , про те, що керівництво, адміністрація ВНЗ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (далі ВНЗ «ЛККЕП») зловживає службовим становищем, з корисливих мотивів з використанням службовою особою влади, службового становища, що завдало істотної шкоди охоронюваним законом правам, свободам та інтересам певних громадян, державним інтересам.
В ході проведення досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_4 у період часу з 1994 по 2012 роки працювала у ВНЗ «ЛККЕП», на посаді викладача предмету «Бухгалтерський облік, контроль і аналіз господарської діяльності» (трудова книжка НОМЕР_1 ) у державному навчальному закладі « ІНФОРМАЦІЯ_2 » відповідно до наказу №113 з 01.09.1994.
Під час допиту потерпіла ОСОБА_4 повідомила про порушення її прав, як освітянина, науковця та професійних інтересів, трудових, пенсійних, колективних, пайових, соціально-економічних прав, права як працівника освіти і науки України, зокрема в контексті гарантії в оплаті праці педагогічних та науково-педагогічних працівників, сплаті обов`язкових платежів до Державного бюджету України у повному об`ємі від посадового окладу як працівника 18 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, соціального захисту стосовно пенсії за вислугу років, наукову пенсію, права на власність (привласнення без її відома паю). З 1994 року, вона подала заяву, внесла вступний внесок і кожного місяця регулярно оплачувала 1% пайового внеску, 1% до профспілки від заробітної плати.
Крім цього ОСОБА_4 вказує, що без її відома і дозволу невідомі особи відкрили на її документи СПД по коледжу (1788272). (1307 ДПІ у Шевченківському районі м. Львова. Орган ПФУ 13084), у 2 кварталі 2006 року передано кошти по фіктивному СПД, крім нарахованої заробітної плати по коледжу (з/п 2248,80 грн., сплачений податок 282 грн. 12 коп.). Фінансова фальсифікація бухгалтерами коледжу свідчить про операції по оформленню без її відома на додаткові роботи по коледжу. Як це видно в 2003 році. А саме 3 квартал по не основному місцю роботи 339,02 грн. податок сплачений 88,74 грн. Крім цього, без відома останньої оформили таку до відокремленого підрозділу магазину «ХІМПРОММАРКЕТ ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ЄДРПОУ: НОМЕР_2 , у другому кварталі 2003 року, сума 85,03 грн., податок сплатили 17.01 грн., по неосновному місцю праці. Власника даного магазину ОСОБА_5 , котрий являвся директором та головним бухгалтером остання не знає.
Як зазначає ОСОБА_4 з 1994 їй оплачували заробітну плату, не як за роботу викладача вищої категорії, а як за роботу найманого працівника. Це порушення закону та суперечить запису відповідно до наказу по « ІНФОРМАЦІЯ_4 » №113 від 01.08.1994, згідно якого її переведено з посади лаборанта на посаду викладача предмету «Бухгалтерський облік, контроль і аналіз господарської діяльності» (трудова книжка НОМЕР_3 ) та виконувала роботу викладача. З 1994 їй не було виплаченою жодної гривні по посадовому окладу викладача. З 2005 вона вже мала кваліфікаційний рівень викладач вищої категорії, а у 2010 підтверджена кваліфікація «викладач вищої категорії».
З вересня 2013 ОСОБА_4 подала ряд скарг, заяв(звернень), до органів законодавчої та виконавчої влади щодо відновлення забезпечення таких законодавчо встановлених основних державних соціальних гарантій, як заробітна плата викладачу вищої категорії I-IV рівнів акредитації навчальних закладів, відновлення свого вже заробленого спеціалізованого (педагогічного) стажу, наукового стажу, і одночасно повернення моєї вже заробленої заробітної плати від посадового окладу працівника 18 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, а не так як вирішили їй платити директори і головні бухгалтери з 1994-2016 таких навчальних закладів: ВНЗ «ЛККЕП (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ІНФОРМАЦІЯ_5 (ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), як спеціалісту без спеціалізованої освіти по 8 тарифному розряду (як найманому працівнику, стаж спеціалізований (педагогічний), науковий не йшов і не йде), а по сумісництву по ІНФОРМАЦІЯ_6 (ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), оформили її вчителем. Врахувати треба і те, що по вище перелічених навчальних закладах перестали нараховувати (утримувати) заробітну плату взагалі, при тому що ОСОБА_4 не звільнена, як вона сама зазначає, по Львівському кооперативному економіко-правовому ліцею з 2005 року, по Галицькому відділенні МАУП з 2006 року, по ВНЗ «ЛККЕП» з 2012 року.Згідно Статуту ВНЗ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », зареєстрованого 26.03.2002, засновником коледжу є ІНФОРМАЦІЯ_8 . Фінансування коледжу здійснюється за рахунок бюджетних коштів споживчої кооперації, державних і недержавних підприємств і організацій, а також додаткових джерел фінансування. Кошти коледжу як закладу освіти, що повністю або частково фінансувався з бюджету, одержані від здійснення або на здійснення діяльності, передбаченої статутними документами. Відповідно до Закону України «Про освіту» не вважаються прибутком і не оподатковуються. Відповідно до пункту 1.1 Статуту ЛККЕП, засновником та власником коледжу є « ІНФОРМАЦІЯ_8 », у зв`язку з цим на коледж поширюється дія Закону України «Про споживчу кооперацію». Всі працівники коледжу не є працівниками бюджетної сфери.
Водночас, згідно Статуту ВНЗ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », зареєстрованого 26.03.2002, затвердженого Постановою правління ІНФОРМАЦІЯ_9 , та Змін і доповнень до статуту ВНЗ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », від 22.09.2003, затвердженого Постановою правління Львівської облспоживспілки, засновником коледжу є ІНФОРМАЦІЯ_8 , у зв`язку з цим на коледж поширюється дія Закону України «Про споживчу кооперацію». Всі працівники коледжу не є працівниками бюджетної сфери. Відповідно до розділу 2 п.1, коледж є юридичною особою. У розділі 4 п.2 статуту зазначено, що основними структурно відособленими підрозділами коледжу є: ІНФОРМАЦІЯ_10 і права, положення про яку затверджує директор коледжу та навчальний виробничо-комерційний комбінат « ІНФОРМАЦІЯ_11 ». Фінансування коледжу здійснюється за рахунок бюджетних коштів споживчої кооперації, державних і недержавних підприємств і організацій, а також додаткових джерел фінансування. Кошти коледжу як закладу освіти, що повністю або частково фінансувався з бюджету, одержані від здійснення або на здійснення діяльності, передбаченої статутними документами. У відповідності із розділом 5 п.1 статуту керівними органами коледжу являються: Правління ІНФОРМАЦІЯ_9 , директор коледжу. Засновник не втручається у здійснення коледжем освітньої та господарської діяльності, використання коледжем належного йому майна.
В ході проведення досудового розслідування встановлено, що у приміщенні ІНФОРМАЦІЯ_12 за адресою: АДРЕСА_1 знаходяться оригінали документів: рішення про створення коледжу, статут коледжу та зміни до статуту, реєстраційні картки, накази про призначення службових осіб, протоколи зборів учасників коледжу, довіреності на право представлення інтересів коледжу в державних органах та інших, які подавались при реєстрації ВНЗ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), які мають суттєве значення для подальшого розслідування кримінального провадження та можуть бути використанні, як докази у даному кримінальному провадженні
Дослідивши матеріали, що подані слідчим вважаю, що клопотання підлягає до задоволення.
Згідно до ч. 1 ст. 160 КПК України слідчий має право звернутися до слідчого суді з клопотанням про тимчасовий доступ до вищевказаних речей і документів за погодженням з прокурором.
Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що вказані документи можуть підтверджувати допущені ВНЗ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (ЄДРПОУ НОМЕР_7 ) порушення вимог законодавства, що могло призвести до порушень, у тому числі трудового законодавства, мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, керуючись ст.ст.40, 131, 132, 159-164 КПК України, слідчий суддя
у х в а л и л а :
надати дозвіл слідчому СВ Шевченківського ВП ГУ НП у Львівській області ОСОБА_2 на тимчасовий доступ до оригіналів документів, з одночасною можливістю їх вилучення, а саме до оригіналів документів: рішення про створення коледжу, статуту коледжу та змін до статуту, реєстраційних карток, наказів про призначення службових осіб, протоколів зборів учасників коледжу, довіреностей на право представлення інтересів коледжу в державних органах та інших, які подавались при реєстрації ВНЗ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), що перебувають у володінні (приміщенні) ІНФОРМАЦІЯ_12 за адресою: АДРЕСА_1 .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Шевченківський районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 19.05.2017 |
Оприлюднено | 07.03.2023 |
Номер документу | 66659070 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Шевченківський районний суд м.Львова
Зима І. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні