Справа № 640/14464/16-к
н/п 1-кс/640/3431/17
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"18" травня 2017 р. Київський районний суд м. Харкова у складі:
слідчого судді - ОСОБА_1 ,
при секретарі - ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань у приміщенні суду в м. Харкові клопотання старшого слідчого з ОВС третього відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у Харківській області капітана податкової міліції ОСОБА_3 по кримінальному провадженню № 32016220000000209 від 09.08.2016 року про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, -
встановив:
03.05.2017 р. до Київського районного суду м. Харкова надійшло клопотання старшого слідчого з ОВС третього відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у Харківській області капітана податкової міліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу 04/5 прокуратури Харківської області молодшим радником юстиції ОСОБА_4 , про надання дозволу на тимчасовий доступ до оригіналів документів, які становлять банківську таємницю, з можливістю їх вилучення, по відкриттю, використанню та закриттю наступних рахунків: ФОП ОСОБА_5 (код ІПН НОМЕР_1 ) рахунок № НОМЕР_2 за період з 01.01.2012 по дату здійснення тимчасового доступу, а саме до:
- документів, на підставі яких здійснювалися зарахування та списання коштів із зазначених рахунків (розпорядження бухгалтерії, реєстри, цінні папери, договори, акти та інші відповідні документи, що відображають фінансову діяльність зазначених клієнтів, у т.ч. операції по купівлі-продажу цінних паперів) за вказані періоди;
- чеків на одержання наявних коштів за вказані періоди;
- документів по наданню ФОП ОСОБА_5 (код ІПН НОМЕР_1 ), кредитів (позики, фінансової допомоги) та їх погашенню за період функціонування банківських рахунків;
- документів щодо проведення фінансового моніторингу працівниками ПАТ КБ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", м. Київ (МФО НОМЕР_3 );
- інформації про рух грошових коштів по рахунках ФОП ОСОБА_5 (код ІПН НОМЕР_1 ) рахунок № НОМЕР_2 період з моменту відкриття вищевказаних рахунків по момент здійснення тимчасового доступу до вищевказаних речей та документів із розміщенням інформації на паперовому носії (роздруківку) та у електронному вигляді з детальною вказівкою: дати здійснення банківської операції, номеру поточного рахунку відправника та одержувача із вказівкою МФО банків, ЄДРПОУ відправника та одержувача, найменування відправника та одержувача, призначення платежу, суми платежу, а також із вказівкою вхідного та вихідного залишку коштів по рахунку на початок і кінець кожного дня, референс кожного платіжного документа (номер або інші символи, які використовуються для ідентифікації транзакції), які перебувають у власності ПАТ КБ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", м. Київ (МФО НОМЕР_3 ), за адресою: АДРЕСА_1 .
На обґрунтування клопотання слідчий зазначає, що слідчим управлінням ФР ГУ ДФС у Харківській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження №32016220000000209 від 09.08.2016 року, за ознаками складу кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.212, ч.1 ст. 172 КК України.
Слідчий зазначає, що відомості, які містяться в речах і документах, що знаходяться у володінні ПАТ КБ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, можуть бути використані як докази в кримінальному провадженні та в інший спосіб неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних відомостей, у зв`язку з чим просить отримати дозвіл на тимчасовий доступ до вказаних матеріалів для використання їх під час досудового розслідування.
Слідчий суддя, дослідивши надані матеріали, вважає клопотання таким, що не підлягає задоволенню.
За змістом ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
В статті 132 КПК України викладені загальні правила застосування заходів забезпечення кримінального провадження. Так, відповідно до ч. 5 ст. 132 КПК України під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Так, до ЄРДР слідчим були внесені відомості про те, що службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) в період 2015-2016 років, шляхом приховування фонду заробітної плати, ухилилися від сплати податку з доходів фізичних осіб на загальну суму 748800,00 грн., що призвело до фактичного ненадходження коштів до бюджету держави в значних розмірах. Крім того, в ході проведення досудового розслідування у К/П №32016220000000209 від 09.08.2016 встановлено, що за адресою: АДРЕСА_1 при використанні найманої праці службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), ФОП ОСОБА_5 (код іпн. НОМЕР_1 ), ФОП ОСОБА_6 (код іпн. НОМЕР_7 ), ФОП ОСОБА_7 (код іпн. НОМЕР_8 ), ФОП ОСОБА_8 (код іпн. НОМЕР_9 ) за період з 01.01.2010 по 01.08.2016 грубо порушено законодавство про працю.
Підставами для внесення цих відомостей до ЄРДР стали матеріали правоохоронних та контролюючих державних органів про виявлення фактів вчинення чи підготовки до вчинення кримінальних правопорушень.
Правова кваліфікація кримінальних правопорушень: ч.1 ст. 172, ч.1 ст. 212 КК України.
Під значним розміром коштів розуміється сума податків, зборів, інших обов`язкових платежів, які в тисячу і більше разів перевищують установлений законом неоподаткований мінімум доходів громадян. Однак, посилаючись на те, що сума спричинених збитків становить 748800,00 грн., будь-яких розрахунків вказаної суми, як і відповідних доказів, на підставі яких такі розрахунки мали проводитись, слідчий не надає.
Відповідно до п. 15 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 15 від 8.10.2004 року злочин, передбачений ст. 212 КК України, є закінченим з моменту фактичного ненадходження до бюджету або державні цільові фонди грошових коштів, які мали бути сплачені у строки та в порядку , передбаченому чинним законодавством з питань оподаткування (тобто сум узгоджених податкових зобов`язань), а саме - з наступного дня після настання строку, до якого мав бути сплачений податок, збір чи інший обов`язковий платіж, який вважається узгодженим і підлягає оплаті. Відповідно до п. 14.1.175 Податкового Кодексу України, податковий борг - це сума грошового зобов`язання, самостійно узгодженого платником податку або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов`язання.
Так, реєстрація в ЄРДР кримінального правопорушення за ст.212 КК України передбачає наявність відповідного акту фахівця, про що вказано у Методичних рекомендаціях щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної фіскальної служби при організації, проведенні та реалізації матеріалів перевірок платників податків, затверджених наказом ДФС України N22 від 31.07.2014р.
Однак, в порушення вимог ч. 5 ст. 132 КПК України, надані суду матеріали, що додані слідчим до клопотання, не містять: акт фахівця щодо перевірки з питань своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати усіх передбачених податковим кодексом податків та зборів.
Відповідно до ч.2 ст. 160 КПК України у клопотанні про тимчасовий доступ до речей та документів зазначаються: речі і документи, тимчасовий доступ до яких планується отримати; підстави вважати, що речі і документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; значення речей і документів для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Слідчим не доведено, що документи, доступ до яких планується здійснити слідчим, мають значення для досудового розслідування та не доведено, що на теперішній час потреби досудового розслідування у кримінальному провадженні № 32016220000000209 виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який йдеться в клопотанні. А тому слідчий суддя відмовляє в задоволенні клопотання.
Інших доказів в обґрунтування клопотання слідчому судді не надано.
Клопотання про фіксування процесуальної дії за допомогою технічного засобу під час розгляду клопотання слідчому судді не надходило і за ініціативою суду не здійснювалося, що відповідає вимогам ст. 107 КПК України.
Керуючись ст.ст. 107, 132, 159, 160, 163, 164, 165, 166, 372 КПК України, слідчий суддя,
ухвалив:
відмовити в задоволенні клопотання старшого слідчого з ОВС третього відділу розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у Харківській області капітана податкової міліції ОСОБА_3 по кримінальному провадженню № 32016220000000209 від 09.08.2016 року про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя - ОСОБА_1
Суд | Київський районний суд м.Харкова |
Дата ухвалення рішення | 18.05.2017 |
Оприлюднено | 06.03.2023 |
Номер документу | 66724283 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Київський районний суд м.Харкова
Божко В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні