Справа № 357/5249/17
1-кс/357/2172/17
У Х В А Л А
24 травня 2017 року Слідчий суддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області ОСОБА_1 , за участі секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання слідчого СВ ФР Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_3 про про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 "
В С Т А Н О В И В:
До Білоцерківського міськрайонного суду надійшло клопотання слідчого СВ ФР Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_3 про про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ".
Клопотання обґрунтоване тим, що слідчим відділом фінансових розслідувань Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області здійснюється досудове розслідування в кримінальному провадженні №12017110030001790, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 05.04.2017 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 205-1 КК України.
В ході розслідування кримінального провадження встановлено, що протягом травня - вересня 2015 року невстановлені особи під час проведення державної реєстрації ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), та інших підприємств подали державному реєстратору документи, які містять завідомо неправдиві відомості про директорів вказаних товариств.
Оглядом АІС «Податковий блок» встановлено, що ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) у травні 2015 року сформувало податковий кредит реальним СГД на суму 6 963,1 тис. грн., при цьому придбання товарів чи послуг за вказаний період відсутнє.
Допитана в якості свідка директор та головний бухгалтер ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) ОСОБА_4 показала, що підписала реєстраційні документи ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) на прохання невстановлених осіб за грошову винагороду в розмірі одна тисяча гривень. В подальшому господарської діяльності від імені Товариства не здійснювала, угод не укладала, фінансово-господарських документів не підписувала, не приймала та не звільняла працівників, а також не виписувала довіреностей та не уповноважувала інших осіб діяти від імені ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
06.04.2017 року призначено судово-почеркознавчу експертизу з метою підтвердження чи спростування факту належності підписів, виконаних у реєстраційних та банківських документах ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ОСОБА_4 . Висновок експерта підтвердив, що підписи виконані в наданих на дослідження документах, належать ОСОБА_4 .
Оглядом АІС « ІНФОРМАЦІЯ_3 » встановлено, що податкова звітність ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) за період з 01.01.2015 року 31.12.2015 була подана з кінцевого обладнання з ІР-адреси НОМЕР_2 , яка належить ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " ( АДРЕСА_1 ).
ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " володіє інформацією про точне місцезнаходження кінцевого обладнання з якого були подано податкову звітність вказаних підприємств.
Беручи до уваги викладене вище, а також неможливість отримати відомості в інший спосіб, та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до інформації про зв`язок, телекомунікаційні послуги, їх тривалість, зміст, маршрути передавання тощо, яка перебуває у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Клопотання розглянуто слідчим суддею без виклику представників ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " на підставі ч. 2 ст. 163 КПК України т.я. наявні достатні підстави вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей та документів.
Суд, дослідивши матеріали клопотання, заяву слідчого, який клопотання підтримав та просить розглянути у його відсутності, прийшов до висновку, що клопотання не підлягає задоволенню.
Відповідно до п. 1,2 ч. 3 ст. 132 КПК України застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора.
Слідчий суддя зазначає, що слідчим СВ ФР Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області у клопотанні та доданими до нього доказів не доведено, що було вчинено злочин, передбачений ч. 1 ст. 191 КК України т.я. не доведено, що існує обґрунтована підозра особі щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження, а саме тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ".
Слідчий суддя констатує, що потреби досудового розслідування не виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого.
За таких обставин у слідчого судді відсутні законні підстави для задоволення клопотання.
Згідно з ст. 371 ч.3 КПК України у випадках, передбачених цим Кодексом, ухвала постановляється в нарадчій кімнаті складом суду, який здійснював судовий розгляд.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 132,160 КПК України, слідчий суддя,
П О С Т А Н О В И В:
У задоволенні клопотання слідчого СВ ФР Білоцерківської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Білоцерківського міськрайонного суду
Київської області
Суд | Білоцерківський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 24.05.2017 |
Оприлюднено | 07.03.2023 |
Номер документу | 66741006 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Білоцерківський міськрайонний суд Київської області
Буцмак Ю. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні